Esileht Kodunurk Pesumasin kuivatiga, kas soovitate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Pesumasin kuivatiga, kas soovitate?

Postitas:
Kägu

Kui jah siis millist marki? Kuidas elektrikulu on? Kardan et need uuemad masinad pesevad liiga vähese veega…

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida mõtlete elektrikulu all? Ühe ühiku vee aurustamiseks kulub konstantne kogus energiat. Loodusseadust te murda ei saa.
Enda kuivatuse funktsiooni pesumasinal kasutasin esimesel aastal ca kümme korda. Nüüd juba aastaid mitte (kuigi tean, et kiires olukorras saan kuivatit kasutada). Tulevikus ostan ilma kuivatita pesumasina (kui ostan: vahetasin mõnda aega tagasi 50.- eest tühjenduspumba ja toimib siiani laitmatult).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardan et need uuemad masinad pesevad liiga vähese veega…

Miks sa seda lausa kardad?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on LG pesumasin/kuivati. Elektrikulu ei jälgi, aga kui oleks märgatavalt suurem, oleks ehk arvel tähele pannud. Mina omakorda ütlen, et ei osta enam kindlasti ilma kuivatita pesumasinat, isegi kui kallimate riiete jaoks seda ei kasuta (sest pikapeale kulutab riiet), siis voodipesu ja rätikute jaoks on see asendamatu funktsioon. Ja tegelikult igapäevased T-särgid, teksad, sokid jne läheb ka kõik kuivatirežiimiga, paari aastaga pole veel miski auguliseks läinud.

Nii mugav on, et üks tööetapp on vahelt ära jäänud (et pole pesulaari panna masinast kuivatusrestile ja sealt kappi, vaid voldidki asju otse masinast kappi), lisaks ei pea toas ega rõdul kuivatusrestidega ruumi võtma, tuppa lisaniiskust tooma jne.

Erinevalt eraldi pesumasinast ja kuivatist ei pea peale passima, et märg pesu kuivatisse tõsta, vaid ongi üks masin, teed ühe tsükliga, paned tööle ja välja võtad siis kui viitsid, siis kuiv pesu masinas ju hallitama ei lähe.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On Samsungi pesumasin-kuivati juba 2 aastat. Kõiki pesusid kuivatis ei kuivata aga rätikute ja voodipesude puhul asendamatu, klopib loomakarvad ja igasugu tolmu riietest välja ning asjad jäävad mõnusalt pehmed. Mingit üüratut elektri-või veekulu tõusu peale masina ostu pole täheldanud. Kui ruum kaht eraldi masinat ei võimalda siis julgen soovitada küll.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on eraldi kuivati. Varem mulle see täitsa meeldis, enamasti oli pesu hulgas ikka mõni asi, mida ma kuivatisse ei pannud. Aga praegu tahaks öise elektri pealt lasta nii pesu kui kuivatuse ja selleks peaks ma praugu keset ööd pesu pesumasinast kuivatisse tõstma. 2 in 1 oleks palju mugavam. Kuivatisse mittesobivad asjad peseks üldse eraldi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on LG kuivatiga pesumasin. Pesumasinana töötab normaalselt. Mulle meeldib ka, kui pesu saab pesuvahendijääkidest korralikult puhtaks loputatud, aga selleks lisan lihtsalt lisaloputuse.
Kuivati kuivatab minu meelest liiga kõrge temperatuuriga ja julgen vaid nö madalama kuumuse režiimi kasutada. Kuivatamisfunktsiooni kasutan harva ja tasub teada, et see kulutab lisaks elektrile ka päris palju vett, rohkem kui ühe masinatäie pesu pesemine.
Kuna kuivatada saab korraga väiksema koguse kui pesta, siis ka sellega peab arvestama – kui on vaja kiirelt esemed puhtaks saada ja kasutusse võtta, siis tuleb korraga vaid pool masinatäit pesta ja kuivatada.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuivatamisfunktsiooni kasutan harva ja tasub teada, et see kulutab lisaks elektrile ka päris palju vett, rohkem kui ühe masinatäie pesu pesemine.

Kuidas kuivatamine vett kulutab? Esimest korda kuulen. Kui on eraldi kuivati, siis nendel pole ju veevõtu torugi. Kas 2in1 masinad mingi teistsuguse süsteemiga?

Teemaalgatusele vastaks nii, et kui on ikkagi tihti vaja pesta ja kuivatada masinatäis pesu, siis eraldi kindlasti parem. Lihtsalt need kuivatid, mis on ühtlasi ka pesumasinad, kuivatavad palju kauem ja pesu jääb rohkem kortsu. Mul on pesumasin 8kg mahutavusega ja kuivati sama ning kuivati trummel palju suurem ehk rohkem ruumi pesul ringi liikuda ehk pesu jääb sirge ja kuivab kiiresti. Väga suur pluss ka see, et saab samal ajal pesta ja kuivatada. Tihti ühe päeva jooksul pesen-kuivatan 3 masinatäit, ühe masinaga seda ei jõuaks.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kuivatiga pesumasin. Väikses korteris üsna raske ilma linu ja rätikuid kuivatada. Kahjuks eelmine kuivatiga masin läks katki viie aastaga, varuosa maksis ligi pool masina hinnast. Ja parandaja ütles, et need masinad koguvad väga palju tolmu endasse, mida pole võimalik puhastada, nii et nende eluiga ongi umbes 5-7 aastat. Et eraldi kuivati ja masin peavad kauem vastu. Aga ostsin ikka uue kaks ühes masina, sest pole ruumi kaheks. Soovitan vaadata, et oleks võimalik valida kuivatusel madalamat temperatuuri. Muidu ei kannata kuivatada muud kui rätikuid, linu ja sokke, sest teised asjad rikub kuumus ära.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas kuivatamine vett kulutab? Esimest korda kuulen. Kui on eraldi kuivati, siis nendel pole ju veevõtu torugi. Kas 2in1 masinad mingi teistsuguse süsteemiga?

Kuulen ka esimest korda sellist asja. Kuivatamisega jääb vett ikka üle, mitte ei võeta seda kuskilt juurde.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulen ka esimest korda sellist asja. Kuivatamisega jääb vett ikka üle, mitte ei võeta seda kuskilt juurde.

Kuivatiga pesumasin kasutab kuivatamiseks vett ehk jahutab kuuma auru maha massveega, vesi kondenseerub välja ja suunatakse tavaliselt kanalisatsiooni. Kõigist kuivatitest on see kõige energiakulukam seade.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on LG pesumasin/kuivati. Elektrikulu ei jälgi, aga kui oleks märgatavalt suurem, oleks ehk arvel tähele pannud. Mina omakorda ütlen, et ei osta enam kindlasti ilma kuivatita pesumasinat, isegi kui kallimate riiete jaoks seda ei kasuta (sest pikapeale kulutab riiet), siis voodipesu ja rätikute jaoks on see asendamatu funktsioon. Ja tegelikult igapäevased T-särgid, teksad, sokid jne läheb ka kõik kuivatirežiimiga, paari aastaga pole veel miski auguliseks läinud.

Nii mugav on, et üks tööetapp on vahelt ära jäänud (et pole pesulaari panna masinast kuivatusrestile ja sealt kappi, vaid voldidki asju otse masinast kappi), lisaks ei pea toas ega rõdul kuivatusrestidega ruumi võtma, tuppa lisaniiskust tooma jne.

Erinevalt eraldi pesumasinast ja kuivatist ei pea peale passima, et märg pesu kuivatisse tõsta, vaid ongi üks masin, teed ühe tsükliga, paned tööle ja välja võtad siis kui viitsid, siis kuiv pesu masinas ju hallitama ei lähe.

Pigem soovitaks ikka eraldi masinad võtta. Väidetavalt on masinate töökindlus parem.

Lisaks, see ei ole mingi mugavus, et ei pea peale passima, kui pesutsükkel lõppeb, et märg pesu teise masinasse tõsta. Minul on igal pesukorral nagunii mingid asjad, mida ei taha kuivatisse panna. Ehk siis nagunii on pärast pesemise lõppu vaja masin avada ja need asjad sealt välja korjata.

Samuti on mul sageli nii, et ühest masinatäiesti läheb kuivatisse nii vähe asju, et ei tasugi kuivatit kohe tööle panna. Pesen veel ühe masinatäie pesu ning siis panen ka teise masinatäie kuivatisse ja kuivatan kaks masinatäit pesu korraga.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

On Samsungi pesumasin-kuivati juba 2 aastat. Kõiki pesusid kuivatis ei kuivata aga rätikute ja voodipesude puhul asendamatu, klopib loomakarvad ja igasugu tolmu riietest välja ning asjad jäävad mõnusalt pehmed. Mingit üüratut elektri-või veekulu tõusu peale masina ostu pole täheldanud. Kui ruum kaht eraldi masinat ei võimalda siis julgen soovitada küll.

Kuidas saab kuivati kasutamine veekulu tõsta?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ostsin ikka uue kaks ühes masina, sest pole ruumi kaheks.

On ju võimalik teha nn pesutorn. Ehk siis kaks masinat üksteise otsa.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuivatiga pesumasin kasutab kuivatamiseks vett ehk jahutab kuuma auru maha massveega, vesi kondenseerub välja ja suunatakse tavaliselt kanalisatsiooni. Kõigist kuivatitest on see kõige energiakulukam seade.

Tõsi, kuivatiga masin tõmbab tõepooolest vahepeal kuuldavalt vett sisse, ju siis ikka kulutab. Ise kasutan ainult talveperioodil, kui ei taha aknaid toas märjaks ajada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi, kuivatiga masin tõmbab tõepooolest vahepeal kuuldavalt vett sisse, ju siis ikka kulutab. Ise kasutan ainult talveperioodil, kui ei taha aknaid toas märjaks ajada.

Vist veel üks argument, miks tasub kaks eraldi masinat soetada. Eraldi kuivati ei kasuta kindlasti vett.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljudel on pesumasinad köögis. Kuhu sa torni teed?

Mul on pealtlaetav masin, laiem ei mahu vannituppa. Seega ka torni ei saa teha.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saaks ka ju kööki teha.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saaks ka ju kööki teha.

…jah, või elutuppa, eks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oleks võimalik, valiksin kaks eraldi masinat. Kuna pole ruumi, siis hetkel on Siemens, töötab päris hästi. Varem oli Indesit ja see oli vilets.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on igal pesukorral nagunii mingid asjad, mida ei taha kuivatisse panna. Ehk siis nagunii on pärast pesemise lõppu vaja masin avada ja need asjad sealt välja korjata.

Samuti on mul sageli nii, et ühest masinatäiesti läheb kuivatisse nii vähe asju, et ei tasugi kuivatit kohe tööle panna. Pesen veel ühe masinatäie pesu ning siis panen ka teise masinatäie kuivatisse ja kuivatan kaks masinatäit pesu korraga.

See oleneb harjumustest. Mul on enamik pesupesemisi ikka nii, et teen pesemis + kuivatamistsükliga kogu laari, vahepeal midagi välja võtma ei pea ega tahagi, seega 2 in 1 masin on parim. Meie kaheliikmelise korteris elava pere jaoks ideaalne, muidugi kui on suurem pere ja/või palju mudas müttavaid lapsi, siis on muud harjumused/prioriteedid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…jah, või elutuppa, eks.

Arusaamatu iroonia. Kui pesumasin kõlbab kööki, siis miks kuivati ei kõlba?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaua see 2 ühes masin kuivatab, nii ajaliselt. Mitmeid tunde? Kas müriseb kõvasti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…jah, või elutuppa, eks.

Arusaamatu iroonia. Kui pesumasin kõlbab kööki, siis miks kuivati ei kõlba?

Asi pole selles, kas kõlbab, aga kui pesumasin ei mahu vannituppa siis üldiselt ei ole ka köögiruumigagi priisata. Torn või kõrvutiseisvad pesumasin-kuivati söövad väga palju olulist pinda ära ja see on peamine põhjus, miks eelistatakse just 2-in-1 masinaid. Ehk jah, võibolla mahuks, samamoodi mahuks ka ehk elutuppa või magamistuppa, aga alati pole see otstarbekas.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga praegu tahaks öise elektri pealt lasta nii pesu kui kuivatuse ja selleks peaks ma praugu keset ööd pesu pesumasinast kuivatisse tõstma.

Loodan, et elad eramajas, mitte ei traumeeri kortermajas inimesi. Peale 22.00 olgu masinad kinni!

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaua see 2 ühes masin kuivatab, nii ajaliselt. Mitmeid tunde? Kas müriseb kõvasti?

LG ThinQ (10.5 pesu ja 7kg kuivati) – puuvillase programmiga peseb ja kuivatab kokku kuskil 4-5h. Kuivati hääl on oluliselt vaiksem kui tsentrifuug. Üsna vaikselt loksutab ringi neid. Enne oli samsung, see tegi kõvemat häält. Poes on masinal kirjas mis helitugevusega peseb/kuivatab ja palju voolu võtab. Masinatäie hind tuleb minu masinal spetsifikatsiooni järgi umbes 40 senti (+km, võrgutasu jms) kui kwh on 10 senti. Pesen keskmiselt 4 masinatäit nädalas (kõike ei kuivata) ehk kuus kulub 6-7€ pesumasinale.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas 2in1 masinas riided kortsu ei jää kui tsentrifuugi järel kohe kuumutama hakkab? Mul on eraldi masinad ja enne kuivatisse panemist harutan pesu üksteise küljest lahti ja soputan sirgemaks. Kui suure käkrana sisse visata, siis jääb kortsu ja ei kuivata korralikult, sest õhk ei käi läbi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kuivatiga pesumasin. Väikses korteris üsna raske ilma linu ja rätikuid kuivatada. Kahjuks eelmine kuivatiga masin läks katki viie aastaga, varuosa maksis ligi pool masina hinnast. Ja parandaja ütles, et need masinad koguvad väga palju tolmu endasse, mida pole võimalik puhastada, nii et nende eluiga ongi umbes 5-7 aastat. Et eraldi kuivati ja masin peavad kauem vastu. Aga ostsin ikka uue kaks ühes masina, sest pole ruumi kaheks. Soovitan vaadata, et oleks võimalik valida kuivatusel madalamat temperatuuri. Muidu ei kannata kuivatada muud kui rätikuid, linu ja sokke, sest teised asjad rikub kuumus ära.

Mis see madalam temperatuur on, et teaks poest uurida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga praegu tahaks öise elektri pealt lasta nii pesu kui kuivatuse ja selleks peaks ma praugu keset ööd pesu pesumasinast kuivatisse tõstma.

Loodan, et elad eramajas, mitte ei traumeeri kortermajas inimesi. Peale 22.00 olgu masinad kinni!

Kuivati teeb üpris vähe häält, on vaiksem kui pesumasin. Kui just mingi muldvana seade pole.

Mus on aga kuivati miinus, et nii mitmelgi asjal on kuivati keeld ja kui mütled, et ah, ju igaks juhuks, siis odavamad dressipüksid – pidžaamad on mul korralikult kokku tõmmanud. See oli päris suur pettumus, et pean hakkama nüüd riideid ekstra otsima. Nt HM beebibodid tõmbusid ca 5 cm lühemaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära muretse, elan eramajas. Pealegi on mul invertermootoriga masinad. Kui just tsentrifuugimise ajal pesuköögis masina kõrval ei viibi, isegi ei kuule, et töötab. Nõudepesumasin köögis mulistab oluliselt häälekamalt ja häirivamalt.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Esileht Kodunurk Pesumasin kuivatiga, kas soovitate?