Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Pesumasin määrib beebiriideid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Pesumasin määrib beebiriideid

Postitas:

Lugu siis selline, et masin määrib just lapse riideid, minu enda riietel pole selliseid plekke nagu lapse! Plekid on just sellised mustakad hallikad, ja just eespool rinnal. Masinasse pannes selliseid plekke pole riietel ja kui välja võtan, siis just sellised larakad peal, et ei tea kohe, mis viga? Kas kellelgi veel selline probleem? Kahju on riietest, mis pesumasina tõttu jäävad kasutuskõlbmatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese masin läbi. 90 kraadiga ja tühjalt st pesuta, mina lisaks ka 1 teeklaasitäie äädikat.

Masin on must ja see sadestunud sodi kandubki riietele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 09:56; 21.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõenäoliselt on siiski tegemist plekkidega, mis on ka enne riietel, sellele viitab asukoht. osa toiduaineid tekitab selliseid plekke, mis enne pesu ei olegi eriti silmatorkavad, kui mida pesuvahend välja ei võta ja vastupidi, kuidagi eriti esile toob. mingi looduslähedane plekieemaldi ehk abiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 09:58; 21.04 12:32; 23.04 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei eelnevalt seal selliseid plekke polnud küll nagu praegu, pärast pesu. Toidupleki ja muu pleki tunnen ma ära.
Hetkel masin käib selle 95 kraadiga, ja lisasin ka äädikat, eks paistab, kas edaspidi ka plekke tuleb. Ja muide, neid plekke ei saa maha ka millegagi, ei aita siin vanish ega ka käsitsi pesemine. Ja, ma ei tahaks ka uskuda, et lapse ilast sellised plekid jääb? :O Või eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi
a) sapiseep
b) pesuseep
c) Fairy nõudepesuvahendi kontsentraat plekile(võtab uskumatuid plekke ära, eriti küll rasva ja õli)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 09:56; 21.04 10:24;
To report this post you need to login first.

pole hullemaid plekke kui ilastamise plekid. mingi valemiga välja ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kardan ka, et sa eksid, kui arvad, et ilastamisest plekke ei jää. värskena jah ei ole eriti näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 09:58; 21.04 12:32; 23.04 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse täisilastatud pluusesid ei olegi võimalik enam puhtaks saada ning tõesti need plekid ei paista enne pesu pesemist välja. Ainuke variant on panna lapsele mingi rätik või põll ette või pesta lapse pesu eraldi käsitsi, max 30 kraadiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapse ila plekid tõenäoliselt. kui riie on seljas, siis kuivab see ära ning ei pane tähelegi, pesust tulles on näha ning mida enam mingi vahendiga maha ei saa.
ära sa ainult remondimeest kutsu pesumasinat \”remontima\” 😀 pigem kasuta lapsel mingit pisikest põlle, kui tahad riideid säästa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt pesed ainult ökolt.Kuidas muidu puhas pesu lõhnab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest te raagite? Mul on kaks last, molemad on hammaste loikumise ajal kovasti ilastanud, aga mingeid jaadavaid mustjashalle plekke, millest teemaalgataja raagib, pole sellest laste riietele kunagi tekkinud. Mone pluusi kaelused on jaanud kollakaks, aga kui see, et ila jatab mustjashallid plekid, on teie meelest normaalne, peaksite kyll vast lapsega arstile poorduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lapse ila ei jäta mustjashalle plekke, see on mingi metamorfoos, mis toimub pesumasinas puhastusvahendi (vist mitte iga puhastusvahendi) toimel. kas sa seda ka ei ole kogenud, kuidas nt banaaniplekk läheb pesus hoopis tumedamaks, mitte ei kao?
sellist intelligentset pesumasinat, mis puhastamatusest jätab plekke vaid pluuside rinnaesistele, tahaks lausa näha 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.04 09:58; 21.04 12:32; 23.04 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et need siiski sellest ilast tingitud plekid. Kas just sellised mustjas-hallid need on ei tea. võib-olla kirjeldasin ka valesti.
Riietel pole ka halba lõhna kõik värske ja puhta pesu lõhn nagu ikka 🙂
Aga siiski, jään eelmiste kommenteerijatega nõusse, et ilaplekkidest tõesõna lahti ei saa, pole see masina probleem midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kakaplekkidega küll kogemus, et neid ei pese pesupulber grammi eest välja, pigem kinnistab. Proovi ka sapiseebiga või tavalise pesuseebiga käsitsi, meil võtab see kõik plekid välja, mida muuga ei saa. On vist tõesti mõned asjad, mis pesupulbriga reageerivad ja jätavad jäädavaid plekke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaaniplekid on küll sellised, mis pärast pesu hullemad ja mul ikka väga palju lapseriideid selle nahka läinud. Ilaplekke pole märganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pesumasin määrib pesu, siis määrib pesumasin igasugust pesu, mitte nii, et beebiriietele teeb plekid ja just ettepoole, aga ema riietele ei tee üldse plekke. Ega see pole mingi ulme pesumasin, et ei salli imikuid vms 😀

Ikka on need plekid sellised, mis on lapse riietel enne pesumasinasse panemist juba eos olemas. Miski, mis on pesumasinas, toob need esile.

Mis temperatuuriga sa muidu pesed beebi riideid? Mõned plekid võivad olla küll sellised, et kuumaga jäävadki sisse. Mina üle 60 C titeriideid ei pese, ka riidest mähkmeid ma ei pese üle 60 kraadi, panen lihtsalt pikema pesuprogrammi peale. Mähkmed loputan enne kraani all pesuseebiga läbi. Hiljem triigin kergelt. Ma kasutan neid küll ainult mähkimislaual tite tagumiku all, aga need ikka aeg-ajalt saavad päris kakaseks. Pärast pesemist ei ole mingeid plekke kuskil. Ka ilaplekke pole ma oma lapse riietel veel kohanud. Tuttav andis oma vanu lapseriideid, nende peal olid küll jõhkrad plekid, just eespool, mis maha ei tulnudki. Viskasin minema.

Lapsele pane kaela beebirätik või söögi ajaks ette pudipõll. Proovi vahetada pesuvahendit. Ja pigem pese madalama temperatuuriga, mitte 90 kraadiga. Kui mingi selline plekk juba sisse jääb, siis see on nagu põletusjälg puidul, ei tulegi maha, on nagu sisse sööbinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need lapse riided on valged, millelt plekki välja ei saa või kirjutel ka? Enamasti tekitab selliseid plekke pesupulber (eriti valgendavad). Neid plekke ei õnnestu sul ei sapiseebi ega muu nipiga enam välja saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Pesumasin määrib beebiriideid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.