Esileht Kodunurk Pesumasin/pesumasin-kuivati

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Pesumasin/pesumasin-kuivati

Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas pesumasin või pesumasin-kuivati?

Kui ilm kannatab, kuivataks pesu väljas, toas ka pesukuivatusvõimalus olemas.

St ei kasutaks kogu aeg kuivatit.

Energia säästu, pesemise kvaliteedi jms poolest – kumba eelistada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on pesumasin-kuivati, kuivatit kasutasin täpselt üks kord, mulle see kortsuhunnik ei imponeerinud, kuivatas ka pool päeva. väljas nööri peal või talvel rsestil kuivanud pesu triikimist ei vaja, ma olen nii laisk küll, et eelistan sellist kuivatamisviisi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on pesumasin-kuivati, reeglina pesu seal ei kuivata (kasutame pesureste), aga hädaolukordadeks või vahel suurte saunalinade või sulejoppide kuivatamiseks on hea, kui olemas on.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe aasta jooksul pole kordagi kasutanud. Ütlesin kohe, et suht mõttetu, aga ei usutud

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesumasin-kuivati, kasutan ainult talvel voodipesude jaoks – siis mulle meeldib ka see, et panen kohe programmi, mis peseb ja kuivatab otsa. Ei pea muid asju välja sorteerima ega eraldi tõstma pesumasinast kuivatisse vmt. Ainus miinus (LG), et mõned korrad olen pidanud kuivatusprogrammi uuesti panema kuna annab errori, et tasakaalust väljas.

Pigem sama, et hea kui igaks juhuks see võimalus olemas on, aga üldiselt on ka talvel toas soe, et pesu kuivab kiiresti.

Leian siiski, et ükskõik, mis viisil kuivati rikub rohkem riiet kui õhu käes kuivatamine, kuna ruumi on (nii vannitoas riiderestil, mis ei jää kuidagi segama kui õues) siis ei jää kuidagi kuivav pesu ka ette.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korterisse ostsime pesumasin-kuivati (AEG) ja voodipesu läheb põhimõtteliselt alati kuivatustsükliga (erandiks, kui kodust ära läheme). Tekk on lai ja see tõttu oluliselt mugavam kohe kuivatusprogramm otsa lükata. Vahel olen riideid ka kuivatanud, kui mingiks kindlaks ajaks kuivasid asju tahan, aga kuna vist kõikidel asjadel kirjas, et ei tohiks, siis riiete säilimise pärast pigem väldin. Ajakulu mõttes olen saanud umbes 1 tunnise kuivatamisega voodipesu triikimiskuivaks, õues päikese ja tuulega ehk saaks ligilähedase kiirusega.

Majja jõudis ka kuivatiga masin (Beko), aga kasutame kuivatit harva, sest ruumi pesu jaoks on nii toas kui õues. Vahepeal kasutasin voodipesule, kui sama komplekt pidi õhtuks tagasi voodisse jõudma. Bekoga tundub, et kuivati teeb riietel olevad värvid tuhmiks, AEG puhul pole seda sellisel kujul märganud (kuigi ei välista).

Minule meeldib, et on pesumasin-kuivati – on variant vajadusel kuivatit kasutada, aga ei ole eraldi seade kuskil tolmu kogumas või ruumi võtmas. Korterisse kohe kindlasti ei hakkas eraldi kuivatit suruma, maja puhul võiks kaaluda, aga meil asju niigi palju ja läheks keeruliseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesumasin ja kuivati eraldi, kasutan kogu aeg, riided ei tolma enam ja triikida pole üldse vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On pesumasin-kuivati juba mitu aastat. Suvel kuivatan voodiriideid õues aga talvel lähevad kuivatisse, nii saab pehmed ja sirged (ei aja masin kortsu kui programm sobiv) asjad ja kassikarvad tuustib masin ka välja. Lisaks veel võimalus kiirelt misiganes riided kiirelt kuivaks saada. Mina igatahes olen ostuga rahul, pidevalt ei kasuta aga kuivati võimalust hindan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on pesumasin ja kuivati eraldi. 2in1 omad ei pidanud nii head olema.

Minu omal on ka “iron” funktsioon eraldi aga pole kunagi näinud vajadust seda kasutada. Kui kohe peale tsüklit pesu välja võtta, siis pole triikida vaja. Pesunööril need kuivamise randid jääks ikka.

kasutan iga pesumasinatäiega. Pole märganud, et riided kiiremini kuluks. Isegi kui kuluks, siis see mugavus kaaluks asja üle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas pesumasin või pesumasin-kuivati?

Kui ilm kannatab, kuivataks pesu väljas, toas ka pesukuivatusvõimalus olemas.

St ei kasutaks kogu aeg kuivatit.

Energia säästu, pesemise kvaliteedi jms poolest – kumba eelistada?

Kui sul pole siiani olnud vajadust midagi kuivatis kuivatada, saad seda teha nii õues kui toas mugavalt, siis milleks kuivati? Energiasäästu sealt mingit küll ei tule, seda tead ju isegi. Mul pole kuivatit vaja. Suvel kuivab pesu õues ja kui kütma hakkame, siis eraldi ruumis soemüüri taga. Paari tunniga on kuiv. Ei näe ühtki põhjust kuivatamiseks veel elektrit kulutada. Saan aru, et väiksel pinnal korteris ja lastega on see praktiline. Kuigi ka meie elasime korteris 2 lapsega ja polnud mingit vajadust.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korterisse kohe kindlasti ei hakkas eraldi kuivatit suruma, maja puhul võiks kaaluda

Minu meelest just vastupidi. Korteris tihti vähe ruumi pesu kuivatamiseks erinevalt majast, seega kuivati ja just eraldi kuivati väga hea. 2in1 masin kuivatab kauem, korraga väiksema koguse ja samal ajal ei saa ju pesu pesta. Minul tihti mõlemad masinad töötavad samaaegselt. Lisaks elame korteris, kus pole rõdu, seega restil kuivatamise ruumi üsna vähe. Eraldi kuivati on üks parimaid oste üldse. Enne loobuks nõudepesumasinast, aga kuivatist mitte. Säästab ka triikimise ja restile riputamise vaevast enamus asjade puhul.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2in1 masinat ei taha enam näha ka peale seda, kui on eraldi aparaadid:

1) kui on 2in1 võtab kogu protsess jube kaua ja päevas jõuad pesta umbes 1 masinatäie

2) eraldi masinaga on pesu nagu triigitud, froteerätikud pehmed ja mõnusad

3) riidetolmu on oluliselt vähem, kassikarvu samuti

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul pole siiani olnud vajadust midagi kuivatis kuivatada, saad seda teha nii õues kui toas mugavalt, siis milleks kuivati? Energiasäästu sealt mingit küll ei tule, seda tead ju isegi. Mul pole kuivatit vaja. Suvel kuivab pesu õues ja kui kütma hakkame, siis eraldi ruumis soemüüri taga.

Jah, muidugi, ma ka arvasin, et mul pole vaja kuni sa kõrini kui mul käis palju külalisi ja nende lahkudes tuli vihma periood ja voodipesu ligunes nädal aega nööril. Mul sellist soojamüüriga(keset suve?) eraldi tuba kah pole, kuhu 5 komplekti voodipesu ja saunalinu kuivama panna.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on pesumasin-kuivati, kuivatit kasutasin täpselt üks kord, mulle see kortsuhunnik ei imponeerinud, kuivatas ka pool päeva. väljas nööri peal või talvel rsestil kuivanud pesu triikimist ei vaja, ma olen nii laisk küll, et eelistan sellist kuivatamisviisi.

Jap, aga sul oligi pesumasin-kuivati, mis ei tee kumbagi asja korralikult.

Korralik pesumasin ja loomulikult eraldi pesukuivati.

Pole aastaid midagi enam triikinud. Nööri peal kuivanud pesu vajaks meie majas hullu triikimist.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas pesumasin või pesumasin-kuivati?

Kui ilm kannatab, kuivataks pesu väljas, toas ka pesukuivatusvõimalus olemas.

St ei kasutaks kogu aeg kuivatit.

Energia säästu, pesemise kvaliteedi jms poolest – kumba eelistada?

Kui sul pole siiani olnud vajadust midagi kuivatis kuivatada, saad seda teha nii õues kui toas mugavalt, siis milleks kuivati? Energiasäästu sealt mingit küll ei tule, seda tead ju isegi. Mul pole kuivatit vaja. Suvel kuivab pesu õues ja kui kütma hakkame, siis eraldi ruumis soemüüri taga. Paari tunniga on kuiv. Ei näe ühtki põhjust kuivatamiseks veel elektrit kulutada. Saan aru, et väiksel pinnal korteris ja lastega on see praktiline. Kuigi ka meie elasime korteris 2 lapsega ja polnud mingit vajadust.

Vaesed inimesed elavadki nii.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mõlemad variandid.

Pesumasin ja kuivati eraldi on loomulikult efektiivsem….

aga….

nt linnas väikses korteris, kus talvel pesu kuivatamiseks vähe ruumi, on 2in1 end minu arvates igati õigustanud.
Kapikuivaks pesu ei saa, ta jääb kergelt niiske, aga kuivab siiski palju kiiremini, kui tavapesu. Mõne materjali saab kuivaks ka.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te olete nii virgad inimesed. Meil on peres kõik nii laisad. Ilma kuivatita elades juhtus nii et pesu jäi õue pleekima või  vihma kätte, kui polnud hingega asja kallal. Nüüd on mul kuivati. Sellega on halb see, et pesu ununeb masinasse ja läheb haisema. Tuleb uuesti pesta. Kui ununeb kuivatisse, läheb kortsu. Siis petan kuivatit ühe märja käterätiga lisaks ja lasen nii masinatäie uuesti sirgeks. Meil on peres 3 pesupesijat. Mina ja 2 teismelist. See on küll hea, et saab järjest pesta ja kuivatada, kui kõik otsustasid pesudega tegeleda. Kõiki asju me siiski kuivatisse ei pane. Need lähevad lühikeseks. Kuivatame osa asju toas. Aga peale kuivamist saab need kuivad asjad jällegi sirgemaks ja pehmemaks lasta kuivatis. Pettes jälle kuivatit ühe niiske asjaga.  Triikida ei viitsi me keegi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vinguvad kõrgete elektrihindade üle, saamata aru, et nende endi koduvidinad seda kõike tekitavad.

Nagu eelnev vastaja. Liiga laisk. Kuivati, haisemine, uus pesu ja uus kuivati. Milline raiskamine. Sest nad kõik olla nii laisad…

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2in1 masinat ei taha enam näha ka peale seda, kui on eraldi aparaadid:

1) kui on 2in1 võtab kogu protsess jube kaua ja päevas jõuad pesta umbes 1 masinatäie

2) eraldi masinaga on pesu nagu triigitud, froteerätikud pehmed ja mõnusad

3) riidetolmu on oluliselt vähem, kassikarvu samuti

Mul on pesumasin-kuivatitega kogemust pea 20 aastat. Vanemad mudelid olid jah viletsad, kuivatasid kaua ja kortustasid. Tänapäevased ja kallima otsa mudelid kuivatavad juba täiesti ok kvaliteediga. Meil on näit Siemens, aga valikus oli ka Bosch.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiidetakse ikka eraldi masinaid. Meil on 2in1 ja kasutan nt patjade tekkide pesemisel vaid kuivatit. Nende puhul on see küll asendamatu, padjad muidu ära ei kuivakski vist. Muu pesu kuivab nööril pesukuivatustoas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlikum on eraldi masinad, aga 2in1 ajab asja ära. Mul oli LG, see oli ilma ebemefiltrita, vajas regulaarselt puhastust, läks umbe. Ebemefiltriga masinad on väga ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed vinguvad kõrgete elektrihindade üle, saamata aru, et nende endi koduvidinad seda kõike tekitavad.

Nagu eelnev vastaja. Liiga laisk. Kuivati, haisemine, uus pesu ja uus kuivati. Milline raiskamine. Sest nad kõik olla nii laisad…

Tundub, et liigagi odav on elekter, kui inimesed võivad lubada omale pidevat pesukuivati kasutamist ja mõni veel kuivatab, siis unustab kuivatisse ja kuivatab uuesti. Uskumatu lugemine.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju see 1 masinatäis pesu masinaga pestes ja kuivatis kuivatades maksab? Kui kallis see luksus päriselt on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju see 1 masinatäis pesu masinaga pestes ja kuivatis kuivatades maksab? Kui kallis see luksus päriselt on?

Mina ei tea, kui kallis see on, aga tean, et isegi kui KÕIK koduriistad on kõige säästlikumast energiaklassist, mida müüakse slõuganiga “hoia kodukuludelt kokku”, siis elektriarve on nüüd isegi suvel 200 eurot. Mina igatahes kuivatan õues nööri peal, kuni saab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 korda kuivatit maksab c klassi puhul 60e. Ja a puhul 24 eurot.  Mis mind aga imestama paneb, kuhu läheb toas kuivatades see vesi, mida muidu kuivatist välja saab valada. See on u kolme masina pealt 5 liitrit. Ok mõnel ongi toas liiga kuiv õhk. Aga kas see elamisele halvasti ei mõju? Kas passiivne õhutus, st aknad lahti kaotab selle niiskuse. Siis laseb sooja ka välja. Ja ventilatsioon mis töötab elektri peal, võtab jällegi elektrit.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumb on mõistlikum, kas pesumasin või pesumasin-kuivati?

Kui ilm kannatab, kuivataks pesu väljas, toas ka pesukuivatusvõimalus olemas.

St ei kasutaks kogu aeg kuivatit.

Energia säästu, pesemise kvaliteedi jms poolest – kumba eelistada?

Ma arvan, et juba mõne sulejope/vesti ja padja kodus pesemisega saad sa pesumajja viimisega võrreldes nii suure säästu, et mingi energiasäästu peale enam ei mõtlegi.

Mul on 2-in-1 masin ja suvel ilusamilmaga kuivatan ikka õues, aga suure osa aastast ei suudaks ettegi kujutada ilma kuivatita elu. Kusjuures linu jm puuvillaseid asju ei kuivata ma kunagi kapikuivaks, vaid panen pärast kuivatist võtmist veel korraks rippuma, siis jäävad sirgemad. Aga ei suudaks enam iial tegeleda nt sokkide ja aluspesu restile riputamisega, selle ajavõidu nimel olen ma küll valmis need mõned sendid elektri eest maksma.

 

Keegi siin ütles, et kaks ühes masinaga saab päevas ühe täie pestud-kuivatatud… mis masin see selline on, mis nii kaua võtab? Mul peseb tunni-poolteist ja kui kuivatada sinna otsa, siis olenevalt materjalist veel max kaks tundi. Ikka päris mitu täit jõuab pesta päevas ???? Ja mitte miski ei takista igapäevaselt pesemast selle asemel, et mingeid pesupäevi teha nagu vanasti. See, et pole vahepeal vaja pesu ühest masinast teise tõsta, on minu meelest päris suur pluss.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 korda kuivatit maksab c klassi puhul 60e. Ja a puhul 24 eurot.

Päris huvitav, kuidas saab selliseid arvutusi teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 korda kuivatit maksab c klassi puhul 60e. Ja a puhul 24 eurot.

Päris huvitav, kuidas saab selliseid arvutusi teha?

Raske küll,  sest programmide pikkused on erinevad. Aga ilmselt on võetud aluseks mingi keskmine. Mina leidsin netist need. Oli selle aasta jaanuari lugu. Äkki leiad. oli vist 22 jaanuar ja panin otsingusse pesumasina elektrikulu. Tore tabel  veel muude elektrit võtvate asjade kohta. Linki ma ei saa oma telefoniga panna kahjuks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 korda kuivatit maksab c klassi puhul 60e. Ja a puhul 24 eurot.

Päris huvitav, kuidas saab selliseid arvutusi teha?

Raske küll, sest programmide pikkused on erinevad. Aga ilmselt on võetud aluseks mingi keskmine. Mina leidsin netist need. Oli selle aasta jaanuari lugu. Äkki leiad. oli vist 22 jaanuar ja panin otsingusse pesumasina elektrikulu. Tore tabel veel muude elektrit võtvate asjade kohta. Linki ma ei saa oma telefoniga panna kahjuks.

Igal masinal on need andmed kasutusjuhendis kirjas, kuid loomulikult kilovattides, mitte rahalises vääringus. Arvestades seda, kui erinevat hinda maksavad inimesed elektri eest ja kui erinev on elektrihind päevade ja isegi tundide lõikes, on jabur mingeid rahalisi numbreid välja käia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100 korda kuivatit maksab c klassi puhul 60e. Ja a puhul 24 eurot.

Saad ju isegi aru, et on absoluutne lollus panna siia mingid eurodes hinnad, kui elektrihind kõigub päevade lõikes väga kõvasti! Kuidas saab keegi väita, et 100x maksab 24 eurot, kui ta ei teagi, mis maksab kasutamise hetkel kWh?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Kodunurk Pesumasin/pesumasin-kuivati