Esileht Kodunurk Pesumasina küsimusi (eestlaetav)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Pesumasina küsimusi (eestlaetav)

Postitas:

Mul on terve elu olnud pealtlaetav ja nüüd tahaksin eestlaetavat. Mul on mõned küsimused:

Kas hoiate pesumasina ust pärani? Kas uks üldse püsib nt paokil asendis?
Kui olete masinale kapi ümber ehitanud või kuhugi tööpinna alla lükanud, siis kui palju cm on teil masina ja seina ning masina ja kapiseinte vahel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 21:01; 09.03 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah
Jah
Tagaseinaga nii palju, et voolik veel sinna vahele ära mahub (u 5 cm), külgseintel kahe külje peale kokku u 1 cm. Aga me kuu aega tagasi ehitasime selle kapi ümber, nii et suhteliselt lühiajaline kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 21:28; 08.03 21:54; 09.03 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud mõlemad ja eestlaetav on minu jaoks ääretult ebamugav Kui pesed tihti pesu, siis see kummargil ukerdamine on ikka väga väga tüütu. Proovi füüsiliselt järgi, kuidas oleks pesu sissepanna ja pesu väljavõtta, ehk siis tee mõned minutid tööd uksekõrgusel. Pealtlaetava pesumasinaga harjunud olles on see alguses lausa vastik.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleksin arvanud, et just pealtlaetava pesumasinaga peab kogu aeg kummargil ukerdama, või kuidas sa selle põhjast asju kätte saad? Mina istun lihtsalt pesumasina ette maha. 🙂

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 21:28; 08.03 21:54; 09.03 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud mõlemat, pealtlaetavast eestlaetava peale üleminek oli lausa nauding. Mida te seal ees nii palju kükitate? Vajadusel pesukorv osta, masinast kõik pesukorvi ja sellega siis kuivama viia (kui kuivati pole).
Kappi ümber pole ehitanud, uks püsib ka koomal, kuid kindlasti pärast pesusi jätan avatuks, et hingaks ja kuivaks. Harva lükkan kinni, õnneks siiani pole kass ka sinna sisse roninud ega huvi tundnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei ole pesumasin kunagi olnud köögis vm eluruumides, sest neid integreeritud pesumasinaid vaadates ei saa ma küll aru, kuidas need kahe kasutamise vahepeale umbsena kopitama ei lähe. minu omadel on uks alati lahti püsinud, kuigi, tõsi, tavaliselt on see mul pärani lahti, sest liikumisel ette ei jää.

maal on meil pealtlaetav ja ikka oluliselt keerulisem on sealt põhjast pisikesi asju kätte saada, küünita poolest kerest sinna masinasse, et ulatuda. eestlaetaval kummardud korraks ja tõmbad riided pesukorvi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 08:39; 10.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mul nimelt jääks see eestlaetav käidavasse kohta (vannituba pisemapoolsem), ja päris pärani seda luuki hoida ei tahaks, kui oleks veidi paokil, ja sellest piisaks, siis oleks hea. Kinnisvara kuulutustes ja üldse kodude piltidel on alati pesumasina uks suletud 🙂

Ma kummardamist ei karda, praegu on kuivati ka ja sellega samamoodi kummardan. Kuivati luuki ma ei hoia lahti, ainult vahetult peale töötamist veidi aega.

Kappi tahaksin kindlasti ümber, siis näeb kuidagi sümpaatsem välja mu meelest. Või noh, mitte kapp otseses mõttes aga küljed + tööpind. Ja mõtlengi, et kas see tsentrifuugimine paneb masina kõvasti vibreerima ja kargama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 21:01; 09.03 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on uks paokil ja ei kopita seal sees midagi. Piltidel on muidugi kinni. Piltidel on üldse kõik teistmoodi, kõik träni on korraks fotograafi seljataha tassitud, et atraktiivsem oleks.

Palju masin vibreerib ja kargab, sõltub ikka masinast. Kindlasti suuremad masinad püsivad paremini paigal kui kitsamad masinad (mul on 40 cm sügav masin). Sõltub ka sellest, kui tühi-täis masin on – kui pesu on masinas kuidagi ebaühtlaselt, siis võib veidi rohkem paigast nihkuda, samas kui korralikult täis trumliga ei hüppa masin kuhugi 😀 Mina kasutan masinapealset ise nö “tööpinnana” st asjade hoidmiseks, mingit katet mul sinna ehitatud pole.

Kui sul vannituba väiksem, siis igasugune kapp/raam seal masina ümber võtab ainult lisaruumi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutanud mõlemat ja tõesti eestlaetav on nii praktilisem kui ka mugavam. Masina peal seisavad mul pesuvahendid ja muud asjad, pealtlaetaval on see kasutu ruum. Masina uks peab lahti olema mõlemal, muidu võib tekkida algul hais ja siis hallitus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud mõlemad ja eestlaetav on minu jaoks ääretult ebamugav Kui pesed tihti pesu, siis see kummargil ukerdamine on ikka väga väga tüütu. Proovi füüsiliselt järgi, kuidas oleks pesu sissepanna ja pesu väljavõtta, ehk siis tee mõned minutid tööd uksekõrgusel. Pealtlaetava pesumasinaga harjunud olles on see alguses lausa vastik.

Kui juba nii lihtne liigutus on ületamatu, siis vist on aeg oma füüsilise vormi pärast muret tundma hakata?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasin hakkab siis vibreerima, kui see on loodimata. Pesumasinal on all reguleeritava kõrgusega jalad, peale pesumasina ühendamist tuleks sellele peale asetada lood ja kontrollida, et oleks mõlemas suunas loodis (eest taha ja küljelt küljele). Siis võib ka vibreerida, kui on pesumasinas üks suur raske asi ja ta ei suuda seda trumlis ühtlaselt jaotada (paks sulejope näiteks).
Minul püsib uks täpselt selles asendis, kuhu selle asetan.
Pesumasina peal on kuivati, kappi pole ümber teinud, kuigi plaan on. Mulle lihtsalt ei meeldi, et kõljepealt näeb masina taha (päris vastu seina ei saa lükata, sest taga on voolikud ja ühendused). Karta on, et enne jõuame masinad uuemate vastu ringi vahetada, kui kapini jõuame. 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka vannitoas, pärani uks on poti ees, aga noh, kui kedagi kodus pole, siis võib pärani ka olla ja muul ajal on paokil.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 21:28; 08.03 21:54; 09.03 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mul nimelt jääks see eestlaetav käidavasse kohta (vannituba pisemapoolsem), ja päris pärani seda luuki hoida ei tahaks, kui oleks veidi paokil, ja sellest piisaks, siis oleks hea. Kinnisvara kuulutustes ja üldse kodude piltidel on alati pesumasina uks suletud ????

Ma kummardamist ei karda, praegu on kuivati ka ja sellega samamoodi kummardan. Kuivati luuki ma ei hoia lahti, ainult vahetult peale töötamist veidi aega.

Kappi tahaksin kindlasti ümber, siis näeb kuidagi sümpaatsem välja mu meelest. Või noh, mitte kapp otseses mõttes aga küljed + tööpind. Ja mõtlengi, et kas see tsentrifuugimine paneb masina kõvasti vibreerima ja kargama?

Mul on ka väikeses vannitoas, ust hoian paokil, pärast kasutamist natukeseks jätan pärani.
Müüakse ka mingeid vibreerimisvastaseid matte pesumasina alla panemiseks.
Kapp peab muidugi olema selline, et masinat oleks võimalik sealt vajadusel välja tõmmata. Ma kujutan ette, et 3-5 cm võiks küll olla kapi ja masina vahe. Mõtle seda nt, kuidas sa masina pealt hakkad tolmu pühkima. Ma ise kappi ei teeks, eriti väiksesse vannituppa – võtab rohkem ruumi enda alla. Masina kohale paneks seinale suurema riiuli, vajadusel sellise, et alumist riiulipinda saaks kasutada töötasapinnana. Eriti need külgmised praod kapi ja masina vahel ei tundu eriti kenad, masin üksi näeks parem välja – aga maitse asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapp peab muidugi olema selline, et masinat oleks võimalik sealt vajadusel välja tõmmata. Ma kujutan ette, et 3-5 cm võiks küll olla kapi ja masina vahe. Mõtle seda nt, kuidas sa masina pealt hakkad tolmu pühkima.

Integreeritavaid masinaid ei tõmba keegi kuskilt tolmu pühkimiseks välja, kõik on ühtlaselt mööbli sees, ei mingeid pragusid.
E-poodides on ka kõigil joonised juures, kui palju ruumi peab kõrvaloleva kapi või masina ja töötasapinna vahele jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 11:46; 11.03 07:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapp peab muidugi olema selline, et masinat oleks võimalik sealt vajadusel välja tõmmata. Ma kujutan ette, et 3-5 cm võiks küll olla kapi ja masina vahe. Mõtle seda nt, kuidas sa masina pealt hakkad tolmu pühkima.

Integreeritavaid masinaid ei tõmba keegi kuskilt tolmu pühkimiseks välja, kõik on ühtlaselt mööbli sees, ei mingeid pragusid.

E-poodides on ka kõigil joonised juures, kui palju ruumi peab kõrvaloleva kapi või masina ja töötasapinna vahele jääma.

mul ei jäänud küll muljet, et keegi oleks siin integreeritavatest pesumasinatest rääkinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 08:39; 10.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei jäänud küll muljet, et keegi oleks siin integreeritavatest pesumasinatest rääkinud.

Vahet pole, kui korralik kapp ümber ehitada, siis ei jää sinna migeid tolmukogumise kohti ega koledaid pragusid. Ja sentimeetrid kapi külgedest/pealsest masinani ikka samad. Lihtsalt mitte-integreeritava masina puhul hakkab kapp rohkem ruumi võtma kui integreeritava puhul.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 11:46; 11.03 07:10;
To report this post you need to login first.

mul ei jäänud küll muljet, et keegi oleks siin integreeritavatest pesumasinatest rääkinud.

Sa vist pesumasinate allal kuigi tugev pole ja ei saa aru, mis vahe on integreeritaval ja tavalisel?

Õpi siis: vahet pole, lihtsalt ühel on plekist kest kohe tehasest ümber, teisele ehitad selle kesta ise.
Mõlemad kestad on mürasummutusest jm tehnikast 0 kuni 1 cm kaugusel.

Kui kestaga masinale omakorda veel ehitad kesta ümber, siis mingit tolmu pole vaja pühkida ja teda sealt august välja kiskuda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab soovitada mööblimeitsrit, kes teeks pesumasina ja kuivati tornile kapi ümber? Poes ei ole sellist asja kusagi näinud, kuigi masinad on ju standardmõõdus ja valmislahendus võiks ka sobida.

Midagi sellist mõtlen, aga ilma usteta, lihtsalt küljed ümber ja riiul vahel: https://www.architonic.com/en/product/berloni-bagno-suite-vintage-laundry-vintage-furniture-collection-for-laundry-room/20133489

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ainult eestlaetavaid kasutanud. Ust hoian praokil, pärani ei hoia.

Ja mis minutite kaupa küürutmisest kägu rääkis? Ma olen väga kehvas füüsilises vormis, mingi peenra rohimine või näiteks maasikate peenrast korjamine on minu jaoks tõeline piin. Aga pesu masinasse panemine  või masinast võtmine on ju mõne sekundi töö.  Nii kaua jaksan isegi mina kummardada. Ega ma seda pesu siis küürutades ei sorteeri – kui masinasse panen, siis sorteerin välja sellel korral pestava pesu ja panen korraga masinasse. Ja välja võtan ka korraga, mitte ükshaaval. Ja kui tõesti oleks vajadus just masina ees seda pesu sorteerida (ma ei tea küll miks), siis seda teeksin madalal taburetil (järil) istudes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlaetav pesumasin on köögimööbli sees, kuna ruumiga napib. Valitud õhem mudel (6kg) ja jääb piisavalt ruumi, et pesumasina uks ning pesuvahendite sahtel on poekvil ja kapi uks läheb vabalt  kinni. Ukse ja mööbli sokliliistu vahel on vahe ning õhk liigub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on uks pärani vaid vahetult peale pesu. Ca tund või kaks. Muidu lihtsalt lükkan koomale aga mitte täitsa klõpsuga kinni. Laps on veel plähmerdis ja kardan, et jookseb ukse eest ära kui pärani on ????

Kappi mul ümber ei ole, aga masina peal on ilus vannitoa rätik ja seal peal korvid pudi-padi jaos, mis muidu silmale ilusad ei ole.

Vibreerima hakkab masin siis, kui pole loodis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on integreeritud pesumasin või lihtsalt kapp ümber ehitatud, siis kas pesumasin on kogu aeg vooluvõrgus ja veekraan lahtises asendis? Kuidas neile vajadusel ligi saab?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on integreeritud pesumasin või lihtsalt kapp ümber ehitatud, siis kas pesumasin on kogu aeg vooluvõrgus ja veekraan lahtises asendis? Kuidas neile vajadusel ligi saab?

ikka kogu aeg võrgus – meil pole kapp, st ust pole. Kord aastas sikutan pesast välja ja puhastan. Olin vanasti pealtlaetava usku, aga viimane masin on eestlaetav ja on palju parem!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on integreeritud pesumasin või lihtsalt kapp ümber ehitatud, siis kas pesumasin on kogu aeg vooluvõrgus ja veekraan lahtises asendis? Kuidas neile vajadusel ligi saab?

ikka kogu aeg võrgus – meil pole kapp, st ust pole. Kord aastas sikutan pesast välja ja puhastan. Olin vanasti pealtlaetava usku, aga viimane masin on eestlaetav ja on palju parem!

Meil küll pole integreeritav, aga on ka kogu aeg vooluvõrgus ja kraan lahti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hoia pärani ja pole vajadust, piisab hästi väikesest vahest, et masin seest “ummuksisse” ei jää. Pole ruumi luuki pärani lahti hoida ja püsib ilusti paokil.

kappi ümber tehes võiks 5-10cm ikka olla masinal “vibreerimisruumi” ja kindlasti soovitan vibrat isoleerivat kummimatti või lihtsalt pvc matt (mängu/puslemattide materjali sarnane matt), mis takistab ka masinal hüplemast, isegi kui pole ideaalselt tasakaalustatud.

Jah, loomulikult on masin kogu aeg pistikus/seinas ja veekraan lahti keeratud, miks neid peaks kogu aeg tagant ära kiskuma? Tal on ju omal suletavad klapid veel sees. Võib-olla kui jätaks masina aastateks seisma, siis ühendaks lahti…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks pole vannitoas rohkem pistikupesi. Kasutan seda ühte nii pesumasina jaoks kui nt. hambaharjade laadimiseks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlaetav pesumasin on köögimööbli sees, kuna ruumiga napib. Valitud õhem mudel (6kg) ja jääb piisavalt ruumi, et pesumasina uks ning pesuvahendite sahtel on poekvil ja kapi uks läheb vabalt kinni. Ukse ja mööbli sokliliistu vahel on vahe ning õhk liigub.

poekvil?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks pole vannitoas rohkem pistikupesi. Kasutan seda ühte nii pesumasina jaoks kui nt. hambaharjade laadimiseks.

Pistikupesa jagajast pole elus kuulnud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Valgusta meid, oo Hottabõtś!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Valgusta meid, oo Hottabõtś!

Esimene ettejuhtuv: https://kaup24.ee/et/koduremont/valgustus-ja-elektriseadmed/pikendusjuhtmed/pistikupesa-jagaja-2-pesaga?id=869175&gclid=Cj0KCQiA8t2eBhDeARIsAAVEga2Zc8APQIMRevy3iNzRyUQuiW6tx1UGaNsoBnYXA2zKMVWOtubYQlYaAmjREALw_wcB

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Pesumasina küsimusi (eestlaetav)