Esileht Kodunurk Pesumasina küsimusi (eestlaetav)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Pesumasina küsimusi (eestlaetav)

Postitas:
Kägu

Minul näiteks pole vannitoas rohkem pistikupesi. Kasutan seda ühte nii pesumasina jaoks kui nt. hambaharjade laadimiseks.

Pistikupesa jagajast pole elus kuulnud?

Kui ma ehitan pesumasinale kapi ümber nii, et ma pistikule ligi ei saa, siis mis kasu mul sest jagajast on? Jagajale ju ka ei saa ligi siis. Mul pole vaja korraga pesu pesta ja hambaharja laadida. Mul on vaja pistikule ligipääsu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ehitan pesumasinale kapi ümber nii, et ma pistikule ligi ei saa, siis mis kasu mul sest jagajast on? Jagajale ju ka ei saa ligi siis. Mul pole vaja korraga pesu pesta ja hambaharja laadida. Mul on vaja pistikule ligipääsu.

Siis paned pikendusjuhtme sinna ja tood selle kuskilt välja. Küll on mõni ikka saamatu. Ja selle peale, et vannitoas on ainult ühe pesaga pistik, annab ikka tulla. Isegi selle saaks kümne minutiga mitme pesaga pisiku vastu vahetada. See on ju jabur selleks pesumasinat välja katkuda, et saaks hambaharja laadida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma ehitan pesumasinale kapi ümber nii, et ma pistikule ligi ei saa, siis mis kasu mul sest jagajast on? Jagajale ju ka ei saa ligi siis. Mul pole vaja korraga pesu pesta ja hambaharja laadida. Mul on vaja pistikule ligipääsu.

Siis paned pikendusjuhtme sinna ja tood selle kuskilt välja. Küll on mõni ikka saamatu. Ja selle peale, et vannitoas on ainult ühe pesaga pistik, annab ikka tulla. Isegi selle saaks kümne minutiga mitme pesaga pisiku vastu vahetada. See on ju jabur selleks pesumasinat välja katkuda, et saaks hambaharja laadida.

Ma mõtlen, et hambaharja ju ei pea üldse tingimata vannitoas laadima. Köök sobib ju ka täitsa. Isegi seda teinud, kuna vahel vaja 3 hambaharja laadima korraga panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et hambaharja ju ei pea üldse tingimata vannitoas laadima. Köök sobib ju ka täitsa. Isegi seda teinud, kuna vahel vaja 3 hambaharja laadima korraga panna.

Savi sellest hambaharjast, aga vannituppa panna vaid üks pistik on ju väga jabur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et hambaharja ju ei pea üldse tingimata vannitoas laadima. Köök sobib ju ka täitsa. Isegi seda teinud, kuna vahel vaja 3 hambaharja laadima korraga panna.

Savi sellest hambaharjast, aga vannituppa panna vaid üks pistik on ju väga jabur.

OK. Ma lootsin, et saab siit äkki head nõu, aga tuleb välja, et kui ma tahan pesumasinale kapi ümber ehitada, siis alustuseks pean vannitoa ümber ehitama. Sest otse loomulikult panin ma eelmise ümberehituse käigus ainult ühe pistikupesa vannituppa. Sest ma tegelen nimelt vannitubade ümberehitamisega hobikorras. Nagu päriselt? Mida ma peaksin tegema teadmisega, et väga jabur, et mul on vannitoas ainult üks pistikupesa?

 

Siis paned pikendusjuhtme sinna ja tood selle kuskilt välja. Küll on mõni ikka saamatu. Ja selle peale, et vannitoas on ainult ühe pesaga pistik, annab ikka tulla. Isegi selle saaks kümne minutiga mitme pesaga pisiku vastu vahetada. See on ju jabur selleks pesumasinat välja katkuda, et saaks hambaharja laadida.

Jätkuvalt. Mis kasu on mitme pesaga ligipääsmatust pistikust? Enne targa nõu andmist võiks ikka süveneda probleemi.  Ja kui eesmärk on korralik tööpind, siis kuskilt välja toodud juhtmed ning seal tööpinnal vedelevad pikendusjuhtmed on ikka väga jabur soovitus. Pesumasina vooluvõrgust välja võtmine selleks, et seda pistikut millegi muu laadimiseks kasutada ei ole küll sugugi jabur tegevus. Aga tundub, et sellel käol siin on kodus neid pistikuid kohe hulgim. Sest “välja katkumine” on ju nii raske tegevus, et seda ta küll endale lubada ei saa.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on ju IKEAst spetsiaalne kapp osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pesumasina vooluvõrgust välja võtmine selleks, et seda pistikut millegi muu laadimiseks kasutada ei ole küll sugugi jabur tegevus. Aga tundub, et sellel käol siin on kodus neid pistikuid kohe hulgim.

Minu arust on see väga jabur ja loomulikult on mul pistikuid vannitoas hulgim. Pikendusjuhtmega voolu väljatoomine on sinu arust imelik, aga kuskil kapipõhjas urgitsemine, et pesumasin välja tõmmata ja millegi muu jaoks voolu võtta ei ole imelik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlaetav pesumasin on köögimööbli sees, kuna ruumiga napib. Valitud õhem mudel (6kg) ja jääb piisavalt ruumi, et pesumasina uks ning pesuvahendite sahtel on poekvil ja kapi uks läheb vabalt kinni. Ukse ja mööbli sokliliistu vahel on vahe ning õhk liigub. poekvil?

Jälle keegi, kes ei häbene oma kitsast silmaringi. Sõna poekvil on täiesti levinud. Mina tean mis see tähendab ja loodan, et nüüd tead sina ka.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne targa nõu andmist võiks ikka süveneda probleemi.  Ja kui eesmärk on korralik tööpind, siis kuskilt välja toodud juhtmed ning seal tööpinnal vedelevad pikendusjuhtmed on ikka väga jabur soovitus.

Mis vastust sa ootsd ning molles täpselt sa kägusid süüdistad? Meie siin ei ülaneerinud su vannituba, meie ei ole süüdi, et sa selle nii halvasti planeerisid. Me ei saa öelda havi käsul minu soovil, saagu käo vannituppa lisa pistikupesa.

Kõik su valikud on juba välja toodud, ise pead valima, milline neist vähem jabur on:

1. Loobud kapist, jätkad ühe pistikupesaga.

2. Teed kapi ja iga kord poed kuidagi pistikupesani

3. Teed kapi ja loobud vannitoas hambaharja laadiisest, laed mujal. Kui vannitoas vahel siiski vaja, tood pikendusjuhtmega

4. Paned samadse pistukupesasse jagaja, ühte läheb pesumason, teisest tood pikendusjuhtmega üles ja saad seda kadutada

5. Kutsud elektriku, kes sobivasse kohta lisapistikupesa teeb

 

Mina kohe kindlasti ei valiks igakordset võimlemist, et pistokupesani jõuda. Aga eks ise yead, mis sulle parim.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

Poekvil siiski pole õige.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlaetav pesumasin on köögimööbli sees, kuna ruumiga napib. Valitud õhem mudel (6kg) ja jääb piisavalt ruumi, et pesumasina uks ning pesuvahendite sahtel on poekvil ja kapi uks läheb vabalt kinni. Ukse ja mööbli sokliliistu vahel on vahe ning õhk liigub. poekvil?

Jälle keegi, kes ei häbene oma kitsast silmaringi. Sõna poekvil on täiesti levinud. Mina tean mis see tähendab ja loodan, et nüüd tead sina ka.

Ehk ikka poikvel?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

Sinu jaoks võivad ju olla mõlemad õiged. Tegelikult pole kumbagi sõna olemas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

Sinu jaoks võivad ju olla mõlemad õiged. Tegelikult pole kumbagi sõna olemas.

Pole olemas, aga suur osa eestlaseid kasutab seda.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

Sinu jaoks võivad ju olla mõlemad õiged. Tegelikult pole kumbagi sõna olemas.

Pole olemas, aga suur osa eestlaseid kasutab seda.

Ei, nad kasutavad sõna poikvel”, mitte “poikvil” või “poekvil”.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poikvil ja mõnes piirkonnas öeldakse poekvil, eelmisele kommentaarile lisaks, minu jaoks on mõlemad õiged.

Sinu jaoks võivad ju olla mõlemad õiged. Tegelikult pole kumbagi sõna olemas.

Pole olemas, aga suur osa eestlaseid kasutab seda.

Ei, nad kasutavad sõna poikvel”, mitte “poikvil” või “poekvil”.

Minu kandid kasutatakse paokil.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näh,  praokil tahtsin kirjutada. Et pragu vahel noh, avatud, aga mitte pärani lahti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4. Paned samadse pistukupesasse jagaja, ühte läheb pesumason, teisest tood pikendusjuhtmega üles ja saad seda kadutada

Sa ikka tead, et selliselt toimimine (mida sa siin mitu korda veel rõhutanud oled) on tuleohtlik ja rangelt mitte soovitatav? Püsiseadmeid, suuri kodumasinaid ei kasutata mingi jagaja ega pikendusjuhtmega.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, et selliselt toimimine (mida sa siin mitu korda veel rõhutanud oled) on tuleohtlik ja rangelt mitte soovitatav? Püsiseadmeid, suuri kodumasinaid ei kasutata mingi jagaja ega pikendusjuhtmega.

Siis pangu endale pistikuid juurde. Üks pistik vannitoa peale on täiesti jabur, sellest oleks pidanud korterisse kolimisel alustama. Seda katkud siis välja ja topid tagasi sisse, pluss kavatsed kuskile kappi veel ära peita.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see juhtme sisse-välja solgutamine ka mingi normaalne tegevus pole. Kui ainus pesa on pesumasina juures, siis kasutaks lülitiga pikendusjuhet pigem.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, et selliselt toimimine (mida sa siin mitu korda veel rõhutanud oled) on tuleohtlik ja rangelt mitte soovitatav? Püsiseadmeid, suuri kodumasinaid ei kasutata mingi jagaja ega pikendusjuhtmega.

Esiteks ei ole ma seda mitu korda rõhutanud. Antud postitus oli minu poolt esimene. Võtsin lihtsalt kokku variandid, mis üldse olemas on, ka halvad. imelahendust lihtsalt ei ole antud juhul olemas. Mina isiklikult kas loobuksin vannitoas muu kui pesumasina kasutamisest või kutsuksin elektriku, kes parema lahenduse teeb. See viimane tähendab muidugi lisaraha kulutamist ja võimalik, et mingis osas lõhutakse ka seina.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult kas loobuksin vannitoas muu kui pesumasina kasutamisest või kutsuksin elektriku, kes parema lahenduse teeb. See viimane tähendab muidugi lisaraha kulutamist ja võimalik, et mingis osas lõhutakse ka seina.

Mitme pesaga pistiku paigaldamine samasse kohta, kus tal praegu seal üks auk on, ei ole suur töö. Kuigi kui see asub kuskil põranda lähedal ja ongi ainuke pistik vannitoas, siis pole sellest ka kasu. Väga halvasti planeeritud vannituba, peaks ütlema. Kui teemaalgataja vajab elektrit vaid hambaharjade laadimiseks, siis muidugi ükskõik, neid võib tõesti kus iganes laadida, aga mina ikka sätin vannitoas juukseid, mees ajab pardliga habet, jne, ikka tavaliselt on vannitoas peegel ja pistikupesad selle kohal või kõrval. Sellist lahendust, et ainult mingi pesumasina pistik, pole elus näinud ja laseks selle kohe ümber teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi kui see asub kuskil põranda lähedal ja ongi ainuke pistik vannitoas, siis pole sellest ka kasu. Väga halvasti planeeritud vannituba, peaks ütlema.

ükski normaalne ehitaja/elektrik ei pane pistikupesa märgruumis põranda lähedale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ükski normaalne ehitaja/elektrik ei pane pistikupesa märgruumis põranda lähedale.

Ja jätab selle veel ruumi ainukeseks pistikupesaks? Ajuvaba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et peegli/valamu ülemise kapi juures ikkagi oli pistikuvalmidus olemas – isegi tagasihoidlikumad ruumid ei planeerita tänapäeval ilma selleta. Ilmselt see jäeti kasutamata lihtsalt seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne targa nõu andmist võiks ikka süveneda probleemi. Ja kui eesmärk on korralik tööpind, siis kuskilt välja toodud juhtmed ning seal tööpinnal vedelevad pikendusjuhtmed on ikka väga jabur soovitus.

Mis vastust sa ootsd ning molles täpselt sa kägusid süüdistad? Meie siin ei ülaneerinud su vannituba, meie ei ole süüdi, et sa selle nii halvasti planeerisid. Me ei saa öelda havi käsul minu soovil, saagu käo vannituppa lisa pistikupesa.

Kõik su valikud on juba välja toodud, ise pead valima, milline neist vähem jabur on:

1. Loobud kapist, jätkad ühe pistikupesaga.

2. Teed kapi ja iga kord poed kuidagi pistikupesani

3. Teed kapi ja loobud vannitoas hambaharja laadiisest, laed mujal. Kui vannitoas vahel siiski vaja, tood pikendusjuhtmega

4. Paned samadse pistukupesasse jagaja, ühte läheb pesumason, teisest tood pikendusjuhtmega üles ja saad seda kadutada

5. Kutsud elektriku, kes sobivasse kohta lisapistikupesa teeb

Mina kohe kindlasti ei valiks igakordset võimlemist, et pistokupesani jõuda. Aga eks ise yead, mis sulle parim.

Miks sa arvad, et midagi planeerida oli võimalik?
Ja kui sa nüüd tõesti tahaksid abivalmis olla ning küsimusse süveneksid, siis  küsimus oligi justnimelt see, et kas on olemas mingit moodust, kuidas sisseehitatud pesumasina ühendustele ligi saada. Näiteks integreeritud nõudepesumasina ühendustele mul on ligipääs. Ma ei tea, kas see on tavapärane või mitte, aga mina saan neile ligi ilma kappe laiali lammutamata või nõudepesumasinat välja sikutamata. Üks tavaline inimene ei tegele igapäevaselt ei vannitoa planeerimise/ehitamisega ega ka selle sisustamisega ning kuna siin liigub rohkem inimesi, siis äkki on mõnel neil olemas ka vastav kogemus või teadmised.  Mingeid soovitusi, kuidas vannituppa ilma pistikupesata elektrit saada, pole keegi küsinud. Millegipärast aga jagatakse neid siin hoolega ning ei kasutata õigust vait olla kui midagi tarka või teemasse öelda ei ole.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see juhtme sisse-välja solgutamine ka mingi normaalne tegevus pole. Kui ainus pesa on pesumasina juures, siis kasutaks lülitiga pikendusjuhet pigem.

lüliti ei aita kuidagi, sest pikendusjuhtme kasutamine võimsama elektritarbimisega seadmetel on tuleohtlik! sel ajal, kui masin ei tööta, pole vahet, kas ta on vooluvõrgus või mitte, küsimus on töötamise ajas, kas siis on võimas seade otse pistikus või pikendusjuhtmes

https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2019/12/12/oluline-teada-kulmkappi-ei-tasu-elektrivorku-labi-pikendusjuhtme-uhendada/

pesumasin on üldiselt suurema tarbega kui külmik

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks integreeritud nõudepesumasina ühendustele mul on ligipääs.

Kuidas see siis lahendatud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks integreeritud nõudepesumasina ühendustele mul on ligipääs.

Kuidas see siis lahendatud on?

minul on töötasapinna sees spets kattega kaetud auk ning juhe toodud selle kaudu töötasapinna kohal olevasse pistikusse, kust seda kerge eemaldada. samas pistikureas on veel kohvimasin, röster jt kodumasinad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul on töötasapinna sees spets kattega kaetud auk ning juhe toodud selle kaudu töötasapinna kohal olevasse pistikusse, kust seda kerge eemaldada. samas pistikureas on veel kohvimasin, röster jt kodumasinad

Väga vahva, aga mis imelahendust sa siis siin praegu ootad, kui sul on ainult üks pistik vannitoas ja see on kuskil all. Siis ongi ju ainuke variant, et paned pistikuid juurde kättesaadavasse kohta, siis saad oma pesumasina juhtme ka sinna välja tuua.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Pesumasina küsimusi (eestlaetav)