Esileht Kodunurk Pesupulber, mis peseks pesu puhtaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Pesupulber, mis peseks pesu puhtaks

Postitas:

Olen pesupulbri otsingul, mis tõepoolest pesu ka puhtaks peseb. Mulle ei meeldi tugeva lõhnaga pesupulbrid (Ariel jms) ning kasutan pigem lõhnatut pesupulbrit (Mayeri), kohati lausa ökot (Biopuro), kuid plekid jäävad ikka riietele. Selline tunne, nagu polekski pesuvahendit masinasse lisanud. Milline on tõhus pesupulber/-geel?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plekid tee enne pesu sapiseebiga kokku.
Mul selliseid plekke reeglina ainult laste riietel, nii et ei ole eriti tülikas ülesanne see eelseebitamine.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemus näitab, et Ariel. Et lõhna vähemaks saada, siis pane lõhnatut pesuloputusvahendit ja võimalusel pane pesu välja kuivama.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 10:54; 30.06 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan ka plekkide puhul sapiseepi või lisan pesumasinasse sapigeeli tavalisele lõhnatule pesugeelile.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan, et ei pese ainult pulber. Kuigi ka see on tähtis. NB! kui kipub jääma tugev lõhn, oled pulbrit liiga palju pannud, tegelikult piisab julgelt vaid 1/2 või väiksemastki kogusest kui pakil soovitatud, aastaid järgi proovitud. Samuti lisa pesuvahend otse trumlisse mitte nö sahtlisse, soovitan. Oluline on valida õige tsükkel st alati ei saa pesta 30-40 kraadiga ja lühikese tsükliga, mõnel puhul on vaja kuuma, mõnel puhul küll 60 aga pikka tsüklit.Kui pulber ei sobi, proovi geeli. Pudelist, mitte padjakesi, neid ei saa doseerida st vahendit kõvasti liiga palju tegelikult, jääb pesusse ja lõhnab. Geeliga või sapiseebiga soovitan plekid + kraed, varrukaotsad, kaenlaalused st määrdunumad kohad enne üle töödelda. Kui seda ei viitsi, siis taas pikem tsükkel ja n ö eelpesuga/leotamisega.

Igasugu loputusvahendeid pigem mitte kasutada.
Aga alati (loodan, et sinu masinal on see olemas) panna peale ka lisaloputus. Siis ei jää pesupulbrilõhna 99% juhtudel.

Ja õues kuivatamine tuulutab ka edukalt lõhnu ära.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ole kõik saadaolevad läbi katsetanud korra ühe kihlveo tarbeks ja no ei saa sellele Arielile miski vastu. Ja ma räägin sellest, et viskad masinasse ja peseb. Ei mingit eel nühkimist või leotust.

Minu jaoks see Ariel küll ülemäära ei haise. Kuivatan pesu õues ja ei doseeri seda ka päris nii vaba käega kallates. Ka meie pere allergikul pole selle toote suhtes mingeid vastunäidustusi õnneks.

No lapsi palju, musti riideid ka palju, ei ole minu seda aega ja tahtmist pesuga veel enne extra jantida. Otse masinasse ja korras.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ole kõik saadaolevad läbi katsetanud korra ühe kihlveo tarbeks ja no ei saa sellele Arielile miski vastu. Ja ma räägin sellest, et viskad masinasse ja peseb. Ei mingit eel nühkimist või leotust.

Minu jaoks see Ariel küll ülemäära ei haise. Kuivatan pesu õues ja ei doseeri seda ka päris nii vaba käega kallates. Ka meie pere allergikul pole selle toote suhtes mingeid vastunäidustusi õnneks.

No lapsi palju, musti riideid ka palju, ei ole minu seda aega ja tahtmist pesuga veel enne extra jantida. Otse masinasse ja korras.

Katsetasime ka perega erinevaid variante ning muidu on Ariel see allergia tekitaja, siis meil oli vastupidi – ainus, mis ei tekitanud.
Natukene pulbrit, õige temperatuur ja õige tsükkel ning masinat ei tohi kurguni täis toppida. Pesud on alati puhtad ja korras.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 10:54; 30.06 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahtsin ka öelda, et muidugi ei saa Mayeriga midagi puhtaks, võibolla korra kantud riideid, kus mingitki väljakutset pole, saab sellega pesta. Mõni ütleb muidugi, et need, kel kangemat pesupulbrit on vaja, ongi mingid kördiööbikud, aga minul on vaja pesupulbrist midagi enamat kui lihtsalt kojutassimise ja masinasse puistamise rõõmu. Ariel peseb vähemalt enamasti puhtaks, hais on küll kahjuks. Mõni plekk tahab jah kõrgel kuumusel pesu, aga paraku ei kannata kõik riided seda sugugi välja.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega olen enamuse plekke välja saanud ja peseb ka muidu hästi. Plekkidele olen enne pesu siiski geeli veidi peale pannud, hullematel juhtudel veidi seista lasknud.
Lõhna veidi on, aga mitte nii hullusti kui arielidel ja persilitel.
Mulle meeldib, et see geel sobib ka õrnadele materjalidele, saan kõiki asju sama vahendiga pesta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:16; 30.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pesupulbri otsingul, mis tõepoolest pesu ka puhtaks peseb. Mulle ei meeldi tugeva lõhnaga pesupulbrid (Ariel jms) ning kasutan pigem lõhnatut pesupulbrit (Mayeri), kohati lausa ökot (Biopuro), kuid plekid jäävad ikka riietele.

“Mul sama häda. Sooviks pannikartuleid teha, aga nuga ma põhimõtteliselt kätte ei võta. Sest nuga on minu jaoks relv ja mina ei ole agressiivne inimene.
Köögikombaine ma samuti ei salli. Palun aidake.”
Täpselt TA-ga sama ajuvaba jutt.
———

Tõsisemalt rääkides.
Ariel on pesupulber, ülejäänud on lumehelbekeste rahustamiseks välja mõeldud pulbrikesed.

Kas pesu jääb pärast Arieli järgi lõhnama või mitte, sõltub masinast.

Mul, linnakodu masin peseb kaua, ökolt ja pesu jääb lõhnatu.
Suvila masinale peab lisaloputuse sisse lülitama (see on enamusel 10a ja uuematel masinatel olemas!), kui lõhnatut tahta.
Pesude ja pulbri kogus sama.

Ja kui tavaprogega ja Arieliga pesta, siis tõesti jääb teises masinas pestu lõhnama.
Mis mulle, kui mehele, isegi mõnikord meeldib – kui jope või töötunked enam pesupulbri järgi ei lõhna, siis on aeg uuesti pessu panna.

Rumal meeste loogika, ütleb siin mõni daam, aga toimib.

+10
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peseb puhas vesi ja õige programm, pesupulbri osa on täiesti ületähtsustatud.
Ma panen masinatäiele “lõhnaks” ca 1 tl pulbrit, tavaliselt ei pane sedagi-ükski loputusprogramm ei tee su pesu hiljem täiesti puhtaks.
Väga plekilisi asju tasub eelnevalt leotada või millegagi eraldi töödelda.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka aru saanud, et inimesed jagunevad paljuski ka pedupulbri kasutuse järgi. Mina ei saa Arieli kasutajatega kunagi läbi. Alati tekib ebakõlasid ja vastuseisu. See eest Mayeri Sensitive või mõne biopuhastusvahendi kasutajaga on suhtlemisel hea klapp ja koostöö sujub.
Pesu pesemisel siiski eelistan lõhnatuid ja mahedaid vahendeid. Pesupulbri kogust olen alati tootja juhendist kümme grammi vähem pannud ja kõik riided puhtad ja ise rahul. Plekid muidugi eraldi plekieemaldiga töödelda.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nipp Arieli ostmises seiseb selles, et ei tohi osta neid Poolas toodetud pesupulbripakke, vaid tuleb vaadata suuremat pakki, XXL-suurus, mis reeglina on toodetud Prantsusmaa, jms Lääne-Euroopa tarvis. Poola pulbrid haisevad, L-Euroopa omad ei haise.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui tavaprogega ja Arieliga pesta, siis tõesti jääb teises masinas pestu lõhnama.
Mis mulle, kui mehele, isegi mõnikord meeldib – kui jope või töötunked enam pesupulbri järgi ei lõhna, siis on aeg uuesti pessu panna.

Rumal meeste loogika, ütleb siin mõni daam, aga toimib.

No sinusuguste jaoks need pulbrid tugevalt lõhnavad tehtud ongi, et tekiks illusioon puhtusest.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:16; 30.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ariel Sensitive ei lõhna. Pulbrina pole ma seda küll päris kaua juba müügil näinud, aga geel peseb sama hästi ja samuti ei lõhna.
Kui kindlasti pulbrit tahad, siis Omo Sensitive. See samuti ei lõhna, aga peseb korralikult.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:44; 30.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ariel Sensitive ei lõhna.

Lõhnab ikka küll, aga tagasihoidlikumalt.
Ise kasutan ainult Neutrali, Frosch ja ka Perwolli geele (viimased lõhnavad niiskena, kuid kuivana enam mitte).
Marja-toiduplekid ja muud orgaanilised plekid saab välja vana hea Fermentaga, valge pesu valgeks Liiliaga, juba mu vanaema kasutas neid. Sapiseep pole ka laita asi, aga sellegi lõhn jääb külge ja kui tite kakaplekkide peale on sapiseep/geel parim, siis marjaplekkidele on Fermenta parem.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ariel Sensitive ei lõhna. Pulbrina pole ma seda küll päris kaua juba müügil näinud, aga geel peseb sama hästi ja samuti ei lõhna.

Kui kindlasti pulbrit tahad, siis Omo Sensitive. See samuti ei lõhna, aga peseb korralikult.

Ka Omo sensitive pulbrit pole mina ammu müügil näinud… Või on kuskil, kuhu pole osanud otsima minna…?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 12:05; 30.06 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka Omo sensitive pulbrit pole mina ammu müügil näinud… Või on kuskil, kuhu pole osanud otsima minna…?

Ostsin viimati Soomest. Aga, jah, see oli juba eelmisel aastal… Kui see ka müügilt päris kadunud peaks olema, siis oleks kahju küll.

Kes lõhna üle kurtis – Ariel Sensitive geelil on umbes selline lõhn nagu Neutrali dušigeelidel ja šampoonidel. Mingit “lille-” ega “värskuse” lõhna (või kuidas nad neid aroomibukette nimetavadki) ei ole. Pesule midagi külge ei jää. Võimalik, et aitab ka see, et kasutan lisaloputust ja panen ettenähtust pisut vähem pesuvahendit.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 11:44; 30.06 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka Omo sensitive pulbrit pole mina ammu müügil näinud… Või on kuskil, kuhu pole osanud otsima minna…?

Ostsin viimati Soomest. Aga, jah, see oli juba eelmisel aastal… Kui see ka müügilt päris kadunud peaks olema, siis oleks kahju küll.

Jah, ka mina olen seda Soomest ostmas käinud 🙂 Vahetult enne koroonat, vist millalgi veebruaris siis viimati.
Meil oli viimati Stockmannis, s.t. enne alumise korruse toidukaupade remonti… Nüüd kahjuks enam mitte…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 12:05; 30.06 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin lilla korgiga Omot, et saada lapse tekikotilt sääsekuplade vereplekid ära. Enne leotasin ja seebitasin jne. Sai küll plekid ära, aga ma pesin tekikoti pärast 3x läbi ja siis viisin maale veel õue kuivama, sest see pesuvahendi hais enam tekikoti küljest ära ei läinud. Lõpuks sai enam-vähem. Ise poleks suutnud magada selle all, aga laps ei kurtnud, talle oli tekikoti graafiline kujundus olulisem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka aastaid olnud Arieli ja Mayeri pesugeeli kasutaja, kuid kunagi kahjuks ei saanud pesu päriselt puhtaks, linu valgeks. Avastasin enda jaoks BioVegan Family Eestis toodetud pesupulbrid ja olen juba tellinud ca 6 pakki, kuna olen tulemusega olnud megarahul. Pesu uskumatult puhas ja linad pole enam sinakashallid, vaid täiesti valged.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Humoorikat juttu räägivad need tuima ninaga Arieli-käod siin. Ärge minge õnge. Tavaline Ariel haiseb vängelt igas masinas ja igasuguse loputusega. Seda, et ei haise, usute ainult teie ise, sest pidevalt selle haisupommi otsas elades olete vänge lõhnaga harjunud ja ei pane tähele.
Samuti ajab muigama see Poola toodangu jutt, huvitav, kas selle põhjuseks on mingi Ida-Euroopa alaväärsuskompleks, et oh kus nüüd sain peene lääne toote kätte.
Sorry, aga Ariel haiseb vängelt kõikjal maailmas. Ma elan Saksamaal, haiseb sama jubedalt kui Eestis. Võimalik, et veel hulleminigi haiseb. Kes ei usu, siis siin on link saksa lumehelbekeste veebilehele, nad on nii haprakesed, et on teinud endale spetsiaalse neutraalse lõhnaga toodete saidi. Ariel Sensitive on seal märgitud lõhnavabaks, aga ainult importtootena, saksa variant sisaldab lõhnaaineid. Ehk siis tootja usub, et saksa tarbijale meeldivad haisupommid ja isegi muidu lõhnatule tootele tuleb neid spetsjomm sakslaste jaoks lisada. Usute tõesti, et siitpoolt oleks lootust nõrgema haisuga Arieli saada? Heh… Lõhnavaba variant on mõeldud Skandinaavia turule ehk siis teil on reaalselt lootust seda leida pigem naaberriikide poekettidest nagu Rimi või Prisma kui jääda lootma, et sain mingit Prantsuse Arieli, äkki see ei haise.
https://www.neutrale-produkte.de/de/universal-waschmittel/189-ariel-a-sensitive-vollwaschmittel-parfumfrei-15-wl-900-ml-435495801887.html?gclid=EAIaIQobChMIm4fAlN-p6gIVQbUYCh2bGgY1EAAYASAAEgKb9_D_BwE

Aga muidu teemasse: Sodasan Color Sensitive, ei lõhna, peseb kõik puhtaks. Sa kahjuks ei maini, mis plekid pesul on. Paljud plekid ei tulegi välja masinas ükskõik mis vahendiga. Ega muidu neid plekieemaldajaid leiutatud poleks.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökodest ja lõhnatutest pesugeelidest olen jäänud Tri Bio juurde. Mayeri, Neutral ja Mini Risk minu arvates sama hästi ei pese. Harva tuleb mõnd plekki sapiseebiga hõõruda, üldiselt teeb geel kõik puhtaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesu ei lähe puhtaks ka siis, kui masin must on.
Sapiseep aitab plekkidele. Sellega ma olen kõik välja saanud.
Ja oma masina puhul olen avastanud, et minu masina(Ariston hotpoint) 40 kraadi on tegelikult programmides 60.
Seega kui ma tahan pesta pesu 40ga, pean valima 60ga programmi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Persil sensitive kapslid ja Ariel sensitive kapslid on need, mis pesevad. Ariel pisut paremini.

Kui sa oled lõhnatundlik, siis ega see sapiseebi lõhn ka olematu ei ole, ega ka mitte meeldiv. Kui võtad sensitive versioonid, siis on lõhn tagasihoidlikum, kuigi ega need lõhnatud just ei ole.

Mayeri sensitive on suht mõttetu, kui sul on pesul plekke.

Ühtlasi ära pese pesu liiga kuuma veega, kui on plekk, siis pigem jahedamaga, mõne plekiga on nii, et kuum vesi pigem kinnistab selle pleki ja siis hiljem ei saagi enam maha.

Ma voodipesu ja sokke pesen mõnikord ka 95 kraadiga läbi, aga rõivad lähevad jahedama veega.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei salli üldse haisvaid pesupulbreid ja loputusvahendeid. Ariel on kõige õudsem. Aga lühemat aega välismaal olles oli vajadus mõneks korraks pesupesemieks osta ja et kõik pakid olid hiiglasuured ja ainus väiksem oli mingi beebide pildiga Ariel, siis heas usus ostsin selle. Väga hea toode oli, minimaalse, sellise puhta lõhnaga. Olin väga positiivselt üllatunud. Kui see Ariel Sensitive ongi äkki seesama, siis julgeks soovitada küll. Tavalisest Arielist olen reaalselt peavalu ja jooksvad silmad saanud, kui töökaaslase sellega eelmisel päeval pestud jope päev läbi toas rippus..
Pesen juba pikalt Mayeri või Mini Riskiga ja algul olin rahul, aga viimasel ajal olen hakanud tundma pesu välja võttes, nagu polekski pestud, selline imelik on kuidagi. Masin ise ei haise.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen Perwolli ja Woolite’i pesugeelidega, nendele on tihti sooduspakkumisi. Ja pesevad väga hästi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen Perwolli ja Woolite’i pesugeelidega, nendele on tihti sooduspakkumisi. Ja pesevad väga hästi.

Mina kasutan ka nimetatud tooteid juba aastaid aga eriti rahul nendega siiski pole. Just võtsin masinast lapse kukkumisplekiga (pori ja natuke muru) heledad püksid, millel oli mustus endiselt näha, kuigi töötlesin plekki eelnevalt ka sapiseebiga:( Kaalun ka juba Arieli ostmist. Päris imikuid enam majas pole, seega see hais on vast üleelatav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

plekkidele aitab ka plekisool, juhul kui sapiseep jääb lahjaks. sellega leotan enne tulises vees ja nühin natuke, siis masinasse. Masinas on Rainbow sensitive või Neutral geel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 13:18; 14.07 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi ka vängelt lõhnav pesu ja seetõttu pesen Froschi või Persil Sensitive geeliga. Minu meelest pesevad normaalselt ja pesule jääb õrn lõhn. Täiesti lõhnatuid pesuvahendeid nagu TriBio, Neutral, Mayeri Sensitive olen ka kasutanud, Mayeri on kõige kehvema pesutulemusega nendest. Plekke töötlen enne sapiseebi või Vanishiga.
Arielit kiidavad paljud, aga mina seda oma masinas kasutada ei saa, sest pesu ei haise siis mitte lihtsalt vahendi järgi, vaid tekib eriti rõve kopitusehaisu ja pesupulbrilõhna segu. Ma ei tea miks. Olen pesnud igasuguste vahenditega, aga ainult Arieliga tekib selline läppanud hais. Kusjuures pesu ei jää masinasse liiga kauaks märjana seisma, vaid kohe läheb kuivatisse ja kappi panen ainult täiesti kuivad asjad. Hais tekib isegi siis, kui teha lisaloputus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Kodunurk Pesupulber, mis peseks pesu puhtaks