Esileht Pereelu ja suhted pesupulbrijama. peretüli lausa.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: pesupulbrijama. peretüli lausa.

Postitas:
Kägu

mees ütleb, et ma ei tohi kasutada pesupulbrit laste pesu pesemisel, kuna on kahjulik. mina aga olen seisukohal, et pesupulber, mida kasutame, on võimalikest pesupulbritest üks puhtamaid tundlikule nahale mõeldud.
ja nüüd tekkis lausa suur tüli sellepärast, et ma ütlesin talle, et ta ju enda pesu sellega ei pesegi ja mul on õigus laste pesu pesta sellega, millega ies õigeks pean. et ta ei saa mind keelata. et ma ei tohi pesta. aga tema ütleb, et kui ma ise nii arukas pole ja aru ei saa, siis tulebki õpetada ja öelda, et ei tohi nii.

teie arvamus, kommentaar?
kes siin nüüd nö järgi andma peab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: pesupulbrijama. peretüli lausa.

Minu arvamus? Idikas mees on sul. Võid talle julgelt minu arvamust näidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Sa just ökopesupulbrit ei kasuta, on mehel õigus. Need \”puhtakesed\” tundlikule nahale mõeldud tavalised pesupulbrid on samamoodi keemia. Samuti seebid jne.
Tavaliselt on muidugi naine see, kes pesupulbri-teema algatab… Tahaks kah sellist meest, kes niimoodi mõelda suudab.
Minge ökopoodi ja valide sobiv pesupulber üheskoos. Tehke ühine otsus, las mees osaleb selles. Ega ökopesupulbri valik pole ka alati lihtne, mõni ei tee nt pesu puhtaks, las mees võtab ka vastutuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

millist pesupulbrit sa kasutad? üldiselt soovitan pulbri asemel kasutada geele, sest need lahustuvad vees paremini ja jääke on kergem pesust välja loputada. näiteks MiniRisk või Neutral on sobivad laste riiete pesemiseks väga hästi. MiniRiski soovitas laste pesu pesemiseks mingis ajakirjas ka üks allergoloog.
tekkis ka küsimus, et kas su mees on keemik või mis alal ta tegutseb, et ta pesupulbritest rohkem teab kui sina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ta ütlebki, et ma peaksin seebiga pesema. kasutab ühte suht puhast seepi, mis lõhnab hästi sidruni järgi ja käsitsipestes pesi puhtamaks isegi aga pesumasinasse ei kipu seda seepi panema. aga see suhtumine ise – võiks siis ju lihtsalt soovitada aga antud juhul mind justkui lausa kästakse – et kuula mind!!!! sinu otsus on rumal ja kuula mind! tee nagu ma ütlen. see suhtumine just on see, mis häirib. 🙁

Please wait...
Postitas:
rotsik

Seebiga saad nii teha, et paned seebi vee sisse ligunema, murrad tükkideks ka (las mees murrab, leotad nädal-paar, aegajalt segades ja vajadusel vett lisades ja niimoodi saad isetehtud geeli, mida saad ka pesumasinasse panna. Mees ei saa nõuda, et sa laste pesu käsitsi peseksid, samuti ei ole mõeldav täiesti ilma pesuvahendita pesemine, aga kui see teema on tema jaoks tähtis, siis hankigu ise see õige pesuvahend pesupulbri asemele – ja ongi rahu majas.
Või kuidas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ikka tuleb geel paremini pesust välja?:) Meenub kunagine Dove’i du¨igeeli reklaam, kus peegleid pesti ka \”nende teiste geelidega\” ja kuidas geelijäägid kõik pinna peale jäid;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, mina viskaks järgmine kord kõik tugevate plekkidega lasteriided mehele ja ütleks, et kui ta ennast niiiiii kohutavalt arukaks peab, siis leidku arukas võimalus, kuidas need plekituks ilma igasuguse keemiata saada. Ja lisaks veel juurde, et vot mina küll ei ole võib olla väga arukas pesupulbrikasutaja, aga räpaka ja plekiliste riietega lapsega välja ka ei lähe ja samuti ei ole nõus iga kord uusi riideid ostma, sest see on kallis lõbu ja ilmselt olen selle poolest mina jällegi arukam majandaja.

Ühesõnaga, kui viriseb ja talle üksi asi ei sobi, siis tehku ise ja leidku teised võimalused. Punkt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

need geelid ja ei pidanudki paremad olema kui pesupulbrid.
aga lihtsalt – see suhtumine. on minu jaoks üle mõistuse. mul lihtsalt tekib see tõrge kohe automaatselt.
või olen ma liiga tundlik?

Please wait...
Postitas:
rotsik

Ei no, ongi ju nii, et kui see on mehe jaoks probleem, siis mees pesku ise või leidku muu lahendus, punkt.
Ja seda saab mehele öelda ka rahulikult, ilma nördimusega vehkimata ja mossitamata. Lihtsalt ütle.

Please wait...
Postitas:
Kägo

Laps on sama palju mehe oma kui sinu oma ja temal on lapse suhtes täpselt sama palju sõnaõigust kui sinul. Kui omavahel kokkulepet ei saavuta, siis ei pese pulbriga ja kõik.
Vot kui sa oma pesu peseksid sellega, siis poleks tal õigust sel teemal piuksugi teha.

Kui arvad, et tema tegevus või vaated on lastele kahjulikud, siis palu kohtul temalt vanemlikud õigused ära võtta. Siis saaksid sa õiguse ise üksi otsustada kõike lastesse puutuvat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste riietele on ju mõeldud spetsiaalsed pesupulbrid. Kui laps mingi eriline allergik pole, siis ei tohiks need pulbrid kuidagi last kahjustada (kui just pesemisel üle ei doseeri).

Please wait...
Postitas:
rotsik

[small]Kägo kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps on sama palju mehe oma kui sinu oma ja temal on lapse suhtes täpselt sama palju sõnaõigust kui sinul. Kui omavahel kokkulepet ei saavuta, siis ei pese pulbriga ja kõik.
Vot kui sa oma pesu peseksid sellega, siis poleks tal õigust sel teemal piuksugi teha.

Kui arvad, et tema tegevus või vaated on lastele kahjulikud, siis palu kohtul temalt vanemlikud õigused ära võtta. Siis saaksid sa õiguse ise üksi otsustada kõike lastesse puutuvat.[/tsitaat]
Ära hüppa, konn. Praegu on asi selles, et mees taob rusikaga lauale, aga midagi ise reaalselt ette ei võta. Mees tõesti ei saa nõuda, et naine hakkakski käsitsi seebiga pesema laste riideid. Niisiis – leidku ise lahendus, töötav lahendus palun jah. Selline, mis naisele lisatööd ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga las siis mees peseb ise pesu ja jutul lõpp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et kui tema pesu ei pese siis pole tema asi ka kobiseda, kuidas sina seda teed. Samamoodi on ka teiste asjadega ju. Kuna sina ei oska maja ehitada siis sina ei hakka ka kobisema, kuda mees maja ehitab (näide).
Kui talle midagi ei sobi siis tehku ise. Kas ma sain õigesti aru, et mees peseb ise oma riideid seebiga? Miks ta siis lasteriideid ka sellega ise ei pese.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ikka tuleb geel paremini pesust välja?:) Meenub kunagine Dove’i du¨igeeli reklaam, kus peegleid pesti ka \”nende teiste geelidega\” ja kuidas geelijäägid kõik pinna peale jäid;)[/tsitaat] kuigi ma Mayerit ise ei kasuta, siis leidsin nende lehelt sellise jutu:
http://www.mayeri.eu/miks-eelistada-pesupulbrile-pesugeeli?/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja- seepi võid väga hästi pesumasinasse riivida. ja mis selle seebi nimi on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pulbris on tseoliit, mida täieluklt välja loputada ei õnnestu tavalise programmiga, geelis seda pole. Paneb pesu \”tolmama\”. Kui pesu triigid, siis saad ilmselt aru, mida ma mõtlen, pulbriga pesu triikimisel tekib tolmu palju rohkem.
Mina kasutan lõhnata sensitive geele laste pesu pesemisel, ei tee küll nii hästi puhtaks kui tavaline geel.
Tsitaat mayeri lehelt \”Allergiat tekitava pulbritolmu vältimiseks on lisatud rohkem vedelat koostisosa, võrreldes teiste Mayeri pesupulbritega\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud vastuste eest.
Vahepeal kasutasin Mayeri pesugeeli, siis aga läksin pulbrile üle.
Mees lõikab seebitükid masinasse. Ise tegin ka mingi aeg nii aga pesu ei läinud täielikult puhtaks ja tumedatele riietele jäid heledad seebiplekid.
Siin soovitati riivitud seebist ise geel teha. Hea mõte.
Mehe idee ka hea aga see, kuidas seda mulle serveeritakse, tekitab täielikku trotsi, et läheks kasvõi kohe poodi ja ostaks suure paki Arieli pesupulbrit…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seep on \”Duru\” – valget värvi vist majapidamisseep. Ja müüakse vist Säästumarketis. Lõhnab hästi ja peseb tõesti hästi – tõsi küll, masinas pole veel proovinud aga käsitsi pestes on parem kui miski muu olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina peseks oma käed sellest asjast üldse puhtaks. Oma pesu peseksin pulbriga ja mees siis pesku oma ja laste riided ning lõikugu seepi, kui tahab. Õnneks mul nii lollakat meest ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole vahet kes pesu psumasinasse paneb, pesu peseb masin koos pesuvahendiga, tähtis on tulemus, ehk puhtad riided. Pole vahet, kes peseb autot, kas naine või mees, tähtis on see, et auto oleks võimalikult puhas, autoplekk hakkab hiljem roostetama soolade pärast, mis teele külvatakse pool aastat, kui on miinus kraadid. Pole vahet kes peseb põrandat, kas mees või naine, tähtis on, et puhas põrand oleks. Ise kasutan näiteks tilga seepi nii auto pesemiseks väljast, auto aknapesuks panen vett ning tilga seepi, kui ka põranda pesuks, pesu pesemiseks olen kasutanud nii ja naasuguseid asju. Kas pesu lõhnab või mitte?. Kui WC-s lasta \”õhuvärskendajat\”, kas siis on õhk värskem või mitte? Tegelikult ei ole, sest \”õhuvärskendaja\” on ka üks keemia. Parem on ventilaator paigaldada, mis kiiresti ruumi ventileerib, näit. 1-2 min. jooksul. Kõige parem kogemus on isiklik kogemus, tasub proovida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
SunnyD

Saan aru, et te elate sügaval metsas; kõik enda toidu toodate ja kasvatate ise, järgides mahepõllunduse reegleid? Loomulikult valmistate ka kõik enda riided ise ja enda ümbritseva keskkonna olete samuti ise loonud, õkomaterjale kasutades? Kui see nii on, siis on mehel õigus- tavaline pesupulber ei sobi teie eluviisidega ja peaksite leidma teise lahenduse riiete pesuks. Kui kõik eelnev aga tõele ei vasta ja elate linnas või asulas; hingate sisse saastatud õhku; toote oma riided tavapoest; kasutate toiduks supermarketite kraami- e-sid sisaladvaid toiduaineid ja kõikvõimalikest piirkondadest kokku veetud aastase säilimisjaga puuvilju jne. siis ma leian, et Su mees on lihtsalt pealikaudne, targutav ja imelik inimene. Kui ta soovib meelelahutust, siis hakaku ise seepi riivima ja pesu pesema- keelata teda ju ei saa. Sina sellise pealiskaudse lollusega kaasa minema ei pea.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Eelnevaid kommentaare lugemata leian, et kui mehel on probleem viisiga, kuidas SINA laste pesu pesed, siis tehku ta seda edaspidi ISE ja omale meelepäraste vahenditega.

Kes iganes võtab nõuks millegi kallal õiendada, peab alati arvestama võimalusega, et ta teeb seda edaspidi ise (käib ka nt koristamise, söögitegemise, peenrakaevamise, muruniitmise kohta).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pesin oma kasksikute titade pesud kõik lasteseebiga. U 2,5-3 aastaselt panin kõik pesumasinasse kokku. Kaua aega pesin Mini Riskiga ja nüüd viimased paar kuud selle palju kiidetud Ameerika tundlikule nahale nõeldud pesupulbriga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ta tahab, et kõik teeksid õigesti. st nii nagu tema õigeks peab. pealiskaudseteks targutajateks on tema jaoks teised. ta tahab lastele head ja ei taha, et ma nende pesu pesupulbriga pesen. ok arusaadav. aga peab seda mulle peale sundima, minult nõudma? vot ei kannata sellist asja. nõudmist.

et aga võimalikult puhast/naturaalset elu elada, ei pea veel sügavale metsa kolima. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu sulle öeldud juba – pesku ise siis.
Aga mina küll ei suudaks sellisest mehest kaua lugu pidada, kes naistetöödesse oma nina topib või ise neid tegema hakkab. Eit selline, ütleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on uskumatu, et selest seltskonnast mitte keegi ei pese ökopulbritega. Pakkusingi seda välja, kui lahendust, aga ei võeta mitte jutukski… Prooviks näiteks pesupähkleid? Või siit midagi? http://www.looduspere.ee/kodukeemia-ja-lisad/pesupesemisvahendid

Mayerid ja Miniriskid on samasugune keemia, nagu kõik ülejäänud.

Ma ise pesen ökovahenditega perioodiliselt, kuna lapsed juba suured. Aga imiku pesu ei peseks /ei pesnud küll tavavahenditega. Ei lähe selleks ka hirmsaid summasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma naeraks kõigepealt mehele näkku, vott olen jah nii kange naine, mitte mingi lammas. Seejärel ütleks, et palun, hakka pesema!
Oma pesud peseks ise, pulbri ja masinaga, ja las siis mees peseb enda ja laste asjad nii, kuidas tema arvates õige on. Kel janu, sel jalad! On mul jah vaja käsitsi nühkimisest koledaid narmendavaid käsi:S
Kui mees ei pese, siis peseks ise, nii nagu mina saan ja tahan.
Elu sees ei hakkaks käte vahel nühkima midagi peale oma rinnahoidjate.
Ei tasu lolliks ka selle ökoga minna, ikka puhta napakad on mõned! Oled kindel, et su mees kapipede pole?
Krt ma kohe sain tigedaks selle teema peale! Ja naine määgib nagu lammas ega oska meest paika panna sellise jama peale! Jama ei ole siinkohal mitte jutt, et pesta käsitsi või mingi pähkliga, vaid et sunnitakse teisele midagi peale. Kui sa oled öko, siis ole omaette. Ära pressi oma usku teistele peale. Pese ise oma pesu kuidas soovid, aga teised sh pereliikmed, jäta rahule!
Ja palun näita mu vastust oma mehele, ole hea!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõige lihtsam katse, kas pulber/geel läheb tavalisel, masinaga loputamisel välja – lase vann (suur kauss) külma vett täis, viska pesu sinna sisse ja liiguta seda seal. siis vaata, kas vesi jääb selge või hägune.
kusjuures, minu meelest üks hullemaid, mida on raske välja loputada, on mini riski pulber

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted pesupulbrijama. peretüli lausa.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.