Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Petetud, petetud ja veelkord petetud

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Petetud, petetud ja veelkord petetud

Postitas:

No lihtsalt ei mõista, kas olen tõesti suur s***magnet või on mul midagi tõsiselt viga.
Üks \”viga\” on tõesti, seks ei ole nii kirglik ja ma ei ole nii pühendunud kui mul armastust ja hooluvust mehe vastu pole. Aga jama on selles, et armastus ei teki mul nii kiiresti, vajan aega et inimest usaldama hakata ja tundma õppida. Nagu siit perekoolist üle ühe teema saab lugeda, siis mehed ei jäta üldse nii kergekäeliselt naisi maha, isegi kui seks lausa puudub. Mina olen 4 korda sattunud suhtesse, kus mees on mind petnud. Mu usaldust on reedetud, mu eneseväärikusel on trambitud. Enda arust ma ei ole üldse tallaalune ja ullike, mehed on mulle väga kiiresti vahele jäänud.

Peeglist vaatab vastu väga kena naine, haritud, iseseisev, kodu ja perekond on alati esikohal. Mida pean tegema et jälle suudaks mehi usaldada ja julgeksin astuda sammu uue suhte poole? Psühholoogi juurde? Aga millise? Kui juba psühholoogi soovitama hakkate, siis pange ka konkreetsed soovitused kirja (Tallinnas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 22:13; 17.05 22:55; 18.05 20:51; 18.05 21:23; 20.05 21:08; 20.05 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No lihtsalt ei mõista, kas olen tõesti suur s***magnet või on mul midagi tõsiselt viga.
Üks \”viga\” on tõesti, seks ei ole nii kirglik ja ma ei ole nii pühendunud kui mul armastust ja hooluvust mehe vastu pole. Aga jama on selles, et armastus ei teki mul nii kiiresti, vajan aega et inimest usaldama hakata ja tundma õppida. Nagu siit perekoolist üle ühe teema saab lugeda, siis mehed ei jäta üldse nii kergekäeliselt naisi maha, isegi kui seks lausa puudub. Mina olen 4 korda sattunud suhtesse, kus mees on mind petnud. Mu usaldust on reedetud, mu eneseväärikusel on trambitud. Enda arust ma ei ole üldse tallaalune ja ullike, mehed on mulle väga kiiresti vahele jäänud.

Peeglist vaatab vastu väga kena naine, haritud, iseseisev, kodu ja perekond on alati esikohal. Mida pean tegema et jälle suudaks mehi usaldada ja julgeksin astuda sammu uue suhte poole? Psühholoogi juurde? Aga millise? Kui juba psühholoogi soovitama hakkate, siis pange ka konkreetsed soovitused kirja (Tallinnas).

[/tsitaat]
Otsi mees,keda teised naised ei taha,siis ei saa ta sind ka petta,isegi kui ta seda sooviks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pakud ennast või? 😛

Ma olen tähele pannud, Eestis on küllaga naisi, kellele sobivad ükskõik millised mehed 🙂 peaasi et korra seksi saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.05 22:13; 17.05 22:55; 18.05 20:51; 18.05 21:23; 20.05 21:08; 20.05 21:14;
Postitas:

Asi on sinus, valid enesele täiesti sobimatuid mehi, maskuliinseid, hea väljanägemisega. Kargad liiga kiiresti uude suhtesse, neli korda olla maha jäetud, tähendab, et oled uut suhet luues väga kiire, mõnel pole kogu elu jooksul rohkem kui kaks-kolm suhet. Võta aeg maha, korja kogemusi, õpi inimesi tundma ja nägema ka nende pealispinna alla, väärtustama edasipüüdlikkust, mitte välist glamuuri. Sa ei pea õppima uuesti mehi usaldama, vaid kõigepealt õpi inimesi tundma, siis tuleb ka usaldus. Miks sa üldse astud nii lähedastesse suhetesse, seksini minnes, kui sul mehe vastu veel tundeidki pole? Kuhu sul nii kiire? Isegi kui vanus juba peale pressib, siis kiirelt valesid otsuseid tehes jääd ikka mehetuks, lastetuks.

0
0
Please wait...
Postitas:

Sattusin just lugema sellist artiklist petmisest ja andestamisest. Äkki on Sulle abi sellest, ja tundub, et autor vist tegeleb naiste nõustamisega. http://www.holistika.ee/raamatukogu/artiklid/319-petetud-naise-viha-ja-andestus

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Asi on sinus, valid enesele täiesti sobimatuid mehi, maskuliinseid, hea väljanägemisega. Kargad liiga kiiresti uude suhtesse, neli korda olla maha jäetud, tähendab, et oled uut suhet luues väga kiire, mõnel pole kogu elu jooksul rohkem kui kaks-kolm suhet. Võta aeg maha, korja kogemusi, õpi inimesi tundma ja nägema ka nende pealispinna alla, väärtustama edasipüüdlikkust, mitte välist glamuuri. Sa ei pea õppima uuesti mehi usaldama, vaid kõigepealt õpi inimesi tundma, siis tuleb ka usaldus. Miks sa üldse astud nii lähedastesse suhetesse, seksini minnes, kui sul mehe vastu veel tundeidki pole? Kuhu sul nii kiire? Isegi kui vanus juba peale pressib, siis kiirelt valesid otsuseid tehes jääd ikka mehetuks, lastetuks. [/tsitaat]

Lugegege enne ikka teema korralikult läbi, mitte diagonaalis üle rea. Ja süvenege ka sellesse mida loete. Enne kui mõtetult lahmima hakkad! Loe uuesti ja saa õigesti aru, eksole!

Keegi pole kirjutanud ju et kõik suhted on olnud järjest lühikese perioodi jooksul ja lühiajalised. On ju kirjas, et enne on vaja armastust siis tuleb seks. On ka kirjas, et enne usaldus siis seks. Kus sa võtad et lapsi pole?

1-2 suhet elu jooksul? Sel juhul on siis küll suur joppamine või lihtsalt ei teata, et kuskil mujal võib ka parem olla. Näha seda siitsamast perekoolistki, pidev suhete üle virisemine käib, aga lahku minema ja lahutama ei hakka keegi. Milleks siis viriseda? Suhte kallal tuleb tööd teha kui ei klapi! Ja kui tööd ei taha teha, siis järelikult ei ole suhe päästmist väärt!

Ja sina kommenteerija oled ise küll väga kibestunud, et selliseid enda poolt välja mõeldud \”fakte\” loobid 🙂 Need sinu kirjeldatud \”faktid\” on sul sinu enda elust? 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Asi on sinus, valid enesele täiesti sobimatuid mehi, maskuliinseid, hea väljanägemisega. Kargad liiga kiiresti uude suhtesse, neli korda olla maha jäetud, tähendab, et oled uut suhet luues väga kiire, mõnel pole kogu elu jooksul rohkem kui kaks-kolm suhet. Võta aeg maha, korja kogemusi, õpi inimesi tundma ja nägema ka nende pealispinna alla, väärtustama edasipüüdlikkust, mitte välist glamuuri. Sa ei pea õppima uuesti mehi usaldama, vaid kõigepealt õpi inimesi tundma, siis tuleb ka usaldus. Miks sa üldse astud nii lähedastesse suhetesse, seksini minnes, kui sul mehe vastu veel tundeidki pole? Kuhu sul nii kiire? Isegi kui vanus juba peale pressib, siis kiirelt valesid otsuseid tehes jääd ikka mehetuks, lastetuks. [/tsitaat]

Mnjah.. karm sõnavõtt tõesti! 🙂 Ise ka aru annad, et kõik su väited on täiesti mööda antud teemast ja välja mõeldud?

Ükski mees pole olnud välimuselt selline nagu kirjeldatud, kaugel sellest! Mingisugune staar ma pole, sisemine naiselik galmuur peaks meil kõigil olemas olema 🙂 See et ma iseenda välimusega rahul olen, ei tähenda automaatselt et ma vaid mees-iludusi vaatan.

Suhete vahel alati min 2-3 aastat olnud. Ei hüppa siia-sinna ega juhusuhetesse. Enne seksi on alati sõprus ja kurameerimine olnud ca 4-5 kuud, vahel ka rohkem, et saaks inimest tundma õppida. Leian, et väga vale on eelmise suhte südamehaavad parandada uues suhtes! Seega mina seda ei tee.

Tõesti tunne, et enda elu faktid ladusid praegu siia ritta, et end kuskilgi (kellegi peal) välja elada 🙂

Hindan inimestes tarksust ja tasakaalukust. Sinu kommentaar oli ausalt öeldes ebaviisakas. Õiged mõtted muidugi, aga antud teemapüstitusest ikka väga mööda ja antud olukorras mõjub rünnaku ja süüdistusena, sest mul ju hing haige.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mine osta või laenuta raamatukogust, loe läbi ja saad vastused: http://www.apollo.ee/saladus.html

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Psühholoogi juurde? Aga millise? Kui juba psühholoogi soovitama hakkate, siis pange ka konkreetsed soovitused kirja (Tallinnas).

[/tsitaat]
Pigem vali enesele psühhoterapeut.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul ka teine pikaajaline suhe, mulle lihtsalt ei jõua enam kohale, et mida need mehed siis tahavad? Esimeses suhtes olin nõrk voodis, saan hetkel aru, et mees vajas enamat kui kord nädalas lihtsalt seks. Teine suhe on ka muutunud.. kuidas öelda.. mitteusaldusväärseks. Ma annan ja tahan anda endast kõik mehele, kuid jällegi tekib küsimus…miks ta teisi vaatab? Kas olen liiga hea või liiga halb? Üritan hetkel elada vaid enesele ja lastele mõeldes eelkõige. Tunnen ka end s…magnetina. Olen ka haritud, ilus, töökas, korralik, aus.. ju liiga korralik ning jääb puudu mingi asi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 13:43; 24.05 17:44;
Postitas:

[tsitaat]Mine osta või laenuta raamatukogust, loe läbi ja saad vastused: http://www.apollo.ee/saladus.html%5B/tsitaat%5D

Sõbranna soovitas, lugesin läbi… Suht ameerikalik \”halleluuja\” 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Minul ka teine pikaajaline suhe, mulle lihtsalt ei jõua enam kohale, et mida need mehed siis tahavad? Esimeses suhtes olin nõrk voodis, saan hetkel aru, et mees vajas enamat kui kord nädalas lihtsalt seks. Teine suhe on ka muutunud.. kuidas öelda.. mitteusaldusväärseks. Ma annan ja tahan anda endast kõik mehele, kuid jällegi tekib küsimus…miks ta teisi vaatab? Kas olen liiga hea või liiga halb? Üritan hetkel elada vaid enesele ja lastele mõeldes eelkõige. Tunnen ka end s…magnetina. Olen ka haritud, ilus, töökas, korralik, aus.. ju liiga korralik ning jääb puudu mingi asi..[/tsitaat]

Ma arvan et oleme liiga head. Peame võtma ükskõiksema ja hoolimatuma hoiaku. Mehed on loomu poolest jahtijad, nad peavad end ses osas pidevalt tõestama 🙂

Aga selline ükskõiksus ja hoolimatus pole \”kahjuks\” minu iseloomujooned, pean kõvasti pingutama, et vahel ükskõiksust välja näidata :)))

0
0
Please wait...
Postitas:

enamus mehi ongi sellised, kõik lihtsalt ei jää vahele. petavad aga kõik.
kedagi ei huvita su hing või töökus vms. enamus hoolib vaid kenast kehast, näolapist ja tahtmisest mehele mõnu (toit, puhtad riided, orgasm, korras kodu, võimalus oma elu elada kui soov on jne) pakkuda.
kohe kui julged midagi sellist öelda või teha, mis mehele ei meeldi oled näägutaja ja feminist ja juba tal ongi põhjus teiste vaatamiseks.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]enamus mehi ongi sellised, kõik lihtsalt ei jää vahele. petavad aga kõik.
kedagi ei huvita su hing või töökus vms. enamus hoolib vaid kenast kehast, näolapist ja tahtmisest mehele mõnu (toit, puhtad riided, orgasm, korras kodu, võimalus oma elu elada kui soov on jne) pakkuda.
kohe kui julged midagi sellist öelda või teha, mis mehele ei meeldi oled näägutaja ja feminist ja juba tal ongi põhjus teiste vaatamiseks.[/tsitaat]

Mul on sinust täitsa kahju. Ma olen küll kõrvaltvaatajana näinud päris mitut meest, kes on väga oma perele pühendunud ja ei vasta sinu kirjeldusele kuidagi. Jah, nad ei ole 20aastased, mis on ka loomulik (20aastane on ju noor täkk, sellises vanuses poisiga ei olegi normaalne peret planeerima hakata), aga vanusest 30+ on neid juba küll.

0
0
Please wait...
Postitas:

On jah viga sinus, sa oled valinud endale valed mehed.

0
0
Please wait...
Postitas:

ahsoo, kas tänapäeval loetakse 2-3 aastast suhet juba pikaajaliseks?

0
0
Please wait...
Postitas:

Copy-paste Facebookist, Naiselikkuse maailma seinalt

Kuidas käituda, kui mees varem hoolitses naise eest, kuid siis pettis teda üks kord?
Probleem pole siin mehes. Varem ta ju hoolitses naise eest, oli hea mees. Miks ta siis nüüd pettis? Sest naine on teinud vea. Mees petab, kui naine ei armasta teda. Mees vajab armastust! Naine on aga armastuse allikas, ta võib armastust vahetada ükskõik kellega (sõbrannadega jutustades, lastega mängides, ema või ämmaga suheldes, mehe eest hoolitsedes, kellega iganes – igalpool toimub naisel armastuse vahetus). Mees aga pole armastuse allikas. Tema saab armastust enda naiselt. Ja kui tal on armastuse puudus, siis ta väga kannatab! Niiet naise kohustus siin elus on anda mehele niipalju armastust, et mees oleks rahuldatud ja talle piisaks sellest eluks. Kui aga naine ei anna mehele armastust, on enda üle uhke, tähtsust täis – ta peab ennast Jumalannaks, siis on armastuse puudus ja mees murdub. Väljaspool perekonda aga tunnetavad naised väga hästi, millisel mehel on armastuse puudus ja on valmis kõigeks. Naine ilma meheta on kõigeks valmis! Need naised hakkavad meestele silma tegema ja mees võib tasapisi nende “õnge” minna ning ühel ilusal päeval ongi ta teise naise voodis.
Kui naine ei anna mehele armastust, mida peaks siis mees tegema? Tuleb mõista, miks see nii on? Sest mees ei käitu mehelikult. Ta ei kutsu ennast austama,usaldama, ega olema talle truu – naine ei soovi sellisel juhul armastust anda talle. Peab saama Meheks! Peab hoolitsema naise eest, vastutatama naise elu eest, austama naist jne. Nii palju on ju ka mehelikke kohustusi. Siis muutub naine pehmemaks ja hakkab armastust andma. See on juba meeste teema. Pole olemas sellist olukorda, et mehed on kõik head ja naised ei anna neile armastust. Mehed teevad ka vigu. Naistele räägin ma aga sellest, mida peab naine tegema. Kui naine mõtleb, millised on mehe puudused ja probleemid ning mees mõtleb naise puudustest, siis õnne peres pole!! Mõelge enda probleemide peale!
Kui mitu korda saab nii andestada mehele, et ta ei saaks aru, et võib petta lõpmatuseni? Väga palju kordi. Andestama lausa peab pidevalt! Kui te arvate, et teie peate muudkui andestama ja mees teeb, mis tahab, siis elate te täielikus illusioonis. Te peate mõistma, et saatus ei karista inimest lihtsalt niisama. Kui mees pettis, järelikult olete te kas eelmises elus või selles elus teda ise petnud (petmine on nii reaalne kui ka mõtteline; mehe teistega võrdlemine, mehe teistest halvemaks pidamine) või olete te ise valesti käitunud. Võtke seda, kui saatuse karistust. Kui te seda mõistate ja võtate nii, siis ei hakka te enda mehe ees kekslema, et teile on liiga tehtud. Pettis, järelikult sain ma enda karistuse kätte. Peab enda sees mõistma, mis toimus – mida olen ära teeninud, seda saangi! Seda kõike mõistes, muutub olukord ja suhtumine mehesse paraneb – naine muutub õrnemaks ja hoolitsevamaks. Ühelt poolt peab meest karistama tema teo eest ja teiselt poolt tegema sellest järelduse. Edaspidi tuleb suhtuda temasse armastusega, et ta rohkem ei mõtleks teistest naistest. Mees petab vahepeal ilma enda soovita. Kui ta tunneb kodus armastuse puudust, hakkab ta väga kannatama ning tema ees on valik, kolm varianti: istuda tööl ja mitte näidata enda nägu kodus, hakata jooma või petta enda naist. Mitte ükski neist variantidest pole naise jaoks meeldivad. Nii et tuleb mõista, et naine peab täitma enda kohustusi, siis pole mehel vajadust enda naist petta.

0
0
Please wait...
Postitas:

ahsoo, kas tänapäeval loetakse 2-3 aastast suhet juba pikaajaliseks?

Mul on olnud 2 suhet, 1 oli 13 aastat, teine 3 aastat. Selles suhtes suht pikaajalised aastatelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 13:43; 24.05 17:44;
Postitas:

Mul on olnud 3 pikaajalist suhet ja mitte kunagi pole petmisega probleeme olnud. Imestan lausa, et siit lugedes see nii levinud probleem tundub olevat. 2 esimest meest jätsin maha, kolmandaga olen veel suhtes, aga ei tunne, et ta oleks see õige.

Võibolla on kõige õigem see, kui naine laseb mehel enda järel joosta mitte vastupidi. Nagu keegi juba ütles, kui mees on jahil, siis ta ei peta jahitavat.

0
0
Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Pereelu ja suhted Petetud, petetud ja veelkord petetud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.