Esileht Ajaviite- ja muud jutud Petistest invaparkijad

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Petistest invaparkijad

Postitas:
Kägu

Alles oli siin taoline teema ja siis tehti kahtlustajad kõvasti maha. Tänasest Päevalehest selgub, et pettureid on palju – load kas ostetakse või kasutatakse tuttava/sugulase luba, kes seda ise ei vaja.
Siinsed protesteerijad on ilmselt ise need libainvaliidid – häbi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Petistest invaparkijad

Vastikud inimesed. Muud polegi öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastikud inimesed. Muud polegi öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma just ka mõtlesin.
Et siin oli nii palju õigustajaid ja kaasatundjaid ning mõista püüdjaid. Lõpuks selgus aga ikka (nagu ka minu sisetunne ütles), et enamus nendest kaartide kasutajatest on valetajad, petised ja üldse parajad galojannid.

Aga huvitavate teemade tõstatamise koha pealt on siinsed ajaviitejutud täitsa kasulikud. Kahju siiski, et moderaatorid pidevalt teemasid teistesse rubriikidesse tõstavad. Näiteks minu eile tehtud teema gripivastasest süstimisest sai siin kohe palju vastuseid, umbes 10 min sai ta siin olla ja tõsteti tervise alla, kus ta on vaid 1-2 vastukaja saanud senini. Inimesed lihtsalt käivad ajaviitejuttudes rohkem, palun ärge tõstke siit teemasid ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina pargin oma auto (kui sõitmiseks piisavalt enesetunnet on) alati invakohale ja võin ka invaliidsustunnistust näidata, kus praegu kirjas 90% invaliidsus. Samas füüsiliselt mul justkui midagi viga ei ole, ma pole ratastoolis, kätetu-jalutu-pime-kurt. Olen nö. vaimuhaige. Avarad väljad ja suured autod ja inimesed võivad mul käivitada paanikahoo (70% juhtudel käivitavadki) ja \”musta augu\” ajus, võin paaniliselt ringiratast jooksma hakata nuttes ja endale häbi teha. Seega pargin võimalusel kas invakohale või hästi poe ukse lähedale, et ma ei peaks seal autode vahel lageda taeva all kaua olema.

Ilmselt olen siis \”galojann\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina pargin oma auto (kui sõitmiseks piisavalt enesetunnet on) alati invakohale ja võin ka invaliidsustunnistust näidata, kus praegu kirjas 90% invaliidsus. Samas füüsiliselt mul justkui midagi viga ei ole, ma pole ratastoolis, kätetu-jalutu-pime-kurt. Olen nö. vaimuhaige. Avarad väljad ja suured autod ja inimesed võivad mul käivitada paanikahoo (70% juhtudel käivitavadki) ja \”musta augu\” ajus, võin paaniliselt ringiratast jooksma hakata nuttes ja endale häbi teha. Seega pargin võimalusel kas invakohale või hästi poe ukse lähedale, et ma ei peaks seal autode vahel lageda taeva all kaua olema.

Ilmselt olen siis \”galojann\”.[/tsitaat]
nii õudne. kas see sinu auto juhtimise võimekust ka mõjutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina pargin oma auto (kui sõitmiseks piisavalt enesetunnet on) alati invakohale ja võin ka invaliidsustunnistust näidata, kus praegu kirjas 90% invaliidsus. Samas füüsiliselt mul justkui midagi viga ei ole, ma pole ratastoolis, kätetu-jalutu-pime-kurt. Olen nö. vaimuhaige. Avarad väljad ja suured autod ja inimesed võivad mul käivitada paanikahoo (70% juhtudel käivitavadki) ja \”musta augu\” ajus, võin paaniliselt ringiratast jooksma hakata nuttes ja endale häbi teha. Seega pargin võimalusel kas invakohale või hästi poe ukse lähedale, et ma ei peaks seal autode vahel lageda taeva all kaua olema.

Ilmselt olen siis \”galojann\”.[/tsitaat]hakkab jälle pihta see õigustamine. Ilmselt sina siis ei ole slle 1/3 hulgas – kui sul tõepoolest puue on.
Aga sellegipoolest näeb Eesti kõige kallima parkimistasuga Tallinna vanalinn välja justkui puuetega inimeste kliiniku hoov. Eestis käibib praegu hinnanguliselt ligi 8000 liikumis- ja nägemispuudega inimesele väljastatud kehtivat parkimiskaarti, üle poole nendest on väljastatud Tallinnas. Kuid vähemalt kaks kolmandikku invakaarte puhkavad puriktervete tallinlaste autodel. Puudega inimese käsi pole neid kaarte mitte kunagi hoidnud.

Täisartikkel siin: http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-ministeeriumide-saamatuse-tottu-upub-tallinn-invakaardiga-parkijatesse.d?id=63908829

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja puuetega kliiniku hoov on ka Rocca Prisma katuseparkla, kusjuures sealsed puudelised on enamasti venekeelsed ja hiiglama kallite autodega kõik. Mõni ajakirjanik võiks sinna neid pildistama minna. Äkki see aitaks. Pildid peaks panema vekeelsesse Delfisse.

Please wait...
Postitas:
Marina25

[tsitaat]Alles oli siin taoline teema ja siis tehti kahtlustajad kõvasti maha. Tänasest Päevalehest selgub, et pettureid on palju – load kas ostetakse või kasutatakse tuttava/sugulase luba, kes seda ise ei vaja.
Siinsed protesteerijad on ilmselt ise need libainvaliidid – häbi![/tsitaat]
mina kutsun selliseid ‘ajuinvaliiditeks’. no mis sa teed kui mõnel on kontoris istumisest istmik valusaks jäänud ja kuidagi ei suuda enam ostlema minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja puuetega kliiniku hoov on ka Rocca Prisma katuseparkla, kusjuures sealsed puudelised on enamasti venekeelsed ja hiiglama kallite autodega kõik. Mõni ajakirjanik võiks sinna neid pildistama minna. Äkki see aitaks. Pildid peaks panema vekeelsesse Delfisse.[/tsitaat]

Ja mille järgi see ajakirjanik kindlaks peaks tegema, kellel on õigus seda kaarti kasutada ning kes on petis? Meil on nt lapsel raske liikumispuue, kõrvaltvaataja sellest aru ei saa. Kark ja mark pole näitaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks see teema nii hirmsasti hinge läheb. Niikaua kui õigete paberitega puujalaga invaliidile on kasvõi üks invakoht olemas, ei näe ma põhjust, miks peaks teistes invaliidides kahtlema ja neid ajuinvaliidideks sõimama.
Mina invaliid ei ole, invakohale ei pargi, küll olen märganud, et invakohad on enamasti vabad. Mind ei huvita ka, kes seal pargib. Kuna välise vaatluse ja automargi põhjal on diagnoosi väga raske panna, siis ma isegi mitte ei ürita invaliide diagnoosida. Kui pargib invakohal, ju siis on invaliid või muu hädaolukord. See on küll valdkond, kus meil on kõige rohkem isehakanud valvureid, lõpuks ei julge invakohal enam mitte keegi parkida, isegi invaliidid mitte, kes see ikka välja kannataks seda pidevat tänitamist ajuinvaliid! ajuinvaliid!

Please wait...
Postitas:
Marina25

[tsitaat]Ma ei saa aru, miks see teema nii hirmsasti hinge läheb. Niikaua kui õigete paberitega puujalaga invaliidile on kasvõi üks invakoht olemas, ei näe ma põhjust, miks peaks teistes invaliidides kahtlema ja neid ajuinvaliidideks sõimama.
Mina invaliid ei ole, invakohale ei pargi, küll olen märganud, et invakohad on enamasti vabad. Mind ei huvita ka, kes seal pargib. Kuna välise vaatluse ja automargi põhjal on diagnoosi väga raske panna, siis ma isegi mitte ei ürita invaliide diagnoosida. Kui pargib invakohal, ju siis on invaliid või muu hädaolukord. See on küll valdkond, kus meil on kõige rohkem isehakanud valvureid, lõpuks ei julge invakohal enam mitte keegi parkida, isegi invaliidid mitte, kes see ikka välja kannataks seda pidevat tänitamist ajuinvaliid! ajuinvaliid![/tsitaat]
no hea küll!
antud teema juures ehk liialdasin jah sellega, et neid kellel on õigus pargivad seal. said nad selle loa kuidas said.

kuidas aga suhtud neisse, kes konkreetselt pargivad lubamatult. st. pargivad hoovist võljasõidu tee kinni. pargitakse mitme parkimiskoha peale kuidas neisse suhtuda!

oli selline olukord, et läksin lastega arsti juurde. nagu alati oli kõik parkimiskohad täis. sõitsin tänava lõppu ja sealt jalutasin oma lastega (üks vankris ja teine käes) arstile. haiglale lähenedes oli politsei kohal. ja fikseeris valesti pargitudi sõidukeid. kes plokeerisid hoovist väljasõitu. kas see on normaalne! minu meelest mitte.

ja ausalt mind ei huvita, mida nö jalutud arvavad aga kui sa ei ole haige füüsiliselt siis ehk suudad veits kaugemale sõita.

aga kui on selline olukord kui need nii nimetatud valed invaliidid on hõivanud kõik invaparkimiskohad ja jalutu mees ei saa süüagi osta! kuidas siis tema elab või on! vaatad nõutult pealt, et sind ei huvita. ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
hakkab jälle pihta see õigustamine. Ilmselt sina siis ei ole slle 1/3 hulgas – kui sul tõepoolest puue on.
Aga sellegipoolest näeb Eesti kõige kallima parkimistasuga Tallinna vanalinn välja justkui puuetega inimeste kliiniku hoov. Eestis käibib praegu hinnanguliselt ligi 8000 liikumis- ja nägemispuudega inimesele väljastatud kehtivat parkimiskaarti, üle poole nendest on väljastatud Tallinnas. Kuid vähemalt kaks kolmandikku invakaarte puhkavad puriktervete tallinlaste autodel. Puudega inimese käsi pole neid kaarte mitte kunagi hoidnud.

Täisartikkel siin: http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-ministeeriumide-saamatuse-tottu-upub-tallinn-invakaardiga-parkijatesse.d?id=63908829
[/tsitaat]

Kle, sa väljendit \”sarkasm\” oled kuulnud? Või \”iroonia\”, \”satiir\” ?

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Petistest invaparkijad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.