Esileht Pereelu ja suhted Petmise põhjustest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Petmise põhjustest

Postitas:

Ma olen ka täielikult igasuguse petmise vastane, aga kui ikka mees saab pidevalt oma naise käest korvi ja seksuaalsuhted puuduvad, siis võib ka kõige parem mees libastuda, sest neid naisi on küll ja veelgi, kes ennast ise väga otsekoheselt pakuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mehed petavad samal põhjusel, miks koerad enda mune lakuvad — sest nad saavad seda teha.[/tsitaat]

😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eks peab ka siis mõne hea vastulause ütlema, nagu näiteks \”Naistele on jällegi sisse kodeeritud meestele sita keeramine, nii et paki oma asjad, kao välja, oma last sa enam ei näe ja poole, VÄHEMALT poole ühisvarast saan ma endale!\”
[/tsitaat]

Appi kui hea :))))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nemad võivad ju rääkida mida iganes – ka vargad leiavad alati mingi õigustuse miks nad varastasid ja kuidas kogu ühiskond neid lausa sunnib selleks. Sama hülgemöla ajavad ka hoorapojad, vägivallatsejad jne. Vastutust nende käitumise eest ei saa enda kanda võtta keegi teine, oma tegude eest vastutagu ise. Oled varas siis oledki. Oled petja, siis oledki. Aga sellist kehva minapilti ei kannata nad välja. Ja asutaksegi leiutama pseudopõhjuseid mis neid sellistele tegudele viis. Not otsige lolli kes seda jura tõsimeelselt usuks??? Vigu teistes on paraku liiga lihtne leida. Palju lihtsam kui enda omadega toime tulla. Ja siis hakkabki teema pihta, et petsin, sest sina teed nii ja naa. Aga see on sulaselge hülgemöla. Nii lükkab inimene oma õlgadelt vastutuse oma tegude eest. Ja seda ei tohi lubada. Saagu ise omadega hakkama ja kandku oma risti ise. Kõige suurem viga ongi see, et osad hakkavadki tõsimeelselt ja nüri järjekindlusega endale tuhka pähe raputama – oleks ma ikka parem olnud, siis poleks ta nii ja naa teinud. Tuhkagi – sa ei saa muuta oma käitumise läbi teise olemust. Muuta saab vaid iseennast! Kui inimese sisemus on nii mäda ja valelik, siis teine tehku ja olgu kuis iganes – näilise õigustuse oma käitumisele leiavad vääritud tõprad ikka. Madal enesehinnang ning väärikuse puudumine – rohkemat polegi vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:02; 14.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga närune perenaine, meie lastele halb ema, seltskonnas liiga terava keele ja musta huumoriga, voodis magan enamasti, ihul paar lisakilo ja autoroolis olen parem kui abikaasa. Neid põhjuseid oleks veel, miks mind petta. Ma ei saagi aru, miks ta seda veel teinud pole…. Tema seevastu oleks absoluutselt ideaalne – kui ma tahaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma naise vitt pole nii hea, siis petavadki mehed 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kirke31 kirjutas:[/small]

sellise suhtumisega naisi petetaksegi. Kus on su enesehinnang? Kõrvadel käimisega tekitad talle ettekujutuse, et ta ongi imemees ning et sa \”tänad\” teda selle eest, et sinuga ollakse. Et oled alaväärtuslik! Ükski päris mees ei taha sellist naist, kelle saamiseks mingit vaeva nägema ei pea. [/tsitaat]

Ma olen märganud jh, et mehed hoiavad neid naisi, kes nendest eriti ei hooli – vähemalt hoolivad rohkem endast kui kellestki teisest ja kes neid petavad( mida need mehed muidugi ei suuda uskuda, kuna naine on kaval manipulaator ja valetaja) ja lollitavad. Ühesõnaga – pane mehele täiega \”näkku\” ja sa oled tema jaoks kalleim maailmas ja hoiab ja nunnutab niiet vähe pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on küll õige, et mida vähem meestele näidata,et neist hoolid, seda paremini sul läheb. Ning petavad nad ikka seepärast, et nende vilets sisu seda lubab. Puudulik enesekindlus ja väärikus. Ei loe siin mitte midagi naise olemus, välimus ega suhte kvaliteet. Kes olemuselt mäda, see ka vääritult käitub.Kelledel prioriteedid paigas, sellel seda jama ei teki.Kas elabki vaba mehe elu või siis pühendub oma tehtud valikutele ehk perele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 20:02; 14.02 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ja nii ongi. Kui ma olen ikka ilus ja ihaldusväärne naine, lapsi veel pole, abielus olnud aastakest paar..mees välismaal tööl kuu aega jutti..
No mida ma siis tegema peaksin?
Vahepeal ikka saab kõrvalt ka pandud. Ja, kusjuures, pole siiamaani veel kohanud sellist meest, kes mulle ei ütleks. Olgu ta abielus või armastav pereisa, või kes iganes 😀 Mehed lihtsalt on sellised.
Pakun, et teid kõiki on selle ilusa roosa nunnu suhteseebimulli jooksul petetud, iseasi, kas te sellest ise teadlikud olete.
Kindlasti on mu mees ka mind petnud.
Aga..kui suhe toimib,siis on ju kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kardinal kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga milleks üldse suhe? Või mis loom see suhe siis üldse on?
Lihtsalt kõik kepivad kõigiga.[/tsitaat]

Suhe on üksteise vajaduste rahuldamine, seksuaalse rahulamise ja ka truuduse vajadus on vaid üks paljudest. Kusjuures vajadused ajas muutuvad, kuna inimene (ideaalis) isiksusena areneb.

Aga teemaalgatajale ja teistele, keda petmisküsimus vaevab, lugege Viktoria Saat`i raamatut \”Suhte alkeemia\” ja te saate vastuse oma küsimusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötan alal, kus nii mu kolleegid kui firma kliendid on enamuses sellised tõelised alfaisased, kes oma \”vallutustest\” rõõmsalt räägivad. Ja ringi tõmbavad nad peaaegu kõik.

Miks? Et naine on vilets ja ei mõista? Tühjagi. Nad on oma koduse eluga kõik väga rahul. Aga uusi naisi jahtida on ju põnev. Värske liha on ikka värske liha. Pärast lähevad koju jälle tagasi nagu polekski midagi olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:56; 15.02 14:18; 15.02 14:32; 08.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis sa väidad et naised ei lase ringi või? [/tsitaat]

teemaalgataja küsis, miks mehed petavad. Sinu arvates vastus sellele on \”Aga ise oled kaaaa!\”. Vana sa oled, 5 ja pool?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:56; 15.02 14:18; 15.02 14:32; 08.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis sa väidad et naised ei lase ringi või? [/tsitaat]

teemaalgataja küsis, miks mehed petavad. Sinu arvates vastus sellele on \”Aga ise oled kaaaa!\”. Vana sa oled, 5 ja pool?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:56; 15.02 14:18; 15.02 14:32; 08.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mu mees ütleks mulle, et pettis sellepärast, et tal oli vaja oma seemet levitada ja mehed ongi sellised seemendajad, siis… Ausalt ma vist hakaks kõigepealt naerma. Eks peab ka siis mõne hea vastulause ütlema, nagu näiteks \”Naistele on jällegi sisse kodeeritud meestele sita keeramine, nii et paki oma asjad, kao välja, oma last sa enam ei näe ja poole, VÄHEMALT poole ühisvarast saan ma endale!\”
Hahahaa, nii hea on fantaseerida vahest 🙂 Ei, tegelikult ma tean ka selliseid versioone päriselust. Sügavalt kahtlen ainult, et mu mees sellise jutuga mind \”üllataks\”, sest tal on natuke rohkem ajurakke seal ülemises ajus, kui mõnel siin.[/tsitaat]

Mulle ei meeldi sinu fantaseeritud lauses see, et last ei näe mees enam kunagi. Ära sa nii küll isegi fantaseeri. Laps ei ole kunagi süüdi, et mees sind mingil põhjuselt pettis. Last ta petnud pole ja lapse isa on ta edasi. See pole sinu otsustada. Laps pole manipulatsiooni vahend.

Kas sa arvad, et targad mehed ei petagi naisi? Su mees võib tark olla, lausa mitut teaduskraadi omada. See nüüd küll ei takista teda petmast. Sisemiselt jääb ta meheks, ürgseks jahimeheks.
Meest hoiavad petmast ainult põhimõtted. Aga seda ka ainult siis, kui ta enda jaoks on need loonud. Ka põhimõttekindel mees võib teatud situatsioonis libastuda. Mitte kellegi peale ei saa 100% kindel olla, isegi mitte iseenda peale. Tarka meest eristab lollist vaid see, et ta ei jää kunagi vahele.
Minu mees ei ole oma eksnaist petnud, küll aga pettis teda just see sama eksnaine. Siis nad lõpetasid ka suhte.
Minu teada minu mees pole mind petnud, aga alateadlikult on tal hirm mind kaotada mõnele teisele mehele.
Mees petab siis, kui ta leiab, et petmises pole midagi halba. Teda viib selleni puhas põnevus ja soov teada saada, kas ta ikka veel läheb naistele peale. Enamasti magatakse üks kord erinevate naistega. Oma naist loomulikult armastatakse edasi arusaamata, et see on oma naise suhtes alandav käitumine. Kui üks kord on petetud, pole enam vahet.
Siis on teine liik mehi, kes petavad ainult sellepärast, et kodus jääb midagi puudu (vähene seks, naine igav voodis, vingub iga asja peale) ja sellele lisandub ka muidugi põnevus. Tegelikult nad juba alateadlikult otsivad uut partnerit, sest kodune elu ei vasta nende ootustele. Samas ei taheta enne ka peresuhteid katkestada, sest mingi hetk on nad kõigest ilma.
Aga üldiselt ma olen nõus, et suurem osa mehi siiski mõtleb sellega, mis neil jalgevahel on. Tublimad lihtsalt suruvad oma soovid maha, seades esikohale oma pere. Takistuseks on ka hirm, et kõik võib välja tulla, pere võib lõhki minna või kui naine andestab, pole suhe enam kunagi päris endine.
See on minu loogika antud küsimuses. Loomulikult näen ma asju läbi naise silmade ja üritan lihtsalt mehi mõista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas sa arvad, et targad mehed ei petagi naisi? Su mees võib tark olla, lausa mitut teaduskraadi omada. See nüüd küll ei takista teda petmast. [/tsitaat]
Uuring näitas, et kõige rohkem petavad juhtivtöötajad.
Paljud mehed petavad hoopis vaimsel tasandil ja omavad armukesi, kellega väljas käia – restoranis, kultuuriüritustel ja reisidel.
Seks pole meestele nii oluline, kui naised arvavad. Naised lohutavad end sellega, et meeste petmise põhjus on seks. See pole nii! Vaimne lähedus on paljudele olulisemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ikkagi korjunud seemnevedelik on vaja väljutada, mis vaimne lähedus jne – ei, võõraga on isegi kergem seksida! Eile naabrinaisel saunas olles mõtlesin, et kepiks õige, ta ei olnud nõus (minuga võrreldes vanamutt juba).

Aga mul jahimehe instinkt lõi võlja peale rohkeid õllesid.

Iga mees teab, et külm õlu ja saledad naised on ELU ja kui ei tea – pole elanud

MEHED EI MUUTU

Tahaks võimalikult palju karata noori naisi niiapalju kui võimalik – see ei muutu. Inimene on nagu metslane, nagu loom. Nagu ahvikari.

Ilmselt see on paratamatu, aga kihk keppida läbi noored 19 a poolpidused neiud ei kao ka peale pere loomist ja keskeas.

osad suudavad seda kontrollida, osad mitte, aga himu nussida noori, saledaid neiusid ei kao

NII ON

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.01 15:26; 21.01 15:58; 21.01 16:01; 21.01 16:15; 21.01 16:32; 21.01 17:22; 08.06 11:35; 08.06 13:15; 17.06 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Iga mees teab, et külm õlu ja saledad naised on ELU ja kui ei tea – pole elanud

[/tsitaat]

Ja tõsiselt ka saab sinusugune naistelt keppi?!?
Nii lolli jutuga rullnokk peaks pihensit panema, väga häbi nüüd nende naissoost olendite pärast, kes sulle end kätte annavad. Väga rumalad kanad 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just minusugune saabki kõikjalt, nii kurb kui see ka pole, olen tõmmanud nii töökaaslasi läbudel, netist litse ca 50 sängist läbi käidud, naised ON NII LOLLID tegelikult. Mis sa mõtled naljapärast on Õhtuleht litsikuulutusi täis või Sõle tänava bensukas litse täis, kes põske võtavad ja neelavad kümneka eest? Konkurents on TIHE, ei tea keda kohe pannagi.

Ise keppisin rannas läbi mingi suvalise, aga kobeda naise, peale 25 min tutvust, nädal hiljem juba võttis põske mu vannis

Naised on HOORAD Eestis ENAMUS, siit perekoolistki isegi keppinud olen kahe inimesega.

Elu on selline, tegelikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.01 15:26; 21.01 15:58; 21.01 16:01; 21.01 16:15; 21.01 16:32; 21.01 17:22; 08.06 11:35; 08.06 13:15; 17.06 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elu näitab, et mehed, kes väidavad, et kõik naised neile kätte annavad, valivad teadlikult või alateadlikult teatud tüüpi naisi. Sama kehtib muuseas ka vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:42; 08.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehh lähete siin ka trolli õnge.
Keegi ei kiitle ju ometi päriselt, et sai prostituudilt keppi, vaat kui vägev mees on..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 13:56; 15.02 14:18; 15.02 14:32; 08.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mees, kes siin sellist juttu ajab kindalt on arvuti taga paks, kole vinniline ja kiilakas, keda keegi ei taha. Sinu emal ka on habi, et sellise lurjuse üless on kasvatanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Petmine on inimese valik. Kui keegi nuga kõripeal sunnib kedagi riidest lahti võtma, siis on tegemist kriminaalse teoga ja tuleb pöörduda politsei poole. Muid põhjuseid peale teadliku valiku pole petmisel. Kuidas otsuseni jõutakse, see on igal inimesel erinev. Aga petmise endani viib ikkagi otsus petta. Ja kui keegi väidab et valikut mittepetta polnud, tuleb avaldus politsesse teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Petmine on armastuse, turvalisuse ja enesekindluse puudus, lapsepõlvest on asi alguse saanud /vanematest/ ja seda muudab ainult puhas armastuse tunne.
Kui inimene tunneb seda sügavamat ilusat armastust, ta ei peta..tal pole vajadust pidevalt endale tõestada, et ta saab keda tahab.
Mida sügavamale inimene hingelisel teel areneb seda rohkem suudab ta pakkuda füüsilist rahuldust nii endale, kui ka teisele.
Ilusa kokkusobivuse korral läheb seks ainult paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuringud näitavad hoopis, et madalama iq-ga mehed on altimad petma:

http://www.telegraph.co.uk/science/science-news/7339654/Intelligent-men-less-likely-to-cheat.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 13:42; 08.06 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Petmine on armastuse, turvalisuse ja enesekindluse puudus, lapsepõlvest on asi alguse saanud /vanematest/ ja seda muudab ainult puhas armastuse tunne.
Kui inimene tunneb seda sügavamat ilusat armastust, ta ei peta..tal pole vajadust pidevalt endale tõestada, et ta saab keda tahab.
Mida sügavamale inimene hingelisel teel areneb seda rohkem suudab ta pakkuda füüsilist rahuldust nii endale, kui ka teisele.
Ilusa kokkusobivuse korral läheb seks ainult paremaks.
[/tsitaat]
Väga hästi öeldud.
Petmine kipub tulema madalast enesehinnangust. Loeb ka lapsepõlvekodus valitsenud trend ehk vanemate elav eeskuju. Laste eest ei saa asju varjata (kuigi paljud vanemad nii arvavad), lapsed loevad väga palju näoilmest, pilkudest, õhust.
Enesehinnanguga on asi nii palju seotud, et kui sa endast palju ei pea, siis kaasneb pidev enese tõestamise vajadus. Tõestama hakkad sa ennast nt. nii, et püüad kõigile inimestele väga meeldida. Oled kõrvust tõstetud, kui kõik mehed sulle tähelepanu pööravad. Sinu silmis su väärtus hakkab võrduma sellega, kui paljud mehed tutvusringkonnas sind tahavad. Pidev flirt ja sealt edasi koha ja aja sobival kokku langemisel petetaksegi. Teine asi on elupõline armastuse otsimine, mis on madala enesehinnangu üks variatsioon, kui nii võib öelda. Kui inimene end ise ei armasta, siis otsitakse armastust väljastpoolt ja kogu aeg tundub, et kunagi pole seda teistelt saadud armastust piisavalt, veel on vaja edasi otsida (loe: proovida erinevaid inimesi). Raske tee sealt välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just minusugune saabki kõikjalt, nii kurb kui see ka pole, olen tõmmanud nii töökaaslasi läbudel, netist litse ca 50 sängist läbi käidud, naised ON NII LOLLID tegelikult. Mis sa mõtled naljapärast on Õhtuleht litsikuulutusi täis või Sõle tänava bensukas litse täis, kes põske võtavad ja neelavad kümneka eest? Konkurents on TIHE, ei tea keda kohe pannagi.

Ise keppisin rannas läbi mingi suvalise, aga kobeda naise, peale 25 min tutvust, nädal hiljem juba võttis põske mu vannis

Naised on HOORAD Eestis ENAMUS, siit perekoolistki isegi keppinud olen kahe inimesega.

Elu on selline, tegelikult.[/tsitaat]

Ja kuidas nimetada mehi, kes suvalise litsiga magavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 13:23; 09.06 10:55; 14.06 14:58; 14.06 21:51; 15.06 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te üldse abielus olete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:53; 14.06 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus siis selle postitajale: milleks üldse siis abielus olla? Niisama sõbrad võib ka.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah ja nii ongi. Kui ma olen ikka ilus ja ihaldusväärne naine, lapsi veel pole, abielus olnud aastakest paar..mees välismaal tööl kuu aega jutti..
No mida ma siis tegema peaksin?
Vahepeal ikka saab kõrvalt ka pandud. Ja, kusjuures, pole siiamaani veel kohanud sellist meest, kes mulle ei ütleks. Olgu ta abielus või armastav pereisa, või kes iganes 😀 Mehed lihtsalt on sellised.
Pakun, et teid kõiki on selle ilusa roosa nunnu suhteseebimulli jooksul petetud, iseasi, kas te sellest ise teadlikud olete.
Kindlasti on mu mees ka mind petnud.
Aga..kui suhe toimib,siis on ju kõik korras.
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:53; 14.06 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mees pettis oma esimest abikaasat minuga? sest tundis, et ta naine ei armasta teda, on üleolev, ehk siis tundis ennast alaväärsena. Käis närvidele naise pidev kõige ja kõikide kirumine. Minus nägi lihtsalt uut lootust ja võimalust elada armasuses. Aastad on tõestanud, et tal läks see vahetus õnneks. Mehe ema on öeldud, et pojalt on nagu raskus seljast maha võetud ju siis oli eelmine elu emotsionaalselt keeruline, mida lahendada ei tahetud või ei osatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.01 15:08; 14.06 14:35; 14.06 20:21; 14.06 22:15; 15.06 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks mees pettis oma esimest abikaasat minuga? sest tundis, et ta naine ei armasta teda, on üleolev, ehk siis tundis ennast alaväärsena. Käis närvidele naise pidev kõige ja kõikide kirumine. Minus nägi lihtsalt uut lootust ja võimalust elada armasuses. Aastad on tõestanud, et tal läks see vahetus õnneks. Mehe ema on öeldud, et pojalt on nagu raskus seljast maha võetud ju siis oli eelmine elu emotsionaalselt keeruline, mida lahendada ei tahetud või ei osatud. [/tsitaat]

Aga milleks petmine? Kui naine ei sobi, lahutad ja hakkad peale seda uue järgi ringi vaatama. Kunagi on ju mees oma naist armastanud ja vähemalt nii palju väärib naine austust ikka, et mitte petta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.01 13:23; 09.06 10:55; 14.06 14:58; 14.06 21:51; 15.06 08:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Petmise põhjustest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.