Esileht Hobinurk Petturid FB Marketplace’is

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Petturid FB Marketplace’is

Postitas:
Kägu

On siin kedagi, kes viimasel ajal MP-s asju müünud on, kas mingi petturite laviin on jälle aktiviseerunud?

Müüsin seal varem sageli ja väga sujuvalt ning kiirelt käis kõik. Nüüd oli u aasta pausi, vahepeal kolisin ja siin uues piirkonnas kirjutavad ainult skämmerid. Viimasel nädalal juba kolm korda. Jahuvad midagi kulleriga ümbrike saatmisest, tahavad, et ma lisaks kaubale mingeid rahakaarte, üks kirjutas, et tema saadab järgi DPD ja TNT! Pettused on kõik arusaadavad, imelik masintõlkes tekst ja ebaloogiline jutt. Üks kirjutas inglise keeles ja see oli vähe peenemat sorti, andis mulle lausa aadressi, kuhu ese saata, oli täiesti tavaline eksisteeiv aadress. Mõni lihtsameelsem oleks võinud vabalt õnge minna. Kontod on neil kas libad ja mõned ka pärisinimeste kaaperdatud kontod, kus siis jama korraldada saab. Päris ostjaid peaaegu polegi, kogu aeg on nii, et huviline kirjtab ja järgmine lause on juba mingi möga.

Kas MP on vahepeal maha käinud ja seal ei müüda-ostetagi enam? Või ongi lihtsalt mõnes piirkonnas vähem kasutajaid? Või on minu profiil mingite troppide radarile sattunud ja nüüd üritatakse viiel erineval moel nahk üle kõrvade tõmmata?

Mulle muidu MP põhimõte väga meeldib, et saad teha kaupa oma koduümbruses, korraldada lihtsalt üleandmise, taaskasutus jne. Aga no ei viitsi küll neid imelikke blokkida kogu aeg ega mingite “nigeerlastega” kembelda, kes tädi Maali kontole sisse on häkkinud.

Kus te müüte oma taaskasutuskõlblikke asju tavaliselt?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Marketplace tõesti kubiseb petturitest – ja see pole ainult Eesti marketplace’i probleem; mõnes kohas on kohati veel hullemgi – ainult petturid võtavadki kontakti, tõelised ostjad on eemale peletatud.

Marketplace toimib ikka, aga kui ei viitsi pidevalt niimoodi jännata, siis proovi ostu-müügi gruppe. Sinna tavaliselt petturid ei saa (või kui saavadki, siis admin eemaldab nad üsna pea). Ma olen nii marketplace’is kui ka fb gruppides müünud – mõlemad on ok.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See petuskeem levib igal pool, ka väljaspool Eestit. Parim, mida teha saab, on end lihtsalt kursis hoida ning tähelepanelik olla. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib yaga rohkem. Saan kohe ära osta ilma eelneva kirjavahetuseta.
Mul on koguaeg FB Marketplace’is see olnud, et alati in 10 inimest järjekorras asjal jne. Ja tihti kirjutan, et kas see on veel saadaval ja siis vastatakse, et oi see ammu müüdud. Lisaks nendele petturitele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veebipolitseinike kontod on ka neid hoiatusi täis. Soovitan yaga.ee-d, kui sul vähegi korralik kaup on, see on väga lihtne ja mugav müügiportaal. Jah, nad võtavad mingi % endale, aga see on väga väike % selle mugavuse eest. Äpiga lisamine on lihtne, saatmiseks ei pea sõnadega suhtlema, vaid saad kohe pakiautomaadi koodi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Yaga.ee on parem kui Osta.ee?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No yaga ja osta on ikkagi veidi erinevad. Minu olen harjunud yaga kasutama, hästi mugav kasutada. Saad pakikoodi, millega saata jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, jah, suht palju vist, kuid nendega on lihtne- kohe, kui hakkavad rääkima kullerist, blokeerin ära ja valmis. Vahel ei viitsi sedagi ära oodata, enamasti on juba profiili järgi näha, et tõenäoline petis ja kohe, kui hakkab rääkima Londonisse saatmisest, blokin ära. Üks, muide, tahtis Tartusse, a kulleri jutust edasi ei viitsinud oma aega raisata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Petturid FB Marketplace’is