Esileht Kodunurk Pettus kodumasinate remondil

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Pettus kodumasinate remondil

Postitas:

Tere,

Negatiivne kogemus, mida tahan ka teistega jagada.
Minu 3 aastat vana Electroluxi pesukuivati (garantii 2a) andis ühel päeval veateate. Kuna soovisin masinat kiiresti tööle saada, vedasin selle pärast telefonikõnet Eliser Kodumasinad hooldusesse. Sealt sain kurva uudise, et väljavahetamist vajab juhtpult ja kaks kondekat. Töö ja materjali maksumus 250€.

Remondi asemel ostsin uue pesukuivati.

Vana pesukuivati jaoks aga otsisin tehnikamehe, kes põlveotsas kodumasinaid parandab. Tulemus – juhtpult oli korras, kondekad töötasid. Lihtsalt üks turismo oli läbi põlenud. Ja turismo ei asunud juhtpuldil vaid oli eraldi bloki küljes.

Tulemus – 25€ ja kuivati on nüüd töökorras.

Seega minu hinnangul taheti hoolduses mulle “kott pähe tõmmata”.

250€ on täpselt selline summa, mille käid veel välja lootuses vana masin päästa. Uus masin on ju ikkagi kallim.

Seega hoiatus kõigile – ärge laske endale remonditöökojas kotti pähe tõmmata!

No ja tegelikult ei ole ma ühtegi käiku peale käesoleva ka Eliser Kodumasinate suhtes ette võtnud. Antud juhtumi puhul ei ole nagu Tarbijakaitseameti menetlusse erilist usku…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega minu hinnangul taheti hoolduses mulle “kott pähe tõmmata”.

250€ on täpselt selline summa, mille käid veel välja lootuses vana masin päästa. Uus masin on ju ikkagi kallim.

Väga sarnane kogemus ühes teises kodumasinate remondiga tegelavas kohas. Minu puhul oli asi õhupuhastis. Öeldi, et mingi agregaat on katki ja uue osa tellimine pluss parandus läheks kokku maksma u 200 eurot. Tegelikkuses oli õhupuhastajal üks lambike läbi läinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastukaaluks mainin, et mul on paari aasta tagusest ajat ühe Eliseri noore tehnikuga, kes ühtlasi õppis samal ajal inseneriks, just väga hea kogemus. Proovis meie tollal 10+ aastat vanal nõudepesumasinal igasuguseid erinevaid variante ja lõpuks vahetas juhtploki suht mõttetu summa eest ära, kuna tegu on vana masinaga ja osaga, mmida enam ei saa tellida ning ta oli just mingilt teiselt vanalt masinalt selle osa maha kruvinud. Nii et eks see sõltub konkreetsest inimesest kelle otsa satud ja tema motivatsioonist. Aga muidu, jah, usun täiesti, et kõik tahavad sulle pigem uut müüa kui mingi vana asja kallal nokitseda ja selle vigu otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli analoogne kogemus nõudepesumasina parandamisel:
helistasin kodule lähimasse parandusse, sain teada, et meistri väljasõit kliendi koju (3 kvartalit edasi, tallinna kesklinnas) ca 1/4 uue masina hinnast, telefonis väitsid veakirjelduse peale, et kindlasti vaja välismaalt firma esindusest uus uks tellida, et kokku läheb maksma veel teine samapalju.

et mul rahapuud aias ei kasva, aga käed on olemas, siis võtsime koos algklassides käiva lapsega kruvikeerajad kätte ja kruvisime selle mittesulguva ukse lahti (kokku 24 kruvi). selgus, et katki oli ukse luku vedru.

algas uus kamm vedru otsimisel. kodumasinate parandused väitsid, et nemad juppe eraldi ei müü, vaid parandaja väljakutsumisega (et ega te ise nagunii ei oskaks!)
siis tuli meelde, et kodu läheduses asub mitu pisividinate poodi (mööblinupud, kruvid jmt kraam).
katkine vedru tasku ja poodi. juba teises poes müüdi vedrusid. et kohapeal pole, aga laos on, kas olen valmis ootama 1 ööpäeva. järgmisel päeval helistasid, et olemas. aga lisasid juurde, et “me tellisime teile igaks juhuks ikka kaks, et äkki läheb paigaldamisel katki või kukub masina sisse vmt”).
ok.
ja hinnaks tuli? 1 vedru maksis 3 SENTI, kokku 2 eest siis 6 senti.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimetet parandusfirma on jah pigem rahapumpamiskombinaat. Ise olen juba ammu loobunud kallistest kodumasinatest (eriti Electroluxist, mis on viimasel ajal vaid saasta tootma hakanud) ja läinud üle odavfirmadele. 2 aastat garantii ja siis võid sama raha eest osta uue. Sest ühtki parandust ei saa alla 200 euro, mis on sisuliselt junba peaaegu uue odavama masina hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka negatiivne kogemus Eliseriga, mul gaasipliit ei töötanud. Sai ikka päris mitu pretensiooni kirjutatud ja käidi kohal ka, enne kui nad tunnistasid et tehase praak oli. See protsess oli päris pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ei pruugigi otseselt pettus olla. on lihtsalt selline, tootjatehaste poolt soositud lähenemine, et asjad reeglina ei ole parandatavad, on ainult mõned detailid vahetatavad. no midagi sellist, nagu uute autodega. tootjale on see ju kasu(m)likum ja kes õpetab välje hooldusmehi? ikka tootja. vana kooli mees on aga ise, oma kogemuse pealt õppinud ja pärit ajast, mil kõike sai parandada. peaasi, et juppe on võimalik saada/teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väga halb kogemus Paide parandusfirmaga. Nipsakad suhtlejad, seda esiteks. Teiseks samal kombel röövellikud hinnad. Ainuüksi suhtumist boikoteerin ja viin masinad vajadusel mujale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana pesukuivati jaoks aga otsisin tehnikamehe, kes põlveotsas kodumasinaid parandab.

Kust sa sellise leidsid? Mul oleks ka vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama kogemus Eliseriga. Togis jalaga korra külmkappi, ütles et tuleb nendelt uus osta ja võttis väljakutse eest 50 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kuivati parandas Sergei, temaga saad vajadusel ühendust maxfox04@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kogenud pettust. Õigemini, see ei olnud vist teadlik pettus. Pigem ei saanud parandajad asjaga hakkama.

Mul oli katki nõudepesumasin. Pöördusime ühe remondifirma poole, mis asub Kristiines. Kästi masin kohale tuua. Jube ebamugav ettevõtmine. Masina transport maksis. Lisaks tuli remondifirmale maksta. Väitsid, et masinal ei ole mitte midagi viga. Aga raha pidi maksma diagnostika eest. Masin tuli täpselt sama “targalt” tagasi – ei töötanud. Pöördusime uuesti sinna firmasse. Jälle kästi kohale tuua. Nemad ise koju ei viitsinud tulla, ehkki kodulehe tutvustuses oli kirjas, et pakuvad teenust ka kodus.

Niimoodi käis meie masin 3 korda edasi tagasi seal firmas. Mitte mingit abi ei saanud. Remondifirma väidab, et masin töötab ja kõik on korras. Meil kodus aga ei töötanud. Sellepärast soovisimegi, et remondimees tuleks meile koju masinat vaatama. Et äkki on äravoolutoru kuidagi vale nurga all või on mingi muu taoline viga, mille peale ise ei oska tulla. Aga ei olnud nõus tulema.

Kutsusime siis ühte FIEna töötava remondimehe koju masinat remontima. Nokkis siin tükk aega, aga siis laiutas käsi. Tema ei saa aru, mis masinal viga on.

Mees lõi siis käega. Kruttis ise masina lahti. Uuris-puuris mitu tundi ja jõudis veale jälile. Üks oluline toru oli nii tugevalt rasva täis, et see takistas vee äravoolu masinast. Tegi selle puhtaks ja valmis – masin töötab laitmatult.

Nii viha teeb! Kokku transpordi eest ja remondifirmale makstud rahaga läks 400 eurot. FIE õnneks raha ei küsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astusin ka mina Eliseri reha otsa. AEG pesukuivati loobus koostööst ning Eliser soovis remondi eest 180 eur. See on juba samasuguse kasutatud masina hind. Võtsin ühendust sellesama Sergeiga kellest siin eelpool juttu on, 35 eur ja masin korras!

Mõtlesin küsida foorumist nõu, kuhu teie oma katkise kodumasinaga pöördute? Mul on kindel plaan tulevikus Eliseri vältida, sest sealt mõistlikku abi ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on enamikel suurematel kodumasinate remontijatel petmise juhuseid. Pallasti tänaval on Sevi või midagi sellist. Vana espressomasin sai kunagi remonti viidud sinna ja tagasi saime samasuguse, aga võõra. Enne ei usutud, kui näitasime enne ja pärast tehtud piltide põhjal erinevusi. Siis võeti uuesti vastu ja vabandati. Uuesti järgi minnes oli meie masina korpus ja mõned jupid veel, aga sisu oli ikka vale. Jätkus nendega jagelemist jupiks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Pettus kodumasinate remondil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.