Esileht Kodunurk pettusin oma uues saumiksris

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: pettusin oma uues saumiksris

Postitas:

ostsin 700 vatise moulinexi, tundus piisavalt võimas võrreldes vana philipsi köögikombainiga, millega sai kõik kiiresti tehtud.

ja oma suureks imestuseks avastasin täna munavalgeid mikserdades, et need ei lähegi vahtu. üle 10 minuti muudkui ketrasin ja vaht ei lähe kõvaks. köögikombainiga läks paar minutit tavaliselt.
lisaks veel muutus see nui väga kuumaks ja tuli haisu.
kasutasin turbo nuppu pidevalt ja tekkis küsimus kas nii ikka tohib või on see erandjuhtumiks ja lühikest aega kasutamiseks?

oleks ma enne teadnud, et sellega vahustada ei saa , oleks ostnud uue köögikombaini, ma arvasin et teeb samu asju ja on mugavam pesta ja võtab vähem ruumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:06; 24.06 21:56; 24.06 23:37; 27.06 23:46; 28.06 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ma ei teadnudki, arvasin just, et mida võimsam seda kiiremini läheb vahtu-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:06; 24.06 21:56; 24.06 23:37; 27.06 23:46; 28.06 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muidugi saab saumiksriga vahustada, aga mitte selle püreestamiseks mõeldud otsikuga, vaid osadel on vispel ka kaasas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:06; 25.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin endale spetsiaalselt saumikseri, millel vispel eraldi kaasas. Võtab vähem ruumi kui köögikombain.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no loomulikult ma vahustasin vispliga, sellega ei läinudki munavalge vahtu :-))) Kes siis püreeotsikuga vahustaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:06; 24.06 21:56; 24.06 23:37; 27.06 23:46; 28.06 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi saab saumiksriga vahustada, aga mitte selle püreestamiseks mõeldud otsikuga, vaid osadel on vispel ka kaasas.[/tsitaat]

Rahu. Ma olen päris kindel, et teemaalgataja ei ole 5-aastane ja teab mis otsikut kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Rahu. Ma olen päris kindel, et teemaalgataja ei ole 5-aastane ja teab mis otsikut kasutada.[/tsitaat]

Ära ole nii kindel. Mulle tundub küll, et mässatakse selle püreestamisotsikuga, millega ei lähe midagi vahtu. Ennegi olen siit lugenud, et saumikseri ja köögikombaini tainasegamisotsikuga üritatakse siin ei tea mida vahustada ja mõnikord lähebki. Minu vanaema tampis munavalged kahvliga vahtu, ma arvasin ka, et võimatu, aga tehakse igasugu trikke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saumikser on vahustamiseks liiga kiirete pööretega. korralikku vahtu sellega ei saa ühestki asjast. turbonupuga ammugi mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale: proovi veelkord 1 munavalgega, vispliotsikuga tavaliselt ikka saab munavalge vahetu kyll – äkki oli sul nõu rasvane v märg vms. või siis kogus liiga suur selle 1 väikse vispli jaoks? vattide järgi ainult ei saa hinnata, mul 120 W moulinexi käsimikser teeb suurepäraselt igast vedelikust vahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

munad olid liiga värsked?

kindlasti ei tohi sausegurit 10 min järjest kasutada, saati siis veel turbonupuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No, mida. Mul ka saumikser ja munavalged (ja ka munakollased) lähevad vahtu nagu nalja. Mune vahustan muidugi vispeilotsikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rahu. Ma olen päris kindel, et teemaalgataja ei ole 5-aastane ja teab mis otsikut kasutada.[/tsitaat]

no teemaalgataja võibolla ah, aga esimene vastaja kes kartuliputru kliistriks püreestab vast ei tea…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:06; 25.06 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see vispliotsik on ju päris suur, igatahes palju suurem kui kombainil ja tihedam ka. äkki siis tõesti see turbonupu kasutamine oli viga. arvasin, et mida rohkem pöördeid seda kiiremini vahu saan. ja ma tahtsin just kõva vahtu biskviidi jaoks.
nõu küll polnud rasvane jms, ja mul tõesti pole mitte kunagi sellist asja juhtunud, et muna ei lähe vahtu.

aga kartulipüree läheb mul ka kliistriks kui olen kombainiga ja lõiketeraga teinud. seetõttu olen kasutanud käsitsi tampimise varianti.
kas siis kombainiga kuidagi saab ka teha, et ei läheks kliistriks?

kas keegi teab kui kaua seda turbo nuppu saumiksril all tohib hoida? juhendist ei leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:06; 24.06 21:56; 24.06 23:37; 27.06 23:46; 28.06 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõikava otsikuga ei saa mingi aparaadiga kartulist pyreed – lõhub ära seal mingid tärklise ahelad vms ja seepärast muutub kliistriks. pyreed saab teha miksri segamisotsikuga kui on head muredad kartulid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on juhendis, et turbonuppu üle 5-7 sek korraga ei tohiks all hoida, see on nö pulse funktsiooniks mõeldud püreerimisel, mitte all hoidmiseks.

teradega saabki ainult kliistri – hea pudru saab pudruraua ja vispli abil.

munade, aga eriti munavalge vahustamisel, ei tohi olla pöörded liiga kõrged ja kui pole kahte laba nagu käsimiksril või ei tee see üks vispliots nö lappavaid liigutusi nagu nt kitchenaidil, siis peab neid lappavaid liigutusi selle saumiksriga ise tegema, et paremini vahtu läheks.

ma sellist seadet vahustamiseks üldse ei kasutaks kui korralikku miksrit ei raatsi osta… ja muuseas munavalged saab ka võimsast käsimiksrist käsitsi tavalise vispliga kiiremini kõvaks vahuks 🙂

one-for-all is none-for-all 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 11 a vana philipsi saumikser. ja selle vispliotsikuga saan küll munavalge ja kollase eraldi vahtu.minu saual on erinevad kiirused, turbonuppu pole.
äkki nõuab lihtsalt harjumist sellega vahustamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 11:21; 28.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga hakkas huvi pakkuma- kui kaua peab siis käsitsi vahustama, et munavalge kõvaks vahuks saada ja mis atribuuti kasutate?

kartulipüree tegemisest mootoriga vispliga või kombainiga- kas tõesti mootor läbi ei kärssa? On kellelgi kogemusi? Purustate enne kartulid kuidagi ära ka või panetegi kohe terved nõusse? Kuidas piimaga- see peab olema kindlalt lisatud kui vispeldada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:06; 24.06 21:56; 24.06 23:37; 27.06 23:46; 28.06 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina tambin pudrunuiaga, lisades võid kartulid pudruks, lisan kuuma piima ja segan selle saumiksri vahustusotsikuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 11:21; 28.06 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul hakkas haisu ajama, siis võimalik, et see oli sul viimane selle miksri kasutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk pettusin oma uues saumiksris

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.