Esileht Koroonaviirus COVID-19 Pfizer Comirnaty kõrvaltoimed

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 129 )

Teema: Pfizer Comirnaty kõrvaltoimed

Postitas:

Pfizeri ja Moderna vaktsiinidel leiti seos südamepõletiku tekkega. https://www.delfi.ee/artikkel/93974785/pfizeri-ja-moderna-vaktsiinidel-leiti-seos-sudamepoletiku-tekkega

Tundub, et kiiruga kokkuklopsitud koroonavaktsiinidel on hulga surmavaid kõrvalmõjusid, mis võivad vaktsineeritule vikatimehe kutsuda hoopis tõenäolisemalt, kui koroonaviirust põdedes.

 

 

+10
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.07 15:30; 11.07 00:09; 05.08 22:18; 06.08 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kiiruga kokkuklopsitud koroonavaktsiinidel on hulga surmavaid kõrvalmõjusid, mis võivad vaktsineeritule vikatimehe kutsuda hoopis tõenäolisemalt, kui koroonaviirust põdedes.

Oled sa kunagi kuulnud, et kõik viirused võivad tüsistusena tekitada neidsamu südamepõletikke, müokardiiti ja perikardiiti? Peale koroonast taastumist oleks toredam neid põdeda? Sellised kui sina on ikka kohutavalt ohtlikud ja ebameeldivad. Teadmised on olematud, aga järeldusi tegemast see ei takista. Mingi kriitikameel võiks olla, enne kui selliseid suuri sõnu välja ütled.

+15
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 01:13; 03.07 20:46; 04.07 12:28; 11.07 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pfizeri ja Moderna vaktsiinidel leiti seos südamepõletiku tekkega. https://www.delfi.ee/artikkel/93974785/pfizeri-ja-moderna-vaktsiinidel-leiti-seos-sudamepoletiku-tekkega

Tundub, et kiiruga kokkuklopsitud koroonavaktsiinidel on hulga surmavaid kõrvalmõjusid, mis võivad vaktsineeritule vikatimehe kutsuda hoopis tõenäolisemalt, kui koroonaviirust põdedes.

Kindlasti mitte tõenäolisemalt. Vaktsiinil saavad olla ikka samad kõrvaltoimed, mis haiguselgi. Aga haige inimese organism on nõrk tüsistustega võitlemiseks.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese doosi õhtul oli meeletu väsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese doosiga olin järgmine päev uimane aga edasi oli kõik nii nagu enne. 11ndal juulil sain teise doosi. Järgmine päev oli samuti jube väsimus. Nädal aega hiljem sureb süsti saanud käsi kiiresti, varem seda ei täheldanud, looda, et taastub. Samuti kehas on jube ärevus ja enestunne kehv ja rahutu. Seda kuumust, mis praegu Eestis on, on pärast teist doosi raske taluda. Loodan, et kõik läheb tagasi endiseks. Samas olen rahul, et vaktsineerisin. Koroonat põdeda ei sooviks. Kas keegi on veel pärast süsti kannatanud mingisuguse jubeda ärevuse all?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen täheldanud, et pärast Pfizerit tekivad sinikad justkui eimillestki. Praegu on teisest doosist 4 päeva möödas, loodan, et see sinikate teke siiski hiljem taandub, aga huvitav, millest selline kõrvalnäht ikkagi on?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:34; 19.07 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen täheldanud, et pärast Pfizerit tekivad sinikad justkui eimillestki. Praegu on teisest doosist 4 päeva möödas, loodan, et see sinikate teke siiski hiljem taandub, aga huvitav, millest selline kõrvalnäht ikkagi on?

Kui ei millestki tekivad sinikad, siis tasuks tegelikult kohe perearsti poole pöörduda ja kui juba kehal on täppverevalumeid, siis EMOsse. See võib olla pfizeri vaktsiini harvaesinev kõrvalmõju trombotsütopeenia, mille puhul trombotsüütide hulk veres on väga madalale langenud. Trombotsüüdid ehk vereliistakud on need, mis on vajalikud vere hüübimiseks. Ehk siis võivad tekkida verejooksud, mis kuidagi pidama ei taha jääda…
Minu lapsel tekkis see ühe hariliku nakkushaiguse läbipõdemisel ja õnneks taipasime arsti juurde minna. Pisteti kohe haiglasse. Aga õnneks möödus see mõne päeva jooksul ja nüüd on aastaid möödas ning pole rohkem tekkinud. Trombotsütopeenia puhul on ravimeid ja ravivõimalusi, nii et tasub ikkagi kohe kahtluse korral arsti juurde minna ja vereanalüüs teha lasta.

Mina sain hiljaaegu oma esimese pfizeri doosi kätte ja peale pisut enam kui päev kestnud käevalu rohkem midagi ei tundnud. Valu oli selline, et elamist ei seganud, valuvaigistit ei vajanud ja selle kohutava kuumaga oli veel jaksu rasket füüsilist tööd teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina olen täheldanud, et pärast Pfizerit tekivad sinikad justkui eimillestki. Praegu on teisest doosist 4 päeva möödas, loodan, et see sinikate teke siiski hiljem taandub, aga huvitav, millest selline kõrvalnäht ikkagi on?

Kui ei millestki tekivad sinikad, siis tasuks tegelikult kohe perearsti poole pöörduda ja kui juba kehal on täppverevalumeid, siis EMOsse. See võib olla pfizeri vaktsiini harvaesinev kõrvalmõju trombotsütopeenia, mille puhul trombotsüütide hulk veres on väga madalale langenud. Trombotsüüdid ehk vereliistakud on need, mis on vajalikud vere hüübimiseks. Ehk siis võivad tekkida verejooksud, mis kuidagi pidama ei taha jääda…

Minu lapsel tekkis see ühe hariliku nakkushaiguse läbipõdemisel ja õnneks taipasime arsti juurde minna. Pisteti kohe haiglasse. Aga õnneks möödus see mõne päeva jooksul ja nüüd on aastaid möödas ning pole rohkem tekkinud. Trombotsütopeenia puhul on ravimeid ja ravivõimalusi, nii et tasub ikkagi kohe kahtluse korral arsti juurde minna ja vereanalüüs teha lasta.

Mina sain hiljaaegu oma esimese pfizeri doosi kätte ja peale pisut enam kui päev kestnud käevalu rohkem midagi ei tundnud. Valu oli selline, et elamist ei seganud, valuvaigistit ei vajanud ja selle kohutava kuumaga oli veel jaksu rasket füüsilist tööd teha.

No mul päris eimillesti siiski ei tekkinud, aga lihtsalt kergemini. Ja keha peal oli üks suurem sinikas ja kaks pisikest, rohkem ei olnud. Nüüd on vaktsiinidoosist 4 päeva möödas ja rohkem sinikaid pole tulnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:34; 19.07 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla pfizeri vaktsiini harvaesinev kõrvalmõju trombotsütopeenia

Pfizeri infolehel sellist kõrvaltoimet kirjas ei ole, küll aga AZ omal.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.03 16:54; 13.03 17:56; 13.03 18:52; 13.03 19:35; 13.03 23:06; 14.03 20:34; 09.07 17:46; 19.07 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peale esimest süsti tekkis peavalu mitmeks päevaks. Kael ja õlad olid kanged ning väsimus oli. Peale teist süsti kohe 30 min tekkis peavalu, mis järgmisel päeval üle läks. Mõtlesin, et oo, olen kergelt pääsenud, aga siis tundsin järsku lihasvalu ja palavik 37,8. Seegi läks üle, ning peale seda päeva läksin tööle. Täiesti vale otsus. Trepist üles minnes süda nii kloppis – mõtlesin, et panen pildi tasku. Olin väga väsinud, just kui liigutasin palju, hakkas süda taguma. Rinnust valutas ja seljatagant, kohati raske oli hingata. Hakkasin pabistama, et äkki on see neetud südamelihasepõletik, mis pidi ka kõrvalnähuks olema. Paar päeva ei jaksanud väga midagi teha, süda kloppis, puhkasin ja siis nagu läks üle. Ei teagi, kas peaks igaks juhuks arstile ütlema. Perearsti üldiselt liinilt küll midagi muud ei osatud öelda kui et puhka. Kas kellelgi sarnased sümptomid olnud? Igatahes nüüd parem, aga peale pfizeri süste võhm endine ei ole. Võimalik, et siin muud tegurid mängus või ärevus. I dont know …aga siiski hea tunne, et vaktsineeritud. Seda haigust küll läbi põdeda ei soovi.

Mina põdesin läbi ja mul oligi südamelihase põletik ja rütmihäire. Ma siiamaani taastun sellest saagast, 5.kuu juba. Ma loodan, et vaktsiini puhul sul see kõrvaltoime möödub kiiremini kui mul reaalselt läbi põdedes. Võhm pole ka veel tagasi 100%

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. doosi järel käsi valus 2 päeva, 2. doosi järel käsi valus 1 päev. Muud ei midagi. 41a naine, kõrge vererõhuga. Enesetundes muutusi polnud.

Ps. Vaktsiin ei ole ju ikka päris “kiiruga kokku klopsitud”. Koroonaviirused kui sellised on ju kaua aega olemas olnud ja vaktsiine on pidevalt arendatud. Nagu gripivaktsiini muudetakse vastavalt hooajale.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 22 ja tervis norm. Pärast esimest doosi oli paar päeva vaid süstekohal valu.  Teisega tekkis õhtul kõhulahtisus ja väsimus ning järgmisel päeval peavalu, palavik, väsimus, lihas- ja liigesevalud õlgades, kätes, põlvedes.

Selline tunne nagu haigeks oleks jäänud. See kestis umbes 24h

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peale esimest süsti tekkis peavalu mitmeks päevaks. Kael ja õlad olid kanged ning väsimus oli. Peale teist süsti kohe 30 min tekkis peavalu, mis järgmisel päeval üle läks. Mõtlesin, et oo, olen kergelt pääsenud, aga siis tundsin järsku lihasvalu ja palavik 37,8. Seegi läks üle, ning peale seda päeva läksin tööle. Täiesti vale otsus. Trepist üles minnes süda nii kloppis – mõtlesin, et panen pildi tasku. Olin väga väsinud, just kui liigutasin palju, hakkas süda taguma. Rinnust valutas ja seljatagant, kohati raske oli hingata. Hakkasin pabistama, et äkki on see neetud südamelihasepõletik, mis pidi ka kõrvalnähuks olema. Paar päeva ei jaksanud väga midagi teha, süda kloppis, puhkasin ja siis nagu läks üle. Ei teagi, kas peaks igaks juhuks arstile ütlema. Perearsti üldiselt liinilt küll midagi muud ei osatud öelda kui et puhka. Kas kellelgi sarnased sümptomid olnud? Igatahes nüüd parem, aga peale pfizeri süste võhm endine ei ole. Võimalik, et siin muud tegurid mängus või ärevus. I dont know …aga siiski hea tunne, et vaktsineeritud. Seda haigust küll läbi põdeda ei soovi.

Ei ole ärevus ega mõtle seda välja. Loe VEDA foorumist (googelda), seal on 300 lk sarnaseid kogemusi, pluss veel ka pearünglust ja merehaigust jne. See, mis sa kogesid, on sarnane POTS sündroomile. Googelda. Ka mina ja minu abikaasa kogesime sama kõrvalnähet peale esimest Pfizerit. Temal möödus 1,5 nädalaga, mul läks 3 nädalat, et endiseks saada. Soovitan tarvitada mineraalvett, juua hästi palju, B ja D vitamiini, magneesiumi ning ginko biloba preparaate (saab apteegist). Ma vajasin lausa kahel korral erakorralist abi, sest pulss keris ühel korral öösel magades ja teisel korral õhtul istudes 177 kanti ning tekkis hirm, et nüüd on minek. Vererõhk viskas ka kõrgele. Õnneks vererõhu alandaja, mis mulle 1 x emost anti, aitas.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei olnud.

Peale 1. süsti oli süstekoha ümbrus 2-3 päeva valus ja ebamugav.

Peale 2. süsti hakkas käevalu rutem, juba 24h pärast ära kaduma. Järgmine hommik olin kergelt unine, uimerdasin ringi, kuni tekkis lõpuks võimalus lapsega koos lõunaund magada, siis peale uinakut oli väga hea enesetunne ja enam polnud midagi häda.

Ootasin hirmuga 2. doosi hullemaid kõrvalmõjusid, aga polnud midagi.

N32

Tuttavatel N55 ja M55 polnud samuti midagi peale 1. doosi, peale valusa käe/süstekoha ümbruse. Ja M55 peale 2. doosi järgmine päev ütles, et on natuke väsinud ja tegi paaritunnise lõunauinaku. Muud ei midagi ja ta tegi nii samal päeval kui ka järgmisel päeval, kui natuke väsinud oli vabatahtlikult päev läbi talutöid, välja arvatud uinaku aeg. Niiet ju väga hull ei olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peale esimest süsti oli mitu päeva nõrkus, uni, nahk valus ja lihased haiged. Praegu on 2 nädalat möödas ja kõik luud valutavad, nahk ikka hell. Ei teagi, kas süstist või lihtsalt kokkusattumus. Luude valu esineb muidu ka vahel, aga mitte kunagi nii pikka aega ja nii häirivalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Pfizer. Peale esimest süsti ei olnud midagi. Peale teist süsti oli veidi rohkem kui 12 h peale süsti kerge palavik ja uimasus/väsimus terve päeva. Teisel päeval peale teist süsti ei olnud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kirjeldage veel Pfizeri kõrvaltoimeid kellel mõlemad doosid tehtud. Ise kardan teist doosi veidi.

Võta rahustid siis

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pfizeri ja Moderna vaktsiinidel leiti seos südamepõletiku tekkega. https://www.delfi.ee/artikkel/93974785/pfizeri-ja-moderna-vaktsiinidel-leiti-seos-sudamepoletiku-tekkega Tundub, et kiiruga kokkuklopsitud koroonavaktsiinidel on hulga surmavaid kõrvalmõjusid, mis võivad vaktsineeritule vikatimehe kutsuda hoopis tõenäolisemalt, kui koroonaviirust põdedes.

Kuule, südamelihase põletik on paljude tavaliste haiguste tüsistus – gripp, angiin nt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 17:23; 13.03 22:10; 30.06 22:29; 30.07 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale teist süsti tekkis kohe meeletu väsimus.Sama päeva õhtuks tekkis köha ja nohu.Palavikku 37.2.Järgmine päev väsimus kadus, kuid köha ja nohu püsisid.Õhtuks palavikku juba 37,7 ja enesetunne kehva võitu ikka.Perearst suunas kohe koroona proovi andma.Enne teist süsti olin jumala terve inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.07 15:30; 11.07 00:09; 05.08 22:18; 06.08 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale teist süsti tekkis kohe meeletu väsimus.Sama päeva õhtuks tekkis köha ja nohu.Palavikku 37.2.Järgmine päev väsimus kadus, kuid köha ja nohu püsisid.Õhtuks palavikku juba 37,7 ja enesetunne kehva võitu ikka.Perearst suunas kohe koroona proovi andma.Enne teist süsti olin jumala terve inimene.

Ja kaua sul need kõrvalmõjud siis kestsid? Veidi veider kui järgmisel päeval perearst seetõttu koroonatestile suunab… need on ju ikka üsna tavalised kõrvalmõjud. Ütlesid talle ikka, et said vaktsiini?

Endal oli ka järgmisel päeval päris haiglane tunne, aga ülejärgmiseks päevaks oli kõik kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile mu veterinaar just rääkis, et tegi selle vaktsiini ja pidi nädalaks kliiniku kinni panema, kuna polnud võimeline voodist välja tulema. Tal väike kliinik – ainult tema ja assistent. Ütles, et oleks teadnud et sellised kõrvaltoimed, poleks 40% jaoks läinud tegemagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale teist süsti tekkis kohe meeletu väsimus.Sama päeva õhtuks tekkis köha ja nohu.Palavikku 37.2.Järgmine päev väsimus kadus, kuid köha ja nohu püsisid.Õhtuks palavikku juba 37,7 ja enesetunne kehva võitu ikka.Perearst suunas kohe koroona proovi andma.Enne teist süsti olin jumala terve inimene.

Ja kaua sul need kõrvalmõjud siis kestsid? Veidi veider kui järgmisel päeval perearst seetõttu koroonatestile suunab… need on ju ikka üsna tavalised kõrvalmõjud. Ütlesid talle ikka, et said vaktsiini?

Endal oli ka järgmisel päeval päris haiglane tunne, aga ülejärgmiseks päevaks oli kõik kadunud.

Perearst arvas et olen koroonasse nakatanud sest köha ja  nohu ei ole tüüpiline kõrvalmõju.Ma ütlesin et olen nüüd vaksineeritud ju. Ta ütles vaksiin hakkab mõjuma alles 14 päeva pärast ja et vaksiin ei anna koroona vastu mingit garantiid. Terviseameti statistika järgi uutest koroona haigetest 20-30% olid vaksineeritud.See juba ütleb kõik.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.07 15:30; 11.07 00:09; 05.08 22:18; 06.08 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kirjeldage veel Pfizeri kõrvaltoimeid kellel mõlemad doosid tehtud. Ise kardan teist doosi veidi.

Pärast teist doosi oli süstikoht valus, kätt väga liigutada ei saanud. Magada samas sai. Kolmandal päeval pärast vaktsiini oli selline valu alaseljas, et reaalselt pisar silmis tõusin püsti. Palavikku, iiveldust ei olnud. Üldiselt kergem taluda kui esimest doosi (siis ikka paar päeva tunne nagu jääks haigeks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 50, peale esimest süsti oli selline väsimus nagu oleks trenni teinud. Peale teist valutas käsi ja paari päeva möödudes hakkasid lambist päevad või nö määris. Pidasin ealiseks iseärasuseks, aga välismaal elav tuttav rääkis, et seda kõrvalmõju oli seal palju olnud ja sellest räägitud, meil nagu mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaevan vana teema välja. Kas kellelgi on süsti järel iiveldust ja ülakõhuvalu ka olnud? Mul on kolm doosi suht valutult läinud, nüüd neljanda järel keeras mao sassi, teist päeva juba (reedel vaktsineerisin). Magada ei saa, sees keerab ja valutab. Ei oksenda õnneks. Palavik käis eile 37,3 peal täna ei ole enam.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

nüüd neljanda järel keeras mao sassi, teist päeva juba (reedel vaktsineerisin). Magada ei saa, sees keerab ja valutab. Ei oksenda õnneks. Palavik käis eile 37,3 peal täna ei ole enam.

Mul oli reedel lambist (st ilma  mingi süstita) mingi veider ülakõhuvalu, kõht lahti ja iiveldas. Eile oli parem, aga hakkas nohu. Ma arvan, et mingi selline viirus liikvel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaevan vana teema välja. Kas kellelgi on süsti järel iiveldust ja ülakõhuvalu ka olnud? Mul on kolm doosi suht valutult läinud, nüüd neljanda järel keeras mao sassi, teist päeva juba (reedel vaktsineerisin). Magada ei saa, sees keerab ja valutab. Ei oksenda õnneks. Palavik käis eile 37,3 peal täna ei ole enam.

Kindel, et sul kõhugripp ei ole?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaevan vana teema välja. Kas kellelgi on süsti järel iiveldust ja ülakõhuvalu ka olnud? Mul on kolm doosi suht valutult läinud, nüüd neljanda järel keeras mao sassi, teist päeva juba (reedel vaktsineerisin). Magada ei saa, sees keerab ja valutab. Ei oksenda õnneks. Palavik käis eile 37,3 peal täna ei ole enam.

Kindel, et sul kõhugripp ei ole?

Kindel. Muidu oleks kõht ju lahti ka. Ja kõhugripiga ma sedasorti ülakõhuvalu ei mäleta ka.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt küsin, et miks te teete neid kolmandaid ja neljandaid süste? Kirjelduse järgi tundub, et kergem on covid läbi põdeda, selle asemel, et vaktsiini kõrvalnähte taluda. Ja lõppeks ikka see vaktsiin covidi vastu korralikult ei kaitse.

Ma tegin ainult esimese ja teise. Ehk ainult need süstid, mida kästi teha.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt küsin, et miks te teete neid kolmandaid ja neljandaid süste? Kirjelduse järgi tundub, et kergem on covid läbi põdeda, selle asemel, et vaktsiini kõrvalnähte taluda. Ja lõppeks ikka see vaktsiin covidi vastu korralikult ei kaitse.

Inimesed on ju erinevad, nende tervislik olukord pole sarnane. Minul suri just naabrinaine koroonasse, oleks ta vaktsiini teinud, äkki poleks surnud. Surmade ja raske põdemise vastu siiski vaktsiin kaitseb mingi aja. Kuidas sina koroonat põed, sa ei tea ette. Kunagi võisid põdeda väga kergelt, aga mis järgmisel korral juhtub, sa ei tea. Siis mõtled, et väike kõhuvalu siiski oleks olnud talutavam kui kaks kuud haiglas või surm.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 129 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Pfizer Comirnaty kõrvaltoimed