Esileht Lapse ootamine PGS testitud blasto ja kõrge Downi risk Oscaris

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: PGS testitud blasto ja kõrge Downi risk Oscaris

Postitas:

Tere!
Lasime IVF siirdada kaks PGS testitud blastotsüsti ja süda oli rahul. Nüüd selgus Shoisi juures OSCAR-is, et ühel lootel on Downi risk 1:340 (kuklavolt 2,2). Shois pakkus Panoramat, aga kui kuulis, et tegemist on PGS analüüsitud blastotsüstidega ütles, et ei ole vaja muretseda, Panoramat ei ole vaja teha ja kõik on korras. Ma olin nagu puuga pähe saanud ja ei osanud midagi rohkem uurida ka.

Kuna meil on enamik blastotsüste olnud kromosoomiveaga, siis vägagi muretsen. Lugesin paberitest, et PGS-il on ka 1-2% eksimisvõimalust. Mõtlesin siiski teha Panorama, aga ka see ei anna ju täit kindlust, et laps on terve. Samas tundub mulle kergelt ebareaalne teha looteveeuuring.  Või ehk ikkagi peaks, sest Panorama puhul ma ikkagi mõtleks, et äkki…

Reedel on mul sama uuring riiklikus. Aga tahaks selleks ajaks juba mingi konkreetsema plaani välja mõelda, et kuidas edasi või mida küsida vms.

On kellelgi mõtteid, ideid, kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panorama ikkagi vägagi täpne. Ja 1:340 pole midagi nii suur risk. See näitab, et samade veremarkerite ja uh andmetega on statistiliselt downi syndroomiga olnud 1 laps 340 kohta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 19:49; 12.04 21:31; 13.04 08:26; 13.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikus minu arust ei saadetagi sellise riskiga edasistele uuringutele. Risk peab olema 1:100 või rohkem.

 

Kui riiklikus tekib suurem risk siis suunavad edasi kas Niptifyle või koorionibiopsiasse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:27; 12.04 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikus minu arust ei saadetagi sellise riskiga edasistele uuringutele. Risk peab olema 1:100 või rohkem.

Kui riiklikus tekib suurem risk siis suunavad edasi kas Niptifyle või koorionibiopsiasse.

Minu teada oli riiklikus tasuta niptify 1:1000 v6i 1:900, aga keegi v6ib täpsustada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 19:49; 12.04 21:31; 13.04 08:26; 13.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, downi risk 1:100 kuni 1:1000 on keskmine ning sellega saadetakse tasuta Niptifyle.

Küll aga ei saa Niptify teha kaksikute korral.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:57; 12.04 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajaid.

See Niptify mind jah kuidgi ei päästa, sest seda kaksikutele ei tehta. Iseenesest mul ei ole probleemi ise maksta Panorama v Maternit21, mida tehakse kaksikutele, aga kuna need on siiski nn tõenäosusel põhinevad ja PGS on nn invasiivne ning see on mul tehtud, siis ma ise ei ole ka kindel, kas nende testide head tulemused reaalselt kuidagi rahustaksid mind maha või pigem siiski mitte. Samas mulle tundub totter ka minna süstlaga torkima PGS testitud blastodest arenenud looteid, sest PGS-is kontrollitakse ju ka kõiki loote kromosoome. Samas 1-2% ka nemad eksivad.

Nii nõutu on olla. Võib-olla igaks juhuks siis teen ikkagi Panorama/Maternit21 ja siis vaatab edasi. LVU-d ma niikuinii veel teha ei saa, sest liiga vara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajaid.

See Niptify mind jah kuidgi ei päästa, sest seda kaksikutele ei tehta. Iseenesest mul ei ole probleemi ise maksta Panorama v Maternit21, mida tehakse kaksikutele, aga kuna need on siiski nn tõenäosusel põhinevad ja PGS on nn invasiivne ning see on mul tehtud, siis ma ise ei ole ka kindel, kas nende testide head tulemused reaalselt kuidagi rahustaksid mind maha või pigem siiski mitte. Samas mulle tundub totter ka minna süstlaga torkima PGS testitud blastodest arenenud looteid, sest PGS-is kontrollitakse ju ka kõiki loote kromosoome. Samas 1-2% ka nemad eksivad.

Nii nõutu on olla. Võib-olla igaks juhuks siis teen ikkagi Panorama/Maternit21 ja siis vaatab edasi. LVU-d ma niikuinii veel teha ei saa, sest liiga vara.

Kas Panorama pole mitte dna baasil?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 19:49; 12.04 21:31; 13.04 08:26; 13.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See test annab tulemusena tõenäosuse, samamoodi nagu OSCAR, et Sa ei saa kindlat tulemust nagu LVU-ga. See on ka selline, et a la selliste verenäitajatega naistel on risk selline. Lihtsalt see DNA baasil test annab täpsema tulemuse kui OSCARi veretest, aga see ei ütle konkreetselt, kas Sinu laps on haige või terve. Maternit21 annab küll negatiivse või positiivse vastuse, aga tegelikult on põhimõte sama. Konkreetselt Sinu lapse koromosoome ei uurita.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, downi risk 1:100 kuni 1:1000 on keskmine ning sellega saadetakse tasuta Niptifyle.

Küll aga ei saa Niptify teha kaksikute korral.

Mul näitas Oscar Edwardsile risk 130 ja Pataule 240 ja arst ütles, et nende pärast ma ei pea muretsema. ????????‍♀️ Panen võib-olla paar numbriga mööda, aga ma olin üllatunud, et need polnud tema arust riskinumbrid, kuna olen palju siin lugenud, kuidas palju väiksemate riskide pärast muretsetakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 18:27; 12.04 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, downi risk 1:100 kuni 1:1000 on keskmine ning sellega saadetakse tasuta Niptifyle.

Küll aga ei saa Niptify teha kaksikute korral.

Mul näitas Oscar Edwardsile risk 130 ja Pataule 240 ja arst ütles, et nende pärast ma ei pea muretsema. ????????‍♀️ Panen võib-olla paar numbriga mööda, aga ma olin üllatunud, et need polnud tema arust riskinumbrid, kuna olen palju siin lugenud, kuidas palju väiksemate riskide pärast muretsetakse.

Ma nende piirväärtusi ei tea. Tean ainult Downi oma, sest just käisin seepärast verd andmas.

Äkki, TA, saad ämmaemandaga arutada, vbla saadavad su riiklikult tasutud Panoramale v MaternIT testile? Ja äkki annab veidi hingerahu, kui need ei näita riski?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:57; 12.04 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See test annab tulemusena tõenäosuse, samamoodi nagu OSCAR, et Sa ei saa kindlat tulemust nagu LVU-ga. See on ka selline, et a la selliste verenäitajatega naistel on risk selline. Lihtsalt see DNA baasil test annab täpsema tulemuse kui OSCARi veretest, aga see ei ütle konkreetselt, kas Sinu laps on haige või terve. Maternit21 annab küll negatiivse või positiivse vastuse, aga tegelikult on põhimõte sama. Konkreetselt Sinu lapse koromosoome ei uurita.

Ma arvan, et sa peaksid need asjad endale natuke paremini selgeks tegema. Panorama, niptify jne pole diagnostilised vahendid, sp peab diagnoosi ka looteveega kinnitama. Lihtsalt formaalsus. See ei tähenda, et nad pole täpsed. Konkreetselt just kromosoome Panoramas  uuritaksegi. Lihtsalt vahest v6ib olla ka eelmiste raseduste dna’d veel sinu veres ja muid haruldasi seikasid, mille pärast peab niikuinii kindluse m6ttes tegema LVU, kui mingi viga avastatakse. Yle 99% LVU kinnitab Panorama ja Niptify diagnoosi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 19:49; 12.04 21:31; 13.04 08:26; 13.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle asja suht selgeks teinud geneetiku abiga. Kopeerin otse Panorama nõusolekuvormilt tähtsad kohad.

Panorama nõusolekuvorm:

Panorama test ei ole siiski diagnostiline test – see ei kinnita, et lapsel ükski nimetatud kromosomaalsetest anomaaliatest esineb. See annab infot nimetatud kromosomaalse anomaalia tõenäoliselt suurenenud riski kohta käesolevas raseduses. AINULT SELLE TESTI TULEMUSTE PÕHJAL EI TOHIKS TEHAOTSUSEID RASEDUSE JÄTKAMISE VÕI MITTEJÄTKAMISE OSAS, KUNA TEST EI KINNITA EGA VÄLISTA KROMOSOOMIHAIGUSTE ESINEMIST LOOTEL /—/ selleks on vajalik alati teostada diagnostline test.

“Madala riskiga” tulemused viitavad sellele et lootel on eelnevalt nimetatud kromosoomihaiguste esinemise tõenäosus väga madal, st vähendab oluliselt tõenäosust, et lootel on mõni nimetatud kromosoomhaigustest, kuid ei anna garantiid, et laps on terve ja kromosoomid normaalsed.

—————————-

Kromosoome uuritakse kromosoomianalüüsidel, DNA ja kromosoom ei ole samad asjad. NIPT testides püütakse leida läbi dna viiteid kromosoomhaigustele, aga ei uuita kromosoome endid, nagu seda tehakse nt looteveeuuringul

Nõus, et NIPT testid on suhteliselt täpsed, kuid siiski tõenäosuse põhised.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle asja suht selgeks teinud geneetiku abiga. Kopeerin otse Panorama nõusolekuvormilt tähtsad kohad.

Panorama nõusolekuvorm:

Panorama test ei ole siiski diagnostiline test – see ei kinnita, et lapsel ükski nimetatud kromosomaalsetest anomaaliatest esineb. See annab infot nimetatud kromosomaalse anomaalia tõenäoliselt suurenenud riski kohta käesolevas raseduses. AINULT SELLE TESTI TULEMUSTE PÕHJAL EI TOHIKS TEHAOTSUSEID RASEDUSE JÄTKAMISE VÕI MITTEJÄTKAMISE OSAS, KUNA TEST EI KINNITA EGA VÄLISTA KROMOSOOMIHAIGUSTE ESINEMIST LOOTEL /—/ selleks on vajalik alati teostada diagnostline test.

“Madala riskiga” tulemused viitavad sellele et lootel on eelnevalt nimetatud kromosoomihaiguste esinemise tõenäosus väga madal, st vähendab oluliselt tõenäosust, et lootel on mõni nimetatud kromosoomhaigustest, kuid ei anna garantiid, et laps on terve ja kromosoomid normaalsed.

Kromosoome uuritakse kromosoomianalüüsidel, DNA ja kromosoom ei ole samad asjad. NIPT testides püütakse leida läbi dna viiteid kromosoomhaigustele, aga ei uuita kromosoome endid, nau seda tehakse nt looteveeuuringul

Nõus, et NIPT testid on suhteliselt täpsed, kuid siiski tõenäosuse põhised.

Ma ei hakka vaidlema, aga pm kirjutasin sama. Kui oscar annab riski, aga niptify ja panorama korras, siis usaldatakse seda niiv6rd palju, et edasistele uuringutele ei saadeta. Kui niptify/panorama annavad samuti riski, siis tuleb see diagnoos kinnitada nt lootevee uuringuga. Ehk siis mina ei näe paanikaks p6hjust ja ei alahindaks panoramat, vaid usaldaks seda tulemust. Loomulikult v6id vahele jätta ja teha otse LVU. Aga ma ei saa sellest väga hästi aru, miks peaks peale Panoramat veel mingi kahtlus sisse jääma, kui see korras. Jah, lastel v6ib m6ni teine haigus olla, mida Panorama isegi ei uuri. On veel palju kromosoomhaigusi ja ka geneetilisi haigusi olemas, aga enamus naistel ei uurita kunagi midagi ja v6etakse see risk ja synnitatakse. Midagi pole teha, see käib asja juurde. Ma saan aru, et teil on teistsugune minevik, rasestumine jne, aga soovitan usaldada arste ja v6tta rahulikult. Ma ei näe p6hjust, miks Panorama ei v6iks seda sydamerahu teile pakkuda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 14:06; 12.04 19:49; 12.04 21:31; 13.04 08:26; 13.04 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on Teil õigus ja Panorama peaks olema piisav. Ja ma ise räägiks ka teistele seda, et Panorama on piisav. Enda puhul kuidagi on kahtluseuss sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin ka just kõrge Oscari riskiga nö. konsultatsioonil ning arst (dr Ridnõi) kinnitas, et Downi suudab Panorama välistada 99,99%. Samas rõhutas, et ükskõik kui palju erinevaid uuringuid teha, ei saa sa 100% garantiid, et lapsel mitte midagi viga pole. Ka LVU ei uuri ju kõike ja KV 2,2 pole isegi üle normi, vaid täitsa ok mõõt ju iseenesest. Saan su murest täiesti aru (elan sama asja hetkel isegi läbi), kuid arvan, et 1:340-le pole nii kõrge risk, mille puhul Panoramat ei saaks usaldada. Minul oli risk 1:9-le ja sisuliselt on kaks arsti Panorama põhjal veendunult kinnitanud, et Downi sündroomi tõenäosus on olematu ja palunud mul mitte muretseda ning usaldada selles osas seda testi. Mulle tehakse küll lisa UH 16-l nädalal ja siis otsustatakse LVU vajalikkuse üle lõplikult, kuid pean nentima, et peale dr Ridnõiga toimunud vestlust sain meelerahu tagasi. Jah, miski kripeldab veel (et miks siis ikka risk nii kõrge, kui midagi justkui pole), kuid annan endale mõistusega aru, et kõike 100% välistada ei oleks ka kõikide uuringutega võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan Teid väga selle vastuse eest. Soovin teile jõudu ja edu ning loodan väga, et kõik läheb Teil hästi!

Leppisin ka Panorama aja kokku koos geneetiku konsultatsiooniga. Ja mul tegelikult ju juba tehtud invasiivne PGS, mis peaks 98-99% välistama kromosoomihaigused. Kui sellele nüüd lisada Panorama 99,9%, siis peaks ikka riskid selle Downi osas olema vägagi maandatud (kui nüüd ikka tuleb Panorama tulemus madalate riskidega). Kuid sama kripeldus ka mul, et aga miks siis ühel kaksikul ikka nii kõrged riskid ja teisel mitte. Ainuke erinevus mulle tunduski kuklavolt. Samas googeldamise peale sain selgust, et tõesti see 2,2 ei ole nii kõrge ja loetakse ikka üsna madalaks riskiks.

Raske on ikka nii, et justkui mõistusega saad aru millestki ja siis emotsioonid keeravad kõik segamini 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli Downi risk 1:24, aga Niptify näitas madalat riski ja arst ütles, et muretsema ei pea 🙂 Vanus 41.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Täna oli mul OSCAR TÜK-is ja seal mõõdeti ühe kuklavolt natuke väiksemaks ja teisel suuremaks (1,9 ja 1,96), kokkuvõttes sain kõige halvema riski 1:1710, mis on oluliselt parem seis kui varem. Ultraheliarst vaatas kõike ülipõhjalikult ja kinnitas ka, et tema ei näe, et midagi võiks olla valesti. Ütles, et eks see kunstliku viljastamise fakt iseenesest tõstab riski väga palju. Tänane arst seletas väga palju, vastas mu küsimustele ja mul kohe läks olemine rahulikumaks.

Esmaspäeval lähen siis geneetiku vastuõtule ja tegema Panoramat. Leidsin veel 2 NIPT testi, mida kaksikute puhul on võimalik teha. Üks siis testib mikrodeletsioone ja teine geenihaigusi, Panorama vaatab kromosoome. Kahjuks ühte nendest testidest veel Eestis ei pakuta, aga ehk leian siiski võimaluse. Nüüd vähemalt see kindel, et nõelaga ma neid esmjärjekorras torkima ei lähe.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul kõrgrisk Downile, mine riiklikku süsteemi ja tehakse Niptify tasuta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 1:247  – keskmine risk ja saadeti Nitpifysse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify testi ei tehta kaksikutega, sellest siin ka juttu olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin siis kaks erinevat nipt testi ja mõlemad kinnitasid, et risk on madal. Lisaks veel kolmanda testi de novo geneetiliste haiguste tuvastamiseks ja ka sealt ei leitud ühtegi riski. Ainuke asi, mida ikkagi ei saanud, on see mikrodeletsioonide test kaksikutele. Aga varsti juba looteanatoomia aeg, et eks seal saab ka infot.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.04 13:43; 12.04 21:20; 12.04 21:57; 13.04 09:07; 13.04 09:24; 13.04 13:50; 16.04 19:20; 20.05 18:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine PGS testitud blasto ja kõrge Downi risk Oscaris