Esileht Pereelu ja suhted Pidamisprobleemidega lähedane

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Pidamisprobleemidega lähedane

Postitas:
Kägu

Minu 80a vanaemal on uriini ja väljaheittepidamatus (vist). Ta on väga armas inimene ja väga lõhedane minu lastega. Lapsed on 15, 5 ja 3a. Ta käib meil sageli külas (üldiselt 2x kuus, aga viimasel ajal isegi 1-2x nädalas). Lapsed väga ootavad teda, aga mina enam ei jaksa. Ta, ei tunnista probleemi. Wcs astusin sita sisse, köögitool oli pissine, diivanil ka uriinihais ja kakaplekit. Lapse voodipesuga sama. Püüdsin rääkida, ta süüdistas lapsi. Viisin talle koju tenalady tooteid ja sain sõimata, et ma olen segane, sest tal on kõik korras.

Isegi noorem laps ütles, et mamma pissis toolile, kuigi mamma väitis, et laps ajas vee ünber ja selle pärast tal püksid märjad. Ma olen vihane, sest minu kodu haiseb, siis olen kurb, et nii nõme olukord ja ta ei ole valmis end aitama. Lapsed (väiksemad) väga ootavad külla. Teismeline on kaval, ei luba teda oma tuppa, aga no muud ruumid ju ka…. Ei taha talle kuidagi haiget ka teha…

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereõe juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas TA- l siis ema ega isa ei ole, kes oleksid ühtlasi haiseva vanaema lapsed ja peaksid selle probleemiga tegelema?

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana inimene häbeneb, keha muutub vanaks, ei allu kontrollile, seega on parem eitada. Väga delikaatselt tuleb rääkida. Minul isa ei kuule hästi, aga asi ei ole tema kuulmises, vaid meie räägime vaikselt ja segaselt. Kõrvaarsti juurde ka ei lähe.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana inimene häbeneb, keha muutub vanaks, ei allu kontrollile, seega on parem eitada. Väga delikaatselt tuleb rääkida. Minul isa ei kuule hästi, aga asi ei ole tema kuulmises, vaid meie räägime vaikselt ja segaselt. Kõrvaarsti juurde ka ei lähe.

Arusaadav, et alandav ja kurb, aga mähkmesse kakada ja pissida on ju siiski vähem piinlik kui teiste inimeste mööblile ja põrandale. Kui teised juba märkusi teevad, siis võiks ju aru saada, et probleem ei ole enam pisike ja märkamatu. Ma saan aru, et mähkmed on kallid, aga teemaalgataja oli ju nõus teda sellega aitama. Saab ju avaramaks riideid kanda, et mähet varjata.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana inimene häbeneb

Midagi ta ei häbene, reaalselt usubki, et temal on kõik korras. Kui häbeneks ja tunnistaks probleemi, siis ei oleks tal teema sellega, et miks peab kandma Tena Lady tooteid.

Mina ei näe kahjuks siin seda võimalust, et probleemi saaks kuidagi ümber nurga delikaatselt rääkides lahendada. Mõnikord on vanainimesega vaja käituda nagu lapsega, näiteks käekõrval arsti juurde vedada (isa puhul). Uriinipidamatu memme puhul tuleb kas välja kannatada kui ei taha tüli kiskuda või siis öelda, et enam ei saa külla tulla kui probleemi ei tunnista. Memme arst sellest terveks ei ravi, ongi ainus lahendus, et hakkab Tena Ladyt kasutama. Võib-olla oleks variant, et kui ta arsti juurde vedada, siis arsti juttu kuulab rohkem (aga selle peale ei tasu väga loota).

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua ta seal külas on teil, mõned tunnid? Selle aja jooksul jõuab üks vanaema terve diivani, wc põranda ja köögitooli täis kakada ja pissida? Oled ikka kindel selles? Inimesel ei tohiks küll nii tihti hädagi peale tulla. Kui ta reaalselt end täis roojaks, oleks ju riided silmanähtavalt mustad, sääred kakaga koos ja hais tal küljes? Oleks ju midagi näha ometigi?

+5
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd selline poolpidune lahendus, aga kui ta külla tuleb, võid oma mööblit kaitsta nagu potileharjutava väikelapsega tehakse. Tema toolile panna kilelina (apteegis nt 60*60cm kilepoolega linad, mida voodihaigetel kasutatakse) ja peale mingi vana padi/kate (mille saab pesta või ka ära visata), diivanile saab panna madratsikaitse (veekindel, lastega peres vast neid on). Pestavad pinnad on pestavad, pehmet mööblit saab kaitsta katetega. No kui vanainimene ikka üldse probleemi ei tunnista ja pole südant talle sellega karmilt peale käia või keelata küllatulemine.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesel ei tohiks küll nii tihti hädagi peale tulla.

Kui inimesel põie- ja sooletunnetus on väga puudulik, siis tulebki pidevalt natuke püksi., seega täiesti võimalik, pealegi ta enda riided on ju juba mustad.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana inimene häbeneb, keha muutub vanaks, ei allu kontrollile, seega on parem eitada. Väga delikaatselt tuleb rääkida. Minul isa ei kuule hästi, aga asi ei ole tema kuulmises, vaid meie räägime vaikselt ja segaselt. Kõrvaarsti juurde ka ei lähe.

Nii tuttav teema… Meie kõik räägime segaselt ja vaikselt ja kui natuke aeglasemalt ja kõvemini rääkida, siis saad noomida, et “mis sa karjud, ma ju kuulen väga hästi!”.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte etteheitvalt, aga mul on küsimus, et kas sa ise pole siis kunagi juures? Et konkreetselt öelda, et sa olid ju sel hetkel seal, et sa nägid, et tema istus selle tooli peal, tema püksid on läbimärjad ja ta ei kasutanud ju vett, lapsed olid eemal ja tal on ju pissihais juures.
Kakaplekid ju siiski eeldavad riietusest läbi laskmist? Või magab diivanil? Sellisel juhul on ju tema aluspüksid kui püksid koos – kui võttagi reaalselt ette ja näidata – seal pole ju varianti, et keegi teine tegi?

Aga jah, selliseid inimesi on, vanaduses nad tihti ise enam seda lõhna ei tunne ja harjuvad ka ära. Kui sattuda suvel bussis koos nendega sõitma annab tunda. Tihti isegi mitte lihtsalt pole end täis lastud vaid riided on pesemata ja see hais nö marineerib seal.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda minagi räägin, et peaks ju näha olema, kui ta end täis laseb. Riided määrdunud, haiseb, jalad mustad vms. Laste puhul saad ju kohe aru, kui mingi taoline olukord peaks olema. Või on vanainimene üksi väikeste lastega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole lastega üksi kodus. Mängib nt lastega lastetoas ja siis hiljem olen plekid avastanud.

Püksid on tumedad ning kakaplekid väga välja ei paista, aga on aimatavad. Püksid on märjad olnud ja siis ütlebki, et laps ajas toolile vett ja ta istus sisse. Kuigi meil veeklaasid polnud lähedalgi. Kui ütlesin, et talle, et seelik must ja pakkusin vahetusseelikut, siis keeldus ja väitis, et šokolaad. Vägisi nagu ei lõhe riideid seljast ära kiskuma. Kui olen öelnud, et pissilõhn või kakalõhn, siis eitab ja ütleb, et ma olen hulluks läinud ja kõib teistel ka külas ja pole probleeme olnud ning kuidas ekskursioonidel kõik imestavad, et ta ei peagi pissipeatust kasutama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ning kuidas ekskursioonidel kõik imestavad, et ta ei peagi pissipeatust kasutama.

Hea nali! Ega tõesti pole vaja pissipeatust kui nagunii vahetpidamata kusi jookseb. Aga mutt on dementne vist, sest muidu ta topiks just kõike imavat pükstesse, alates ajalehest kuni tena ladyni.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on mingi liba?

Väljaheittepidamatus? Lõhedane? Kakaplekit?

WC-s s*tub põrandale, et sisse astud? Ja kuseb prilllauale?  Tundub, et lisaks soole- ja põiepidamatusele on tegemist ka pesueht räpakusega.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas TA- l siis ema ega isa ei ole, kes oleksid ühtlasi haiseva vanaema lapsed ja peaksid selle probleemiga tegelema?

Miks TA sellele küsimusele ei vasta?

 

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On kaks poega, kellest üks on ise hooldekodus ning minu isa elab Soomes ning suhted oma emaga on kauged. Mu isa ütles, et tema midagi ütlema ei hakka ning kui ema üldse hakkama ei saa, siis paneb hooldekodusse. Siiani on nagu enam-vähem. Koristamine on minimaalne ja see pidamatuse probleen, aga muidu saab ise hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua ta seal külas on teil, mõned tunnid? Selle aja jooksul jõuab üks vanaema terve diivani, wc põranda ja köögitooli täis kakada ja pissida? Oled ikka kindel selles? Inimesel ei tohiks küll nii tihti hädagi peale tulla. Kui ta reaalselt end täis roojaks, oleks ju riided silmanähtavalt mustad, sääred kakaga koos ja hais tal küljes? Oleks ju midagi näha ometigi?

Sa vist pole pidamatusega kokku puutunud. Sellise probleemiga inimestel niriseb kogu aeg.

Minu vanemad kandsid mõlemad elu viimased 4-5 aastat mahkmeid roivaste all.

Kui perearstilt taotleda abivahendi kaart, siis Haigekassa maksab suure osa ja pole nii kallid midagi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on vanaemaga usalduslik suhe, siis katsu ikkagi rääkida, aga ära tee seda teiste, eriti laste kuuldes, sest on selge, et vanainimene häbeneb. Võib-olla on tal mõni usaldusväärne samaealine  sõbranna, keda saad kaasata, et ta saaks aru, et siin pole midagi häbeneda, et pidamatuseprobleeme on teistelgi ja et on olemas abivahendid, mis aitavad olukorraga toime tulla. Võib-olla on abi selgitamisest, et probleemide taga võib olla tõsine terviserike, mille ravimisega on kiire, muidu läheb veel hullemaks ja et tegelikult tuleb ikka arstile minna. Luba, et sa aitad tal arsti juurde minna ja et toetad teda igal juhul. Ole valmis selleks, et esmakordsest rääkimisest ei piisa, anna talle aega harjuda ja võta siis jälle rahulikult ja tasakaalukalt teema üles.Sellest ei ole abi, kui viskad paki mähkmeid üle ukse, pead ka suutma seletada ja näidata, kuidas neid kasutada ja kuidas toimetada nendega. Kannatlikkust ja edu !

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sain sõimata, et ma olen segane, sest tal on kõik korras. eitab ja ütleb, et ma olen hulluks läinud ja kõib teistel ka külas ja pole probleeme olnud ning kuidas ekskursioonidel kõik imestavad, et ta ei peagi pissipeatust kasutama.

Kui vastureaktsioon on eitav, tige ja ärrituv, siis ilmselt aimab või teab probleemist, aga häbeneb ja delikaatse probleemi tõttu ei taha abi otsida. Kui ei teaks, siis oleks imestunud, hakkaks ennast rohkem jälgima ja võtaks pakutud abi vastu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui perearstilt taotleda abivahendi kaart, siis Haigekassa maksab suure osa ja pole nii kallid midagi.

Pensioniealised ei pea mingit abivahendi kaarti taotlema mähkmete ostuks juba paar aastat. Sotsiaalkindlustusamet maksab kuni 40% (sõltub piirhinnast), läheb apteeki või abivahendeid müüvasse kauplusesse, ütleb et soovib riigipoolse soodustusega osta, isikuttõendav dokument (või kui keegi teine talle ostab siis isikukood) peab kaasas olema. Iga kuu on võimalik 120tk osta riigipooolse soodustusega.

Ligikaudset puusaümbermõõtu peaks teadma kui püksmähkmeid ostab, või kui ainult sidemeid, siis tavaliselt on apteekides ka näidised olemas. Oleneb sellest, kas mõnikord on tilgad püksis või teeb kõik püksi, sellest oleneb kui suurt imavust vaja on.

Teemaalgataja vanaemal oleks ilmselt püksmähkmeid vaja, aga kui ta ise seda ei tunnista, siis on muidugi üsna raske. Osad on üsna õhukesed, võib-olla midagi sellist talle proovimiseks osta

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua ta seal külas on teil, mõned tunnid? Selle aja jooksul jõuab üks vanaema terve diivani, wc põranda ja köögitooli täis kakada ja pissida? Oled ikka kindel selles? Inimesel ei tohiks küll nii tihti hädagi peale tulla. Kui ta reaalselt end täis roojaks, oleks ju riided silmanähtavalt mustad, sääred kakaga koos ja hais tal küljes? Oleks ju midagi näha ometigi?

Minu vanaema käis oma elu lõpus iga 15min tagant wc’s sest tal oli ka lekkimisega suured probleemid ja kartis määrida. Mähkmed olid tema jaoks piinlikud. Hais oli koguaeg juures. Elas minu juures oma viimased aastad ja tean väga hästi neid probleeme, mis võivad kaasneda vanurina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Pidamisprobleemidega lähedane