Esileht Veebikonstaabel Pidev ahistamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Pidev ahistamine

Postitas:

Probleem on minu lapse vanaemas, lapse isa emas. Selle mehe ema on vanuselt 70 ligi ja täielik ahistaja. Nt võttis ta omavoliliselt mind teavitamata ühendust minu kov-ga (ei ela samas kov kus lapsw isa ja isapoolne vanaema), uuris minu aadressi ja asukoha kohta ja saatis minu nimele paki-kovi! Aadressi ta ei teadnud ega saanud teada, sest kuna ta on nii ebameeldiv, ei suhtle me palju. Olin täielikus hämmingus, et inimene nii käitub. Isik on varasemalt esitlenud end minu emana, minu vanaemana jne lähisugulasena, helistades kovi, haiglasse jne kohtadesse. Lihtsalt helistab ja räägib mingi loo kokku, ja uurib minu elu. Saadab mulle smse lapse kohta, sisuga u teda huvitab minu laps ja muid kahtlasi smse. Ähvardab mind juristiga (?!) jne muude kohtadega.

Tegemist on vanema inimesega, kes mingil põhjusel käitub nagu poolemeelne, vahepeal on passiivsed perioodid kui isik on vaikselt ja kuude kaupa ei tegutse, siis aktiveerub ja helistab erinevatesse asutustesse ja räägib lollusi kokku, kirub minu sugulasi, väidab end andvat mulle palju raha (pole saanud talt sentigi, lapse isa maksab lapsele elatist). Mind aga sõimab telefonitsi ja keeldub aru saamast kui olen öelnud, et lõpetaks helistamise haiglasse, kovi ja esinemise minu sugulasena.

Saan aru, et tegu on vanema inimesega, kuid kuidas on tal õigus helistada igale poole? Kas peaksin pöörduma politseisse või kuhu kui isik lihtsalt ahistab selja taga, minuga võetakse kovist ühendust ja öeldakse, et sulle saadeti pakk selle lapse sugulase poolt. See pole ju normaalne käitumine. Mis huvi saab 70a-sel olla minu lapse suhtes?

Kuhu peaksin pöörduma, et rahulikult elada saaksin? Blokeerimisest pole abi, sest isik ei helista mulle vaid erinevatesse asutustesse. Mis mõttes ähvardab mind juristiga? Mida see jurist siis teha saab kui isik ise helistab erinevatesse asutustesse?

Olen pöördunud mehe poole, kes aga laiutab käsi. Tema ema ei saavat keegi takistada neid telefonikõnesid tegemast.

Mees pole olnud nõus tegema mingit suhtlusgraafikut lapsega, ja ausalt öeldes ei saagi ma aru, mida see mehe ema st lapse vanaema üldse taotleb?

Palun abi! Peab ju olema võimalik selle vastu midagi teha kui inimene nii käitub.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 03:04; 02.12 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on ju lapse vanaemaga! Mismõttes, mis huvi tal lapse vastu on? Tegemist on ju tema lapselapsega. Kui sinu lapsel kunagi laps on, siis ma eeldan, et sa ju ka soovid oma lapselapsega suhelda ja tunned tema käekäigu vastu huvi. Või oled sa üks selliseid vanavanemaid, kes o a lapselapse olemasolu ignoreerib?
See, et sa mehega lahus oled, ei muuda kuidagi olematuks fakti, et lapse isa ema on sinu lapse vanaema. See on tegelikult kurb, et sa takistad lapsel oma vanaemaga suhtlemist. See, et sinul on lapse vanaemaga mittesõbralik läbisaamine, ei tähenda, et lapsel oma vanaemaga samamoodi on halb läbisaamine.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kah

Tegemist on ju lapse vanaemaga! Mismõttes, mis huvi tal lapse vastu on? Tegemist on ju tema lapselapsega. Kui sinu lapsel kunagi laps on, siis ma eeldan, et sa ju ka soovid oma lapselapsega suhelda ja tunned tema käekäigu vastu huvi. Või oled sa üks selliseid vanavanemaid, kes o a lapselapse olemasolu ignoreerib?

See, et sa mehega lahus oled, ei muuda kuidagi olematuks fakti, et lapse isa ema on sinu lapse vanaema. See on tegelikult kurb, et sa takistad lapsel oma vanaemaga suhtlemist. See, et sinul on lapse vanaemaga mittesõbralik läbisaamine, ei tähenda, et lapsel oma vanaemaga samamoodi on halb läbisaamine.

Sa ilmselt ei saa probleemist aru. Normaalne vanaema ei helista ja tutvusta end minu ema, vanaema jne kellena iganes. Teiseks, see niinimetatud vanaema ei tunne lapselapse vastu kuude kaupa huvi. Kolmandaks, milline vanaema lubaks juristi juurde minna?

Probleem on, et see inimene helistab ja räägib ebameeldivusi ja valesid alaa andis hunniku raha ja mul olevat mitu armukest- kõik, kes mind tunnevad, saavad aru, et mõtleb neid jutte välja.

Kui sa teemast midagi ei tea, siis ära kommenteeri. Tahaks näha, mis näo sa teeks kui sinule keegi sellist siga mängiks.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 03:04; 02.12 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist saab inimese laimu pärast kohtusse kaevata ja saab ahistaja vastu lähenemiskeelu taotleda. Ega palju muid võimalusi ei ole.
Igaks juhuks anna teada ametiasutustesse, kus laps käib- lasteaed, kool, haigla – et vanaemale ei tohi nemad lapse kohta teavet anda ja ei tohi ka last vanaemale kätte anda, kui too peaks järgi tulema. Tõenäosus on küll väike, aga siiski.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Ülaloleva käo soovitused on igati õiged. Kuid lähenemiskeeldu on siinkohal üsna keeruline kohaldada, ei läheneta otseselt teemaalgatajale vaid erinevatele asutustele, millega suhtlemist ei saa kohus otseselt keelata. Ühe võimalusena võib veel kaaluda avalduse esitamist paludes hinnata vanaema tegevust ahistava jälitamise koosseisu silmas pidades.
Keeruline on siin anda ka soovitust teadmata peresiseseid suhteid. Antud käitumise võib valla päästa ka vanainimene üksindustunne ja seeläbi tekkiv soov vähemalt lapselapsega suhelda, ehk kui vanaemale seda võimaldada, kaob probleem. Ehk oleks abi sellest kui saada kõik kokku (ema, laps, lapse isa, vanaema) ning rääkida antud probleem silmast-silma omavahel selgeks, kuulata ära vanaema seisukohad/põhjendused ja leida neist lähtuvalt ka lahendus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Pidev ahistamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.