Esileht Beebi ja mitmikud Pidev beebi liiga järsk sülle haaramine,kas võib mõjutada ka hiljem lapsel närvisüsteemi ?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Pidev beebi liiga järsk sülle haaramine,kas võib mõjutada ka hiljem lapsel närvisüsteemi ?

Postitas:

Tere.
Mul on 2 väikest last. Kui esimene sündis, siis ma olin ikka veel väga roheline ja püüdsin ikka enda meelest parim olla, nagu oskasin.

Kui esimene laps oli just sündinud ja ma vaatasin kuidas ämmaemand mu lapsukest õrnalt õrnalt, eriliselt sujuvate liigutustega last keeras , mähkis ja mõõtis. Mulle jäi see pilt meelde.

Minul endal aga, esimesi kuid lapsega kodus olles, kujunes nii, et näiksin hakkaja emana, püüdsin harjutada lapse liigutamist ja üles tõstmist hästi kiirete liigutustega. Et näida asjalikuna (nüüd arvan nii).
Mulle meenub et beebil ei olnud see kuigi mugav, mõnikord jäi peake suure hooga võttes kuidagi imelikult ja mõnikord keha. Hoidsin pead ja kukalt ja kaela küll, aga see haaramise asi, seda teeks ma teisiti, õrnalt ja tundlikult, arvaku teised mis tahavad ! Võibolla kartsin tookord et lähedased arvavad et olen kobake, sest ma oma loomuselt olen muidu pikatoimeline tüüp, pigem selline aeglane.

Mu küsimus aga oleks, kas olete midagi kuulnud või lugenud, kas selline äkiline beebi haaramine võib lapse tulevases närvikavas ka oma rolli mängida ?

Nimelt me mehega oleme üsna rahulikult toimetavad tegelased ja meie teine laps ka on rahuliku loomuga.
Aga esimene laps on väga tundliku närvikavaga, teist sellise loomuga me kummagi suguvõsas polegi.

Tänan vastuste eest ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära süüdista ennast sellise mõttetu asja pärast, sa oled oma last armastanud ja hellitanud nii nagu oskasid, ja see et tema on teise iseloomuga kui sina ja su mees ei tähenda seda et sa oled teda valesti kohelnud. Kas sa arvad et teie suguvõsas olid kõik emad täiuslikud ja keegi ei olnud selline käbe ja äkiline beebidega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma tean, mida sa tunned! minuga oli samamoodi, et esimest sai kuidagi liiga kiiresti tõstetud ja ma ei teagi, mille pärast. kas kartsin oma selga ära tõsta või et ta ei hakkaks pärast hüpitamist kartma (nagu olin tuttavate lapsel näinu), igatahes üks viuh ja viuh käis mul, asend oli küll alati fikseeritud ja pea ei rippunud ega midagi. õnneks üks tuttav juhtis sellele tähelepanu, aga ega ma seda hellalt tõstmist enne selgeks ei saanud, kui teise lapsega, kes tundus nii habras ja õrn suurema kõrval.
minu suurem on küll täitsa normaalne, st oma sugulaste moodi 🙂 tema puhul tuleb küll arvestada hapnikuvaese sünnitusega, aga nii arstide kui õpetajate ja meie endi meelest on ta üks tubli poiss (6a).
su laps on selline, nagu ta on – arvestage tema tundlikkusega ja aidake tal sellega toime tulla, aga aktsepteerige tema õrna olemust. ega muud vist teha saagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Pidev beebi liiga järsk sülle haaramine,kas võib mõjutada ka hiljem lapsel närvisüsteemi ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.