Esileht Ilu ja tervis Pidev iiveldus, üleminekuiga?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Pidev iiveldus, üleminekuiga?

Postitas:
Kägu

Olen 54. Viimased kuud on häda pideva iiveldusega, vahel vähem, vahel tugevamalt. Minu meelest tekkis see jama üsna samal ajal, kui hakkasid ka kerged kuumahood. Võib see olla üleminkueaga seotud või peaks põhjust mujalt otsima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati iiveldus siis, kui happelisust maos liiga kõrgeks läheb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, et iiveldus oleks üleminekuea üks tunnuseid, kuigi olen vanuse tõttu ka ise nende kohta sageli infot otsinud. Võiksid siiski konsulteerida arstiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati iiveldus siis, kui happelisust maos liiga kõrgeks läheb.

See on mõte, mul on varasemalt maoga probleeme olnud tõesti. Ja arsti mõte hakkab vaikselt mul ka juba pähe tulema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil imelikul põhjusel tekib üleminekueas ka muu “hea” kõrval jama maoga. Iiveldus käib kahjuks selle juurde.  Kiireim viis sellega ühele poole saada, hakka jälgima mida sööd-jood. Minu tähelepanek on, et tekib justkui toidutalumatus. Peab hakkama jälgima mida sööd ja PALJU sööd. Kas iiveldus tekib alati peale happelise, näiteks veini tarbimist? Näen selliseid kaebusi omavanuste seas pidevalt.  Ja imelik on see, et sellest ei räägi meile keegi, ainukesed kõva häälega välja öeldud vaevused menopausi ajal on kuumahood ja tupekuivus.  Küllap sellepärast, et nende vastu on apteegid mõttetuid ravimeid-lisandeid täis. Aga ära muretse, küll kõik läheb korda. Võtab küll mõne aasta aega aga kõik loksub paika 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistearst ütles, et üleminekuiga on tihedalt seotud närvisüsteemiga ja pearinglus, kuumahood ja iiveldus on täiesti normaalne nähtus sellel eluperioodil.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naistearst ütles, et üleminekuiga on tihedalt seotud närvisüsteemiga ja pearinglus, kuumahood ja iiveldus on täiesti normaalne nähtus sellel eluperioodil.

Huvitav et iiveldusest kui üleminekuea tunnusest küll kuskil ei kirjutata! Hormoonasendusraviga jah, võib iiveldus kaasneda, aga TA ei kirjutanud, et seda tarbib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aru ei mõsta: sügav iiveldus tekib mingi 5-10 sekundiga, aevastan ja nagu noaga lõigatult iiveldus kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Mul ei ole hormoonasendusravi, selles ei saa asi olla. Püüan mõnda aega toidu happelisust jälgida. Kui nüüd järgi mõelda, siis tõesti on iiveldus siis hullem, kui olen laimi või sidruniga vett luristanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Pidev iiveldus, üleminekuiga?