Esileht Väikelaps pidev kõhukinnisus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: pidev kõhukinnisus

Postitas:

Mu 4 aastasel lapsel on olnud 2 aastat kõht kinni. perearstile oleme rääkinud, tema soovitab ainult duphalaci ja on kindel, et laps hoiab ise kakat kinni ja lihtsalt ei tee häda – ei anna ka saatekirja gastroenteroloogile. duphalaci anname iga päev. asi ei ole paranenud, kord nädalas tuleb ehk suurem ports välja, ja siis hakkab jälle nö kogumine pihta. kui õnneks läheb, siis tuleb kaka ise 3-4 päeva pärast uuesti.muidu peame jälle microlaxi kasutama( tundub, et see ka enam ei mõju).

mul on 4 last, kõik söövad sama toitu ja kõigil on kõhud korras. olen proovinud probiootikume, musta ploomi jnejne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:33; 23.02 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga tüüpiline probleem selles vanuses. Nii tüüpiline, et enda lapsel ja mitmel tuttaval sama mure, erinevate arstide jutt sama nagu lindistatud – duphalac iga päev, kuidainerikast toitu, probiootikume, ja küll üle läheb. Pidi olema psühholoogiline, et kui üks kord punnitades haiget sai, siis alateadlikult väldib kakamist. Või ei julge kakada mujal kui kodus (lasteaialaps) ja kui häda üle kannatab siis tükk aega jälle ei tekigi.

Ei tea küll kuna see üle läheb, meid on see juba aasta kimbutanud (laps nüüd 4), tuttaval läks alles viieselt üle…. Ei oskagi midagi soovitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta hoiab kinni või on kinni? Kas kaka on suuremahuline, kui lõpuks välja tuleb?
Kindalsti küsi laste gastroenteroloogile saatekirja. Kord nädalas kakada on natuke vähe.
Kui perearst tõesti saatekirja ei anna, siis Tartus saab ka tasuliselt laste gastroenteroloogi juurde. Kindlasti soovitan selle raha leida ja minna. Minule andis perearst kohe saatekirja, kui laps pikemat aega kakat kinni hoidis.
Duphalac oli ebaefektiivne ja ka arst möönis, et see kõikidele alati ei sobi. Soovitas meile vastavalt lapse kaalule üht pulbrit, mis toimib sarnaselt Duphalacile, aga on efektiivsem ja põhjustab vähem gaasi. Ravim seob soolestikus vett, ei lase jääkidel ära kuivada ja tekitab vajaduse tualetti minna. Microlaxi kohta ütles, et sellest võiks võimalusel lahti saada, kuna pidev pepu surkimine paneb last veel vähem ise kakale küsima. Kirjutas mingi teise lahtisti, mida suurema vajaduse korral anda. Kuna teil hetkel aga muud alternatiivi pole, siis muidugi peate vajadusel Mikrolaxi kasutama.
Liskas uuris arst, ega pole pärakulõhesid, mis on tingitud bakterite tasakaalu muutusest soolestikus, mitte kõvast väljaheites nagu tavaliselt arvatakse.
Soovitas last regulaarselt ühel kindlal ajal kakale panna. Kui laps istub suure poti peal, siis pane talle jalgade alla mingi väike tool, et tal oleks parem toetada ja et jalad ei ripuks. Nii on pepu lõdvestunud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:17; 23.02 20:46; 24.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olen sellise seedimisega, et ilma kohvita vist üle 1-2 korra nädalas ei käi ja kõht kinnisema poolne ja nii olnud terve elu. Ja isegi kohvi enam iga päev ei aita kui pidevalt juua.

Olen ka igasugu asju proovinud ja suht kellavärgina (mitte lahtistina) panid tööle apteegis ja isegi selveris toidulisandite letis näinud neid pehmendava toimega puuviljakuubikuid näinud. Mul lõpuks hakkas kuubiku maitse pinda käima, kuna oli päris suur siis avastasin, et on ka pisikeste tablettide kujul. St nad on täiesti looduslikud – võid ka lapsele anda, aga mul oli enne magamaminekut sisse võttes siis pmts hommikul kohe kui ärkasin ja liikuma hakkasin häda. Ja ei sarnanud lahtistiga, kus võtab ikka vedelaks ja võibki jääda vetsus käima, vaid just pehmendas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh kaasa rääkimast. ma ausalt öeldes arvasin, et oleme selle hädaga üksi. mu tutvusringkonnas pole kedagi, kellel sarnane kõhukinnisuse probleem oleks.

aga kas on kõht kinni või hoiab ta kinni, ega ma ausalt öeldes päris hästi pole aru saanud.
kaka konsistents on selline nagu kitt või pahtel. ei ole päris kõva aga ei ole ka vedel. vetsus käib päevas umbes 20 korda, sest kinni seda ei jõua hoida vist aga see tundub selline kaka mida väga välja ka punnitada ei saa, tuleb tükk tüki haaval. pidevalt on pepu ja pyksid kakased, isegi lasteaias olles.

kui kogunema hakkab, siis teeb ikka sellised suured jurakad junnid, mida vist isegi täiskasvanu ei tee. ta sööb muidu väga korralikult ja päris palju.
neid mingeid kuubikuid ma mäletan, et sõin ise kui mingi aeg kõht kinni oli. lapsele mõtlesin ka anda, aga tema loomulikult neid ei söönud. ehk on tõesti digestiivist mingit abi, ostan ja proovin järgi. ja proovin ikka ehk perearsti nõusse saada, et saatekirja saaksime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 23:33; 23.02 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh kaasa rääkimast. ma ausalt öeldes arvasin, et oleme selle hädaga üksi. mu tutvusringkonnas pole kedagi, kellel sarnane kõhukinnisuse probleem oleks.

aga kas on kõht kinni või hoiab ta kinni, ega ma ausalt öeldes päris hästi pole aru saanud.

kaka konsistents on selline nagu kitt või pahtel. ei ole päris kõva aga ei ole ka vedel. vetsus käib päevas umbes 20 korda, sest kinni seda ei jõua hoida vist aga see tundub selline kaka mida väga välja ka punnitada ei saa, tuleb tükk tüki haaval. pidevalt on pepu ja pyksid kakased, isegi lasteaias olles.

kui kogunema hakkab, siis teeb ikka sellised suured jurakad junnid, mida vist isegi täiskasvanu ei tee. ta sööb muidu väga korralikult ja päris palju.

neid mingeid kuubikuid ma mäletan, et sõin ise kui mingi aeg kõht kinni oli. lapsele mõtlesin ka anda, aga tema loomulikult neid ei söönud. ehk on tõesti digestiivist mingit abi, ostan ja proovin järgi. ja proovin ikka ehk perearsti nõusse saada, et saatekirja saaksime.

Küsi kindlasti saatekirja. Saate nõu ja abi. See probleem on väga levinud. Sa ei ole kindlasti oma murega üksi ja see mure pole tühine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:17; 23.02 20:46; 24.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digestive küpsised on täisterasisaldusega ja seega kiudaine allikaks. Aga võrreldes nt kaerakliipudru, täisterakaerahelbega või korraliku müsliga on küpsistes täistera siiski vähe. Seega kui probleem tõsisem, siis prooviks teha putru puhtast kaerakliist või anda röstimata täisteramüslit koos keefiriga.

Meil on peres kaks eri seedimistüüpi esindatud. Mina näiteks söön ära paar musta ploomi või natuke puuvilju ja on kõht kohe liigagi lahti. Mõned teised pereliikmed võivad süüa terve paki musti ploome ja kilo õunu ja ei juhtu midagi. Nemad söövad aga taldrikutäie kaerakliiputru ja saavad nii kõhu käima. Minule kaerakliipuder ei mõju kuidagi, toores müsli aga küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pulber, millest eespool juttu, on ilmselt forlax. Seda meie lastearst ka soovitas. Sellises vanuses lapsele pool pakikest korraga lahustad natukeses vees. See hoiab kaka pehme ja on lihtsam välja kakada. Alguses iga päev, kui näed, et asi hakkab korda minema, siis üle päeva.
Oleme andnud ka seda salvesti ploomimehu, mis titadele mõeldud. See on ilma suhkruta, aga maitsev. Laps jõi hea meelega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Forlax on hea asi, gastroenteroloogid soovitavadki seda pikaajaliseks kõhukinnisuse raviks, et kõht püsiks pehme ja lapsel poleks hirmu punnitamise või valu ees. Ei muuda soolestikku laisaks ja võib kasutada pikaajaliselt. Iga päev 1/4-1/2 või täiskasvanule terve pakk, pead ise vaatama, kuidas on just paras annus, et kõht ei oleks lahti, aga just parajalt. Me räägime aastaid, et kaka peab välja saama, kohe kui kakahäda tunned, PEAB potile minema, et kui kaka jääb kõhtu, siis kõht hakkabki valutama ja kaka läheb suureks ja kõvaks jnejne
Hea asi on veel Rynkeby musta ploomi mahl Selverist, seda võiks ka juua, kahju ju ei tee.

Oleme aastaid sellega hädas (ka ühel lapsel, teistel on kõht korras, niiet eks seal mingi psühholoogiline faktor ka on, mitte puhtalt toitumisest), eesti laste gastroenteroloog soovitas vaseliiniõli, kasutasime aastaid. Nüüd elame välismaal ja läksime siin arstile. Siin on hea uuringute pakett laste kõhukinnisuse jaoks- ultarheli kõhust, vereproov ja üks kakamise test, et vaadata, kas laps üldse õigesti kakada oskab ja kuidas lihased töötavad, selline pisike kummipallike pannakse pepusse, pumbatakse natuke õhku sisse ja palutakse lapsel “välja kakada”. Vereproov ja see test oli korras, kuid ultrahelis oli suured roojamassid sooltes näha, et ulatuslik ja suur krooniline kõhukinnisus- kuigi laps on olnud ravil aastaid ja kakaknud korralikult peaaegu IGA päev! Siis tegime soolte “läbipesu”- lapsele vaba päeva hommikul 6 pakki forlaxi lahust sisse, ja siis lööb kõhu vesilahti (kui kõhukinnisust ja roojamasse pole, siis ta ei löögi kõhtu nii lahti isegi üleannustamise peale), seda mitu päeva järjest, et saada lahti kõigest, mis soolte sees on. Ja edasi pidev ravi 1 pk forlaxit päevas, korralik toit, parajalt juua, liigutamist jne, enne poolt aastat pole ravi lõpetamisest juttugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pulber on forlax jah. Infolehes on kasutamine al 12 a, aga gastroenteroloog määras seda juba 3 A lapsele vastavalt kaalule. Mõjus väga hästi. Ei saa aru perearstist. Laste kõhukinnisus pole mingi tühine probleem. Kui mu laps oli nädala kakamata, oli ta loid, nahk muutus hallikaks. Üks ema kirjutas siin, et tema lapsel tuli palavik, kui kõht oli pikalt käimata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:17; 23.02 20:46; 24.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hoidis lapsena kakt kinni, keeldus potti kakamast jne. Ta oli ka keskmine allergik. Nüüd hilisteismelisena on tal ikka suured probleemid kõhukinnisusega. Meil selgus katse-eksitusmeetodil, et üheks kurjajuurteks on piimatooted, ka jogurtid. Kui neid vältida suudab, siis kõht käib enam-vähem läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps pidev kõhukinnisus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.