Esileht Ilu ja tervis Pidev maski kandmine ja tervis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Pidev maski kandmine ja tervis

Postitas:

Ütlen kohe ära, ma pole maskivastane, usun päriselt, et covid on olemas ja piirangud jne vajalikud. Käin tööl tavapäraselt 8 tundi päevas pluss tunnike koju ja tööle sõit ühistranspordis. Töö pärast kannan maski põhimõtteliselt terve päeva, et kaitsta kliente ja oma kaastöötajaid. Kokku koos sõiduga tööle ja koju kannan maski pidevalt kindlasti 7 tundi päevas. Viimasel ajal tunnen , et mul on kopsud valusad, hapnikupuudus ja väsin kohutavalt kiiresti. Ei ole positiivset testi andnud ja haige ei ole. Olen hakanud mõtlema , et kui tervislik see ikkagi on niimoodi päevast-päeva süsihappegaasi endale sisse hingata või niisket õhku, mida tekitab maski alla jäänud väljahingatud õhk? Ma pole meditsiinilise haridusega aga millegipärast ei usu, et see pikas perspektiivis ok on. Kas keegi võib julgustada/selgitada , et maski kandmisest ei teki kõrvalnähte või muid terviserikkeid? Kuidas teile, kes peavad ka pikad päevad pidevalt maski kandma, on see mõjunud? Kas tunnete mingeid terviserikkeid, mis võivad sellest olla tingitud?

+17
-51
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:02; 13.03 21:25; 13.03 21:54;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Püha jumal! Siis peaks juba kõik maski kandvad meedikud invaliidid või surnud olema oma süsihappegaasi tõttu. Sa hingad ilma maskita ka süsihappegaasi sisse.

+53
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, arstid ja meedikud kannavad jah maske aga ma ei usu, et südamekirurgil on iga päev 7 tunnised operatsioonid 5 päeva nädalas. Tavapärasel ajal ei kanna perearstid ja medõed ka pidevalt maske (kindlasti on neil ka nüüd kordades keerulisem). Jah, ja ma olen mõelnud arstide peale, eriti kes oppe igapäevaselt teevad , ei usu, et neilegi see hästi mõjub. Minu töös on ka see külg, et mul on vaja ka füüsiliselt rasket tööd päeva jooksul teha, mask ees. Vot see võtab küll mõnikord minestuse äärele.

Püha jumal! Siis peaks juba kõik maski kandvad meedikud invaliidid või surnud olema oma süsihappegaasi tõttu. Sa hingad ilma maskita ka süsihappegaasi sisse.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:02; 13.03 21:25; 13.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades kuidas väidetakse et haiglates paljud hingamisaparaatide all, ja kindlalt on nemad ka olnud fanaatilisemad maskide kandjad ehk oma kopsud nõrgestanud ja otseselt ka vigastanud maskide kandmisega… Niimoodi neid väidetavaid “koroona” sümptome tavalise hooajalise gripi puhul tekitataksegi. Ajupesu rahvale et rahvas nõrgestaks maskide kandmisega omal kopsud, siis hingata enam ei suuda ja hingamisaparaadi alla.

Elementaarne loogika…

Kui sa ei lõpeta maski kandmist ja nakatud, siis läheb sul halvasti.

Hingamine ninast sisse seega sügavale kopsudesse. Suust välja, sügavalt kopsudest. Niimoodi hingates kindlustab et kopsud püsivad tugevad, ja nõrgestatud kopsud saavad tugevaks. Ja seda MASKITA!

Maskide kandmise puhul kasu kogu rahvale puudub. Ainult kahju teevad, ja haiguse levikut ei takista vähimalgi määral, just vastupidi soodustavad tugevalt.

+6
-69
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 21:31; 13.03 23:26; 13.03 23:28; 16.03 10:53; 16.03 21:13; 16.03 22:01;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas keegi võib julgustada/selgitada , et maski kandmisest ei teki kõrvalnähte või muid terviserikkeid? Kuidas teile, kes peavad ka pikad päevad pidevalt maski kandma, on see mõjunud? Kas tunnete mingeid terviserikkeid, mis võivad sellest olla tingitud?

Mõnda arsti tunned? Küsi neilt, mis tunne on. Ja hangi õiged maskid, matki arste.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:33; 13.03 21:54; 14.03 03:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kirurgid veel vahetuvad, siis opiõed ja narkoosi pool on valves päev läbi ja üks op lõppeb, teine algab.
Praegu covid osakondades on ffp3 ees kõigil kes nende haigetega tegelevad. Kui lahkuvad haigete juurest, läheb ette kirurgiline mask. Nii 12 tundi ühe või teise maskiga.
Algul oli ju ka meedikutel raske. Mäletate neid pilte mis olid maski kandmisest netis ringlemas. See oli selle ffp3 kandmisest tekkinud kahjustus näol. Nüüd neid pilte enam pole. Aga tavalise maski üle pole vist meedikud üldse kurtnud

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 21:35; 13.03 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul nii raske on hingata siis osta klapiga ehitusmaskid ffp2 või 3. Nendega on kindlam tunne, et väljahingatav õhk läheb sinust eemale mitte tagasi kopsu.
Minu meelest need med.maskid ju sninast sissehingates tõmbavad õhuvoolust vastu nägu ja välja hingates liiguvad näost eemale ja põskede pealt liigub õhk välja mitte ei jää maski. Halvasti ettepandud või ilma metallribata ninal maskil liigub väljahingamisel õhk ka silmade suunas lisaks külgedele. Kuidas mõnel küll õnnestub seda väljahingatavat õhku uuesti sisse hingata jääb mulle mõistatuseks? Kannate kilekotte peas?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:51; 13.03 22:03; 13.03 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul nii raske on hingata siis osta klapiga ehitusmaskid ffp2 või 3. Nendega on kindlam tunne, et väljahingatav õhk läheb sinust eemale mitte tagasi kopsu.

Ma saan aru, et ta puutub klientidega kokku, siis pole küll respiraatorid okei – need ju kaitsevad ainult kandjat, mitte teisi.
Pigem soovitan tavalisi ühekordseid kirurgilisi maske. Need on ikkagi pikemaajaliseks kandmiseks kõige mõistlikumad.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:33; 13.03 21:54; 14.03 03:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina TA. Kindlasti on ka meedikutel raske ja opiõdedel. Aga ega neilgi ju teist varianti pole ja kellele sa kurdad. Kas keegi on neilt kunagi küsinud või kas oleme ise mõelnud kunagi enne, et kui ränk see võib olla? Ma soovingi, et siin arutleks eelkõige need inimesed , kes peavad pikki päevi maske kandma ja nt ka füüsilist tööd tegema. Kas see võib samuti teatud- ja sel juhul milliseid, tervisehädasid tekitada?

Kui kirurgid veel vahetuvad, siis opiõed ja narkoosi pool on valves päev läbi ja üks op lõppeb, teine algab.

Praegu covid osakondades on ffp3 ees kõigil kes nende haigetega tegelevad. Kui lahkuvad haigete juurest, läheb ette kirurgiline mask. Nii 12 tundi ühe või teise maskiga.

Algul oli ju ka meedikutel raske. Mäletate neid pilte mis olid maski kandmisest netis ringlemas. See oli selle ffp3 kandmisest tekkinud kahjustus näol. Nüüd neid pilte enam pole. Aga tavalise maski üle pole vist meedikud üldse kurtnud

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:02; 13.03 21:25; 13.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole raske ja pole ka tervisehädasid. Mina töötan maskis.
Kirurgilise maskiga on hingata kerge. Seda ei saa aga öelda ma riidest maskide kohta. Võib olla nende riidest maskidega, millega rallit peeti, on. Neid pole ma kandnud. Aga seal pole ka kirjas et oleks lootust et kaitseks . Samas ta ju ei kaitsegi sind vaid teisi. Nii et võid proovida. Vast visiiriga samaväärne.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 21:35; 13.03 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kannan töö juures 8-10 tundi päevas maski. Töö ei ole füüsiline, aga pean palju liikuma korruste vahel. Lifti pole ma kunagi armastanud, aga nüüd ei taha seda üldse kasutada. Päris tavaline on, et käin päeva jooksul nii 10-15 korda treppidest esimeselt neljandale korrusele ja tagasi. Ma olen seejuures koroonafoobik, maski aasad teen väiksemaks, et oleks tihedalt vastu nägu ja hingates mask tõesti liiguks ninast eemale ja vastu nina. Sügisel kasutasin ka riidest maske, aga kuna ma nende efektiivsuses kindel pole, siis praegu ainult meditsiinilisi. Mask kui selline mind üldiselt ei häiri, aga osadel tootjatel eralduks nagu maskist mingi pudi või tolm ja sellisega hakkab küll kurk kuivama ja muidu vastik. Tööandja pakutavaid maske ma seetõttu ei kasuta, ostan ise sellist, mis ei tolma ja kui mask seest niiskeks läheb, siis vahetan uue vastu.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen kohe ära, ma pole maskivastane, usun päriselt, et covid on olemas ja piirangud jne vajalikud. Käin tööl tavapäraselt 8 tundi päevas pluss tunnike koju ja tööle sõit ühistranspordis. Töö pärast kannan maski põhimõtteliselt terve päeva, et kaitsta kliente ja oma kaastöötajaid. Kokku koos sõiduga tööle ja koju kannan maski pidevalt kindlasti 7 tundi päevas. Viimasel ajal tunnen , et mul on kopsud valusad, hapnikupuudus ja väsin kohutavalt kiiresti. Ei ole positiivset testi andnud ja haige ei ole. Olen hakanud mõtlema , et kui tervislik see ikkagi on niimoodi päevast-päeva süsihappegaasi endale sisse hingata või niisket õhku, mida tekitab maski alla jäänud väljahingatud õhk? Ma pole meditsiinilise haridusega aga millegipärast ei usu, et see pikas perspektiivis ok on. Kas keegi võib julgustada/selgitada , et maski kandmisest ei teki kõrvalnähte või muid terviserikkeid? Kuidas teile, kes peavad ka pikad päevad pidevalt maski kandma, on see mõjunud? Kas tunnete mingeid terviserikkeid, mis võivad sellest olla tingitud?

Süsihappegaasi molekul on väiksem kui maski poorid. Nii et süsihappegaas ei saa kuidagi maski alla koguneda, sest gaaside diffusioon toimib ikka. Teiseks on maski alla koguneva gaasi hulk tühine võrreldes sissehingatava õhu kogusega. Mul kannab abikaasa terve päeva maski ja põhiline tervisehäda on, et mask kipub äärtest hõõruma.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:02; 16.03 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina TA. Kindlasti on ka meedikutel raske ja opiõdedel. Aga ega neilgi ju teist varianti pole ja kellele sa kurdad. Kas keegi on neilt kunagi küsinud või kas oleme ise mõelnud kunagi enne, et kui ränk see võib olla? Ma soovingi, et siin arutleks eelkõige need inimesed , kes peavad pikki päevi maske kandma ja nt ka füüsilist tööd tegema. Kas see võib samuti teatud- ja sel juhul milliseid, tervisehädasid tekitada?

Kui kirurgid veel vahetuvad, siis opiõed ja narkoosi pool on valves päev läbi ja üks op lõppeb, teine algab.

Praegu covid osakondades on ffp3 ees kõigil kes nende haigetega tegelevad. Kui lahkuvad haigete juurest, läheb ette kirurgiline mask. Nii 12 tundi ühe või teise maskiga.

Algul oli ju ka meedikutel raske. Mäletate neid pilte mis olid maski kandmisest netis ringlemas. See oli selle ffp3 kandmisest tekkinud kahjustus näol. Nüüd neid pilte enam pole. Aga tavalise maski üle pole vist meedikud üldse kurtnud

Läbi selle meditsiinilise maski pole ju väga raske hingata. Nii, et mingi imetemp see maski kandmine med.töötajate poolt ei ole. Raskusi tekib siiski nende korduvkasutavatega. Nendega on nii, et maks. kaitsevõimega võtavad juba ühe korrusevahe trepil käies hingeldama.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:51; 13.03 22:03; 13.03 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen arst ja kannan 8-10 tundi päevas maski ja ütlen, et raske on. JA tõesti olen rohkem väsinum. *Ise olen ühe põhjusena tundnud, et üks suur asi on see,e

et ma joon oluliselt vähem päeva jooksul, sest pole võimalik maski eemaldada. Varem ikka jõid vett, võttis sekundi, aga nüüd käib sellega terve protseduur. Teiseks peab rääkima kõvema häälega, sest miimikat enam ei näe ja hääl väsib, eriti kuna ei joo.

 

Pole vaja seda maski kandmise osas olla kriitiline, ka meditsiinitöötajatel on raske, teistel ka. Eks see on harjumise asi, aga nt. varem operatsiooni ajal see lihtsalt oli nii, et kandsid maski ja nüüd pead end harjutama tegema terveks päevaks, ilma et saaksid sekundtki ilma olla.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hingamine ninast sisse seega sügavale kopsudesse. Suust välja, sügavalt kopsudest. Niimoodi hingates kindlustab et kopsud püsivad tugevad, ja nõrgestatud kopsud saavad tugevaks. Ja seda MASKITA!

Iga kord sind lugedes meenub mulle see vana anekdoot. Arst kuulab patisendi kopse ja käsutab: Hinga! Ära hinga! Lase hing välja!

Aga tegelikult meenutad sa mulle ühte ammust tuttavat. Oli ühes netifoorumis vaimse tervise probleemidega naine. Ta oli natuke vabastavast hingamisest abi saanud ja tundis ennast pisut parmini, kui varem. Ja püüdis kõigile seletada, kuidas nad ka peavad vabastamise hingamisega tegelema hakkama. Mul on tunne, et see oled sina. Tema kasutajanimi seal foorumis hakkas k-tähega.. Oled sina, eks?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:07; 14.03 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina TA. Kindlasti on ka meedikutel raske ja opiõdedel. Aga ega neilgi ju teist varianti pole ja kellele sa kurdad. Kas keegi on neilt kunagi küsinud või kas oleme ise mõelnud kunagi enne, et kui ränk see võib olla? Ma soovingi, et siin arutleks eelkõige need inimesed , kes peavad pikki päevi maske kandma ja nt ka füüsilist tööd tegema. Kas see võib samuti teatud- ja sel juhul milliseid, tervisehädasid tekitada?

nt ehitajad ja puidutöötlejad on aastaid teinud rasket füüsilist tööd ning kandnud samal ajal maske

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kannan maski nii ja naa – reeglina umbes tunnike korraga, siis on kliendid läinud ja saan vahepeal ära võtta. Nii et ei midagi hullu. Samas on ometi vahel selline tunne, et lihtsalt ei suuda sellega olla, no nii tahaks näo eest minema visata.. ei teagi, millest see sõltub. Vahel ei pane maski tähelegi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona koroonaks, aga pakun, et varsti jääme kõikvõimalikesse nakkustesse, sest maskide tõttu muutub immuunsus olematuks.

+7
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:27; 13.03 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on maski kandmine hästi mõjunud. Ma muidu hingan läbi suu, aga olen nüüd viimasel ajal avastanud, et olen hakanud läbi nina hingama.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona koroonaks, aga pakun, et varsti jääme kõikvõimalikesse nakkustesse, sest maskide tõttu muutub immuunsus olematuks.

Väga rumal jutt.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:56; 14.03 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona koroonaks, aga pakun, et varsti jääme kõikvõimalikesse nakkustesse, sest maskide tõttu muutub immuunsus olematuks.

Väga rumal jutt.

Miks? sa vist ikka tead kuidas antikehad tekivad? Kui enne me mingi pisiku peale vaid korra aevastasime, siis varsti hakkame seda kõike raskelt põdema. Steriilsus teatavasti ei tee meile midagi head.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:27; 13.03 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona koroonaks, aga pakun, et varsti jääme kõikvõimalikesse nakkustesse, sest maskide tõttu muutub immuunsus olematuks.

Väga rumal jutt.

Miks? sa vist ikka tead kuidas antikehad tekivad? Kui enne me mingi pisiku peale vaid korra aevastasime, siis varsti hakkame seda kõike raskelt põdema. Steriilsus teatavasti ei tee meile midagi head.

Kodus ju ei ole maskiga ja väljas tänava peal. Või oled? Siis küll hakkab väga halvasti mõjuma su tervisele.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 21:51; 13.03 22:03; 13.03 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eelmisel kevadel hangitud maskid ja need on küll kilest. Paar päeva tagasi võtsin poeskäigust sealt karbist ja jälle hakkas halb. Esiteks ta hingates tõmbab vaakumisse ja mingil hetkel lööb kohina kõrva, pilt läheb ujuma ja jalad süldistuvad.  Selle peale eemaldan kiirelt maski (riskides tapvate pilkudega) ja mask on seest lausa niiske.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 23:12; 14.03 13:46; 16.03 00:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maskide kandmise puhul kasu kogu rahvale puudub. Ainult kahju teevad, ja haiguse levikut ei takista vähimalgi määral, just vastupidi soodustavad tugevalt.

Ja mis sinu sünnist siia maailma kasu on sündinud? Loll lamemaalane.

Täna oli sinusugune poes, kes ütles, et ta põhimõtteliselt maski ei pane. Järgmisel hetkel kutsuti talle politseipatrull järgi. Lõpuks ometi saavad sellised vastutöötajad karistuse! Ju see 800 euro võrra rahakoti kergendamine paneb neid ka lõpuks mõtlema.

+13
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.03 23:17; 13.03 23:35; 16.03 20:55; 16.03 20:59; 16.03 21:19;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Maskide kandmise puhul kasu kogu rahvale puudub. Ainult kahju teevad, ja haiguse levikut ei takista vähimalgi määral, just vastupidi soodustavad tugevalt.

Ja mis sinu sünnist siia maailma kasu on sündinud? Loll lamemaalane.

Kommentaar eemaldatud.

2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 21:31; 13.03 23:26; 13.03 23:28; 16.03 10:53; 16.03 21:13; 16.03 22:01;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Täna oli sinusugune poes, kes ütles, et ta põhimõtteliselt maski ei pane. Järgmisel hetkel kutsuti talle politseipatrull järgi. Lõpuks ometi saavad sellised vastutöötajad karistuse! Ju see 800 euro võrra rahakoti kergendamine paneb neid ka lõpuks mõtlema.

Sa pole minusugust kohanudki.

Ja tõesta et su see kirjeldatu juhtum reaalselt ka toimus.

Proovi edaspidi ilmselge palgatud troll mitte olla…

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 21:31; 13.03 23:26; 13.03 23:28; 16.03 10:53; 16.03 21:13; 16.03 22:01;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa pole minusugust kohanudki.

Sind siis hullarist vahepeal välja üldse ei lasta? Mõistlik.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.03 23:17; 13.03 23:35; 16.03 20:55; 16.03 20:59; 16.03 21:19;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma tegelikult lootsin, et saime sellest vägivallaga ähvardavast hingajast lõpuks lahti, et ehk oli see tema, kes müüjat ründas ja nüüd vahi all on. Aga tundub, et neid on kahjuks rohkem.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/maskita-mees-tungis-teda-teenindamast-keeldunud-poemuujale-kallale-teenindaja-vajas-haiglaravi?id=92826479

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:07; 14.03 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, raske on maskiga pikalt olla. Veab neil, kes saavad vastupidist väita. Võib-olla tõesti on vahe maskis. Mina pole kahjuks sellist leidnud, millega enesetunne märgatavalt ei langeks pikalt maskis toimetades.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, vihkan maske. Olen terve inimene (lapsest saadik migreenik, muid terviseprobleeme pole), normaalkaalus. Ei joo ja ei suitseta. Ometi on meeletud hingamisraskused. Olen kahel korral kaupluses minestanud, sest õhku ei ole. Esimesel korral oli riidest, teisel korral kirurgiline mask ees. 5-10 min maksimaalselt saan kanda ja juba tunnen kuidas pildi eest lööb. Käin toidupoes ilma maskita (õnneks küll 1-2x nädalas). Kui kahel korral minestasin ühes ja samas poes, samade teenindajate silme all, ei ole nad siiani mind poest välja ajanud. Tegemist väikelinnaga. Saab edukalt hoitud distantsi ja jälgin poes olles, et oleks piisavalt vahemaad. Vaadatakse küll mind nagu pidalitõbist. Kohutavad on need maskid!

+6
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Ilu ja tervis Pidev maski kandmine ja tervis