Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pidev põhjendamine inimestele

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Pidev põhjendamine inimestele

Postitas:
Kägu

Olen väsinud, et inimestele tuleb koguaeg oma valikuid põhjendada, sest muidu oled imelik. Nt oled vegan, põhjenda miks. Oled omnivoor, põhjenda miks.
Miks peab üldse kellelegi oma valikuid elus põhjendama? Miks Eesti inimestel on nii raske mõista?

+17
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei viitsi põhjendada…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga, mis vahet seal on, kas peetakse imelikuks või ei peeta?

Mulle on õnneks kohale jõudnud, et neid inimesi, kelle arvamus minu isikust reaalselt minu elu kuidagi mõjutab on tegelikult imevähe.  See, mida suvalised inimesed tänavalt arvavad, ei mõjuta üldse. See, mida arvab minust mõni klienditeenindaja, arst, konsultant vms. isik, kellega ma puutun kokku mingis kindlas situatsioonis ja mingi kindla eesmärgi nimel, ei mõjuta ka praktiliselt midagi. Isegi töökaaslaste arvamus ei mõjuta pikemas perspektiivis, sest kui nad ka kõik arvaksid, et ma olen mingi eriliselt imelik jobu, siis esiteks, see õnneks minu töö puhul ei mõjuta seda, kas ja kui hästi ma oma tööd teen, ning teiseks, alati on võimalus kuhugi mujale tööle minna. Isegi sõprade ja pereliikmete arvamus ei mõjuta tegelikult igapäevaelu. Ja kui nad tõesti mu valikuid, milles ma ise täiesti kindel ja veendunud olen, hukka mõistavad, siis võibolla ongi targem neist eemale hoida.

Eks see instinkt, et tuleb karja kuuluda ja olla omaks võetud, on väga loomulik ja meile sisse juurdunud aegadest, kus karjast kõrvale jäämine tähendas surma. Tänapäeval on aga õnneks rohkem võimalusi oma karja (ehk seltskonda, kellega suhtled) ise valida või ka üksiku hundina hakkama saada.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei põhjenda kellelegi midagi. Olen nagu olen:) Mõttetud kitsarinnalised, teisi kastidesse toppivad inimesed ümbritsevad sind äkki.
Õnnelikkuse edetabelis oled ehk just sina esimene 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled omnivoor, põhjenda miks.

Pole küll kohanud…

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen väsinud, et inimestele tuleb koguaeg oma valikuid põhjendada, sest muidu oled imelik. Nt oled vegan, põhjenda miks. Oled omnivoor, põhjenda miks.

Miks peab üldse kellelegi oma valikuid elus põhjendama? Miks Eesti inimestel on nii raske mõista?

Ju sa siis lapsena pidid pidevalt vanematele põhjendama miks sa midagi tahad ja nüüd sa muudkui põhjendad, kuigi võiks sellest üldse rääkida mida sa teed või oled.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga võib olla võtad ise teemat liiga valuliselt? Ehk tahavad teised lihtsalt sinuga vestelda? Ei teagi enam, millest tohib rääkida või mida küsida.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen väsinud, et inimestele tuleb koguaeg oma valikuid põhjendada, sest muidu oled imelik.

Jälle mingi igavleva perekoolika pastakast väljaimetud pseudoprobleem.

Eelmine samasugune tola oli, et miks ma pean selgitama, et miks ma ei joo.
Ja üle-eelmise tola probleem oli, et miks ma pean põhjendama, et miks ma joon.

Kõigil on mingi ühine joon, tundub – vale seltskond. Kogu aeg võõras seltskond, kes TA-d ei tunne ja seetõttu siis peab midagi jahuma.
Sõbrad ju teavad, miks ja kes ja kellega.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Midagi ei tule. Sina ise valid põhjendamise. Isegi kui küsitakse võid vabalt öelda, tead, ei viitsi, uuri ise. Või vasta küsimusega, et põhjenda, miks see sind huvitab. Miks sa peaks kellelegi oma aega kulutama, kes isegi ei vaevu põhjendama, miks ta seda sinu käest küsib. Nii et ei pea, ise valid. Miks, sellele vasta ise. Ju sa tahad. Vajad tähelepanu, olgu või sellist. Milleks ? Miks Sinul on nii raske saada täiskasvanuks ja hakata enda eest ise seisma.  Sa täiskasvanuks.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjendan kui ise tunnen, et on vaja end otsuseid või käitumist põhjendada. Niisama igaühele küll midagi ei põhjenda ja seni pole keegi nõudnud ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind hakati ründama avalikul FB lehel, et kas ma olen vegan ja miks ma olen vegan? Seoses looduskaitsega, kui ma seisin kohalike metsade lageraie vastu.

Kui küsin vastu, et kas küsija ise ei taha rääkida, mida ta täna sõi, siis kirjutati, et ma olen kiuslik. Mis õigus on teisel inimesel sekkuda teise inimese toiduvalikusse ja tegema seda avalikult?

Ma ei pea oma toidulauda ühelegi inimesele põhjendama, sest vahel on toiduvalik seotud haiguse või usuga ja mitte ühelgi inimesel ei ole õigus mulle öelda mida ma pean uskuma ja ma ei pea avalikul FB lehel kõigile oma haigustest rääkima.

Seetõttu olen nõus teemaalgatajaga, et keegi ei pea valikuid põhjendama ja kedagi ei tohiks kiusata tema valikute pärast.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind hakati ründama avalikul FB lehel, et kas ma olen vegan ja miks ma olen vegan? Seoses looduskaitsega, kui ma seisin kohalike metsade lageraie vastu.

Kui küsin vastu, et kas küsija ise ei taha rääkida, mida ta täna sõi, siis kirjutati, et ma olen kiuslik. Mis õigus on teisel inimesel sekkuda teise inimese toiduvalikusse ja tegema seda avalikult?

Ma ei pea oma toidulauda ühelegi inimesele põhjendama, sest vahel on toiduvalik seotud haiguse või usuga ja mitte ühelgi inimesel ei ole õigus mulle öelda mida ma pean uskuma ja ma ei pea avalikul FB lehel kõigile oma haigustest rääkima.

Seetõttu olen nõus teemaalgatajaga, et keegi ei pea valikuid põhjendama ja kedagi ei tohiks kiusata tema valikute pärast.

Aga kas huvi pärast küsida võib? Minul näiteks on tõesti huvi inimeste eriliste toitumisvalikute tagamaade kohta (ja kohati on seda tõesti kasulik teada, et edaspidi ebamugavaid olukordi vältida) või eriliste hobide või muu taolise kohta. Küsin ühe korra ja kui inimene sellest rääkida ei taha, siis ei taha. Ei eelda, et keegi peaks valikuid põhjendama või kaitsma ja ammugi ei kavatse endast erinevat kiusama hakata.

Liha mittesöömise osas olen mina järgmisi põhjuseid kuulnud: ei maitse, tekitab seedeprobleeme, usulistel põhjustel ei söö, on loomast kahju jne. Kollektiivis on olnud ka laktoositalumatuid ja/või gluteenitalumatuid ja/või suhkruhaigeid. Ometi on aega-ajalt ühisüritused toiduga, vahel olen ka ise pidanud toitu organiseerima ja siis on väga hea teada neid erisusi toitumisel, et valik saaks selline, et kõigi peale oleks mõeldud.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Järelikult rõhutad sa millegipärast seda eriliselt. Loomulikult siis küsitakse.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kas huvi pärast küsida võib? Minul näiteks on tõesti huvi inimeste eriliste toitumisvalikute tagamaade kohta (ja kohati on seda tõesti kasulik teada, et edaspidi ebamugavaid olukordi vältida) või eriliste hobide või muu taolise kohta. Küsin ühe korra ja kui inimene sellest rääkida ei taha, siis ei taha. Ei eelda, et keegi peaks valikuid põhjendama või kaitsma ja ammugi ei kavatse endast erinevat kiusama hakata.

Liha mittesöömise osas olen mina järgmisi põhjuseid kuulnud: ei maitse, tekitab seedeprobleeme, usulistel põhjustel ei söö, on loomast kahju jne. Kollektiivis on olnud ka laktoositalumatuid ja/või gluteenitalumatuid ja/või suhkruhaigeid. Ometi on aega-ajalt ühisüritused toiduga, vahel olen ka ise pidanud toitu organiseerima ja siis on väga hea teada neid erisusi toitumisel, et valik saaks selline, et kõigi peale oleks mõeldud.

Päris huvitav seisukoht. Muidugi võib huvi pärast seda teha, aga selleks on võimalus saata sõnum FB-i kaudu sõnum ja küsida. Samuti võin ma soovitada palju FB gruppe, kus räägitakse toitumisest, küsi seal kasvõi 100 küsimust.

Avalikult küsimine võrdub ründamisena ja on ebaeetiline inimese toitumist avalikult arvustada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

arvatavasti 7.-8. klassi õpilase algatatud teema. selles vanuses veel arvatakse, et  pead kellelegi midagi õigustama. ei pea, see tunne läheb loomuliku arenguga üle.  9.klassis ollakse juba enesekindlam ja ei tunta vajadust oma valikuid põhjendada.

seda ka veel, et kui mõni klassikaaslane sind imelikuks peab,  siis ta ei muuda põhjendamise peale oma seisukohta. pole mõtet vaeva näha.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris huvitav seisukoht. Muidugi võib huvi pärast seda teha, aga selleks on võimalus saata sõnum FB-i kaudu sõnum ja küsida.

Sulle jäi vale mulje, ma ei küsi FBs selliseid asju (ei suhtlegi seal kellegagi). Ikka reaalselt olukorras küsin, näiteks kui kellegagi söögilauas/köögis olen ja silma jääb. Ja isegi seal päris üle laua või ruumi ei hõigu.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päris huvitav seisukoht. Muidugi võib huvi pärast seda teha, aga selleks on võimalus saata sõnum FB-i kaudu sõnum ja küsida.

Sulle jäi vale mulje, ma ei küsi FBs selliseid asju (ei suhtlegi seal kellegagi). Ikka reaalselt olukorras küsin, näiteks kui kellegagi söögilauas/köögis olen ja silma jääb. Ja isegi seal päris üle laua või ruumi ei hõigu.

Nii ongi õige.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene on vegan, siis olgu pealegi, mis seal ikka. Aga kui sõbranna, kes seni on kõike söönud, ühel päeval teatab, et ta nüüd sööb ainult taimset toitu, on minu meelest täitsa asjakohane küsida, et miks korraga selline otsus.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Pole küll kohanud…

</p>
Proovi siis mõnes seltskonnas öelda, et liha ei soovi ja näed, mida teemaalgataja mõtles.  😀 Sama teema alkoholist keeldumisega. Endiselt leidub seltskondi, kus seda põhjendama peab ja see kahtlusi äratab.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole küll kohanud…

Kui satud kogemata seltskonda, kus enamik on taimetoitlased või on mõni taimetoitlane-fanaatik, siis kohtad.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja võiks kuslilt iseloomu või enedekindluse osta. Soovitan, sest nii on endal mõnusam.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Tuleb välja, et ta on harimatu inimene, sest vastab kõikidele küsimustele, mis talle esitatakse”

Voltaire

Kuidas siis inimestele viisakalt öelda “tegele parem oma asjadega”.

Peaks küsimusele vastama küsimusega ja paluda põhjendada: Miks sa küsid? Mis see teadmine sulle annab? Miks see sind nii huvitab?  Mina ju ka ei küsi, miks sul käsi koguaeg kommikotis käib või mida sa oma suust sisse ajad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju sa siis lapsena pidid pidevalt vanematele põhjendama miks sa midagi tahad ja nüüd sa muudkui põhjendad, kuigi võiks sellest üldse rääkida mida sa teed või oled.

….või siis lapsepõlves nõuti kogu aeg põhjendust ja inimene kuulab ju sõna

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahel on lolle olukordi, kus tundub et ei tea mis oleks õigem. Nt keegi küsib midagi. Üks hakkab põhjendama ja seletama. Teine ignoreerib, on vait.
Kõige lollim on mu arust see et see kellele midagi ei vastatud, saab mõelda et ‘panin ta oma küsimusega mõtlema ‘või et ‘ta ei osanud midagi vastata.’

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed on ka täiesti süüdimatud näiteks kui alkoholist keeldud siis on alati keegi lapsesuuga inimene kes küsib, ah et oled rase või ( nagu sa arvad et hakkan siin ütlema isegi kui oleks) , oled hakkanud tarbimist vähendama ( nagu ma oleks tuntud joodik), noh sind lasti lahti või ( kui oled hiljuti koondatu).

Viimasel ajal olen kuidagi närviline ja sellised ajavad kohe eriti närvi, olen siis midagi teravat vastu öelnud, on suu kinni jäänud pikaks ajaks.

+4
-1
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pidev põhjendamine inimestele