Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pidev väsimus paljudel inimestel pikema aja jooksul

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pidev väsimus paljudel inimestel pikema aja jooksul

Postitas:
Kägu

Viimase aasta jooksul on väga erinevad ja erineva taustaga inimesed kurtnud kroonilist väsimust, unisust, ka stressi. Ja mõned inimesed, kes otseselt väsimust ei kurda, lihtsalt käituvad uimaselt ja ebaadekvaatselt. See ei ole hooajaline ega sõltu otseselt ilmast ja ei sõltu ka inimeste vanusest, kui võtta arvesse, et nooremad inimesed ongi erksamad, kui vanad, siis ollakse keskmisest uimasemad ikka igas vanusegrupis.
Tekkis mõte, et äkki on asjaga seotud CO2 suurenenud tase atmosfääris. Et see muudab inimesed uimasemaks.
https://heureka.postimees.ee/4485669/atmosfaari-co2-sisaldus-uletas-jarjekordse-ohupiiri
Lihtsalt loogiline tundub. Mis teie arvate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

laiskus, mis muud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt loogiline tundub. Mis teie arvate?

Mina arvan, et sellises järelduses ei ole mingit loogikat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laiskus, mis muud

Väga paljudel erinevatel inimestel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem pidev vilkuv ekraan ja nutiseadmed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lakkamatult pealevoolava info üleküllus väsitab. Kuna halbu uudiseid kipub olema rohkem kui häid, siis sellest ka stress.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem pidev vilkuv ekraan ja nutiseadmed.

Mina olen ka pidevalt väsinud, saan aru, et lähen liiga hilja magama, istun liiga palju nutiseadmetes, samas ei jää ma varakult minnes magama või ärkan liiga vara üles. Tundub, et on ka depressioon ja pigem ongi põhjus see, et väga paljudel inimestel on depressioon ja see tõesti vanust ei küsi. Ise olen alla 40a.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nutiseadmed ja ekraanid on juba ammu.

Kas teate, et ennetav lämbumistunne ja soov rohkem õhku saada tekib inimestel mitte seetõttu, et hapnikku on vähe, vaid just seetõttu, et vere süsihappegaasi sisaldus tõuseb, kui ei saa seda välja ventileerida? Kui mingi muu gaas, mille suhtes inimesel retseptoreid ei ole, õhust hapniku välja tõrjub, siis inimene ei taipa seda enne, kui jalalt kokku vajub.
Väsimus on teine viis aju säästa ja tundub üsna loogiline, et ka depressiooni epideemia on tingitud CO2 taseme tasapisi hiilivast tõusust:

https://www.co2.earth/

Please wait...
Postitas:
Kägu

nutiseadmed, vähene liikumine, liiga rafineeritud toit. nõus – see co2 tase võib olla ka põhjus. ei saa selleist asja tähelepanuta jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nutiseadmed, vähene liikumine, liiga rafineeritud toit

Sama väsimust kurdavad väga erineva elustiiliga inimesed, päris kindlalt ei ole neil kõigil neid kombeid.

Eh, konna keetmine…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on minu jaoks istumine. tööl, loengus, teleka ees, lugedes, õppides. Nii kui ma istun, tuleb uni. see on nii piina tekitav, sest mul on vaja ju käia tööl, loengus, õppida. Ma tõesti ei tea kuidas edasi elada sellisena.
nutiseadmeid ja muid ekraane mu elus väga pole. no telekas on küll, aga sealt pole ma ammu suutnud ühtegi saadet lõpuni vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul oli 2 nädalat selline rammestunud ja loid seisund. Päris häiriv oli. Hetkel juba paremaks läinud, aga ma ei mäleta, millal ma end reaalselt energilisena tundsin. Kogu keha oleks nagu puhkerežiimil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekkis mõte, et äkki on asjaga seotud CO2 suurenenud tase atmosfääris. Et see muudab inimesed uimasemaks.

Ega sa juhuslikult koolis füüsikatunnis õhu koostist ei õppinud?
Mina õppisin ja meeldetuletuseks ka sulle, et see on umbes selline:

Atmosfääri koostises on 0,04% CO2

CO2 kergitab tainast, täidab kihisevate jookide pudeleid, keevitaja istub iga päev CO2 pilves ja lapsevanemad, kes kuivjääga oma võsukesele sünnipäeval lauale vulkaani tekitavad jne – kas kõik need, kes selliste asjadega kokku puutuvad, on uimased?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Inimesed lihtsalt kurdavad rohkem kui ennevanasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks üldisele saastatusele lisan toitainete puuduse organismis. Meie toit ei sisalda vajalikke aineid piisaval määral, sest mullastik on liigselt kurnatud ja taimed ei saa sealt enam vajalikku kätte. Me sööme enda arvates tervislikult, aga kasulikke aineid köögiviljades on oluliselt vähem, kui seda oli varasematel aegadel. Pluss veel taimekaitsevahendite jäägid, nii 6-8 erinevat, igaüht muidugi normi piires ja nii igas köögiviljas. Liha sisaldab kasvuhormoone, antibiootikumide jääke jne. Kalas on raskmetalle ja plastikut. Suur osa kogu sellest pasast kuhjub organismis mikrogramm haaval, aga kuhjub. Tulemused ilmutavad end pika aja pärast, lastel kiiremini. Mahetoit oleks lahendus, aga see käib enamiku rahakotile üle võimete.

Siis peseme end ja majapidamist pagan teab, mis keemiaga ja pärast duši kreemitame end hoolega sisse… lugege pakendilt. Inimesed on end pikemat aega väikeste kogustega mürgitanud, tulemusi pidi ootama, aga need hakkavad ilmnema. Puhtalt ja tervena ei pääse keegi.

Toidulisandid pole üldse halb mõte, aga enne valiku tegemist võiks mõne keemikuga konsulteerida. Meil müüakse igasugu jama. Näiteks magneesiumoksiid, mida meie apteegid täis on, imendub ülihalvasti, tsitraat hästi. Kahevalentne raud (jällegi apteegiriiulid täis) imendub kehvalt ja mõjub maole ärritavalt (ajab iiveldama). Jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laiskus, mis muud

Juhm, ise oled sa laisk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laiskus, mis muud

Juhm, ise oled sa laisk.

Ei pruugi väga vale olla. Kui inimene võtab heast elust kaalus juurde, siis muutubki laisaks. Proovi ise 5 – 10kg-se hantliga ringi käia.

Päris palju naisi on seda vist proovinud, peaks teadma, mis tunne on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõige hullem on minu jaoks istumine. tööl, loengus, teleka ees, lugedes, õppides. Nii kui ma istun, tuleb uni. see on nii piina tekitav, sest mul on vaja ju käia tööl, loengus, õppida. Ma tõesti ei tea kuidas edasi elada sellisena.

nutiseadmeid ja muid ekraane mu elus väga pole. no telekas on küll, aga sealt pole ma ammu suutnud ühtegi saadet lõpuni vaadata.

vaata et sa alzheimerit ei saa
https://forte.delfi.ee/news/teadus/paevane-unisus-voib-olla-alzheimeri-esimene-sumptom?id=87215539

Please wait...
Postitas:
Kägu

Halb toit, ekraanid, pidev negatiivsete uudiste vool, konkurentsiühiskond, perekondlike sidemete ja kokkukuuluvustunde, sellega seoses ka turvatunde kadumine (juba lapseeas, kus sa sõltud vanemate tujudest), õhusaaste ja kõikevaldav ülekohtutunne. Pluss see, et väga vähesed teevad mingit tõelist tööd, mis õhtuks ausal kombel ära väsitaks. Ilmselt on paljud tundnud õhtul ausat väsimust ja nautinud head und, kui nad päeva jooksul õues midagi füüsilist teinud – mütanud aias, metsas või põllul. Ei, ma ei mõtle “matkamist”, vaid kasulikku tööd.
Selle puudus ongi. Me teeme mõttetusi, saadud palga eest ostame kas vaevu elutarbeid või suure palga puhul mõttetusi, otsime naudinguid, vahetame elukaaslasi, tegelikult ei pinguta enam mitte millegi mõtteka nimel.
Mida siis tahta? Lapsik on otsida mingit üht põhjust. Üldise stressi, kibestumise ja õnnepuuduse põhjused on komplekssed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vale toitumine. Enamuse inimeste toit koosneb suuremalt jaolt rafineeritud süsivesikutest, millest ei saagi muud kui uimasust ja rasva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaata et sa alzheimerit ei saa

https://forte.delfi.ee/news/teadus/paevane-unisus-voib-olla-alzheimeri-esimene-sumptom?id=87215539

Jube. Kuidas seda saaks vältida. ei saagi.
lugesin sealt ka kommentaare. Mulle sobiks väga selline elu nagu on lõunamaades. siesta. Puhata päeval. või ka vast vanad eestlased lasid peale lõunat leiba luusse. Kui saaks päeval magada oleks hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed ei puhka, siis ongi väsinud.
Normaalne oleks teha lõunauinak, talvisel perioodil vanasti olidki rahulikumad tööd ja lühikesed päevad sest oli pime ja palju oldi ahju peal lebos.
Nüüd idealiseeritakse rabelemist. Mida rohkem rabeled seda ägedam oled. Keegi ei hinda pühapäevast puhkepäevagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka, et tänapäeva elu peab olema pidevalt go-go-go-go. Ei hetkegi puhkust. Siis oled nagu täisväärtuslik inimene.

Enne suvist puhkusele minekut küsisid töökaaslased, et noooh, mis plaanid puhkuseks on siis? Ma vastasin, et plaanin puhata. Vaadati väga kummaliste nägudega – mis mõttes puhata, aga reisid, suveüritused, etendused, väljasõidud, grillipeod? Ikka iga sekund peab tegevuses olema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

elu on jah nagu mingi vitamiini reklaam oli-kas sa võtad /mingi vitamiini nimi jah,vaata milline päev mul tuleb. koosolek, trenn, siis ämm ja äi.
vaimset pinget on palju rohkem. aga ega vanad ka pole eluga rahul mis elatud- eluaeg rasket füüsilist tööd teinud, nüüd tervs läbi. ja just tänu tööle?
nemad poleks küll reklaami elupinget millekski pidanud, kus koormus on juba koosolek, trenn, ämm ja äi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen ka seda väsimust tundnud, aga ma arvan, et minul on põhjuseks vähene magamine, keskmiselt 5,5 tundi, aga põhjuseks pole mitte unetus, vaid hilja voodi, vara üles ja päev täis tegusaid toimetusi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul põhjustab kirjeldatud seisundit rauapuudus organismis. Tundub, et toidust seda ei imendu kuna söön palju rauarikkaid toite. Aitab rauatablett( üks konkreetne, teised tabletid ja siirupid teevad kõhu lahti) ja pidev kontroll.
Miks mitte ei või ka paljudel teistel sama probleem olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen väsinud, ise arvan, et sellepärast, et liigun vähe ja söön palju suhkrut. Mingil määral usun seda ka, et vanasti ei olnud aktsepteeritav väsinud olla, eeldati, et päeval rabad tehases, siis teed süüa, pesed nõusid, koristad, nädalavahetusel rabad maal vanemate juures. Kellel siis aega oli väsinud olla.

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pidev väsimus paljudel inimestel pikema aja jooksul