Esileht Väikelaps Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

Postitas:

Kas on see tavaline või meil mingi aktivistide grupp seal koos…
Koguaeg korjatakse aga raha õpetajate ja õpetaja abi kinkideks. Sünnipäevadel ja jõuludel on veel saan aru, et komme, aga no naistepäeval, õpetajate päeval, aasta alguse ja aasta lõpu kingitused. Kindlasti midagi veel unistasin.
Ja jõuludel näiteks koguti 10€ lapse kohta, sest tegu ei olnud sümboolse meeles pidamisega vaid kingiga mis, ligi 100€ õpetaja kohta.
Jah on toredad õpetajad, aga mulle nagu tõesti ei mahu pähe, kas lapsevanemad peavad neid “ülal pidama”
Ma käin ka tööl ja saangi palga selle eest jah tore kui sünnipäeval toob kollektiiv shokolaadi ja naistepäeval ülemus lilleõie, aga no tõesti sünnipäevaks 50€ kinkekaarti ja naistepäeval suurt lillekimpu tõesti ei oota, oleks piinlik seda saada lausa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oled hullude küüsis! Meil on jõuludeks ja kevadel midagi, ja kui üks ära läks, sai ka kingi. Aga vastu pole Sa hakanud? Naistepäevaks kinki, no mis-mis, lilleõie võib saata, kuigi see pole ju mingi püha, täielik igand

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on rühmas hoolekogu esindaja selline hull, täpselt samuti igal tähtpäeval. Üle-eelmisel nädalal saatis ka e-maili, et viib Vabariigi aastapäeval õpetajatele kommikarbi ja naistepäeval lilled. Igaljuhul raha meilt ei küsinud, ju siis oma kuludega..ja mulle tundub, et lapsevanemad ei viitsi ka iga üritusega kaasa minna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna hull tundub küll. Meil muidu ainult sünnipäevad ja jõulud, kingisumma jääb ka sinna 30€ kanti per õpetaja, aga sama rühma vanematega on olnud jagelemist omajagu. Meil vahetusid algul õpetajad tihti. Siis oli lahkumiskinke kõigile vaja. Siis jõulud olid algul 50€ õpetajad (x3) + muusikaõpetaja ja kehalise õpetaja kumbki 30€. Nüüd arvutage ise, kui palju saab muusikaõpetaja boonust, kui kõigi 12 rühma lapsed nii panustavad! Kade? Ei ole, aga mul olekski piinlik seda kõike vastu võtta.
Siis läks üks nooruke õpetaja pärast aastat lapsehoolduspuhkusele. Vot selle kingi osas ma tõmbasin küll pidurit. Algne idee oli 100€ puhtalt kätte + laste pildiga tass + album + lillekimp + käsitöökaart. Mul poleks kahju sellest 7€, mis mu laps maksaks, aga kuidas tunneb end õpetaja? Ja miks peavad lapsed maksma kinni õpetaja lapsesaamise? Sümboolne, südamest tulnud kink, milleni lõpuks jõuti, oli väga armas ja õpetaja pisarateni liigutatud.
Ainus, mis siin aitab, on iga kord rõhuda rühma meililistis, et asi läheb liiale. Usu, leiad endale kaasamõtlejaid. Vaikimine on ju nõusolek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldinud. Kolmest kaks ei olnud isegi mitte toredad õpetajad. Kui laps lasteaia ära lõpetas, no sa juudas, siis oli vaja veel kinki direktorile, õppealajuhatajale, liikumisõpetajale, muusikaõpetajale, jne, jne.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 18:49; 08.03 07:33; 11.03 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks kipub olema jah üks pidev papiköhimine meil ka, koolis sama teema, põhikooli lõpuks kingitakse klassijuhatajale raudselt auto

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ütled, et nii palju pole vaja, siis kas pigem arvatakse sama moodi või ei? Üldiselt ju on paar aktivisti ning ülejäänud ei viitsi vastu vaielda aga kui keegi teema tõstatab, siis toetajaid leidub.

Meil õnneks mõlemal lapsel mõistlikud rühmad olnud. Praegusel lasteaialapsel oli jõuludeks muusika- ja liikumisõpetajale sümboolne kink (käsitöö kommid) ning oma kolmele õpetajale korv söödava kraamiga. Kõik kokku 6 EUR lapse kohta. Minu arvates igati ok.

Õpetajate sünnipäevadeks koguti 10 eur igalt lapselt. Sellest majandatakse siis kolme õpetaja kingid (50 EUR kink + lilled ja kaart). Jällegi igati ok summa mu arust.

Mingeid muid kinke ei tehta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:01; 10.03 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt teatA, et minnakse üle piiri ja sina ei osale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks täiesti arusaamatu, miks tuleb õpetajale sünnipäevaks kingitus teha ja veel nii kallis. Saan kuidagi aru jõulukingitusest (kuigi tegelikult hakkab see meeletu kingitustemass igal aastal üha rohkem vastu), lõpukingitusest lasteaia lõpetamise puhul ja lihtsatest lilledest/kommikarbist mõnel muul tähtpäeval, aga kõik muu on liig mis liig.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise olnud olukorras, kus kooliõpetajale tuli ka kokku ligi sajaeurone kingitus. Minu poolt makstud summa ühe lapse eest polnud muidugi midagi ülejõukäivat, aga minu arvates lihtsalt ei sobi teha sellist kingitust :O Ütlema ei hakanud, kuna suurem osa vanemaid väga heal rahalisel järjel (paremal kui meie). Naljakas on ka see, et kui algklassiõpetajale tehti ligi 100eurone kink, siis põhikoolist alates, plaksti, oli õpetaja kingisumma 0 eurot ehk siis kinki ei tehtud enam. Ei tea, millest selline vahetegemine.
Samas ise lasteaiaõpetajana olen saanud kingitusi vist maksimaalselt väärtuses 30 eurot, tavaliselt vähem. Ja ausalt öeldes on ka neid 20-30euroseid kinkekaarte tiba piinlik vastu võtta. Minu jaoks loeb sünnipäeval ja jõulude ajal meelespidamise fakt. Seega oleks väga kena näiteks sünnipäeval lihtsalt kimp lilli või et iga laps, kes tahab ja saab, tuleb ühe lilleõiega. Jõulude ajal sobib väga hästi karp komme, sest laste jõulukink näeb meil lasteaias täpselt selline välja – miks mina peaksin saama suurema. No lasteaialõpukingi osas võite siis pead murda 😛 olen saanud ühe väga hea kingituse, mis ilmselt ei läinud üleliia kalliks ja mis sisaldas põhiliselt mälestust lastest. Selle peale, et naistepäeval võiks ka mingi kingi saada, pole osanud mõeldagi 😀 😀 Tegelikult võiks minupoolest sellele kingihullusele pidurit tõmmata küll. Meie lasteaias õnneks asi väga hull pole ka, sest vanematel ei ole lihtsalt raha jalaga segada ja tõenäoliselt on küllalt ka neid, kes üldse milleski kunagi ei osale.

Lisaks veel seda, et tean isiklikult küll õpetajaid, kes pärast arutavad, kas ja mida vanemad kinkisid ja siis muidugi lisavad ka oma arvamuse, kas ollakse kingitusega rahul või pettunud. Nii et tundub, et õpetajad on selle kingisaamisega nii ära harjutatud, et seda peetakse elementaarseks. Aga selline kingitud hobuse suhu vaatamine ei ole õnneks valdav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust, niipea kui tuleb mängu sünnipäev/naistepäev/avaaktus/jms, siis tuleb kohe öelda, et kingime lillekimbu. Igati sobiv ja rahaliselt talutav. Jõuluks võiks siis kommikarbi kinkida. Küll need kommid ära süüakse.
Ise tuleb alati kindlalt sõna võtta, kui ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 09:23; 09.03 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma laste rühmades aastaid see kingikorraldaja olnud (kuna teisi vabatahtlikke pole olnud). Esimestel aastatel teises lasteaias oli veidi teine süsteem aga nüüd suuremas rühmas on kujunenud, et jõuludeks midagi väiksemat igaühele ja/või kamba peale (nt igale piparkook ja pisike vidin mis alles jääb ja kamba peale kohvipakk, tee, kommu vms), 4 õpetaja peale on kink kokku läinud 20-40€ (lapsi rühmas 12). Lisaks oleme rühmale midagi vajalikku kinkinud (üks aasta oli laminaator, teine legosid, kolmas väike makk lastelaulude plaatidega, see aasta muinasjuturaamatu, ühte rühma on saanud ka presskann üks aasta õpside kingina, veekeedukann sai ka kunagi õpsidele kingitud. Kui kingid on suuremad olnud siis lisaks on odavam variant olnud, nt kohvipakk või kallim kommikarp. Sünnipäevadeks oleme viimastel aastatel teinud potilill ja kommikarp nt, teekarp ja lill jms. On ka suuremaid kinke olnud, üks aasta oli pleed,poekott ja kohvipakk. Mingi aasta oli korv/karp natukese söödava nänniga. Selleks oleme korjanud enamasti 1.50-2€, kunagi oli ka 3€. Rohkemate lastega rühmas oli 1€ tiir. Sõime või rühma lõpus ka kingid. Kevadel on mingi aasta ka paar mängu rühmale saanud (kui nt kingirahadest üle on jäänud). Sügisel, kevadel viib lilli igaüks ise kes tahab, naistepäevad, sõbrapäevad ka vabatahtlikud. Kellel meeles ja tahtmist midagi viia see viib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, need asjad tuleb kohe esimesel lasteaia aastal paika panna. Kohe alguses on lihtsam ennst maksma panna, kui pärast listis vaidlema hakata. Siis enam aktivistide vastu ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajate sünnipäevad? Mul pole aimugi, millal need on! Kas peaks olema???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 11:39; 10.03 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui sa lihtsalt ei maksa, ei juhtu ka midagi. Kes tahab see kinkigu palju soovib, keegi ei keela

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 14:02; 16.03 10:49; 20.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest ütlen ka, et sellele kingirallile tuleb kohe esimesel aastal pidurid peale panna. Hea, kui on vanemate hulgas paar sellist konreetsemat-julgemat inimest, kes paari kingiaktivisti oma lennukate ideedega maa peale tagasi toovad. Kolmandal-neljandal lasteaiaaastal on paraku seda juba väga keeruline muuta.

Enda lasteaialapse rühmas on kingiralli mõistuse piires – jõuludeks saab rühmapersonali iga liige (õpetaja, 2 assistenti ja ühe lapse tugiisik) mingi söödava kingituse ning õppeaasta lõpul oleme kinkinud igaühele ühe suvise lilleampli (meil väike koht ja on teada, et neil on kõigil ka aed või rõdu, kuhu see riputada. Õpetajate sünnipäevasid teavad ka vist enamik, kuid seda, kas miskit viia või mitte, otsustab ja korraldab iga pere ise. Meie oleme viinud tavaliselt lilleõie, mille laps siis üle annab.
Sellise lähenemiseni jõudsime esimese lasteaia-aasta kevadel, kus kingiaktivistide ideed ja surve nende teostamiseks enne õppeaasta lõppu väga ebareaalseks. Siis paar vanemat ütles oma arvamuse, enamik toetas neid ning edaspidi on see kingindus palju mõistlikumates piirides olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaks last praegu lasteaias. Mõlema rühmas on nii, et sünnipäevaks kingitakse rühma õpetajatele ja õpetaja abile lilled ja kommikarp/kinkekaart (kinkekaart nt 10-eurone). Jõuluks ka muidugi rühma õpetajatele ja õpetaja abile väike kingitus (tavaliselt kombineerime kinkekorvi maiustustest, juustust jmt) + muusika- ja liikumise õpetajatele šokolaad.

Nii et meil mingit erilist kulu ei ole, lihtsalt väike meelespidamine, mis minu arust on tore komme. Õpetajad on lastega nii palju koos, pühendunud, nii et lilled + kommikarp/kinkekaart sünnipäevaks ei ole sugugi palju. Lastel ka tore, näevad, et õpetajal on sünnipäev, tuuakse lilli ja õnnitletakse.

Sellised asjad on jah oluline juba esimesel aastal paika saada, kui keegi rühma lapsevanematest teistele üle jõu käivaid plaane teeb, siis seda kohe öelda. Meil oli nt suurema lapse rühmas paar lapsevanemat, kes tahtsid sügisel üsna suurt summat rühma raha koguda, aga koosolekul teised olid vastu ja kärbiti rühmarahaks kogutav summa tükk maad väiksemaks ja nagu aasta lõpus selgus, jäi sellestki üle, kuna lapsed olid veel nii väikesed, et väga kuskil õppekäikudel vm ei käinud, kuhu seda rühmaraha oleks kulunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, lasteaiaõpetajana, ütlen, et mul oleks äärmiselt piinlik ja paha tunne, kui minu rühma vanemad niimoodi kinkidega üle külvaks. Ei ole vaja neid kingitusi!
Kui on toredad õpetajad, siis kõige suurem tänu on see, kui oma rahulolust ka teada annate. Mõni ilus sõna otse õpetajale või lasteaia rahuloluküsitluses anonüümselt väike kiitus – vot need on asjad, mis tõesti hinge lähevad ja motivatsiooni tõstavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:51; 08.03 06:32; 26.03 22:23; 27.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, lasteaiaõpetajana, ütlen, et mul oleks äärmiselt piinlik ja paha tunne, kui minu rühma vanemad niimoodi kinkidega üle külvaks. Ei ole vaja neid kingitusi!
Kui on toredad õpetajad, siis kõige suurem tänu on see, kui oma rahulolust ka teada annate. Mõni ilus sõna otse õpetajale või lasteaia rahuloluküsitluses anonüümselt väike kiitus – vot need on asjad, mis tõesti hinge lähevad ja motivatsiooni tõstavad.

Ma võin eksida, aga mulle tundub, et äkki sa oled lasteaiaõpetajaks kehastunud Kägu? 🙂
Mõtlen ise, et kui ma oleks lasteaiaõpetaja, kes tõesti hingega panustab ja suhteliselt väikse palgaga seda ametit peab, on ikka tore küll, kui jõulude ajal väike tugi tuleb, kas või, et oma lastele selle kinkekaardi väärtuses kingitusi osta või siis tõesti mõnd hüve nautida, mida ma endale muidu lubada ei raatsiks ja pere arvelt ei saakski. Lapsevanemana teisalt olen pidurit tõmmanud, kui liiga hoogu on mindud ja vanemad, kes oma ületöötamise süümepiinu sel viisil kompenseerida iseenda jaoks püüavad, summasid liigkõrgeks on ajanud. Alati on ka kuulda võetud ja mõistuse piiresse jäädud. Tuleb lihtsalt oma mõtted selgelt ja sõbralikult lahti kirjutada. Kõik tahavad ju tegelikult parimat.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 03:24; 08.03 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin eksida, aga mulle tundub, et äkki sa oled lasteaiaõpetajaks kehastunud Kägu? ????
Mõtlen ise, et kui ma oleks lasteaiaõpetaja, kes tõesti hingega panustab ja suhteliselt väikse palgaga seda ametit peab, on ikka tore küll, kui jõulude ajal väike tugi tuleb, kas või, et oma lastele selle kinkekaardi väärtuses kingitusi osta või siis tõesti mõnd hüve nautida, mida ma endale muidu lubada ei raatsiks ja pere arvelt ei saakski. Lapsevanemana teisalt olen pidurit tõmmanud, kui liiga hoogu on mindud ja vanemad, kes oma ületöötamise süümepiinu sel viisil kompenseerida iseenda jaoks püüavad, summasid liigkõrgeks on ajanud. Alati on ka kuulda võetud ja mõistuse piiresse jäädud. Tuleb lihtsalt oma mõtted selgelt ja sõbralikult lahti kirjutada. Kõik tahavad ju tegelikult parimat.

Ei, olen ikka päriselt lasteaiaõpetaja. Väike kingitus jõulude ajal on loomulikult tore, kui seda tehakse südamest ja kui see on mõistuse piires. Jõulude ajal on aga siin ja mujal ju lademetes teemasid, kus kirutakse, et miks neid kingitusi on vaja ja miks kogutakse nii palju raha jne. Ja tõesti ei ole hea tunne seda kõike lugeda ja mõelda, et äkki mõtleb mõni minu lapsevanem samamoodi.
Ja oma lastele teen ma ikka oma raha eest kingitusi. Ma ausalt ei ole mingi külakerjus, kelle isiklike laste kingid tulevad teiste inimeste taskust või kes jõulude ajal mingit abipakki vajaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:51; 08.03 06:32; 26.03 22:23; 27.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen ise, et kui ma oleks lasteaiaõpetaja, kes tõesti hingega panustab ja suhteliselt väikse palgaga seda ametit peab, on ikka tore küll, kui jõulude ajal väike tugi tuleb, kas või, et oma lastele selle kinkekaardi väärtuses kingitusi osta või siis tõesti mõnd hüve nautida, mida ma endale muidu lubada ei raatsiks ja pere arvelt ei saakski.

Lasteaiaõpetajate palgad ei ole nii väiksed enam, kui sina ette kujutad. Lisaks on neil palju muidki hüvesid, mida paljudel ei ole. Ja ei ole nad kõik midagi mingid hingega asja juures fanatid, meil olid näiteks kaks pensionieelikust tädi, kellele lapsed käisid ikka väga närvidele ja kogu see töökoht üleüldse ka. Ka lapsevanemad võivad olla väikesepalgalised, keegi ei tee neile ega nende lastele kinke, ainult saavad kirju, et tooge raha.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 18:49; 08.03 07:33; 11.03 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa saada kiri, et korjad raha enda sünnipäeva kingiks. Et iga lapsevanem võiks panna nii 10eurtsi:D

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 14:00; 28.03 21:18; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista seda pidevat vingumist raha kogumise teemal just PK foorumis, suu on peas, võta sõna õiges kohas. Teine variant, võta laps lasteaiast ära siis ei pea õpetajate kingituste jaoks raha maksma ja mure lahendatud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 17:54; 02.04 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja oma lastele teen ma ikka oma raha eest kingitusi. Ma ausalt ei ole mingi külakerjus, kelle isiklike laste kingid tulevad teiste inimeste taskust või kes jõulude ajal mingit abipakki vajaks.

Ei mõtlegi sedasi. Lihtsalt ise saan tööandjalt alati jõulupreemia, millega saan arvestada, et kogu pere lastele nende jõulusoovid täita, jõululaua katta ja võib-olla mõne suurema maksmata arvegi maksta või nt mõne kodumasina välja vahetada. Olulised elulised asjad, et jõulude ajal mitte miinusesse jääda ja pärast mitu kuud püksirihma pingutada. Vaevalt, et riigisektoris neid preemiaid on. Kindlasti ei tahtnud solvata. Vanemana tunnen nt, et tahan teha kingitust sellele õpetajale, kes hingega mu last hoiab. Ideaalis on õpetajaid kaks. Teinekord on aga teine õpetaja vähem innukas ja lihtsalt tänu sellele, et vanemad tahavad üht õpetajat eriliselt tänada, saab ka teine suurema kingi, kes võib-olla üksi sellist tähelepanu ei pälviks. Vanemad tunnevad, et peavad ja ka tahavad riigi puudujääke ise korvata, et õpetaja oma tööd ikka rõõmuga edasi teeks ja teisele tööle ei läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 03:24; 08.03 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule sobib, et kingitakse jõuludeks ja sünnipäevaks, seni pole ka rohkem ükski aktivist mingiks eraldi tähtpäevaks raha kogunud. Summad oma olnud väga mõistlikud, nii jõulude kui sünnipäevade puhul 4 eurot (aastakulu 8 eurot). Ehk siis 3 õpetaja peale 80 eurot, millest iga õpetaja on saanud kas 20eurose kinkekaardi+ lilled või esemelise asja. Keegi pole teinud ka ettepanekud summat tõsta, kuigi ise oleksin nõus ka veidi rohkem panustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma sünnipäeva ei ole reklaaminud kuskil, ei meeldi see tähelepanu. Üks lapsevanem on mu kunagine klassiõde, tema siis teab ja on toonud šokolaadi. See on ok ja rohkemat ei tahagi.
Jõuludeks kogub hoolekogu mingi summa (äkki oli 3 või 4 eurot laps?) ja tehakse ühine Piletilevi kinkekaart tervele majale. Väga lahe on siis koos kuskile teatrisse või kontserdile minna, meile väga meeldib. Vajadusel maksame veidi raha juurde. Leian, et selline on VÄGA sobiv kink, ei pane punastama kuid teeb südame soojaks.
Samas nörritab veidi näiteks see, et õpetajate päeval ei peeta meid miskiks… Mõni laps tuleb lilleõiega, tõesti armas! Rühmas on üks pedagoogide pere laps (mõlemad vanemad õpetajad) ja olin väga üllatunud, et isegi nende laps lille ei toonud.
Naistepäev on selline unustuste hõlma vajunud tähtpäev või tundub, et pigem tähistavad seda keskealisemad vanemad. Täna sain lilli 35+ vanemate lastelt. Noorte vanemate lapsed ei toonud.
Kuna ma ise olen selline tähelepanu mittearmastav inimene, siis ei olnud ma pettunud. Kuigi lilled ja kommikarp tegid päeva säravamaks küll 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka see kinkide toomine väga piiripealne teema just altkäemaksu/korruptsiooni valguses.

Ma saan aru, et kui hoolekogu, terve rühm kogub raha ja kord-paar aastas kas jõuludeks või kevadel (enne suvepuhkust) midagi kingitakse kogu grupi poolt kogu personalile, aga selline individuaalne lapselt (ehk siis tegelikult lapsevanemalt) õpetajale/kasvatajale antud kink/lilled lõhnab küll altkäemaksu järgi. Et tekitage ikka minu lapsukesele paremad tingimused kui teistele… suhtuge temasse paremini. Nagu siinsamas ka nende üksikute õpetajate kommentaaridest – muidugi suhtutakse kingituse toojasse soojemal, juba alateadlikult.

Ma tean, et näiteks Rootsis ei tohi riigitöötajad selliseid individuaalseid kinke kindlasti vastu võtta. Piinlikud olukorrad ainult.
Kui õpetaja kangesti lastelt kingitusi tahab, siis pangu nad ise osavalt enda jaoks kaarti jooistama või midagi meisterdama. Kui keegi laps joonistab klassiruumis õpetajale vahva pildi on see ju hulga ägedam kingitus, kui mõttetu shokolaadikarp.

Ma mõtlen ka selle tänase naistepäeva valguses, et lillede kinkimine on ikka päris paras manipuleerimine. On ju nii! Kesse ikka lilli päris niisama lambist kingib, ikka tahetakse midagi vastutasuks ka saada… Kasvõi ainult soosivat suhtumist endasse, kui mitte mõnda muud konkreetsemat teenet. Eriti, kui kinkijaks ei ole oma pere liikmed, lähedased sõbrad, kellega niikuinii pidevalt oma sotiaalsel pangaarvel olevaid “summasid” vahetatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 00:45; 09.03 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka see kinkide toomine väga piiripealne teema just altkäemaksu/korruptsiooni valguses.

Ma saan aru, et kui hoolekogu, terve rühm kogub raha ja kord-paar aastas kas jõuludeks või kevadel (enne suvepuhkust) midagi kingitakse kogu grupi poolt kogu personalile, aga selline individuaalne lapselt (ehk siis tegelikult lapsevanemalt) õpetajale/kasvatajale antud kink/lilled lõhnab küll altkäemaksu järgi. Et tekitage ikka minu lapsukesele paremad tingimused kui teistele… suhtuge temasse paremini. Nagu siinsamas ka nende üksikute õpetajate kommentaaridest – muidugi suhtutakse kingituse toojasse soojemal, juba alateadlikult.

Ma tean, et näiteks Rootsis ei tohi riigitöötajad selliseid individuaalseid kinke kindlasti vastu võtta. Piinlikud olukorrad ainult.
Kui õpetaja kangesti lastelt kingitusi tahab, siis pangu nad ise osavalt enda jaoks kaarti jooistama või midagi meisterdama. Kui keegi laps joonistab klassiruumis õpetajale vahva pildi on see ju hulga ägedam kingitus, kui mõttetu shokolaadikarp.

Ma mõtlen ka selle tänase naistepäeva valguses, et lillede kinkimine on ikka päris paras manipuleerimine. On ju nii! Kesse ikka lilli päris niisama lambist kingib, ikka tahetakse midagi vastutasuks ka saada… Kasvõi ainult soosivat suhtumist endasse, kui mitte mõnda muud konkreetsemat teenet. Eriti, kui kinkijaks ei ole oma pere liikmed, lähedased sõbrad, kellega niikuinii pidevalt oma sotiaalsel pangaarvel olevaid “summasid” vahetatakse.

Ah, rahune maha. Kui ringi vaadata, on selge, et naistepäevaks lilli toovad PIGEM vene päritolu inimesed, ja see pole mingi korruptsioon või oma lapsele eeliste väljakauplemine, vaid neil on selline komme avaldada austust. Nad peavad seda oluliseks. Mind see ei häiri, las siis viivad. Mina ise last lille viima ei pannud eile, aga mõned vanemad olid ikka toonud paar tulpi ka ja kommikarbi lisaks. See on igaühe enda asi, kas ta seda teha tahab.
Aga õpetajatele hiigelkallite kingituste tegemine sünnipäevaks, jõuluks, selleks ja teiseks ja kolmandaks päevaks läheb liiale. Lilled on alati kõige lihtsam ja armsam valik. Pead meeles ja tekitad heameelt, aga mingit altkäemaksu pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 09:23; 09.03 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tundub vanemate oma vea kompenaeerimine olevat jah.
Meie see aktivistide grupp koosneb just neist vanematest, kelle lapsed lasteaias “elavad” alati on nad seal vara kohal ja enne 17:30-18 koju ei saa ja alustasid lasteaiaga juba +/-2 aastaselt. Ei ole neil vaheaegu ega vabu päevi.
Peaaktivist pidevalt puhkusereisidel 1-3nädala kaupa ja lapsed kõik aias alati kohal, kas siis hoidjad toovad või vanaema. Tegelikult väga kurb on FBs iga paari kuu tagant näha pilt välja teenitud puhkus vms ja lasteaeda jõudes laps õnnetult seal ikka…millal tema puhkuse välja teenib?

Oh, see on tõeliselt kurb ning kingituste viimise põhjus muidugi selge…
Sellistes olukordades oleks justkui vaja omavalitsusel/riigil sõna sekka öelda. Lasteaedu hoitakse ju üleval siiski riigi rahaga (kui teil pole just erahoid?)
Ma toon jällegi Rootsi näite, kuna olen selle ühiskonnaga kursis. Lapsi võib lastehoidu viia suhteliselt varakult, aga eelduseks on, et mõlemad vanemad töötavad või käivad koolis. Lasteaiagraafikute tegemisel lähtutakse lapsevanemate tööaegadest. Laps saab lasteaias olla vaid siis, kui lapsevanem on tööl. On ka erand, kui üks vanem on teise lapsega kodune või töötu, siis on igal lapsel siiski õigus 15 tundi nädalas lastehoius käia. See on ka tasuta, pikema aja eest tuleb vastavalt pere sissetulekule tasu maksta. Aga, lapse graafiku koostamiseks esitavad lapsevanemad oma tööajad ja muidugi on ka tööandja lasteaiale teada (vajadusel saab järgi kontrollida). Kindlasti ei saa sellises olukorras laps lasteaias käia, kui lapsevanematel on samal ajal puhkus! Muidugi petjaid võib olla, aga ma kujutan ette, et sellega vahele jäämine toob kaela sotsiaal- ja lastekaitsetöötajad.

Ma muidugi ei saa öelda, et see teie välja tooduds konkreetne lapsevanem ka Rootsi süsteemi järgi ilma lapseta puhkusele ei läheks, aga vähemalt peaks ta siis puhkuserahadele juurde lisama ka hoidja rahad, kes lapsega samal ajal kodus (mitte lasteaias) on. See läheks tal hulka rohkem maksma, kui mõni kommikarp ja lilled lasteaiatöötajatele, kuna siis saaksid inimesed ka õiglaemalt palka ja süsteem töötaks õiglasemalt – lasteaiad on siiski riigi/omavalitsuse poolt üles seatud, et elanikud saaksid tööl käia, raha teenida, makse maksta. Väikelastel oleks ju alati parem enamuse ajast oma pere ja vanemate seltsis veeta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 00:45; 09.03 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, ma olen hetkel algaja lapsevanemana täielikus hämmingus, elan vist mingis paralleelmaailmas.
Väga, väga kurb lugemine! Kas teie lastele on siis tõesti nii halvad õpetajad sattunud, et peate isegi sünnipäeval ja naistepäeval meelespidamist mõttetuks priiskamiseks?!? Tõesti ei suuda sellisele suhtumisele muud põhjendust leida.

Meie esimene laps on esimest aastat lasteaias ja ma ei liialda kui ütlen, et olen neile kolmele daamile igavesti tänulik, et meie ülikinnise ja häbeliku lapse kohanemine sellise suure muutusega nagu lasteaeda tulek, läks põhimõtteliselt möödaminnes!
Oleme tänulikud, et ta võetakse igal hommikul vastu naeratuse ja paiga, et ta on hakanud palju rohkem rääkima, et ta ütleb, et tädi A on magusa lõhnaga ja tädi M aitab talle sokke jalga, et tema pissised püksid on lausa puhtaks pestud jne. Võiksin jätkata lõputult!

Jah, muidugi ongi see nende töö, aga sellise töö tegijaid tuleb väärtustada, sest nad tegelevad meie tulevikuga!
Üldiselt jääbki mulje, et siin kirjutavad hetkel inimesed, kes ise on milleski kibestunud või ei leia piisavalt tunnustust!!!

Seda kinkimise teemat võiks ka laiemalt vaadata. Siin ei ole ju küsimus vaid selles, kas peab või kui palju peab õpetajatele kinkima. Küsimus on selles, et seda tehes näitate oma lapsele, et headust tuleb tunnustada ja inimest enda kõrval märgata! Minu üldse mitte romantiline mees oli igatahes 8. hommikul paanikas, sest olime unustanud õpetajatele lilled ostmata. Kas see on siis halb kui isa näitab pojale, et naistele on ilus lilli, maiustusi, mida iganes, kinkida? Miks mitte ka poemüüjale või juuksurile naistepäeval lilli viia!

Ohh, sain ennast tühkjaks vahutada ja olen siiralt õnnelik, et tegelikult ei ole kõik inimesed sellise suhtumisega nagu siinne seltskond. Meie ja tean, et ka vähemalt sõbranna lapse rühmas, on ōpetajatel laud lilli ja kommikarbikesi täis nii sünnipäevadel kui naistepäeval 🙂
Pistke nüüd loomulikult kōik kisama, et ma olen ise lasteaias õpetaja! Sest ega keegi teine ei saa ju ometi nii mõelda!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Väikelaps Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.