Esileht Väikelaps Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

Postitas:

Kuidas sa üldse tead, millal sünnipäevad on?!? Küsid igalt opetajalt kohe aasta alguses voi? Minu meelest sarnaneb selline uudishimu juba häbematusele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 11:39; 10.03 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, ma olen hetkel algaja lapsevanemana täielikus hämmingus, elan vist mingis paralleelmaailmas.
Väga, väga kurb lugemine! Kas teie lastele on siis tõesti nii halvad õpetajad sattunud, et peate isegi sünnipäeval ja naistepäeval meelespidamist mõttetuks priiskamiseks?!? Tõesti ei suuda sellisele suhtumisele muud põhjendust leida.

Meie esimene laps on esimest aastat lasteaias ja ma ei liialda kui ütlen, et olen neile kolmele daamile igavesti tänulik, et meie ülikinnise ja häbeliku lapse kohanemine sellise suure muutusega nagu lasteaeda tulek, läks põhimõtteliselt möödaminnes!
Oleme tänulikud, et ta võetakse igal hommikul vastu naeratuse ja paiga, et ta on hakanud palju rohkem rääkima, et ta ütleb, et tädi A on magusa lõhnaga ja tädi M aitab talle sokke jalga, et tema pissised püksid on lausa puhtaks pestud jne. Võiksin jätkata lõputult!

Jah, muidugi ongi see nende töö, aga sellise töö tegijaid tuleb väärtustada, sest nad tegelevad meie tulevikuga!
Üldiselt jääbki mulje, et siin kirjutavad hetkel inimesed, kes ise on milleski kibestunud või ei leia piisavalt tunnustust!!!

Seda kinkimise teemat võiks ka laiemalt vaadata. Siin ei ole ju küsimus vaid selles, kas peab või kui palju peab õpetajatele kinkima. Küsimus on selles, et seda tehes näitate oma lapsele, et headust tuleb tunnustada ja inimest enda kõrval märgata! Minu üldse mitte romantiline mees oli igatahes 8. hommikul paanikas, sest olime unustanud õpetajatele lilled ostmata. Kas see on siis halb kui isa näitab pojale, et naistele on ilus lilli, maiustusi, mida iganes, kinkida? Miks mitte ka poemüüjale või juuksurile naistepäeval lilli viia!

Ohh, sain ennast tühkjaks vahutada ja olen siiralt õnnelik, et tegelikult ei ole kõik inimesed sellise suhtumisega nagu siinne seltskond. Meie ja tean, et ka vähemalt sõbranna lapse rühmas, on ōpetajatel laud lilli ja kommikarbikesi täis nii sünnipäevadel kui naistepäeval ????
Pistke nüüd loomulikult kōik kisama, et ma olen ise lasteaias õpetaja! Sest ega keegi teine ei saa ju ometi nii mõelda!

Üks asi on meeles pidamine st pere ise viib midagi. Teine asi on konstantne paanika mida jälle kinkida ja raha koguda

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:01; 10.03 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mõista seda pidevat vingumist raha kogumise teemal just PK foorumis, suu on peas, võta sõna õiges kohas. Teine variant, võta laps lasteaiast ära siis ei pea õpetajate kingituste jaoks raha maksma ja mure lahendatud.

Õige jah, mis sa tassid sellest lapsest lasteaeda, kui tädidele kinke teha ei taha : D

Kujutad sa ette, mõni inimene paneb lapse sellepärast lasteaeda, et ise tööl käia ja peret toita selle rahaga. Õpetajate kingitused ei ole ehk tema esmane eelistus…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks just laseaiaõpetajatele mingi suur kinkimine käib? Kui lapsed kooli lähevad, siis enam pole sellist asja. Suur üllatus oli ka see, et oodatakse lille õpetajate päevaks. Koolis pole sellist kindlat ootust. Meie tädidel oli ka kogu aeg silmad punnis, et millal keegi midagi tooks. Ja väljendati rahulolematust, kui mõnikord oli vale asi. Ikka kinkekaart või sularaha oli see, millega rahul oldi. Kust selline lõputu ootus kogu aeg midagi saada, ma ei saa aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 18:49; 08.03 07:33; 11.03 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlema lapsega sama olnud ühes Tartu kesklinna lasteaias. Lasteaia lõpus veel selline traditsioon ekstra lõpupeole lisaks on kasvatajate tänupidu, sinna veel ekstra kingitused kogu kollektiivile. Julgesin seda kunagi kommenteerida, et kas ühest lõpupeost ei piisa koos, siis nähvati, kas mul on kahju? Ei viinud lapsi iga päev lasteaeda, käisid al 3.a. ja kella 9-16.00 . No ei ole kahju, aga summa eelmisel aastal oli maikuus kokku 150 EUR pere, ( lilled, mitu korda kringlid, kingitused jne), lisaks pean kummaliseks, et lasteaia lôpupidu võtab kooli lõpupeo maigu juba. Õnneks lapsed suured ja juba koolis, seal ikka hulga väiksemad summad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka see lapsevanem, kellel pole ühtegi probleemi õpetaja sünnipäevaks ja aasta lõpetamise puhul ja jõulude ajal raha ühiskassasse anda, et õpetajad saaksid kingituse. Neil on väga stressirohke töö, nad tegelevad meie lastega, meie rühma õpetajad on tõesti väga armsad ja head inimesed, no ei ole mul kahju sellest 10 eur. Oleme alati ka perega meeles pidanud jõulude ja sünnipäevadel. Ma ei tea, nad on kalliks muutunud, õpetajaabi on nagu vanaema lastele. Eks see on suhtumise küsimus ja ka võimaluste küsimus mõistagi, aga alati on võimalik oma arvamust lastevanemate listis ju avaldada. Meil nt osa vanemaid ei reageeri kohe üldse ühelegi üleskutsele ja kogumisele, ongi minu mõistes tuimad tegelased.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 10:21; 16.03 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka see lapsevanem, kellel pole ühtegi probleemi õpetaja sünnipäevaks ja aasta lõpetamise puhul ja jõulude ajal raha ühiskassasse anda, et õpetajad saaksid kingituse. Neil on väga stressirohke töö, nad tegelevad meie lastega, meie rühma õpetajad on tõesti väga armsad ja head inimesed, no ei ole mul kahju sellest 10 eur. Oleme alati ka perega meeles pidanud jõulude ja sünnipäevadel. Ma ei tea, nad on kalliks muutunud, õpetajaabi on nagu vanaema lastele. Eks see on suhtumise küsimus ja ka võimaluste küsimus mõistagi, aga alati on võimalik oma arvamust lastevanemate listis ju avaldada. Meil nt osa vanemaid ei reageeri kohe üldse ühelegi üleskutsele ja kogumisele, ongi minu mõistes tuimad tegelased.

Tead, ka mina olin see tuim tegelane. Kui sul on mõni personali liige kalliks saanud ja võtsid ta oma lapsele vanaemaks, siis tee ise neid kingitusi, mul ei olnud õieti aega meid sinusuguste kirju lugedagi ja sinna süveneda, tegelesin oma lastega. Miks peksingi reageerima, kui sul on mõte siis teosta see ära, kindlasti tädidel on sellest tuju hea kui koju lähevad järjekordse kingitusega, aga minusse see tõesti ei puutunud, maksin lasteaia esitatud arved ära tähtajaks, kui haiged olid siis olid kodus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 14:02; 16.03 10:49; 20.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ka mina olin see tuim tegelane. Kui sul on mõni personali liige kalliks saanud ja võtsid ta oma lapsele vanaemaks, siis tee ise neid kingitusi, mul ei olnud õieti aega meid sinusuguste kirju lugedagi ja sinna süveneda, tegelesin oma lastega. Miks peksingi reageerima, kui sul on mõte siis teosta see ära, kindlasti tädidel on sellest tuju hea kui koju lähevad järjekordse kingitusega, aga minusse see tõesti ei puutunud, maksin lasteaia esitatud arved ära tähtajaks, kui haiged olid siis olid kodus.

Pole saa nii tuim tegelane midagi, kui nii isiklikult minu kirjutist võtsid. Ja kui sa viitsid lugeda, siis keegi pole kedagi vanaemaks võtnud vaid inimene ongi pühendunud ja kõigile lastele justkui, rõhutan siinkohal sõna justkui, vanaema. Ja keegi polegi sind ju tõenäoliselt sundinud ju maksma. Eks analüüsi ise, mis inimene oled. Väljend “tädidel hea hea tuju”, siin tuleb sinu suhtumine nendesse inimestesse, kes sinu ja veel mitmekümne lapsega igapäevaselt näruse palga eest tegelevad, vägagi selgelt välja. Ja see muide, et palk on meie riigis lasteaiaõpetajatel väga väike on üks põhjus, miks on normaalne, et vanemad tähtpäevadel õpetajaid meeles peavad, vähemalt võiks pidada. Suhtumise küsimus, aga sinu vastusest lugesin kõik su emotsioonid juba välja. Ja lõpetuseks, jah meie kingime ka eraldi, sest mulle meeldib rõõmu teha. Andmise rõõm on ka rõõm ja ilusat tujuküllast päeva sullegi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 10:21; 16.03 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõida seenele, lasteaiaõpetajatel pole enam ammu närust palka. Millegipärast kaovad kingikuhjad ja rahakogujad kõige raskemal ajal – puberteediealiste laste keskastme klassis oleku ajal – sootuks. Tutkit, ei mingeid kinke! Palk sama närune kui sõime ninnunännudel.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajal pole mingit väikest palka, käivad mitmes lasteaias tööl, täpselt samamoodi nagu mina E-R, kui ühes lasteaias on vaba siis läheb teise lasteaeda tööle, töötavad eelkooliõpetajatena. Lasteaias öeldi meile, et ei ole ettenähtud temal lapsi õpetada tähti kirjutama, kokku lugemine oli täiesti mitte ettenähtud ja ebavajalik lasteaialapsele. Õpetasin ise ja lapsed käisid eelkoolis, mille eest samuti maksin. Lasteaeda kasutasin tavalise lastehoiuna ja sellepärast ei väärtustanud ma ka kasvatajaid ja ei maksnud ka mingeid kingituste rahasid, panustasin oma lastele ja ei kahetse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 14:02; 16.03 10:49; 20.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajal pole mingit väikest palka, käivad mitmes lasteaias tööl, täpselt samamoodi nagu mina E-R, kui ühes lasteaias on vaba siis läheb teise lasteaeda tööle, töötavad eelkooliõpetajatena. Lasteaias öeldi meile, et ei ole ettenähtud temal lapsi õpetada tähti kirjutama, kokku lugemine oli täiesti mitte ettenähtud ja ebavajalik lasteaialapsele. Õpetasin ise ja lapsed käisid eelkoolis, mille eest samuti maksin. Lasteaeda kasutasin tavalise lastehoiuna ja sellepärast ei väärtustanud ma ka kasvatajaid ja ei maksnud ka mingeid kingituste rahasid, panustasin oma lastele ja ei kahetse.

Hmm, me ei tea küll, et lasteaiaõpetajad mitmes kohas tööl käiksid. Minu laste õpetajad vähemalt küll mitte. Neil on täiskohaga töö, iga päev 7 tundi, mis ajast nad veel teisel kohal tööl käiksid? See oleks juba oma tervise arvelt. Meie lasteaias õpetetakse küll lugemist, aga lasteaia Riiklik õppekava ei nõua otseselt lugema õpetamist, vaid sellega algust tegemist. Lugema õpetamine on lasteaias üldse minu meelest teisejärguline. Oluline on, et lapsel oleks lasteais turvaline, oleksid huvitavad tegevused, õpetatakse loodust tundma, õpetatakse kaaslastega arvestamist jne. On mingi teatud grupp vanemaid, kes tähtsustavad lugema õppimist üle ja sina oleks üks nendest.
Mina olen ka üks nendest vanematest, kellel on hea meel, kui õpetajad saavad kingid jõuludeks ja sünnipäevaks. Naistepäevaks ühiskinki ma kindlasti ei pooldaks, pole mõtet nende ühiskinkidega ka liiale minna. Samuti ei tehta meil ülikalleid kingitusi, korjatakse tavaliselt 1-2€ lapse kohta ja ma olen selle üle organiseerijatele väga tänulik. Minu lapsed veedavad siiski enamuse päevast lasteaias ja minu laste õpetajad on tõelised entusiastid ja oma ala fännid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia õpetajal pole mingit väikest palka, käivad mitmes lasteaias tööl, täpselt samamoodi nagu mina E-R, kui ühes lasteaias on vaba siis läheb teise lasteaeda tööle, töötavad eelkooliõpetajatena. Lasteaias öeldi meile, et ei ole ettenähtud temal lapsi õpetada tähti kirjutama, kokku lugemine oli täiesti mitte ettenähtud ja ebavajalik lasteaialapsele. Õpetasin ise ja lapsed käisid eelkoolis, mille eest samuti maksin. Lasteaeda kasutasin tavalise lastehoiuna ja sellepärast ei väärtustanud ma ka kasvatajaid ja ei maksnud ka mingeid kingituste rahasid, panustasin oma lastele ja ei kahetse.

Eks igaüks võib mitmel kohal töötada ja nii suuremat palka saada. Kui võrreldakse palku, siis peetakse silmas ikka ühe täiskoha palka.
Lasteaias luuakase eeldused lugemiseks – häälimine jms. Ükski mu kolmest lapsest pole eelkoolis käinud ega kooli minnes lugenud. Kõik on selle koolis mõne kuuga ära õppinud, sest vajalikud eeloskused on olemas. Kõik lapsed (vanim lõpetab juba gümnaasiumi), on klassi parimate seas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 20:50; 26.03 19:10; 27.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hakkab tõesti ära tüütama kuidas pidevalt käib üks rahakorjamine ja enne seda siis veel üksteise üle trumpamine kingituse variantide pakkumisega- postkast on alati umbes neist kirjadest.. aga olge mureta- kui mul tütar lõpetas gümnaasiumi siis koguti raha õpetajale, et ta saaks minna kaasa lõpureisile Bulgaariasse 400eur millegagi(!), seega tuli lisaks oma lapse reisirahale (sama summa) maksta ka õpetaja reis klassi poolt kogutud rahast kinni, vot aktivistid otsustasid nii!!!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 18:10; 26.03 19:42; 26.03 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hakkab tõesti ära tüütama kuidas pidevalt käib üks rahakorjamine ja enne seda siis veel üksteise üle trumpamine kingituse variantide pakkumisega- postkast on alati umbes neist kirjadest.. aga olge mureta- kui mul tütar lõpetas gümnaasiumi siis koguti raha õpetajale, et ta saaks minna kaasa lõpureisile Bulgaariasse 400eur millegagi(!), seega tuli lisaks oma lapse reisirahale (sama summa) maksta ka õpetaja reis klassi poolt kogutud rahast kinni, vot aktivistid otsustasid nii!!!

Kas õpetaja peaks oma raha eest minema? Miks ometi?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 20:50; 26.03 19:10; 27.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hakkab tõesti ära tüütama kuidas pidevalt käib üks rahakorjamine ja enne seda siis veel üksteise üle trumpamine kingituse variantide pakkumisega- postkast on alati umbes neist kirjadest.. aga olge mureta- kui mul tütar lõpetas gümnaasiumi siis koguti raha õpetajale, et ta saaks minna kaasa lõpureisile Bulgaariasse 400eur millegagi(!), seega tuli lisaks oma lapse reisirahale (sama summa) maksta ka õpetaja reis klassi poolt kogutud rahast kinni, vot aktivistid otsustasid nii!!!

Kas õpetaja peaks oma raha eest minema? Miks ometi?

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 18:10; 26.03 19:42; 26.03 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

Usu, kasvatajad kohe kindlasti ei taha 24 koolieelikuga kuhugi reisile minna.
Aga kuidas see õpetaja reisi asi oli? Kas õpetaja kohe ütleski, et hakake mulle piletiraha koguma või tuli see ikka lapsevanemate poolt? Tõesti, kui vanemate vahel see summa ära jagada, siis ei ole seda ju palju lõpukingiks klassijuhatajale. Lisaks ei ole see kindlasti õpetajale puhkusereis, vaid tal lasub väga suur vastutus ning hirm kõige ees, mis sellisel lõpureisil juhtuda võib. Kui aga see summa lapsevanemal silmad punni võtab, siis tuleb seda öelda, mitte tagaselja pikalt õpetajat kiruda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:51; 08.03 06:32; 26.03 22:23; 27.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

Usu, kasvatajad kohe kindlasti ei taha 24 koolieelikuga kuhugi reisile minna.
Aga kuidas see õpetaja reisi asi oli? Kas õpetaja kohe ütleski, et hakake mulle piletiraha koguma või tuli see ikka lapsevanemate poolt? Tõesti, kui vanemate vahel see summa ära jagada, siis ei ole seda ju palju lõpukingiks klassijuhatajale. Lisaks ei ole see kindlasti õpetajale puhkusereis, vaid tal lasub väga suur vastutus ning hirm kõige ees, mis sellisel lõpureisil juhtuda võib. Kui aga see summa lapsevanemal silmad punni võtab, siis tuleb seda öelda, mitte tagaselja pikalt õpetajat kiruda.

Aga sa oleksid võinud pakkuda, et lähed ise oma raha eest kaasa ja võtad vastutuse õpilaste eest. Usun, et õpetaja oleks õnnelik olnud. Õpetajal pole kohustust lapsi kuhugi ekskursioonile vedada. Või oleksid sa eeldanud, et lapsed lähevad omapäi reisile? Alati on ka võimalus lapsel reisist loobuda.
Tavaliselt on küll reisibüroodel klassireiside puhul õpetaja tasuta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

Usu, kasvatajad kohe kindlasti ei taha 24 koolieelikuga kuhugi reisile minna.
Aga kuidas see õpetaja reisi asi oli? Kas õpetaja kohe ütleski, et hakake mulle piletiraha koguma või tuli see ikka lapsevanemate poolt? Tõesti, kui vanemate vahel see summa ära jagada, siis ei ole seda ju palju lõpukingiks klassijuhatajale. Lisaks ei ole see kindlasti õpetajale puhkusereis, vaid tal lasub väga suur vastutus ning hirm kõige ees, mis sellisel lõpureisil juhtuda võib. Kui aga see summa lapsevanemal silmad punni võtab, siis tuleb seda öelda, mitte tagaselja pikalt õpetajat kiruda.

soovin siis sulle õnne ja võid juba praegu hakata raha koguma lapse gümnaasiumi lõpetamiseks- arvesta kindlasti kuludesse riided, peo pidamise raha, lõpureis pluss muu pudi-padi ja õpetaja kink ka- see pole mitte väike summa
vastutus oli muidugi suur kui lapsed viidi all inclusive hotelli ja lubati alkoholi juua- sellepärast õpetaja ju kaasa võetigi 🙂 minu point on selles, et summad kasvavad pöördvõrdeliselt laste eaga, praegu küsitakse väikseid summasid, hiljem juba nende “kinkekaartide” ja kingituste summad suurenevad aga maksavad vanemad, kusjuures ülla-ülla- alati ei ole kõigil seda raha, elatakse ehk isegi peost suhu ja see 30eur on ehk mõnele suur lisakulu

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 18:10; 26.03 19:42; 26.03 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kingituste poolt. Lasteaias ühised kingitused sünnipäevadeks ja jõuludeks. Kinkekaardid väärtuses 30-100euri. Lapsed on eraldi siis lilli veel viinud õpetajale. Õpetaja töö on nii tähtis ja oluline ju. Ma viin oma kalleima vara iga päev tema juurde. Õpetajad on meil suurepärased. Nad jagavad lasteke hoolt, armastust, tähelepanu. Ma tõsiselt näen, et õpetajal on lastega eriline side. Te ei saa seda võrrelda mingi riigiametniku või põhikooliõpetaja tööga. Seal on ju palju vähem isiklikku sidet ja emotsiooni. Et tänu väljendada, siis soovingi teha kingituse, mille eest siiski õpetaja saaks midagi lubada. Loomulikult on lisaks sõnad ja siiras tänu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:07; 27.03 12:09; 30.03 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, väga kena kui laps viib nt sünnipäeval õpetajale lilli. Õpib märkama ja teisele rõõmu valmistama. Oma lähedastele sõpradele ka ju viib kingituse, kaardi või helistame kui on kaugel. Õpetaja on väga hea sõber 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:07; 27.03 12:09; 30.03 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hakkab tõesti ära tüütama kuidas pidevalt käib üks rahakorjamine ja enne seda siis veel üksteise üle trumpamine kingituse variantide pakkumisega- postkast on alati umbes neist kirjadest.. aga olge mureta- kui mul tütar lõpetas gümnaasiumi siis koguti raha õpetajale, et ta saaks minna kaasa lõpureisile Bulgaariasse 400eur millegagi(!), seega tuli lisaks oma lapse reisirahale (sama summa) maksta ka õpetaja reis klassi poolt kogutud rahast kinni, vot aktivistid otsustasid nii!!!

Kas õpetaja peaks oma raha eest minema? Miks ometi?

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

Mina, õpetaja, lõbutsen pigem ikka oma pere ja sõpradega. Milleks mulle kogu klass reisile kaasa?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 20:50; 26.03 19:10; 27.03 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu point on selles, et summad kasvavad pöördvõrdeliselt laste eaga, praegu küsitakse väikseid summasid, hiljem juba nende “kinkekaartide” ja kingituste summad suurenevad aga maksavad vanemad, kusjuures ülla-ülla- alati ei ole kõigil seda raha, elatakse ehk isegi peost suhu ja see 30eur on ehk mõnele suur lisakulu

Pöördvõrdeline? Aga igatahes, kui mõni vanem läheb korraldamisega liiale, siis tuleb tema paika panna, mitte õpetajaid kiruda!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 21:51; 08.03 06:32; 26.03 22:23; 27.03 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ka tundub, et õpetajatele lillede viimise mõte on tegelikult õpetada lapsele enda jaoks oluliste inimeste märkamist. Kui vanemad omavahel kingitusi kokku lepivad ning kohale viivad ja lastega seda ei arutagi, siis ma ei näe sellel kinkimisel mõtet. Ise ma paraku olen nii hajameelne, et mul on raskusi enda lähedaste sünnipäevade meeles pidamisega. Laste õpetajate sünnipäevad ei tule mulle kunagi meelde. Iseenesest arvan, et tore oleks, kui kuidagi saaks lapse nii kaugele, et ta ise õpetaja sünnipäeva puhul tunneb vajadust need lilled viia ja mulle meelde tuletab. Katsungi selles suunas lapsi mõjutada aga hetkel küll nad jätkuvalt loodavad, et mina muudkui tuletan meelde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 16:51; 28.03 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tema lõbu peaks vanemad kinni maksma?ma saan aru, et mingi summaga oleks toetanud aga kogu tema reis? võibolla soovivad ka kasvatajad minna lasteaia lõpupeolt lastega reisile ja vanemad maksku silm punnis? kuna õpetaja käis selle reisi välja siis oleks pidanud ta ka oma maksevõimalusi arvestama

Need maksud ja kingid ja kallid reisid on ju ometi laste ja lastevanemate poolt välja nõutud. Vaevalt, et õpetaja seda peale sunnib. Ma olen vaadanud, et huvitaval kombel ei saa lapsevanemad täiskasvanuks ja kardavad siiani koosolekul oma arvamust avaldada. Mina ise õnneks ütlengi julgelt välja, et ei, nii kallis reis ei tule kõne allagi ja nii kallis kingitus ka mitte. Kallitele reisidele võib minna oma perega. Ühine reis ja ühine kingitus olgu kõigile osalistele jõukohane. Te ei pea maksma kinni õpetaja reis ju sugugi. Võite väga vabalt maksta kinni enda või mõne teise täiskasvanu pileti, kes on nõus selle vastutuse võtma. Alaealise reisile saatmisega kaasneb alati lisakulu täiskavanud saatja kulude näol. Õpetaja oma isiklikku raha kautab ikka tunduvalt stressivähesemaks reisiks koos perega. Lapsevanemad ei saa dikteerida õpetajale, kuidas tema oma vaba aega ja oma palgaraha kulutab. Kui lapsevanemad ei ole nõus reisikulusid kinni maksma siis mina küll õpetaja asemel seda vastutust ja närvikulu enda peale ei võtaks, see ei kuulu ju sugugi tema töökohustuste hulka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 16:51; 28.03 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad on meil suurepärased. Nad jagavad lasteke hoolt, armastust, tähelepanu. Ma tõsiselt näen, et õpetajal on lastega eriline side. Te ei saa seda võrrelda mingi riigiametniku või põhikooliõpetaja tööga. Seal on ju palju vähem isiklikku sidet ja emotsiooni. Et tänu väljendada, siis soovingi teha kingituse, mille eest siiski õpetaja saaks midagi lubada. Loomulikult on lisaks sõnad ja

Minu meelest on see tüüpilise pugeja jutt.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 21:11; 28.03 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, väga kena kui laps viib nt sünnipäeval õpetajale lilli. Õpib märkama ja teisele rõõmu valmistama. Oma lähedastele sõpradele ka ju viib kingituse, kaardi või helistame kui on kaugel. Õpetaja on väga hea sõber ????

Jutt ei ole ju õpetajale sünnipäevaks lillede viimisest, mis on igati OK, vaid osade lapsevanemate algatusest õpetajatele pidevalt ja üsna suurte summade eest kingitusi teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 21:11; 28.03 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kingituste poolt. Lasteaias ühised kingitused sünnipäevadeks ja jõuludeks. Kinkekaardid väärtuses 30-100euri. Lapsed on eraldi siis lilli veel viinud õpetajale. Õpetaja töö on nii tähtis ja oluline ju. Ma viin oma kalleima vara iga päev tema juurde. Õpetajad on meil suurepärased. Nad jagavad lasteke hoolt, armastust, tähelepanu. Ma tõsiselt näen, et õpetajal on lastega eriline side. Te ei saa seda võrrelda mingi riigiametniku või põhikooliõpetaja tööga. Seal on ju palju vähem isiklikku sidet ja emotsiooni. Et tänu väljendada, siis soovingi teha kingituse, mille eest siiski õpetaja saaks midagi lubada. Loomulikult on lisaks sõnad ja siiras tänu.

Ma viin ka pankurile kogu aeg kingitusi. Nii tähtis ameti ju ja kõige kallim vara (raha) on tal iga päev ja öö hoida. Ikka kinkekaarte, lilli, reise jne.
Perearsti juurde lähen ka alati midagi näpus. Samuti nii tähtis amet. Tema käes on minu järgmine kallis vara- tervis! Ka temale viin lilli ja komme ning kinkekaarte.
No ja kasvatajaatest ei hakka rääkimagi. Iga päev viin lilli!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 14:00; 28.03 21:18; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kingituste poolt. Lasteaias ühised kingitused sünnipäevadeks ja jõuludeks. Kinkekaardid väärtuses 30-100euri. Lapsed on eraldi siis lilli veel viinud õpetajale. Õpetaja töö on nii tähtis ja oluline ju. Ma viin oma kalleima vara iga päev tema juurde. Õpetajad on meil suurepärased. Nad jagavad lasteke hoolt, armastust, tähelepanu. Ma tõsiselt näen, et õpetajal on lastega eriline side. Te ei saa seda võrrelda mingi riigiametniku või põhikooliõpetaja tööga. Seal on ju palju vähem isiklikku sidet ja emotsiooni. Et tänu väljendada, siis soovingi teha kingituse, mille eest siiski õpetaja saaks midagi lubada. Loomulikult on lisaks sõnad ja siiras tänu.

Ma viin ka pankurile kogu aeg kingitusi. Nii tähtis ameti ju ja kõige kallim vara (raha) on tal iga päev ja öö hoida. Ikka kinkekaarte, lilli, reise jne.
Perearsti juurde lähen ka alati midagi näpus. Samuti nii tähtis amet. Tema käes on minu järgmine kallis vara- tervis! Ka temale viin lilli ja komme ning kinkekaarte.
No ja kasvatajaatest ei hakka rääkimagi. Iga päev viin lilli!

Kui kogu mu raha tagavarad oleksid päevast päeva ühe inimese hoida ja kasvatada ning ma näen seda inimest iga päev vähemalt ühe korra ja saan temalt igapäevaselt oma raha kasvu kohta tagasisidet, kui ta otsib pidevalt uusi võimalusi kuidas mu raha kasvatada ja siiralt minu rikastumisest on huvitatud, siis ma viiksin talle tõesti lilli tähtpäevadeks. Ja kingitusi ka.

Tervisega sama lugu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:07; 27.03 12:09; 30.03 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kogusime õpetajate/abi sünnipäevaks lapse kohta 5.-. Seega kink tuligi ligi 100.-
Kui koguda ainult jõuludeks ja sünnipäevadeks, pole ju 5.- lapse kohta palju. Jõuluks kogusime 3.- lapse kohta.
Eks meil oli ka neid kes arvasid, et see summa liiga ülepingutatud. Samas kui oli juttu palju koguda, olid enamus 5.- poolt. Ainult paar inimest arvas, et võiks olla vähem.
Minu meelest on nii tore, kui sünnipäevadel peetakse õpetajaid raske töö eest suuremalt mèeles. 5.- pole ju palju 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kingituste poolt. Lasteaias ühised kingitused sünnipäevadeks ja jõuludeks. Kinkekaardid väärtuses 30-100euri. Lapsed on eraldi siis lilli veel viinud õpetajale. Õpetaja töö on nii tähtis ja oluline ju. Ma viin oma kalleima vara iga päev tema juurde. Õpetajad on meil suurepärased. Nad jagavad lasteke hoolt, armastust, tähelepanu. Ma tõsiselt näen, et õpetajal on lastega eriline side. Te ei saa seda võrrelda mingi riigiametniku või põhikooliõpetaja tööga. Seal on ju palju vähem isiklikku sidet ja emotsiooni. Et tänu väljendada, siis soovingi teha kingituse, mille eest siiski õpetaja saaks midagi lubada. Loomulikult on lisaks sõnad ja siiras tänu.

Ma viin ka pankurile kogu aeg kingitusi. Nii tähtis ameti ju ja kõige kallim vara (raha) on tal iga päev ja öö hoida. Ikka kinkekaarte, lilli, reise jne.
Perearsti juurde lähen ka alati midagi näpus. Samuti nii tähtis amet. Tema käes on minu järgmine kallis vara- tervis! Ka temale viin lilli ja komme ning kinkekaarte.
No ja kasvatajaatest ei hakka rääkimagi. Iga päev viin lilli!

Kui kogu mu raha tagavarad oleksid päevast päeva ühe inimese hoida ja kasvatada ning ma näen seda inimest iga päev vähemalt ühe korra ja saan temalt igapäevaselt oma raha kasvu kohta tagasisidet, kui ta otsib pidevalt uusi võimalusi kuidas mu raha kasvatada ja siiralt minu rikastumisest on huvitatud, siis ma viiksin talle tõesti lilli tähtpäevadeks. Ja kingitusi ka.

Tervisega sama lugu.

Me ei saa vaielda sel teemal, sest me saame asjst erinevt aru:) Mina ei pea õigeks ühegi ameti puhul lillede ja kingituste tegemist eraviisiliselt. Kampas võib, aga ainult sümboolselt ja väga valitud sündmise puhul.
Samas, ma ei näita näpuga kui mõni seda teeb. Õigeks ma ei pea seda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 14:00; 28.03 21:18; 01.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Väikelaps Pidevalt kingitused lasteaias õpetajatele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.