Esileht Väikelaps Pidevalt raha küsimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Pidevalt raha küsimine

Postitas:

Mind juba häirib, et meie lasteaias on mindud raha küsimise teed. Sügisel viisime rühmaraha jaoks iga lapse pealt 2 eurot, nüüd siis õpetajate lilleraha ja jõulupaki raha, kokku lillede ja jõulupaki jaoks küsiti 8 eurot per nägu. Minu jaoks on see liig, eriti kui arvestada, mitu last rühmas käib. Kas tõesti peab õpetajatele kingi jaoks nii suuri summasid korjama? Paar eurot siiasinna, aga ligi 10 eurot lapse kohta? Kas ma olen aru saanud valesti, et kingitus võiks olla pigem sümboolne?

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 08:54; 17.12 19:58; 17.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see üks igavene vaidlusteema ole… Sõltub sellest, kes vanematest end rühmas n-ö ninameheks seadnud on. Mõni on agressiivsem, mõni suudab mõistlikkuse piires püsida.

Septembrist detsembrini olen lasteaeda erinevatel põhjustel pidanud viima ca 60 eurot. Minu jaoks ületas see piiri, eelnevatel aastatel on ikka väiksemad summad olnud. Aga õnneks viimane aasta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe jälle probleemi. Arvestage, et teie kõige armsam laps on järelhoole all. See on primaarne, mitte mingi kõrval mõttetu kulu. Kasvatajad teevad rasket tööd. Jätke üks kord shoppamata ja jääb see 60 euri alles lasteaia jaoks.

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rühma son 2 õpetajat + abiõpetaja või vastupidi, siis tehakse kingitusi kokku 3 isikule. ma ei tea, palju lapsi teie rühmas on, aga arvesta välja, mis on ühe kingituse väärtus. Ka sümboolne kingitus ei saa olla päris träni, mille õpetaja siis prügikasti viskab kodus (või kuskile kappi peitu). Meil saavad õpetajad igaüks 30 euro väärtuses kinkekaardi. Arvan,et see ei ole mingi röögatu ülepakkumine. Jõuludeks meil lilli ei kingita, nii et ei saa aur, millest jut t- kas kellelgi oli juhuslikult sünnipäev detsembris? mul on ka detsembris, jama küll, kui perekond peab 2 korda kingitusi tegema samal kuul 😀

Üldiselt soovitan olla aktiivne see hetk, kui rahaasjade arutamine käib. Meil ka ikka aegajalt kipub see asi lonkama, sest osad inimesed mõtlevad vähem majanduslikult ja esmalt mõtlevad, mida kingida ja siis alles hakkavad arutama, palju see näkku läheb. Mina siis ikka võtan ka sõna ja tuletan meelde, et lepime esmalt kokku ühe lapse summa ja siis vaatame, mida kingime.

Kui lasteaeda on vaja viia raha ka muude asjade jaoks, nt teatrietendused jm üritused, ja tundub, et see kõik maksab üle mõistuse, siis soovitan, et asi võetaks hoolekogus teemaks, et mis üritused on vajalikud, mille jaoks peaks olema raha ette nähtud eelarves (nt töövahendid) jne jne Ja kuidas lahendada olukord, kui jah, pere ei ole just alla toimetuleku piiri, aga sellised iga kuu 10 eurot ühe lapse eest, 10 eurot teise lapse eest jne, see ikka on vastuvõetamatu

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 09:45; 18.12 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sellised lisakulud mõlema lapse rühmas sügisesel koosolekul kokku lepitud. Rühma raha on kogutud 5 eurot lapse kohta. Õpetajate kingite jaoks on kogutud 5 eurot lapse kohta (selle eest on siis ostetud nii lilled + väike kingitus õpetajate sünnipäevadeks kui ka õpetajate jõulukingid). Kuna ühel aastal olen ka ise rahakogumise ja kinkide/lillede organiseerimisega rühmas tegelenud, siis tean, et sellest täiesti piisas. Peamine on ikka õpetajate meelespidamine ja kink ei pea olema suure rahalise väärtusega, toreda kingipaki jõuludeks saab ka ise kombineerda (nt mesi, pähklid, juustud jne) ja kogutud rahast tuleb ilusti välja.

Vanema lapse rühmas oli lapsevanemaid, kes arvasid, et rühmaraha võiks olla nt 20 eurot ja kingiraha ka suurem, aga sellega ei olnud suurema osa lapsevanemaid nõus, nii et lepiti kokku sellised summad, mis kõigile sobisid. Kui ise välja ei ütle, et mingi asi ei sobi, siis tagantjärele ei ole mõtet nuriseda, kõik on ju kokkulepete küsimus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oma arvamust peab avaldama, kui aruteluks läheb. Ja võimalikult konkreetselt. Kui ma saaks, siis hääletaks igasugused jooksvad rahakorjamised maha tegelikult. Mitte küll seetõttu, et raha ei jätkuks (kuigi saan aru, et ka see võib probleem olla), vaid just ajakulu tõttu. Meilgi algatati diskussioon, mida ja kui kallist jõuludeks kinkida. Kuu aega arutleti FB grupis, lõpuks ei jõudnud enam postitustega sammu pidada. Ja needsamad inimesed tahavad teistelgi tähtpäevadel (sünnipäevadel??) kingitusi teha. Mulle isiklikult sobiks, kui keegi aktivist korjaks aasta alguses x summa ja siis toimetakse sellega aasta läbi. Tööinimesena, kellel on 100 muud muret, arved maksta, rohkem kui üks laps, sugulased-sõbrad oma sünnipäevadega, ei taha ma iga kuu saada teadet, et 5 eurot vaja kanda sinna ja 3 eurot tänna. Ja siis mõelda veel, mida kinkida. Kingitus ei tohiks olla poolsunduslik altkäemaks, aga millegipärast meil on see nii kujunenud. Oletame, et mul on kaks last, üks lasteaias ja teine koolis – aastas peab tegema klassijuhatajale kaks kinki (jõuluks ja sünnipäevaks, mõni agaram tahab ka kevadel suvevaheajale minnes teha), lasteaiaõpetajaid on 3, kellele tehakse nii jõuludeks kui sünnipäevaks. Hullumeelsus! Teen haridusasutuste töötajaile rohkem kinke kui oma sugulastele.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 12:44; 17.12 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oma arvamust peab avaldama, kui aruteluks läheb. Ja võimalikult konkreetselt. Kui ma saaks, siis hääletaks igasugused jooksvad rahakorjamised maha tegelikult. Mitte küll seetõttu, et raha ei jätkuks (kuigi saan aru, et ka see võib probleem olla), vaid just ajakulu tõttu. Meilgi algatati diskussioon, mida ja kui kallist jõuludeks kinkida. Kuu aega arutleti FB grupis, lõpuks ei jõudnud enam postitustega sammu pidada. Ja needsamad inimesed tahavad teistelgi tähtpäevadel (sünnipäevadel??) kingitusi teha. Mulle isiklikult sobiks, kui keegi aktivist korjaks aasta alguses x summa ja siis toimetakse sellega aasta läbi. Tööinimesena, kellel on 100 muud muret, arved maksta, rohkem kui üks laps, sugulased-sõbrad oma sünnipäevadega, ei taha ma iga kuu saada teadet, et 5 eurot vaja kanda sinna ja 3 eurot tänna. Ja siis mõelda veel, mida kinkida. Kingitus ei tohiks olla poolsunduslik altkäemaks, aga millegipärast meil on see nii kujunenud. Oletame, et mul on kaks last, üks lasteaias ja teine koolis – aastas peab tegema klassijuhatajale kaks kinki (jõuluks ja sünnipäevaks, mõni agaram tahab ka kevadel suvevaheajale minnes teha), lasteaiaõpetajaid on 3, kellele tehakse nii jõuludeks kui sünnipäevaks. Hullumeelsus! Teen haridusasutuste töötajaile rohkem kinke kui oma sugulastele.

Nõus. Mina ei osale (vähemalt sel aastal mitte) lasteaia kasvatajatele jõulukingiks raha korjamises. Ongi kehv seis ka, sest pole selle lasteaia kõrvalt veel tööle saanudki, et midagi üldse teeniks. Sugulastega jätan ka see aasta jõuluistumise ära. Puhtalt majanduslikel põhjustel. Olen rahul, et oma perele on kingid tehtud ja rohkem pole vajagi. Koolilapsele läheb ka niigi loosipaki raha. Pealegi laps üsna alles läks lasteaeda, pole korralikult järjele saanudki ja juba raha teemad. Rahast ei maksa minuga rääkima ,ega mind närvi ajada selle teemaga. Lasteaiamaks on makstud, teatrid ka makstud ja käidud ja neid ka edaspidi ja aitab küll.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 13:10; 17.12 17:35; 17.12 20:18; 17.12 20:49; 17.12 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind juba häirib, et meie lasteaias on mindud raha küsimise teed. Sügisel viisime rühmaraha jaoks iga lapse pealt 2 eurot, nüüd siis õpetajate lilleraha ja jõulupaki raha, kokku lillede ja jõulupaki jaoks küsiti 8 eurot per nägu. Minu jaoks on see liig, eriti kui arvestada, mitu last rühmas käib. Kas tõesti peab õpetajatele kingi jaoks nii suuri summasid korjama? Paar eurot siiasinna, aga ligi 10 eurot lapse kohta? Kas ma olen aru saanud valesti, et kingitus võiks olla pigem sümboolne?

Need on ju eri asjad – üks raha läks lasteaeda vajalikuks otstarbeks, teine vanemate vabatahtlik algatus, milles ei pea osalema.
Ei saa öelda “pidevalt”, kui tegu kahe erineva asjaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole maksmise vastu midagi, aga see aasta võttis küll silme eest kirjuks: kahe nädala jooksul tuli erinevatele inimestele erinevas summas kanda või sulas viia * viie õpetaja kingiraha ühe lapse rühmas, * viie õpetaja kingiraha teise lapse rühmas, * ühe lapse ühe õpetaja sünnipäevakingiraha, * jõuluvana tasu ühe lapse rühmas, * jõuluvana tasu teise lapse rühmas, * jõulumaa külastus ühe lapse rühmas, * ühiskokkamise raha teise lapse rühmas, * ühe lasteaiakaaslase sünnipäeva ühiskingi raha ühe lapse rühmas (see polnud muidugi kohustuslik, ikka sünnipäevale minejatelt, aga ajaliselt langes kokku). Kõigi arutelude jätkuks õnneks pandi kokkuvõtlikult kõik summad, arvenumbrid jms eraldi kirja. Summad olid mõistlikud, kuni 6€.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis nelja kuu jooksul on küsitud kaks korda kokku 10 eurot?
See on pidev ja palju?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis nelja kuu jooksul on küsitud kaks korda kokku 10 eurot?

See on pidev ja palju?

Imelik inimene, kes sorib teise inimese rahakotis ja määrab, et mis on piisav ja mis mitte vaid enda seisukohast ja oma rahakotile mõeldes.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 13:10; 17.12 17:35; 17.12 20:18; 17.12 20:49; 17.12 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me maksime sel aastal 12€/per laps. Hoius 4 kasvatajat ja 10 last. Üks perekond ütles, et talle ei sobi ja nii jäigi. Meil sai iga kasvataja 25€ piletilevi kinkekaardi ja šokolaadi. Perekond kes osaleda ei soovinud tõi ise kingipaki. Lihtne.

Minu meelest on igati okei öelda kui ei sobi ja ise midagi välja mõelda. Või üldse mitte kinkida 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 18:04; 18.12 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie rühmas koguti õpetajatele kingirahaks 3€ lapse kohta, 2 õpetajat+ abi said siis selle eest kingid. Mingit rühmaraha meil pole, ühe sügisese õppekäigu eest tuli maksta 1€ bussi rendiks, korra oli mingi etendus lasteaias 2€. Ehk siis sügisest siiani on kulunud 6€, ei kurda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis nelja kuu jooksul on küsitud kaks korda kokku 10 eurot?

See on pidev ja palju?

Imelik inimene, kes sorib teise inimese rahakotis ja määrab, et mis on piisav ja mis mitte vaid enda seisukohast ja oma rahakotile mõeldes.

Tead mis, moraalitseja, teemaalgataja ise laotas oma eurod avalikus foorumis lagedale. Mina pole sorinud.
Ning jah, ma ei arva, et kaks korda nii nelja kuu jooksul pole pidev. See pole isegi mitu.
Ja see on 2.50 eurot kuus. Vabandust jah, et ma seda ka rahaliselt niiii kontimurdvaks ei pea.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis nelja kuu jooksul on küsitud kaks korda kokku 10 eurot?

See on pidev ja palju?

Imelik inimene, kes sorib teise inimese rahakotis ja määrab, et mis on piisav ja mis mitte vaid enda seisukohast ja oma rahakotile mõeldes.

Tead mis, moraalitseja, teemaalgataja ise laotas oma eurod avalikus foorumis lagedale. Mina pole sorinud.

Ning jah, ma ei arva, et kaks korda nii nelja kuu jooksul pole pidev. See pole isegi mitu.

Ja see on 2.50 eurot kuus. Vabandust jah, et ma seda ka rahaliselt niiii kontimurdvaks ei pea.

Olen teemaalgataja. Mina pean küll seda summat suureks, sest aasta pole veel läbigi. Kindlasti lisandub veelgi summasid, 4 kuuga 2.50 kuus on jah liig. Meeleldi ei maksaks ma midagi. Kahjuks pole see kõrvale viilimine võimalik, kuid nuriseda ikka võib.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 08:54; 17.12 19:58; 17.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

Lasteaias õpetajale tuleb selle eest maksta ,et omale laps tehti? Õpetajale tuleb selle eest teha jõulukinkide, et ise last kandnud, sünnitanud ja kasvatanud , ahah.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 13:10; 17.12 17:35; 17.12 20:18; 17.12 20:49; 17.12 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

Lasteaias õpetajale tuleb selle eest maksta ,et omale laps tehti? Õpetajale tuleb selle eest teha jõulukinkide, et ise last kandnud, sünnitanud ja kasvatanud , ahah.

Ei pea. Lasteaed ei ole ka kohusyuslik. Võib vabalt kodus last õpetada, kasvatada, teatrisse vedada, sööta ja joota. Aga jah, kui keegi teine seda teeb, nagu nt kasvataja, on viisakas meie kultuuriruumis talle selle eest raha anda, nt töötasu ja ehk isegi aitäh öelda.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

Lasteaias õpetajale tuleb selle eest maksta ,et omale laps tehti? Õpetajale tuleb selle eest teha jõulukinkide, et ise last kandnud, sünnitanud ja kasvatanud , ahah.

Ei pea. Lasteaed ei ole ka kohusyuslik. Võib vabalt kodus last õpetada, kasvatada, teatrisse vedada, sööta ja joota. Aga jah, kui keegi teine seda teeb, nagu nt kasvataja, on viisakas meie kultuuriruumis talle selle eest raha anda, nt töötasu ja ehk isegi aitäh öelda.

Ta saabki selle eest töötasu, mida maksab talle riik, mitte ei pea veel lisaks lapsevanemad maksma. Ebaviisakad ka sellepärast ei ole. Kus mujal keegi lisaks töötasule veel mingit lisaraha ja kingitusi antakse. Eriti naglad ma ütleks. Lasteaias kommikotti ka ei tee lastele kasvatajad, vaid vald.
Ei ütleks, et vabatahtlik just on. Pigem sundolukord, sest tööle vaja minna ja peret toita.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 13:10; 17.12 17:35; 17.12 20:18; 17.12 20:49; 17.12 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sulle koostööpartnerid jõulude puhul kaarte ega väikseid kinke ei saada, on jah nõme lugu. Mulle saadetakse. Ju sina ei saa jah siis aru väikese meelespidamise vajalikkusest.
Sul võimalik palgata lapsehoidja. Kui ei jõua, siis ära ka nõmetse maksumaksja poolt pakutava lasteaia ja kasvatajaga. Nemad õpetavat su lapse lugema ja tagum7kku pühkima.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sulle koostööpartnerid jõulude puhul kaarte ega väikseid kinke ei saada, on jah nõme lugu. Mulle saadetakse. Ju sina ei saa jah siis aru väikese meelespidamise vajalikkusest.

Sul võimalik palgata lapsehoidja. Kui ei jõua, siis ära ka nõmetse maksumaksja poolt pakutava lasteaia ja kasvatajaga. Nemad õpetavat su lapse lugema ja tagum7kku pühkima.

No lubage naerda selle viimase lause üle.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 08:54; 17.12 19:58; 17.12 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kui siinseid lasteaiaõpetajate tekste ja iseloomu lugeda, tekib ausalt lapse pärast hirm ja kaalun tõesti tõsiselt oma last mitte enam selliste šaakalite pessa viiagi. Kahju on neist lastest, keda siiski viiakse 🙁

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 13:10; 17.12 17:35; 17.12 20:18; 17.12 20:49; 17.12 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kui siinseid lasteaiaõpetajate tekste ja iseloomu lugeda, tekib ausalt lapse pärast hirm ja kaalun tõesti tõsiselt oma last mitte enam selliste šaakalite pessa viiagi. Kahju on neist lastest, keda siiski viiakse ????

Ohoh. Mulle küll midagi nii hirmsat pole silma jäänud. Pakun, et valdava osa jubetekstidest on siiski mitteõpetajatest lapsevanemad genereerinud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 12:44; 17.12 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui sa leiad et seda kõike on liiga palju, siis ära lihtsalt maksa ja tead midagi ei juhtu. Ise tegin samuti. Las aktivistid korjavad, ostavad ja maksavad ja kui näevad et teised eriti kaasa ei tule, küll ka nende jõud raugeb ja viivad kingituse ainult enda pere poolet ja see ei ole küll keelatud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 10:01; 19.12 10:54; 24.12 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kui siinseid lasteaiaõpetajate tekste ja iseloomu lugeda, tekib ausalt lapse pärast hirm ja kaalun tõesti tõsiselt oma last mitte enam selliste šaakalite pessa viiagi. Kahju on neist lastest, keda siiski viiakse ????

Ahhhh????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 10:24; 18.12 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te kujutate olukorda, kui lasteaias on jõulupidu. Õpetajad on õpetanud lastele laulud ja luuletused, vanemad pühivad heldimusest silmanurgast pisara. Tuleb jõuluvana. Kõik lapsed saavad kingitused ja jõuluvana ei anna õpetajatele midagi? Uskumatud inimesed on ikka siin. Kas teile ei meeldi inimestele rõõmu valmistada? Jõulud on igal aastal. Äkki paneks selle 10-15€ kõrvale juba aasta alguses? Paned iga kuu 1 euro kõrvale, seda suudab ometi iga pere.
Minu laste rühmas õnneks pole selliseid vinguvaid vanemaid, meil on väga toredad õpetajad, kes panustavad oma töösse 100 protsenti. Mina saan ka töö juurest kingitusi koostööpartneritelt ja mis seal salata- kingitust on ikka meeldiv saada. Minul on kahju, et lasteaiaõpetajaid siin niimoodi materdatakse.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 10:24; 18.12 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil sel aastal kasvatajate jõulukingid teemaks tulid ja ma abikaasale ütlesin, et peame 12€ panustama, siis vastas ta, et arvestades seda, et nad veedavad meie lastega vähemalt sama suure osa nende päevast, reaalselt õpetavad ja kasvatavad neid… siis on ainult meie huvides, et nad oleksid nii motiveeritud kui vähegi võimalik 🙂 Eks nii olegi. Lasteaiaõpetajate/kasvatajate tööd ei anna võrrelda mingite muude töödega, sest see on vastutusrikkam ja väga otseselt seotud meie laste kasvamise, arengu ja kujunemisega.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 18:04; 18.12 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen väga tänulik õpetajatele, sest lapsele on sattunud toredad õpetajad, ja mul pole kahju neile kingitegemises osaleda, aga minu arust võiks osalemise suuruse vanemad ise valida. Mul on üks laps, aga kui neid on kolm, siis vist detsembri lõpuks tuleb hambad varna riputada…
Meil koguti sügisel aasta peale rühmaraha 20 eurot. Hea küll, ma siis eeldan, et sellest makstakse kõik vajalik. Aga ikkagi tuleb vahel 2-3 eurot teatrietenduste eest maksta (jällegi – tore, et nö koju kätte tuuakse, ja odavam ju kui “päris” teatris käimine), lisaks jõulumaa külastuse raha ning kolmele õpetajale jõulukingid, ja lõpuks on see raha, mida õppeaasta peale kokku maksta tuleb, ikka päris suur. Mul pole kahju teha õpetajatele kinke, aga raha kulutamist pean ma siiski üksikvanemana hoolega jälgima. Mida selle 20 euro eest siis muretsetakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

Lasteaias õpetajale tuleb selle eest maksta ,et omale laps tehti? Õpetajale tuleb selle eest teha jõulukinkide, et ise last kandnud, sünnitanud ja kasvatanud , ahah.

Ei pea. Lasteaed ei ole ka kohustuslik. Võib vabalt kodus last õpetada, kasvatada, teatrisse vedada, sööta ja joota. Aga jah, kui keegi teine seda teeb, nagu nt kasvataja, on viisakas meie kultuuriruumis talle selle eest raha anda, nt töötasu ja ehk isegi aitäh öelda.

Kusjuures ma veangi oma last ise teatrisse jne. ja mind ajab närvi küll, et lasteaia poolt veel sunnitakse peale teatrietendusi, mille eest peab vanem eraldi maksma. ma maksan juba kohatasu + söögiraha. Selle eest võiks saada lasteaias kõik vajaliku tehtud. aga ei, me pidime lõpuks isegi helkurvestid lastele ise ostma, sest lasteaed ei leidnud 25 eurot raha eelarves! hea, et see juhuslikult välja tuli, terve möödunud aasta käisid hoovist väljas ilma vestiteta, vanemad ei teadnud asjast midagi 😮

Töötasu ju saab õpetaja oma tööandjalt, meie omakorda maksame kohatasu selleks. ja ära tule väitma, et kohatasuts ei piisa õpetajatele palga maksmiseks – me maksame ju lisaks ka makse, millest makstakse töötasu õpetajatele.

Minuarust on nõme, kui lasteaed korraldab tauslisi üritusi (või üritusi, mille eesmärk on asju osta nagu laadad) ja paneb lapsevanema sundseisu, et kas sa ei maksa (ja su laps jääb siis kõrvale kõigest?) või ikka laotad oma raha lagedale, et laps ei oleks kõrvalejäetud, ei peaks üksi rühmas passima, kui teater toimub või laadal ainult pealtvaataja olema.

Moraalsest seisukohast on see lubamatu käitumine, sest paneb vanema sundolukorda, puudub tegelikult keeldumise võimalus.

Pagan, meil oli ühele lasteaia vabaõhuüritusele lasteaia poolt jäätiseauto tellitud! Kujutage nüüd ette seda draamat, kui ma põhimõtteliselt ei taha lastele jäätist osta….

Miks lasteaiad teevad selliseid asju?

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 09:45; 18.12 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole iseenesest lasteaia ürituste jms eest maksmine probleem. Aga mind ajab totaalselt närvi, et kogu aeg mingit raha kogutakse, 2.10 selleks otstarbeks ja kaks nädalat hiljem 1.30 teiseks otstarbeks jne. Kogu aeg on vaja mingite müntidega arveldada. Enne lapse lasteaeda panekut polnud ma 5 aastat sularaha käes hoidnud, prr… Kogugu aasta alguses suurem summa kokku ja võtku sealt vastavalt vajadusele. Kui arvepidamine ja aruandlus mõnele nii oluline on, siis andku iga kord teada, kui suur osa sellest seekord kasutust leiab.

Õpetajate kinkidega on meil õnneks ses mõttes korras, et koguti sügisel korraga raha jõulu- ja sünnipäevakinkideks ja nüüd seda vastavalt sünnipäevade ja jõulude saabudes kasutame.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Väikelaps Pidevalt raha küsimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.