Esileht Väikelaps Pidevalt raha küsimine

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Pidevalt raha küsimine

Postitas:

Kuidas te kujutate olukorda, kui lasteaias on jõulupidu. Õpetajad on õpetanud lastele laulud ja luuletused, vanemad pühivad heldimusest silmanurgast pisara. Tuleb jõuluvana. Kõik lapsed saavad kingitused ja jõuluvana ei anna õpetajatele midagi? Uskumatud inimesed on ikka siin. Kas teile ei meeldi inimestele rõõmu valmistada? Jõulud on igal aastal. Äkki paneks selle 10-15€ kõrvale juba aasta alguses? Paned iga kuu 1 euro kõrvale, seda suudab ometi iga pere.

Minu laste rühmas õnneks pole selliseid vinguvaid vanemaid, meil on väga toredad õpetajad, kes panustavad oma töösse 100 protsenti. Mina saan ka töö juurest kingitusi koostööpartneritelt ja mis seal salata- kingitust on ikka meeldiv saada. Minul on kahju, et lasteaiaõpetajaid siin niimoodi materdatakse.

Kujutan väga hästi ette. Lapsed saavad kingitusi ja täiskasvanud mitte. Oma peres on ka enam-vähem nii, laste jõulukingitused on kõige kallimad ja täiskasvanute omad pigem sümboolsed.
Ja mina küll aru ei saa, kuidas 50-eurose kinkekaardi saanud õpetaja on paremini motiveeritud võrreldes nt kommipaki saanud kolleegiga. Jah, nänni on mõnikord meeldiv saada, aga sära silmis ja armastus oma töö vastu tuleb küll mujalt.
Ise riigiametnikuna pean näiteks deklareerima kõik 20 eurot ületavad kingitused ja tunneks ennast väga ebamugavalt, kui keegi sooviks minu “aitäh” öelda kinkekaardi näol. Aga haridussektoris peetakse seda millegipärast normaalseks (kui mitte kohustuslikuks).

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 18:27; 22.12 19:47; 22.12 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Mina pean küll seda summat suureks, sest aasta pole veel läbigi. Kindlasti lisandub veelgi summasid, 4 kuuga 2.50 kuus on jah liig. Meeleldi ei maksaks ma midagi. Kahjuks pole see kõrvale viilimine võimalik, kuid nuriseda ikka võ

Kui see 2.50 kuus nii suur summa on, siis palun kontonumbrit. Kannan edaspidi teemaalgataja lapse lasteaiakuludeks.
Ma siiani pole viitsinud kummardudagi, kui mingid sendid-mündid nt kassasabas rahakotist välja kukuvad. Mõttetu pudi… Kahe euro eest ei saa ju mitte midagi mõistlikku?
Tihti kallan linnas kerjavatele kodututele rahakoti mündisahtli peo peale tühjaks, kui juba kott ebamugavalt raskeks muutub. Seal võib vahel lausa 5 x 2.50 olla..
Mingi 2.50 pärast KUUS vinguda…tule taevas appi!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saa aru et on olemas ka teistsuguseid inimesi ja kes ei kummuta linnas kerjusele oma rahakoti sisu. Tubli oled ja jätka oma tegevust, aga kõik seda ei tee ja hukka mõista pole sul neid inimesi kuidagi õigus. Oru Pearu pani ka 10 rublasega piibu põlema. Sa võiksid lasteaiale teha igal kuul sihtotstarbelise annetuse, et vähendataks lastevanematel lasteaia maksu või söögiraha. Taevas muide ei tule appi, äkki tuleks sina appi ja ei kerjaks teistelt kasvataja kingituse raha vaid maksad ise kõigi eest.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 10:01; 19.12 10:54; 24.12 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks võinud siis lapse tegemata jätta. Nende eest tuleb mõnikord maksta jah.

Lasteaias õpetajale tuleb selle eest maksta ,et omale laps tehti? Õpetajale tuleb selle eest teha jõulukinkide, et ise last kandnud, sünnitanud ja kasvatanud , ahah.

Ei pea. Lasteaed ei ole ka kohustuslik. Võib vabalt kodus last õpetada, kasvatada, teatrisse vedada, sööta ja joota. Aga jah, kui keegi teine seda teeb, nagu nt kasvataja, on viisakas meie kultuuriruumis talle selle eest raha anda, nt töötasu ja ehk isegi aitäh öelda.

Kusjuures ma veangi oma last ise teatrisse jne. ja mind ajab närvi küll, et lasteaia poolt veel sunnitakse peale teatrietendusi, mille eest peab vanem eraldi maksma. ma maksan juba kohatasu + söögiraha. Selle eest võiks saada lasteaias kõik vajaliku tehtud. aga ei, me pidime lõpuks isegi helkurvestid lastele ise ostma, sest lasteaed ei leidnud 25 eurot raha eelarves! hea, et see juhuslikult välja tuli, terve möödunud aasta käisid hoovist väljas ilma vestiteta, vanemad ei teadnud asjast midagi ????

Töötasu ju saab õpetaja oma tööandjalt, meie omakorda maksame kohatasu selleks. ja ära tule väitma, et kohatasuts ei piisa õpetajatele palga maksmiseks – me maksame ju lisaks ka makse, millest makstakse töötasu õpetajatele.

Minuarust on nõme, kui lasteaed korraldab tauslisi üritusi (või üritusi, mille eesmärk on asju osta nagu laadad) ja paneb lapsevanema sundseisu, et kas sa ei maksa (ja su laps jääb siis kõrvale kõigest?) või ikka laotad oma raha lagedale, et laps ei oleks kõrvalejäetud, ei peaks üksi rühmas passima, kui teater toimub või laadal ainult pealtvaataja olema.

Moraalsest seisukohast on see lubamatu käitumine, sest paneb vanema sundolukorda, puudub tegelikult keeldumise võimalus.

Pagan, meil oli ühele lasteaia vabaõhuüritusele lasteaia poolt jäätiseauto tellitud! Kujutage nüüd ette seda draamat, kui ma põhimõtteliselt ei taha lastele jäätist osta….

Miks lasteaiad teevad selliseid asju?

Miks sa ei taha põhimõtteliselt lapsele jäätist osta? Mida halba see endaga kaasa toob peale selle et laps saab naudingut ja endorfiinid tema kehas panevad ta aju ja keha paremini toimima?

Mina mõistan, et lasteaial ei ole raha et võimaldada lastele tasulisi üritusi, samas ma olen väga tänulik, et kasvtahad viitsivad lapsi jõulumaale viia ja nendega asju kassa teha. Loomulikult on kasvatatel lihtsam lastega lasteaia seinte vahel, vähem vastutamist võõra vara ja lapse turvalisuse eest. Ometi on lastele väga kasuks kekskonna vahetus, välja minek, ja harivad üritused, mida neile seal pakutakse (mida lasteaias pole).

Meie lasteaias koguti sel detsembril 25€ laose kohta, ja ma ei leia et see väga suur summa on (mul läks kokku 50 siis). Rikkurid me ei ole, aga tean, et selle summa eest väga palju osta ei saa. Kõik ostud olid kooskõlastatud ha kulud on ühistabelis näha. Keegi raha kõrvale ei pannud ja kasvatajatele mul ei ole kahju kingitusi teha. Nad on tublid ja väärivad tunnustust.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te kujutate olukorda, kui lasteaias on jõulupidu. Õpetajad on õpetanud lastele laulud ja luuletused, vanemad pühivad heldimusest silmanurgast pisara. Tuleb jõuluvana. Kõik lapsed saavad kingitused ja jõuluvana ei anna õpetajatele midagi? Uskumatud inimesed on ikka siin. Kas teile ei meeldi inimestele rõõmu valmistada? Jõulud on igal aastal. Äkki paneks selle 10-15€ kõrvale juba aasta alguses? Paned iga kuu 1 euro kõrvale, seda suudab ometi iga pere.

Minu laste rühmas õnneks pole selliseid vinguvaid vanemaid, meil on väga toredad õpetajad, kes panustavad oma töösse 100 protsenti. Mina saan ka töö juurest kingitusi koostööpartneritelt ja mis seal salata- kingitust on ikka meeldiv saada. Minul on kahju, et lasteaiaõpetajaid siin niimoodi materdatakse.

Kujutan väga hästi ette. Lapsed saavad kingitusi ja täiskasvanud mitte. Oma peres on ka enam-vähem nii, laste jõulukingitused on kõige kallimad ja täiskasvanute omad pigem sümboolsed.

Ja mina küll aru ei saa, kuidas 50-eurose kinkekaardi saanud õpetaja on paremini motiveeritud võrreldes nt kommipaki saanud kolleegiga. Jah, nänni on mõnikord meeldiv saada, aga sära silmis ja armastus oma töö vastu tuleb küll mujalt.

Ise riigiametnikuna pean näiteks deklareerima kõik 20 eurot ületavad kingitused ja tunneks ennast väga ebamugavalt, kui keegi sooviks minu “aitäh” öelda kinkekaardi näol. Aga haridussektoris peetakse seda millegipärast normaalseks (kui mitte kohustuslikuks).

Asjaolu, et pead deklareerima, näitab, et kingid on siiski ok. Vastasel juhul oleks kirjas, et pead tagastama.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 17:12; 17.12 19:43; 17.12 20:11; 17.12 20:41; 17.12 21:30; 20.12 06:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 15 eurot aasta peale kingid ja tähtpäevad kokku ja 5 eurot rühmaraha. Ma ka tõesti ei saa aru, miks on õpetajatele vaja 50€seid kinkekaarte kinkida laste poolt. Kinkigu lasteaed kui asutus või kinkigu oma töökaaslased kui soovivad. Jumal tänatud et see ühe korraga kokku kogutakse, kui seda jupp haaval tehtaks, siis ma lihtsalt ei võtaks osa enamus asjadest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan lasteaia õpetajalt, et ta ei tee lasteaias mitte ainult tööd, vaid tegeleb minu lapsega kogu hingest ja südamest ning siira huviga. Ja just selle viimase pärast leian, et minu laste kasvatajad on olnud kõik kuldaväärt inimesed ning ma hea meelega tunnustan neid igal viisil, eks need kingitused on ka tunnustuse väljendus. Samuti ma ei pahanda ka, et lasteaiad teatrites jm. käivad (kuigi vean ise ka lapsi igale poole), sest on palju lapsi kes muidu teatritesse ei satukski, ei saa ainult enda mätta otsast seda asja vaadata. Aga ma väga sooviksin, et ma saaksin anda sügisel mingi portsu raha kusagile ja ei peaks jooksvalt kõiki neid kahtesid, kolmesid ja kümneid eurosid meeles pidama. Kolme lapse peale kokku on praktiliselt kogu aeg jälle mingi paarieurone rahanõue üleval ja pidevalt ma unustan neid ära.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mul sellest tulenevalt küsimus, et kas teie, kes te heameelega maksate, vaatate viltu neile, kes ei maksa?
Mul 3 last ning olen heameelega osalenud kingirallis ning päris mitmel korral teinud täitsa eraldi kingi, kui mingit ühistegemist pole organiseeritud. See aasta 1 lapse klassis kamdsid raha vaid pooled lapsevanemad (mina sh) ning nüüd on Fb grupis kisa taevani, et miks nii vähe. Jube ebameeldiv. Aktivist kirjutab personaalselt, et teil veel kandmata. Tean seda, kuna 1 lapsevanem on mul tuttav ja kurtis, et teatud põhjustel ei taha ta seda raha maksta. Ja minu arvates on see ok! Mul on täitsa ükskõik, mis põhjusel. Kas rahapuudusest, põhimõttest või kingisaaja pole lemmik inimene. Aga personaalselt survestada on lihtsalt nõme.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaata viltu kui mõni ei maksa. Mulle meeldib minu lapse lasteaia süsteem, kas maksad kohe suurema summa või jupi kaupa. Maksin ise kohe suurema summa ja ei pea igasugu etenduste pärast eraldi muretsema. Õpetajate-abide kingiraha on 2.50 nägu ehk 15 euri aastas, saab samuti maksta kas kohe või jupi kaupa. Kohustuslik ei ole. Väga mugav ja ma ei arva, et liiga palju. Pigem mõistlik ja ma väga rahul. Siiani pole ükski vanem meie rühmas vastu olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan lasteaia õpetajalt, et ta ei tee lasteaias mitte ainult tööd, vaid tegeleb minu lapsega kogu hingest ja südamest ning siira huviga. Ja just selle viimase pärast leian, et minu laste kasvatajad on olnud kõik kuldaväärt inimesed ning ma hea meelega tunnustan neid igal viisil, eks need kingitused on ka tunnustuse väljendus. Samuti ma ei pahanda ka, et lasteaiad teatrites jm. käivad (kuigi vean ise ka lapsi igale poole), sest on palju lapsi kes muidu teatritesse ei satukski, ei saa ainult enda mätta otsast seda asja vaadata. Aga ma väga sooviksin, et ma saaksin anda sügisel mingi portsu raha kusagile ja ei peaks jooksvalt kõiki neid kahtesid, kolmesid ja kümneid eurosid meeles pidama. Kolme lapse peale kokku on praktiliselt kogu aeg jälle mingi paarieurone rahanõue üleval ja pidevalt ma unustan neid ära.

Aga oled sa küsinud, kas võid näiteks kohe 50€ ära maksta? Meil koolis toimis suurepäraselt. Klassijutaja küsis ka, et kas on mõni pere, kes tahaks klassi sponsoriks olla. Võib pärast ühendust võtta. Selgus, et oligi, aga me ei tea siiani, kes. Kandis 1000€ klassi arvele. Mõned vaesemate perede lapsed said klassiekskursioonid jms makstud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te kujutate olukorda, kui lasteaias on jõulupidu. Õpetajad on õpetanud lastele laulud ja luuletused, vanemad pühivad heldimusest silmanurgast pisara. Tuleb jõuluvana. Kõik lapsed saavad kingitused ja jõuluvana ei anna õpetajatele midagi? Uskumatud inimesed on ikka siin. Kas teile ei meeldi inimestele rõõmu valmistada? Jõulud on igal aastal. Äkki paneks selle 10-15€ kõrvale juba aasta alguses? Paned iga kuu 1 euro kõrvale, seda suudab ometi iga pere.

Minu laste rühmas õnneks pole selliseid vinguvaid vanemaid, meil on väga toredad õpetajad, kes panustavad oma töösse 100 protsenti. Mina saan ka töö juurest kingitusi koostööpartneritelt ja mis seal salata- kingitust on ikka meeldiv saada. Minul on kahju, et lasteaiaõpetajaid siin niimoodi materdatakse.

Kujutan väga hästi ette. Lapsed saavad kingitusi ja täiskasvanud mitte. Oma peres on ka enam-vähem nii, laste jõulukingitused on kõige kallimad ja täiskasvanute omad pigem sümboolsed.

Ja mina küll aru ei saa, kuidas 50-eurose kinkekaardi saanud õpetaja on paremini motiveeritud võrreldes nt kommipaki saanud kolleegiga. Jah, nänni on mõnikord meeldiv saada, aga sära silmis ja armastus oma töö vastu tuleb küll mujalt.

Ise riigiametnikuna pean näiteks deklareerima kõik 20 eurot ületavad kingitused ja tunneks ennast väga ebamugavalt, kui keegi sooviks minu “aitäh” öelda kinkekaardi näol. Aga haridussektoris peetakse seda millegipärast normaalseks (kui mitte kohustuslikuks).

Asjaolu, et pead deklareerima, näitab, et kingid on siiski ok. Vastasel juhul oleks kirjas, et pead tagastama.

Seni polnud deklareerimiseks põhjust. Kommi ja piparkooki olen partneritelt saanud küll ja kolleegidega ühiselt tarbinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 18:27; 22.12 19:47; 22.12 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan lasteaia õpetajalt, et ta ei tee lasteaias mitte ainult tööd, vaid tegeleb minu lapsega kogu hingest ja südamest ning siira huviga. Ja just selle viimase pärast leian, et minu laste kasvatajad on olnud kõik kuldaväärt inimesed ning ma hea meelega tunnustan neid igal viisil, eks need kingitused on ka tunnustuse väljendus. Samuti ma ei pahanda ka, et lasteaiad teatrites jm. käivad (kuigi vean ise ka lapsi igale poole), sest on palju lapsi kes muidu teatritesse ei satukski, ei saa ainult enda mätta otsast seda asja vaadata. Aga ma väga sooviksin, et ma saaksin anda sügisel mingi portsu raha kusagile ja ei peaks jooksvalt kõiki neid kahtesid, kolmesid ja kümneid eurosid meeles pidama. Kolme lapse peale kokku on praktiliselt kogu aeg jälle mingi paarieurone rahanõue üleval ja pidevalt ma unustan neid ära.

Loomulikult on toreda õpetaja tunnustamine ok, ega keegi siin ei vaidle sellele vastu. Küsimus pigem selles, kas tunnustamine peab ilmtingimata olema rahalises ekvivalendis (kinkekaardid 50+ euro väärtuses), ja mida suurem summa, seda parem tunnustus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 18:27; 22.12 19:47; 22.12 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge unustage, et tulevikus on verl trennid, kus treeneritele ka raha kogutakse. Kui oleks 1 laps, oleks see veel ok, aga 2 last – 2 trenni+ kool ja lasteaed ( ryhmaôpetajad+ muusikaôps)ajuvsba. Olen ise ka alati maksnud, aga nyyd käib kogu see jsma juba närvidrle..

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole veel trennis ja muudes huviringides raha kerjatud, loomulikult viib laps õpetajatele pisikese meelespea kingituse, aga see on vabatahtlikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.12 10:01; 19.12 10:54; 24.12 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole osalenud maksmises ja ei hakka ka. Lõpuaktusel vaid, sest tükk tööd on seks ajaks tehtud. Etendused ja õppekäigud on elementaarsed, et osalustasu tuleb maksta. Õpetajate päeval viin maiustustekarbi ja lilled. Õpetaja saab töö eest palka, mina ka. Kanaemad plekkigu ise, oma eralõbu.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe jälle probleemi. Arvestage, et teie kõige armsam laps on järelhoole all. See on primaarne, mitte mingi kõrval mõttetu kulu. Kasvatajad teevad rasket tööd. Jätke üks kord shoppamata ja jääb see 60 euri alles lasteaia jaoks.

60 eur on üle mõistuse !

Max 30 eur saaks veel aru.
Arvutage nüüd. Rühmas 20 last, iga vanema toob 60. On ikka mõistus peas ?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Väikelaps Pidevalt raha küsimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.