Esileht Pereelu ja suhted Pidevalt riidlevad ja tülitsevad paarid

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Pidevalt riidlevad ja tülitsevad paarid

Postitas:

Ma ju juba eelnevalt ütlesin, et need näited on erinevad ja kardinateema ei ole nuputeemaga võrreldav olukord – ühel juhul on asi mehele näha, teisel juhul on tegemist minu mõttega. Miks sa demagoogitsed?

Maa ka algselt selgitasin oma kapinupu näidet tuues, et näites on tegemist kapiga, mida mees kunagi ei kasuta ja võibolla isegi ei vaata/näe.

Või, lisan ma nüüd, ei ole kunagi teandudki, et sellel kapisordil peaks üldse nupp olema. Või arvab, et sa kruvisid selle nimelt ära, kuna…miks iganes.

Assumption is the mother of all fuck ups ehk kui sina pole kindel, kas mehel on meeles, et igal kolmandal nädalal sa vahetad kardinaid, siis sa ütled talle. Sinu poolt oli välja toodud, et sa annad talle sellistel juhtudel tingivas kõneviisis, aga selge tähtaja, milliseks hetkeks sinu soov peab olema täidetud.

Seega pole vaja keerutada ja loopida lauseid nagu “oleme võrdselt arukad inimesed ja üks ei jaga teisele käske, ka mitte viisakas vormis“. Sa teed seda, isegi koos lausa tähtajaga, mis ajaks peab olema tehtud. Nimeta siis eneselohutuseks seda, kuidas sa tahad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 22.02 12:26; 23.02 11:15; 24.02 10:40; 24.02 11:00; 24.02 11:34; 24.02 11:38; 24.02 12:05; 24.02 16:19; 24.02 19:02; 24.02 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kena: ütled, mehele viisakalt, et homme õhtuks soovid kardinaid alla. Aga ta ei tee sellest väljagi ja homme õhtul on need kardinad ikka üleval. Ja nii iga päev kuu aega. Kaua sa jaksad? Sageli on kergem need ise alla võtta, aga kõike ise ei jõua, oska, suuda. Eriti nõme on olukord veel siis, kui mees võiks võtta abijõu või anda naisele võimalus see abijõud kutsuda – aga see ka ei sobi. Ei räägi endast, vaid oma sõbrannast. Kuna ma peatun sageli tema pool, siis on mul tema mehest üsna hea ülevaade. Tore mees, aga põrgulikult mugav. Ja ju ta siis on selle kamandamisega harjunud ja liigutabki end siis, kui asi väga tuliseks läheb.
Samamoodi on mull mõistetamatu olukord, kus mees on kodus, aga hakkab süüa tegema alles siis kui naine ka kodus on, kuigi ta teab, et kui naine koju jõuab, on tal kõht tühi. Või kui naisel on mingi tervisehäda, siis ei võta mees automaatselt vajalikke ülesandeid enda kanda, vaid talle peab ikka ütlema. Pikad juhtmed.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 18:42; 24.02 03:42; 24.02 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan lahutada kui su mees juba labidaga tapmisest räägib…kes teab, mis närvidele võib hakata käima

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tuleb välja, et on ka teine võimalus- lihtsalt vaikselt ära kannatada, olla võimalikult nähtamatu, selle asemel, et midagi ise ette võtta. Nad on väga hea iseloomuga, kannatlikud ja tasakaalukad, kuid üle kõige kardavad nad vastutust ja otsustamist.Kui aga peres kumbki pool ei otsusta, siis elu ei arene. Nii et, enne hinnangute andmist võiks mõelda, kelle õlgadel on selles peres vastutuskoorem ja kes liugleb kaasa. Mis puutub mõttesse, et kui küll nad otsustama hakkavad, kui vaid võimalus anda, siis seda ei juhtu, kuna kaasasündinud iseloom ja lapsepõlvest õpitud mustrid ei muutu.

See on õige, et osad inimesed kardavad vastutada ja otsustada. Samas, koduses majapidamises on töid, mis ei kannata pikalt ootamist ja töid, mida saab vajadusel edasi lükata. Kui õunapuud või marjapõõsad jäävad lõikamata, siis ei juhtu midagi, puud, põõsad kasvavad suuremaks, viljad jäävad väiksemaks, aga kui suur mahla- ja moosivaru pole eesmärk, siis pole hullu. Kui katusel läheb mõni plaat katki, vesi kahjustab puitu või veepump läheb rikki või ahi ajab kütteperioodile suitsu sisse, siis need on tööd, mida ei saa edasi lükata ja tuleks kiiresti ära teha. Keegi peab otsustama ja asja käsile võtma, mitte tänitades ja vingudes, aga vajadusel kutsuma abi kasvõi väljastpoolt. Mõne inimese jaoks on kõik tööd vajalikud ja peab kiiresti ära tegema, sest neile on väga oluline esteetiline ilu, kord ja käed rüppes istumine on laiskuse tunnus. Küll on vaja oksi lõigata, aiamaa sügisel ja kevadel üles kaevata, siis mõni aasta tagasi värvitud aed üle võõbata, uusi tänavakive paigaldada, sest mõned läbikasvanud heinatutid riivavad silma jne. Kui planeeritud tööd saavad tehtud, mõeldakse kohe välja uued. Teised ootavad ja teevad viimases hädas või kui viitsivad või lükkavad mugavusest ja laiskusest edasi, sest neid otseselt ei häiri ja füüsiliselt ei sega. Pakiliste tööde edasi lükkamisega tekib see probleem, et lõpuks kuhjub erinevaid tegevusi nii palju, et ei osata enam kust pihta hakata ja lihtsam on võtta vastutus ja asi kiiresti ise või kõrvalise abiga korda teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema ja vanaisa elasid nii. Vanaema vahet pidamata tänitas ja karjus mehe peale. Kui mees suri, oli vanaema murtud südamega. Vanaema ei ole kunagi olnud helluse välja näitaja, ka oma lapsi kasvatas kui kindral. Lapselastena me kartsime teda, töö, töö ja veelkord töö oli tema elu kreedo. Alles 90 aastaselt lapselapselastega suhtleb helluse keeles. Minu vanaema ilmselt ei olnud kunagi oma elus näinud, kuidas hellitada ja hoida. Ta oli noorim laps peres ja pidi pisikesest peale kogu tööl käivale suurele perele toitu valmistama, majapidamistöid tegema. Siis tuli sõda, lapse kaotus, siberisse saadetud mees ja elu teiste armust kusagile pööningule peitununa. Läbi elu oli tema meelest tähtsaim asi omada piisavat hulka vara, et mitte kiratseda nii nagu tema lapse- ja noorukipõlves. Mees tuli siberist tagasi aga ei olnud paraku nii rahausku. Kui mees käis ühel töökohal, käis vanaema kahe kohaga tööl. Tema elus puudus muu hobi peale aiatöö, lisaks kahe kohaga palgatööle. Tema utsitusel saeti iga senti ja ehitati maja ning osteti auto töötades lihtsa oskustöölisena, kui enamikel peredel veel autot ei olnud. Eks vanaema poolt oli peamine finantsiline tugi, vanaisa oli see, kes maja ja autot ehitas-parandas. Aga vanaisa ei oleks ealeski seda kõike teinud omal algatusel, ainult vanaema pidev tänitamine kuklas oli see motivatsioon. Vanaemal ja vanaisal oli täiesti erinev arusaam eluväärtustest. Vanaema ei saanud aru, miks vanaisa ei taha vahet pidamata tööd teha, et rikkus majja tuleks, laiskus ja niisama aja laiaks löömine oli vanaema jaoks suurim roim üldse. Lapselastena püüdsime mängida kodust võimalikult kaugel, muidu saime kindlasti mõne aiatöö või põrandapesu kaela. Vanaisa ei mõelnud kordagi lahutusele, sest see ei olnud tema kultuuritaustas kombeks. Kui juba panid oma leivad kellegagi ühte kappi, siis kogu eluks. Üks õige mees ei jäta oma peret, kaasaarvatud naist, ilma toeta ja ei jaluta minema. Seega ta lihtsalt lonkis omas rütmis edasi ja lasi vanaema kätsatusel õlult maha voolata, vahel vanaema soove täites, vahel nendega lõputult venitades. Ja venitamine ning rahulikus tempos elamine oli vanaema jaoks justkui punane rätik silme ees, sest see tekitas temas tunde, et ta ei saa end turvaliselt tunda. See noorusajast pärit turvatunde puudumine oli see, mis teda sundis pidevalt ja pidevalt end ja kõiki enda ümber tööle sundima.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardinate pesemine on informatsiooni jagamine, mitte kummagi enesekehtestus. Aga kardinad ja uksenupp on üldse erinevad teemad, sest kardinapesu kohta pean ma mehele oma mõtteid teatavaks tegema (st infot vahetama), aga nupuga on see asi, et ma ei pea mehele midagi ütlema, mis kodus katki või vildakas on

Mingit vahet pole, uksenupp või kardinapesu, minu mees märkab ka musti kardinaid, siis arutame läbi, et millal oleks sobiv need alla võtta ja ära pesta – aga võib ka mitte märgata uksenuppu, kui ta seda ust ise mingil põhjusel vähe kasutab. Tegelikult on tobe eeldada, et kardinad ja nende pesemine on mingi igipõline naiste teema, aga uksenupp meeste teema. Väga tobe. Mees ei ole mingi valve-remondimees, naine ei ole igivalvas pesumasin, mõnikord jäävad inimestel asjad kahe silma vahele ja sel juhul on igati normaalne, kui ma ütlen, et kuule, see nupp logiseb. Ka see on kõigest informatsiooni jagamine, mitte mingi kehtestamine.
Kehtestamine olekski see, kui ma nõuaks, et mees peab kõiki logisevaid nuppe märkama otsekohe, kui need natukenegi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 10:00; 24.02 18:30; 26.02 21:38; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu poolt oli välja toodud, et sa annad talle sellistel juhtudel tingivas kõneviisis, aga selge tähtaja, milliseks hetkeks sinu soov peab olema täidetud.

See on täiega jabur, esiteks tingiv kõneviis, mis on signaal, et soovitud tegevus pole üldse tähtis ja seda võibolla ei pea tegema, teiseks selge tähtaeg, mis tähendab, et võibolla peab, aga võibolla ei pea aga just selleks ajaks.
Õigupoolest normaalne infovahetus, mis ei kujutaks endast passiivagressivset hämamist, oleks hoopis selline:
“Tahan kardinad ära pesta, millal sul on aega need maha võtta?”

Sel puhul oleks selge, et pesemine on kindel kavatsus, aga aja leidmisel arvestatakse ka mehe enda plaanidega. Näiteks kui tal on vaja homme õhtuks aruanne valmis saada ja lisaks lastega suusamas käia, siis ilmselt on mõttekam see kardinate eemaldamine ülehomseks lükata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 10:00; 24.02 18:30; 26.02 21:38; 26.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei märkaks ühtegi katkist uksenuppu, sest ta on hajameelne professor ja ei pane tähele paljusid detaile reaalmaailmast.

WC ukselukk on katki olnud mitu kuud, uks ei seisa kinni, pole midagi ära vahetatud.
Tõenäoliselt pean mingi meistrimehe kutsuma. Praktiliselt iga asja pean ise näpuga näitama. Õnneks meil uus maja ja pole iga päev mingeid jamasid.

Vahepeal on meil ka olnud pideva näägutamise perioodi. Kui on mingi raskem ja närvilisem periood, siis ausalt öelda hakkab närvidele käima see, et uksenupud katki on (metafoorina). Siis ajab iga asi närvi ja ma ei suuda suud kinni hoida, näägutan nagu torust tuleb.

Olen kaalunud ka, et lähen mingitele kursustele, kus õpetataks basic kodutöid: aukude seina tegemist, lihtsamaid tisleritöid, torutöid, elektritöid jne.
Lihtsam on ise ära teha.
Aga sellist kursust pole veel leidnud 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasõna ütleb “haukuv koer ei hammusta”. Need kõva häälega kamandajad ja tänitajad on enamasti väga lojaalsed, armastavad ja hoiavad oma kaaslast ja uskumatul kombel hoiavad need sussid tavaliselt oma kamandajaid ka.
Ja noa selga lööjad on ka enamasti mitte need tänitajad, vaid vaiksed ja pealtnäha tublid ja head kaaslased.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli elukaaslane sellisest perest, kus ema oli kisakõri ja hirmus äkiline. Mees oli väga kõrgelt haritud. Koos elasid sellepärast, et mees väga hoidis oma lapsi, kannatas.
Tagajärg oli see, et mu elukaaslane kartis igat vaidlust ja huvide konflikti nagu tuld, ka rahumeelseid. Nii, kui milleski eri arvamusel olime, jooksis tal juhe kokku ja üldse ei suutnud enam väidelda või ratsionaalseid otsuseid teha. Oma ema juuresolekul käitus nagu hirmunud 5 aastane. Väga kurb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasõna ütleb “haukuv koer ei hammusta”. Need kõva häälega kamandajad ja tänitajad on enamasti väga lojaalsed, armastavad ja hoiavad oma kaaslast ja uskumatul kombel hoiavad need sussid tavaliselt oma kamandajaid ka.

Ja noa selga lööjad on ka enamasti mitte need tänitajad, vaid vaiksed ja pealtnäha tublid ja head kaaslased.

Mina nii ei arva. Tänitav ja kamandav naine loomulikult ei loobu miski hinna eest oma mehest, siis ta ju jääb üksi ja perekond tuksis jne. Mingit armastust ja teise inimese hoidmist see näägutamine ikkagi ei näita, see on võimuiha ja tallaalusest ilma jäämine oleks muidugi katastroof. Nii et selles mõttes muidugi ‘ei hammusta’. Mida siin veel hammustada ongi, kui saab meest korralikult süstemaatiliselt alandada. See ongi hammustamine.
Kui naine meest sügavalt armastab ja isiksusena austab, siis ta ei trambi tal verbaalselt seljas ja hinges.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.02 12:10; 24.02 11:36; 24.02 16:12; 24.02 18:55; 24.02 20:29; 11.03 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasõna ütleb “haukuv koer ei hammusta”. Need kõva häälega kamandajad ja tänitajad on enamasti väga lojaalsed, armastavad ja hoiavad oma kaaslast ja uskumatul kombel hoiavad need sussid tavaliselt oma kamandajaid ka.

Ja noa selga lööjad on ka enamasti mitte need tänitajad, vaid vaiksed ja pealtnäha tublid ja head kaaslased.

Nii see tõesti kipub olema. Pean tunnistama, et olen samale järeldusele jõudnud. Nii meeste suhtes kui näiteks töökaaslaste, võõraste. Vaikne lööbki üks hetk noa selga ja ilmneb kohutav iseloom-vaga vesi, sügav põhi. Samas mõni kisakõri, pealtnäha õel, kuri, vastik, osutub hiljem lähemalt tutvudes hoopis südamlikuks, sõbralikuks ja toredaks.
Vaiksed on kahtlased ja mind üldse ei üllataks enam, kui pomm plahvatab järsku, ootangi eos juba seda, et millal ????
Kisakõrid on vähemalt siirad, konkreetsed ja ausad.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 00:43; 11.03 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline tähelepanek elust, et suurem kisa ja näägutamine leiab aset siis, kui keegi kõrvaline kuuldekaugusel on. Stiilis et “kas te ikka näete, kuidas ma pean kannatama”. Kehtib see nii meeste kui naiste puhul – siin erisusi ei ole.
Kõik oleme kohanud poes kisklevaid paare. Ausalt öeldes on päris jube, mismoodi inimesed teineteisega räägivad, aga pole minu asi – mina lähen poest koju oma elusse, nemad jäävad oma elusse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll teemast välja, aga ma ei saa aru, miks peaks mees võtma kardinaid alla? Mul on 2 kätt olemas ja need ei ole p–välja kasvanud, seega saan kardinad ise alla võetud. Siin tehakse suur draama sel teemal.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 23:18; 22.02 08:44; 22.02 09:20; 13.03 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kaalunud ka, et lähen mingitele kursustele, kus õpetataks basic kodutöid: aukude seina tegemist, lihtsamaid tisleritöid, torutöid, elektritöid jne.

Aga sellist kursust pole veel leidnud ????

Elektri- ja torutööde lihtsad kursused on täitsa olemas:
http://www.tkak.ee/koolitused

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tülitsemine ei anna tegelikult infot suhte kvaliteedi kohta. Nii mõnigi tülitsev paar elab tegelikult kaua ja õnnelikult koos. Teised pole mitte kunagi teineteise peale häält tõstnud, aga lähevad lahku…

Sina ei tea, miks naine mehe peale kuri on. Äkki on põhjust? Palju hullem, kui inimene pikka aega kõik vaikselt alla neelab ja siis plahvatab…

Kaksikmoraal. Kirjutame siis nii: Peksmine ei anna tegelikult infot suhte kvaliteedi kohta. Nii mõnigi füüsiliselt vägivaldne mees elab oma naisega tegelikult kaua ja õnnelikult koos. Teised pole mitte kunagi teineteise vastu kätt tõstnud, aga lähevad lahku…
Sina ei tea, miks mees naise peale kuri on. Äkki on põhjust? Palju hullem, kui inimene pikka aega kõik vaikselt alla neelab ja siis plahvatab…

Kuidas tundub?

Mul on muidu vanemate suvilas taolised naabrid. Ühel pool röögib naine mehe peale ja teisel pool mees naise peale. Kägude arvates ilmselt on esimeses peres mees selle ära teeninud ja teises toimub räige naisevastane vägivald?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 11:45; 14.03 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on asi täiesti must-valge. Mitte ühelgi inimesel pole õigust teise inimese kodust elu põrguks teha, nii lihtsalt on. Kui sul on mees, kes ei suuda otsuseid vastu võtta (las ma arvan, sa valisid selle mehe ise?), siis on sul täpselt kaks valikut – sa kas lepid sellega, et ses suhtes pead ise pukis olema, või sa lõpetad suhte ja otsid inimese, kes sulle paremini sobib. Tänitamisel on umbes sama efekt, kui tänitada jalutu kallal, et miks ta juba käima ei hakka. Iga jumala päev. Ega asjata öelda, et abielludes loodavad naised, et mehed muutuvad ning mehed omakorda, et naised kunagi ei muutu – ja enamasti peavad mõlemad pettuma. Milleks mürgitada teise inimese elu tänitamisega, et miks ta teistsugune ei ole? Aga miks sa ise ei ole? Pole nii lihtne midagi, mis?

Kui palun valida sel korral ise söögikoha, siis me ei lähegi sööma, sest ta ei tea kuhu minna võiks. Kui palun valida sihtkoht, kuhu lennupiletid osta, siis nädal enne reisi ta ikka alles otsustab jne.

Kas restorani ja reisile minek oli sinu või tema initsiatiiv? Kui tema, siis minemata jätmine ongi otsustusvõimetuse tagajärg, kui ta sellega rahul ei ole, küllap siis järgmine kord võtab ennast kokku. Kui aga sinu, siis miks peaks mees võtma vastutuse asjades, mis teda ennast ei huvitagi? Sest SINA oled otsustanud, et nii on perele parim ja tema asi on teha nii, nagu sina tahad?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 11:45; 14.03 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on küll teemast välja, aga ma ei saa aru, miks peaks mees võtma kardinaid alla? Mul on 2 kätt olemas ja need ei ole p–välja kasvanud, seega saan kardinad ise alla võetud. Siin tehakse suur draama sel teemal.

No ma teiste kohta ei tea, aga kui vanajumal pikkust jagas, jäeti mind sellest ilma. Ma tehniliselt ei ulatu kardinapuuni. (No ulatuks, aga vaid redeliga ja seda meie majapidamises ruumipuudusel pole.)

Küll aga pole ma pidanud mehe juures “aega kinni panema”, et ta kardina alla võtaks. Viisakast vestlusest piisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )


Esileht Pereelu ja suhted Pidevalt riidlevad ja tülitsevad paarid