Esileht Ilu ja tervis Pidevalt tunne, nagu oleks teerulli alla jäänud

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pidevalt tunne, nagu oleks teerulli alla jäänud

Mul vist ongi see kroonilise väsimuse sündroom. Olgu öeldud, et töötan kodus ja väikese koormusega (raamatupidamine), seega tegemist ei ole tööalase kurnatusega. Ühtegi teadaolevat tervisehäda ei ole, vereproovid on korras nagu kosmonaudil.

Aga ometi tunnen ennast pidevalt väsinuna ja oma kehas halvasti. Ehkki enda meelest magan hästi ja unehäireid ei ole, ei ärka ma kunagi hommikul puhanuna ja energilisena, vaid tunne on, nagu oleks teerulli alla jäänud: väsinud, uimane, keha kange ja tuju kehv. Läheb tunde, enne kui inimese tunne sisse tuleb ja end käima saan.

Väga paks just ei ole (173 cm ja 75 kg), alla võiks muidugi võtta küll, samas on see kurnatus olnud mul juba aastaid, ka siis, kui 10 kg vähem kaalusin. Füüsiline vorm on kehvake, pole spordiinimene. Kas asi võibki olla halvas vormis? Vanust ka juba 45, kas treenimatus annab nüüd järjest enam halva enesetunde näol tunda?

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud

Foorumi kasutamise kodukord:
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli moderaator

+2
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan küll et võib ülekaalust ja loidusest olla.
Enne teise lapse saamist olin 175cm pik ja kaalu 60-65kg. Nüüd kaal aga 75kg ja tunnen tihti, et ei jaksa paljut ja väsin ruttu.
Sellest 10st ülekilost on kuidagi vägab raske lahti saada.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füüsiline vorm on kehvake, pole spordiinimene. Kas asi võibki olla halvas vormis? Vanust ka juba 45, kas treenimatus annab nüüd järjest enam halva enesetunde näol tunda?

Jah.
Vähe liikuval inimesel hakkab aju ka kannatama, sest just ainult liikumise ajal toodab aju teatud vajalikke aineid. Kehakaal ei olegi nii väga teema. Tähendab, eks ta on ka, aga aju on peamine.
Loe seda:
https://www.apollo.ee/tugev-aju.html
Hiljuti oli Elisa raamatuäpis ka olemas see raamat.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga on sama, aga lisaks on ka muid tervisehäireid ja viimased 3 päeva olen veidi hädas verise ninaga. Ülekaaluline ei ole ja olen kodune praegu veel.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 10:29; 30.01 14:12; 31.01 16:12;
To report this post you need to login first.

….töötan kodus ja väikese koormusega (raamatupidamine)….

….ja olen kodune praegu veel…..

Ilmselgelt on ju tegemist vähesest liikumisest ja vähesest koormusest tingitud hädaga. Liikumine ei tähenda ka alati 10km jooksmist või 5x nädalas zumba trenni. Ka suurem töökoormus on liikumine, ka see, et on kohustus vara ärgata ja kodust välja minna on liikumine. Liiga lihtsa ja hea elu sündroom on see teil (juhul kui tervis on kontrollitud, analüüsid korras ja öine uni hea).

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teerulli alla? Ma mõtlesin, et inimene on hädas krooniliste valudega….

Tõesti arvad, et inimene tunneb ennast pärast teerulli alla jäämist lihtsalt väsinult?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teed liiga vähe.
Tänapäeval ei räägita piisavalt sellest, kui halvasti mõjub vaimsele ja füüsilisele tervisele see olesklemine, mingit õiget pinget ei ole, praktiliselt vegeteerid, siis hakkab igasuguseid mõtteid ja haigusi tekkima.
Olen ise selle tee läbi käinud. Stabiilne ja pingevaba elu on idee poolest tore, tean küll. Ka lapsega kodus olles võib sama asi tekkida, aga emad ajavad selle mingite pseudopõhjuste kaela.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenni tuleb teha ja soojal maal puhkamas käia. Kogu lugu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, ainult et mul tõesti on ka kroonilised valud (valutavad käed, jalad ja selg, massaazhist on abi ainult hetkeks) ja soojal maal käin ka. Ainult et enam ei naudi neid reise, sest mis seal nautida, kui enamuse ajast tahaks pikali olla ja midagi ei jaksa teha. Ma ka kodune. Ja ei saa öelda, et ma teen liiga vähe, mu pere elutempo on selline, et olen tihti nagu orav rattas. Peale selliseid päevi on eriti ränk olemine…Mul ei ole asi selles, et ma väsin ruttu, ma olen kogu aeg väsinud, ka enne pingutust, ka hommikul ärgates jne. Sellist puhanud värsket tunnet nagu polegi. Lisaks on veel pidevalt tunne, nagu oleksin viirushaiguses.

Siiani ei ole aru saanud, mis mind vaevab. Kindlasti ei ole see praegune ilm ega see, et kodune olen, sest need hädad vaevavad mind juba ligi 10 aastat ja algasid need siis, kui käisin täiskohaga tööl.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 13:04; 30.01 13:08; 30.01 13:12; 30.01 14:01; 31.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide kui on kroonilise väsimuse sündroom, siis ei ole aktiivne liikumine näidustatud, see väsitab veelgi rohkem. Krooniliselt väsinu peab võtma kõike tasakesi, sammhaaval. Igasugu jooksud ja kiirkõnnid teevad ainult halba, sobib kas vaikne jooga või rahulik ujumine või väike jalutuskäik, aga kui asi päris hull, siis isegi need mitte. Ma olen nii palju lugenud krooniliselt väsinute lugusid, seal üks ütles näiteks, et kui ta diagnoosi sai, siis esimesed kuus kuud ta ei teinud midagi. Mitte mingit sporti. Järgmisel kuuel kuul hakkas kodust välja minema, kõndis 3-5 minutit korraga. Ja nii edasi.
Siinsed kommenteerinud enamus ilmselt ei tea, mida tähendab krooniline väsimus, sestap ka ebaadekvaatsed soovitused, mida tuleb ettevaatusega võtta.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 13:04; 30.01 13:08; 30.01 13:12; 30.01 14:01; 31.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

….töötan kodus ja väikese koormusega (raamatupidamine)….

….ja olen kodune praegu veel…..

Ilmselgelt on ju tegemist vähesest liikumisest ja vähesest koormusest tingitud hädaga. Liikumine ei tähenda ka alati 10km jooksmist või 5x nädalas zumba trenni. Ka suurem töökoormus on liikumine, ka see, et on kohustus vara ärgata ja kodust välja minna on liikumine. Liiga lihtsa ja hea elu sündroom on see teil (juhul kui tervis on kontrollitud, analüüsid korras ja öine uni hea).

Ma olen kodune, aga mul on kohustus hommikul ärgata ja kodust välja minna. Nendel päevadel on väga raske. Nädalavahetusel, kui saan hommikul magada, on tunduvalt kergem. Ja et mul on sama asi juba tööl käies, kui mul oli vaimselt stressav töö, kaks väikelast ja hunnik kohustusi, siis ei saa seda kuidagi hea ja lihtsa elu kaela ajada.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 13:04; 30.01 13:08; 30.01 13:12; 30.01 14:01; 31.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kodune, aga mul on kohustus hommikul ärgata ja kodust välja minna. Nendel päevadel on väga raske. Nädalavahetusel, kui saan hommikul magada, on tunduvalt kergem. Ja et mul on sama asi juba tööl käies, kui mul oli vaimselt stressav töö, kaks väikelast ja hunnik kohustusi, siis ei saa seda kuidagi hea ja lihtsa elu kaela ajada.

Jah, tänapäeval peetakse kurnavaks juba nõudepesumasina nupu vajutamist. Kui veel peab autoga trepist treppi sõitma, siis ongi krooniline väsimus ja depressioon kallal.

+7
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kodune, aga mul on kohustus hommikul ärgata ja kodust välja minna. Nendel päevadel on väga raske. Nädalavahetusel, kui saan hommikul magada, on tunduvalt kergem. Ja et mul on sama asi juba tööl käies, kui mul oli vaimselt stressav töö, kaks väikelast ja hunnik kohustusi, siis ei saa seda kuidagi hea ja lihtsa elu kaela ajada.

Jah, tänapäeval peetakse kurnavaks juba nõudepesumasina nupu vajutamist. Kui veel peab autoga trepist treppi sõitma, siis ongi krooniline väsimus ja depressioon kallal.

Veelkord, minu vaevused algasid, kui käisin täiskohaga tööl, tegelesin kahe lapsega ja elasin kiiret elu. Üritasin ka trennis käia, aga loobusin, sest lihtsalt ei jaksanud. Tol ajal ei sõitnud trepist treppi ega tegelenud vaid nupuvajutamisega, vaid peale tööd käisin poes, tegin söögi, käisin lastega õues, tegelesin nendega jne. Niimoodi kõik päevad, üsna üksinda. Ja olin surmväsinud ning selle väsimuse tagajärgi kannatan siiani, kuigi enam tööl ei käi (trennis ka mitte, ei jaksa).

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 13:04; 30.01 13:08; 30.01 13:12; 30.01 14:01; 31.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul algasid teise rasedusega igasugused tervisehäired ja metsik väsimus siiani. Trenn on kodus olemas, lapse teenindamine ja jooksmine. Mulle jällegi öeldi, et ülekoormus, sest põlved läbi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 10:29; 30.01 14:12; 31.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata mis talv see on.. november kestab juba kolmandat kuud ja jaanuar tundub 60 päeva pikkune, ja päikest pole ollagi. Veel paar kuud ja hakkab paremaks minema:) D-vitamiin aitab ka natuke. Vähemalt mulle tundub kesktalvise väsimuse puhul, et varem kui ma D vitamiini pidevalt ei võtnud, olin veel väsinum. Jaksu Sulle, teemaalgataja!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama probleem!:( Ainult et mina 29 . Lasin teha analüüsid ja kõik oli ok. Ise kahtlustan et ravimitest mida tarvitan igapäevaselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus töötamine…
Olen ise seda teinud ja sealt probleemid kõik alguse saavad. Inimesel on vaja siiski kodust välja inimeste hulka. Annab energiat ja alandab ka kaalu. Kunagi üks 70 kanti proua ütles, et kui tema koju jääks, siis poleks põhjust juukseharjagi pähe panna. Ühesõnaga lihtsalt muutud mugavaks.Ta teadis, mis hoiab inimese tegusa ja elurõõmsana.
Omal nahal kogesin ka seda, et ega kodus töötamist keegi tõsiseks tööks pea, rohkem nagu nalja tegemine.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:03; 31.01 08:06; 31.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata mis talv see on.. november kestab juba kolmandat kuud ja jaanuar tundub 60 päeva pikkune, ja päikest pole ollagi. Veel paar kuud ja hakkab paremaks minema:) D-vitamiin aitab ka natuke. Vähemalt mulle tundub kesktalvise väsimuse puhul, et varem kui ma D vitamiini pidevalt ei võtnud, olin veel väsinum. Jaksu Sulle, teemaalgataja!

Tema probleem on juba aastaid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:03; 31.01 08:06; 31.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, masendav elu- energiat ei ole mitte midagi teha. Kadestan neid inimesi, kes käivad/teevad/suhtlevad….kui saaks veerand nende energiast endale, oleks juba õnnelik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ka kodus ja tunnen kohati, tegelikult päris tihti, täpselt sama. Hommikul ei saa liikuma, uimane olla, kõik kohad kanged jne. Samuti mõjub mulle kohutavalt see ilm ja päikese puudus.

Aga ma ajan ennast igal hommikul enne 7-t üles, saadan lapsed kooli/lasteaeda ja lähen jookmsa. Iga ilmaga. Pärast jooksu harjutused ja külm dush. Ja ootan kevadet. Ja see aitab ja tõmbab päeva käima küll. Kui sa ise ennast liikuma ei sunni, siis järjest uimasemaks ja depressiivsemaks muutud. Ma olen küll veel 10a noorem ja 10kg kergem ja lapsed ka väiksed, need hoiavad ka tegevuses ja graafikus, ei saa lõunani uimata ja sussi sahistada.

Kui sa muud moodi ei saa endale elu sisse, siis võib-olla tekita endale mingi kellaajaline kohustus. Töö, trenni vmt asja näol

Kalamaksaõli, d vitamiin, raud vms aitavad ka

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka umbes kuu aega kodune olnud ja nõustun paljude eelkirjutajatega, et see võib põhjus olla. Mul on juba sellest kuust ajast nii vastik olla… loid, laisk ja ebaproduktiivne tunne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siin mitu korda kirjutanud, aga korra mainin veel, (kuigi ma ei ole teemaalgataja), et kui mul oleks kodusest mõnusast elust vaevused, oleks lahendus lihtne. Aga mul ei ole, kõik algas siis, kui olin tööinimene ja kestis sel ajal mitu-mitu aastat. Võibolla teistel siis nii on, aga on ka juhtumeid, nagu mina, kus hoopis kurnav ja väsitav töölkäimine ja kodune elu andsid mulle sellise hoobi, et nüüd olengi pooleldi invaliid. Kui lapsed olid väiksed, ei saanud ma kunagi end välja magada, rahulik ööunigi oli vaid unistus. Kuna see kestis aastaid, siis ühel hetkel ütles mu organism üles. Tahaks küll tööle minna, aga pole võimalik, energiat pole. Õnneks ma ei pea, võin ka kodus olla, perele on minust niimoodi rohkem kasu ka. Söön kõikvõimalikke vitamiine ja toidulisandeid, d-vitamiini, rauda, kalaõli, magneesiumi, enesetunnet need paremaks pole muutnud.

Mul ei ole mingit vahet ka suvisel, soojal või päikselisel ajal.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.01 13:04; 30.01 13:08; 30.01 13:12; 30.01 14:01; 31.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen siin mitu korda kirjutanud, aga korra mainin veel, (kuigi ma ei ole teemaalgataja), et kui mul oleks kodusest mõnusast elust vaevused, oleks lahendus lihtne. Aga mul ei ole, kõik algas siis, kui olin tööinimene ja kestis sel ajal mitu-mitu aastat. Võibolla teistel siis nii on, aga on ka juhtumeid, nagu mina, kus hoopis kurnav ja väsitav töölkäimine ja kodune elu andsid mulle sellise hoobi, et nüüd olengi pooleldi invaliid. Kui lapsed olid väiksed, ei saanud ma kunagi end välja magada, rahulik ööunigi oli vaid unistus. Kuna see kestis aastaid, siis ühel hetkel ütles mu organism üles. Tahaks küll tööle minna, aga pole võimalik, energiat pole. Õnneks ma ei pea, võin ka kodus olla, perele on minust niimoodi rohkem kasu ka. Söön kõikvõimalikke vitamiine ja toidulisandeid, d-vitamiini, rauda, kalaõli, magneesiumi, enesetunnet need paremaks pole muutnud.

Mul ei ole mingit vahet ka suvisel, soojal või päikselisel ajal.

Sama. Olen põneval reisil ka väsinud olemise ja tundega ja muud füüsilised häired annavad ka seal endast märku, kuigi veidi küll leebemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 10:29; 30.01 14:12; 31.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka varasematel aastatel pidev väsimus, lisandus ärevushäire ja paanikahood. See oli motivaatoriks, miks võtsin ennast kätte ja muutsin elustiili. Ei saanud lihtsalt enam vanaviisi. Nüüd jälgin, et magaksin iga päev vähemalt 7 tundi. 3 x nädalas käin ujumas või kõndimas, korra nädalas joogas, kui jõuan. Lisaks teen kodus shindo venitusi. Toitun nii nagu vahemere dieet ette näeb: palju puu ja köögivilju, täisteratooteid, pähkleid, seemneid, kaunvilju, 3x nädalas kala. Lihast ainult linnuliha (3-4 x nädalas kuni 50 g korraga) ja natuke maitsestamata piimatooteid. Poolfabrikaate ei tarbi, maiustusi harva. Lisaks d vitamiin. Mul ei ole enam mingit väsimust ja tunnen ennast hästi, õhtul töölt tulles on küllalt energiat, et toimetada.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:51; 31.01 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka varasematel aastatel pidev väsimus, lisandus ärevushäire ja paanikahood. See oli motivaatoriks, miks võtsin ennast kätte ja muutsin elustiili. Ei saanud lihtsalt enam vanaviisi. Nüüd jälgin, et magaksin iga päev vähemalt 7 tundi. 3 x nädalas käin ujumas või kõndimas, korra nädalas joogas, kui jõuan. Lisaks teen kodus shindo venitusi. Toitun nii nagu vahemere dieet ette näeb: palju puu ja köögivilju, täisteratooteid, pähkleid, seemneid, kaunvilju, 3x nädalas kala. Lihast ainult linnuliha (3-4 x nädalas kuni 50 g korraga) ja natuke maitsestamata piimatooteid. Poolfabrikaate ei tarbi, maiustusi harva. Lisaks d vitamiin. Mul ei ole enam mingit väsimust ja tunnen ennast hästi, õhtul töölt tulles on küllalt energiat, et toimetada.

Super tubli oled. Kuidas ärevusest ja paanikahoogudest lahti said?
Kas on ka kindlaid maiustusi, mida sööd? Ise just hädas suure magusaisuga hädas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.01 08:03; 31.01 08:06; 31.01 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka varasematel aastatel pidev väsimus, lisandus ärevushäire ja paanikahood. See oli motivaatoriks, miks võtsin ennast kätte ja muutsin elustiili. Ei saanud lihtsalt enam vanaviisi. Nüüd jälgin, et magaksin iga päev vähemalt 7 tundi. 3 x nädalas käin ujumas või kõndimas, korra nädalas joogas, kui jõuan. Lisaks teen kodus shindo venitusi. Toitun nii nagu vahemere dieet ette näeb: palju puu ja köögivilju, täisteratooteid, pähkleid, seemneid, kaunvilju, 3x nädalas kala. Lihast ainult linnuliha (3-4 x nädalas kuni 50 g korraga) ja natuke maitsestamata piimatooteid. Poolfabrikaate ei tarbi, maiustusi harva. Lisaks d vitamiin. Mul ei ole enam mingit väsimust ja tunnen ennast hästi, õhtul töölt tulles on küllalt energiat, et toimetada.

Super tubli oled. Kuidas ärevusest ja paanikahoogudest lahti said?

Kas on ka kindlaid maiustusi, mida sööd? Ise just hädas suure magusaisuga hädas.

Paanikahoogude tõttu sain 6 kuud antidepressante ja psühhoteraapiat. Kui ravimid ära jätsin, kippus ärevus tagasi tulema. Siis tegingi elustiilis muudatused. Mul olid ka valud ülaseljas abaluupiirkonnas ja rinnakus, nendest sain lahti tänu nõelravile. Tunnen ennast nüüd füüsiliselt hästi, aga mõtetega tuleb veel tööd jätkata, vanade mõttemustrite ja uskumuste muutmine võtab aega.
Magusaisu on mul ka üsna tihti, tavaliselt puuviljad aitavad, aga aeg-ajalt söön 1-2 tükki shokolaadi, see on mu lemmik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:51; 31.01 22:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Pidevalt tunne, nagu oleks teerulli alla jäänud