Esileht Ilu ja tervis Pidevalt vahetuvad meeleolud

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pidevalt vahetuvad meeleolud

Postitas:
Kägu

Mure siis selline. Olen juba aastaid hädas pidevate meeleolukõikumiste ning tujude üles-alla käimisega. Olen aastate jooksul käinud enda probleemidega psühhiaatrite ja psühholoogi juures. Olen tarvitanud nende aastate jooksul mitmeid erinevaid ravimeid, mis pole nagu ka soovitud edu toonud. Kuna psühhiaatri juurde pikad järjekorrad, oli perearst mu telefonikõne peale nõus välja kirjutama ravimi Zoloft, mida olen tarvitanud nädala. Samuti võtan õhtuti parema une soodustumiseks Ketipinori 25mg, mis aitab vaheldiva eduga. Aga ikkagi ei saa ma aru, kuidas need tujud ja mõttemaailm niimoodi muutuda saavad. Kardan pidevalt õhtuti magama minna, sest iial ei tea, mis tujuga järgmisel hommikul ärkan. Ausalt, selline tunne, et ei suuda end kuidagi juhtida ning olla adekvaatne. Vahepeal pole meeleolul midagi häda, siis ootamatult võib tekkida väga suur masendus ning allaandmise tunne jne. Kahjuks vaevavad mind pidevalt isegi suitsiidimõtted. Need tekivad lihtsalt iseenesest ning ma ei saa sinna midagi parata. Tunne, et mind pole kellelegi vaja, pole sõpru, rahaliselt on nii raske, kuna elan üksi ja pean kõik rahalised kohustused ise tasuma-kallis korterüür, kommunaalid jne. Mitmed on mulle öelnud ka, et käingi tööl ainult selle jaoks, et elamispinna eest maksta. Ega nii see ongi. Aasta tagasi elasin üle väga traagilise juhtumi ning kaotasin päevapealt too. Järgnes must masendus, depressioon jne. Oeh….vabandust tõesti, et suisa nii pikk kiri tuli, aga lihtsalt ei oska enam. Pidevalt lähen õhtul magama ka raskelt ohates, tahtmata järgmist paeva nãha ka. Olen 28a, täitsa üksik ja kohati tundub, et ka üksinda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõrvalt tundub, et sulle oleks vaja pigem asjalikku teraapiat, mis õpetaks sind oma tujudega toime tulema. Keegi ei ole tegelikult 24/7 õnnelik, enamusele tundub mingil hetkel, et elu pole elamist väärt. Kuna oled palju üksi ja sul pole võimalik oma emotsioone kellegiga jagada, jääd neisse kinni ja tähtsustad neid üle kuni selleni, et ongi enesetapu mõtted jne. Tabletid siin vaevalt et lõplik lahendus on. Otsi hea terapeut ja püüa leida võimalusi vähem üksi olla, inimestega suhelda. Mine või trenni, otsi huviala tegevusi, midagi, mis su vaba aja rohkem ära sisustaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskilt otsast tuleb probleeme lahendama hakata. Korteri saad näiteks valida vastavalt oma võimalustele. Tablettide mõju tuleb sul mitu kuud oodata, aga kui probleeme ei lahenda/vähenda, siis pole neist mingit abi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks neid tujusid põhjustabki enamasti üksindus. Võid teha küll head nägu, aga alateadvust juba ära ei peta. Vähemalt minu puhul onnii, vanust ainult aastaid rohkem.
Ise olen tähele pannud, et ka magusa ja rämpstoidu söömine mõjutab meeleolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas su hormonaalne tasakaal on? Olen ka loomult hästi äkiline ja närviline, seoses söömishäirega kaotasin päevad ja kehas puudub östrogeen ja olen täielik koletis. On ka AD peale pandud, algul tegi elu ilusaks, aga pärast kahte aastat olen immuunne suht ja olen samasugune üles-alla tujudega edasi. Nii raske, lapsest on kõige rohkem kahju, kui emmel jälle „paha päev“, õnneks mees on mul super ka isana. Ei tea vaid kaua ta mind välja kannatab…

Please wait...
Postitas:
Kägu

kogu teemaalgatuse võib meelevaldselt taandada põhiprobleemile: pole meest, kes minu eest maksaks arved ja üksindus.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Ilu ja tervis Pidevalt vahetuvad meeleolud