Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Pidulaud kahele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Pidulaud kahele

Postitas:

Soovitage, mida maitsvat panna lauale vana-aasta õhtuks, kui meid on ainult 2 inimest. Verivorste ja kapsaid ei viitsi hakata tegema aga mingeid väiksemaid roogi võiks valmistada ja osta. Andke ideid, palun!

Ise ostaks hea meelega sushit, aga kaaslane ei söö seda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil karjutaks selle peale “parti!” 😀  fileed pole raske ise teha ja väga head on ka poest confit valmisküpsetatud pardikoivad, ongi just pakis 2 tk.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Meil karjutaks selle peale “parti!” 😀 fileed pole raske ise teha ja väga head on ka poest confit valmisküpsetatud pardikoivad, ongi just pakis 2 tk.

Kõlab hästi! Mis te kõrvale serveerite?

0
0
Please wait...
Postitas:

Pohlamoosist ja praeleemest saab hea kastme pardi kõrvale (kui pohlamoosist on villand, siis muststõstar, kirss, apelsin, kõik sellised on head pardile seltsiks). Ja kui tavalist praekartulit ei taha, siis hasselbachi kartulid küüslauguga vms ja värske salat.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Praegu liigub hea hinnaga lõhet ja forelli (fileed pean silmas). Kõrvale riisi näiteks.

+2
-1
Please wait...
Postitas:

Kas see kahe koivaga pardi confit on maitsev? Kunagi olen seda teinud, aga mu meelest ei olnud see suurem asi. Parandage mind, äkki ma mäletan valesti? Ostsime seda

https://www.selver.ee/pardi-confit-rannamoisa-500-g

0
0
Please wait...
Postitas:

See on see pakend jah. Polnud tal häda midagi, kui ahjus pealt krõbedaks lasta (nagu ka endatehtud confit´ga tehakse ju lõpuks), siis on lausa hea, pehme. Rasva ma pakendist ahjupannile ei pannud, ainult puljongiosa kasutasin, siis ei saa kaste ka nii rasvane. tahtmise korral võib seda kasutada juurikate või panni/praekartulite jaoks hiljem, pardirasvaga on kartulid head krõbedad.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas see kahe koivaga pardi confit on maitsev? Kunagi olen seda teinud, aga mu meelest ei olnud see suurem asi. Parandage mind, äkki ma mäletan valesti? Ostsime seda

https://www.selver.ee/pardi-confit-rannamoisa-500-g

Mulle ka ei maitsenud. Ma teeks iga kell ise. Pole raske ka. Hõõrud soola ja pipraga sisse, ~3 tundi 150 kraadi ahjus ja ongi valmis.

+5
-4
Please wait...
Postitas:

Äkki küülikut? https://www.selver.ee/kuulik-terve-peata-kulmutatud-kg

Kahele paras, kuna ega seal hullult palju liha pole. Retsepte leiab palju.

Veel pakuks vutti, vähemasti Kaubamaja toidumaailmas on nad toorena suht alati olemas, ma ei tea muidugi kuskandi inimene olete, aga Tartu-Tallinn, siis saab sealt vuti kätte küll 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Meil oleksid erinevad kalalised-mereannid, näiteks kalamari väikeste pannkookidega, hapukoore, hakitud sibulaga, silmud, angerjas, krevetid, kammkarbid jne. Lisaks erinevaid juuste, teeks midagi põnevat ahjus – vutti juba pakuti.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Kui neist kahest üks on mees mitte laps, siis küülikust ja vutist ei saa kõhtu küll suurt midagi. Kalalised on hea soovitus. Aga kui sushit ei söö, äkki ei söö kala ka. Siis ikka kanake ahju. Kindel värk vähemalt.

+2
-5
Please wait...
Postitas:

Kui neist kahest üks on mees mitte laps, siis küülikust ja vutist ei saa kõhtu küll suurt midagi. Kalalised on hea soovitus. Aga kui sushit ei söö, äkki ei söö kala ka. Siis ikka kanake ahju. Kindel värk vähemalt.

Küülik ja vutt on piisavad, kui pakkuda ka näiteks enne snäkke või siis lauas eelrooga ja desserti. Ise küll eriline vutisõber ei ole, ei viitsi selle nokkimisega tegeleda. Ise eelistan ikka parti. On natuke erilisem kui igapäevaroog, aga samas ka kõhtu täitev ja pole ka keeruline valmistada. Kana on alati kindla peale minek, aga kuna ise söön seda suhteliselt iga päev, siis pidupäevaroaks ei valiks. Samas ega pidulikkus ei olenegi väga sellest, kas pakud kana, küülikut, parti või vutti, vaid pigem ikka valmistamisviisist, lisanditest ja serveeringust, mis annavad märku, et on igapäevaroaga võrreldes rohkem vaeva nähtud.

+8
-1
Please wait...
Postitas:

Kui sa verivorsti jaoks just ise siga ei tapa, vaid ostad poest valmis vorstid, siis on neidki ju mingid vaid poolekilosed pakid olemas?

+3
0
Please wait...
Postitas:

ei olegi midagi väga suurt vaja. vana-aastaõhtu on nagu rohkem snäkiõhtu nagunii, mu meelest. juustud, prosciutto, mingi suitsutatud vorst, miniquiche’id, värske salat, mozzarella ja tomati, basiiliku salat, sai, ehk mõni mandariin.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Tee kaks rooga, üks ühele maitsele, teine teisele. Üldiselt vana-aasta õhtul võibki ka ju mitu toitu laual olla. Oma mehe maitset tead ise ju kõige paremini. Kuid ütlen, et miks üldse vaja toidu kohta küsida kodus , teed ja kõik. Seda ikka ei tee, mida keegi ei söö. Meil on üks külm salat ja soe söök.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Meie tähistame seekord ka ainult oma perega ja (inimesi kokku 7) ja laud tuleb suht igav –  kartuli- ja makaronisalat ja igaühele tema lemmikkattega pitsa (nooremate laste ettepanek,  vanematele lastele ka sobis). Väike snäkivaagen juustude ja salaamiga ning mandariinid-viinamarjad ka.

Kui oleksime mehega kahekesi, siis teeksime ilmselt võileivatordi ja ostaksime suitsuangerja:)

+3
0
Please wait...
Postitas:

Inimene kirjutab, et ta ei viitsi vaaritama hakata, isegi verivorst ahju lükata on liiast, ja tahab sushit osta. Käod soovitavad teha ikka mitu toitu, 3 h ahjus, tervet küülikut ja toorest vutti, eelrooga ja desserti. 🤦

Kui ikka üldse ise teha ei viitsi, ma laseks boltide ja woltidega midagi kohale tuua, loodetavasti need vana-aastaõhtul ikka töötavad.

+9
-1
Please wait...
Postitas:

Me ostsime ka täna suitsuangerja. Juba maitsesin ka, nii hea oli. Selverist sai ostetud. Salatit teen homme ja sült-kartul tuleb ka.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Mina teeks ka kala ja mereandidest snäkke ning kihisevat jooks juurde. Natuke juustu ja viinamarju ning sinki. Kusjuures neid valikuid on ka Stockmannis saada ja ei pea ise vaaritama. Natuke magusaid makroone vms kõrvale. Ei pea hullult vaaritama.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kana on alati kindla peale minek, aga kuna ise söön seda suhteliselt iga päev, siis pidupäevaroaks ei valiks. Samas ega pidulikkus ei olenegi väga sellest, kas pakud kana, küülikut, parti või vutti, vaid pigem ikka valmistamisviisist, lisanditest ja serveeringust, mis annavad märku, et on igapäevaroaga võrreldes rohkem vaeva nähtud.

Kas sinu arvates peab vana-aasta õhtul eriliselt vaeva nägema? Mis on selle põhjus või eesmärk, viitsid seletada? Tuleb vana-aasta õhtu ja siis keegi naine (palju harvem mees) hakkab millegipärast rohkem vaeva nägema. Palun selgitust sellele nähtusele.

Mina seda ei tee ja ei mõista, seetõttu küsingi. Mina näen vaeva (ükskõik mis valdkonnas) siis, kui selleks on vajadus. Milline vajadus on rohkem vaeva näha mitte millegi muu pärast kui kalendri kuupäevadest tingituna? Kui jabur veel saab inimene olla?

+4
-9
Please wait...
Postitas:

Inimene kirjutab, et ta ei viitsi vaaritama hakata, isegi verivorst ahju lükata on liiast, ja tahab sushit osta. Käod soovitavad teha ikka mitu toitu, 3 h ahjus, tervet küülikut ja toorest vutti, eelrooga ja desserti. 🤦

Kui ikka üldse ise teha ei viitsi, ma laseks boltide ja woltidega midagi kohale tuua, loodetavasti need vana-aastaõhtul ikka töötavad.

Vahet ju pole. Siis ostku kaks erinevat toitu. Endale sushi ja mehele pitsa.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas sinu arvates peab vana-aasta õhtul eriliselt vaeva nägema? Mis on selle põhjus või eesmärk, viitsid seletada? Tuleb vana-aasta õhtu ja siis keegi naine (palju harvem mees) hakkab millegipärast rohkem vaeva nägema. Palun selgitust sellele nähtusele. Mina seda ei tee ja ei mõista, seetõttu küsingi. Mina näen vaeva (ükskõik mis valdkonnas) siis, kui selleks on vajadus. Milline vajadus on rohkem vaeva näha mitte millegi muu pärast kui kalendri kuupäevadest tingituna? Kui jabur veel saab inimene olla?

Mina saan aru, et jutt käib vana-aastaõhtu pidulauast, mitte lihtsalt ühest tavalisest igapäevasest õhtusöögist.

Miks on jabur pidulaua tegemiseks pingutada ja midagi tavapärasest erinevamat pakkuda?

+11
-1
Please wait...
Postitas:

Milline vajadus on rohkem vaeva näha mitte millegi muu pärast kui kalendri kuupäevadest tingituna?

Ära sina näe siis, keeda putru või tee härjasilma, mul täitsa savi. Ma muidu rääkisin lihtsalt pidudest, mitte mingitest kuupäevadest. Kena piduõhtut.

+11
-1
Please wait...
Postitas:

Milline vajadus on rohkem vaeva näha mitte millegi muu pärast kui kalendri kuupäevadest tingituna?

Ära sina näe siis, keeda putru või tee härjasilma, mul täitsa savi. Ma muidu rääkisin lihtsalt pidudest, mitte mingitest kuupäevadest. Kena piduõhtut.

See on vist seesama tüpaaž, et mille krdi pärast peaks naistepäevaks või sünnipäevaks lilli tooma? Toon aasta jooksul kas või iga jumala päev lilli, aga mitte mingil juhul nendel päevadel, mil traditsioon seda eeldab.

+4
-1
Please wait...
Postitas:

Ta tahab meintriimist erineda, ju ta see kurikuulus oma peaga mõtleja 🙂 see on juba aastaid kõige tavalisem asi, et tahta mitte olla tavaline. Tõpoolest, tehku kasvõi võileiba, aga on ju vaja ka kõva häälega kõigile teatada, kuidas tema pole pime kaasjaooksik kõikide traditsioonidega, mida tema “lihtsalt ei mõista” 🙂

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Toon aasta jooksul kas või iga jumala päev lilli, aga mitte mingil juhul nendel päevadel, mil traditsioon seda eeldab.

Eks inimesed on jah erinevad. Mulle meeldib kogeda erilisi sündmusi ja luua tähtpäevadest mälestusi. Aastavahetus on pidulik sündmus kahekesi, ka üksi tähistades ja tahan selle enda jaoks eriliseks teha.

+4
0
Please wait...

Ahjus 3h küpsev praad nõuab vähem vaeva kui mingite nikside-näkside tegemine. Ma tegelikult ei kujuta üldse ette, mida teemaalgatajale soovitada kui isegi verivorsti ahju lükata on liig. Äkki ta viitsib ise kirjutada, mis siis lõpuks söögiks sai.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Ta tahab meintriimist erineda

Kui ma tohiksin ehk mainida, siis see sõna eestipäraselt oleks meinstriim, mitte meintriim.  Tänan ja pole tänu väärt.

Ingliskeelset sõna võid ju ise guugeldada, siis enam teinekord nii nõmedalt ei eksi.

+2
-7
Please wait...
Postitas:

See on vist seesama tüpaaž, et mille krdi pärast peaks naistepäevaks või sünnipäevaks lilli tooma? Toon aasta jooksul kas või iga jumala päev lilli, aga mitte mingil juhul nendel päevadel, mil traditsioon seda eeldab.

Meenus üks kunagine mitte vaidlus küll, aga mitmete sugulastega lõõpimise stiilis sõnavõtt lillede teemal.  Ja käis läbi ka, et “ma küll naistepäevaks lilli ei vii, see ju nõukaaegne tähtpäev, ja emadepäevaks ka ei vii naisele, et ega naine pole mu ema”. Aga millal siis? Siis, kui tahan. Millal siis tahad” Ei tea.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Meenus üks kunagine mitte vaidlus küll, aga mitmete sugulastega lõõpimise stiilis sõnavõtt lillede teemal.  Ja käis läbi ka, et “ma küll naistepäevaks lilli ei vii, see ju nõukaaegne tähtpäev, ja emadepäevaks ka ei vii naisele, et ega naine pole mu ema”. Aga millal siis? Siis, kui tahan. Millal siis tahad” Ei tea.

No täpselt! Sellised mehed tegelikult ei vii mitte kunagi naistele lilli. Ka mitte niisama “siis, kui ise tahan”.

+5
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Kodunurk Pidulaud kahele