Esileht Pereelu ja suhted Pidutsemisest (taaskord alkoholist)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Pidutsemisest (taaskord alkoholist)

Postitas:
Kägu

Seoses selle laste ja alko teemaga kargas pähe, et uuriks, et kuidas on teie tutvusringkonnas või sugulaste seltsis suuremad peod (sünnipäevad, juubelid, pulmad, jaanipeod jms) välja näinud. Just alko osas. Kas alko voolab ojadena ja tabimine on piiritu ja viib mingi osa seltskonnast pilditu olekuni? Tuleb ette sõnelusi jne? Hommikul algab peaparandamine? Või suudetakse jääda normaasetesse piiridesse? Võiks lisada ka selle, et kas taolised peod on lastega või ilma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Pidutsemisest (taaskord alkoholist)

meie suur sõpruskond pidutseb koos normaalse alkotarbimisega. lapsed teavad, et suured pidutsevad alkoholiga. lapsed ninapidi juures ei passi, neil omad tegemised.
tavaliselt keegi pildituks ei joo ja lapsed üldiselt magavad juba, kui keeled liiga pehmeks lähevad.
kuna meil on seltskond ülisportlik, siis pead parandame me ühis-sportmängude saatel (jalka, petang, noolemängud, kull..talvel bowling) st. et joogiks järgmine päev ruumi ei jäägi;)

tavaliselt on täiskasvanute ja laste suhe 20:15

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kohalik

Minu tutvus-, sõprus- ja perekonnas pole ühelgi peol alkoholi ojadena voolanud ega keegi pildituks end joonud.

ja peaparandust pole ka vaja olnud.

Laste-täiskasvanute suhe on u 2:1

Me sellised imelikud inimesed ilmselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie suguvõsas ja sõpruskonnas praktiliselt alkovabasid üritusi pole, kuid pildituks joomisi ka mitte. Noh, eks vahel ole kogused päris suured ja on mindud vähe ülemeelikuks, kuid selleks ajaks on lapsed ammuilma magama pandud. Lärmamist, sõnelemist pole, kaklust ammugi mitte. Jorisetakse vaikselt hommikuni ning kas jäädakse sõprade poole magama või kutsutakse takso.
Suguvõsa üritused piirduvad tavaliselt veini ja väikese konjakiga.
Kusjuures, kui sain täsikasvanuks ja päris hilja alkoholi koos sõpradega tarbima hakkasin, märkasin alles siis, et minu suguvõsa padukarsklane pole. Kui ise ei tarbinud, ei pannud ma nagu tähelegi, et pudelid laual olid, sest keegi ju märkimisväärselt purju ei jäänud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tavaliselt on täiskasvanute ja laste suhe 20:15
[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Laste-täiskasvanute suhe on u 2:1 [/tsitaat]

mul läks vist ennist see SUHTE-asi rappa 😉
aga ma loodan, et kõik said aru, et kui on umbes 20 suurt, on 15 väikest ka kambas 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei joo pildituks, kes joob veini, shampust, mehed õlut või paar klaasi viskit või muud kangemat, purjus pole keegi eriti, niimodi natuke svipsis.
Aga kui ma olen ilma lapseta, ja sõbrannaga välja lähme, siis joome rummi ja võtame natuke lõdvemalt, aga pildituks ikka ei joo, väljas olles tavaliselt joome mingit karastust vms.Et hommikul koos lapsega ärgata ja normaalne olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Rabakana

Juubelitel ja muudel suurtel koosviibimistel on elementaarne, et kutsutud on kõik, ka lapsed.
Alkohol on olemas, huvilistele täiskasvanutele kättesaadav. Iga vanem vaatab ise oma võsukeste järele ja otsustab, kas lubada 16-aastasele üks õlu või ei.
Mõni inimene ei võta üldse, mõni võtab veidi vabamalt… Maani täis pole keegi.
Peaparandust ei vajata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on alati nii palju alkot kodus sahvris, et puudus küll kunagi ei tule ja keegi öösel küla peale alkot otsima sõitma ei pea. Seega võib ütelda – voolab vajadusel ka ojadena. Igaüks võib tarbida, palju süda lubab või sunnib.
Pidu käib tavaliselt 00-02 öösel ja igaüks kõnnib omal jalal voodisse. Lapsed magavad selleks ajaks.
Hommikul parandavad pead vaid joodikud ja selliseid minu sõprade seas ei ole. Sellised inimesed on küll olemas minu suguvõsas, aga nendega ma ei pidutse koos.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen eelkõnelejatega, kelle üritusel (nii lastega kui lastega) alati alkohol siiski olemas on, kui keegi seda ei kuritarvita. Õhtusöögi juurde võetakse tavaliselt klaas head ja sobivat veini, hiljem kohviga väike konjak. Suveüritustel võtavad mehed ikka sauna ja grilli juurde paar õlut ning naised enamasti mõne klaasi naturaalset siidrit või kokteili (meil kombeks selliseid värskete marjadega suvekokteile katsetada).

On paar inimest, kes üldse ei võta. Enamasti on seltskonnas ka paar inimest, kes pole täiskarsklased, kuid kuna hiljem vaja autoga koju sõita, siis ei võta ja ennast sellest kuidagi \”ahistatnuna\” ei tunne. Enamik klaasi või kaks üht koma teist siiski joob. Pildituks pole viimase 10 aasta jooksul keegi ennast joonud :). Isegi kergelt ebaadekvaatseks joomist ei tule enamasti ette. Üks tegelane on küll selline, kes natuke liialdades veidi tüütuks muutub, aga seda juhtub tal väga harva ja no ei pane keegi talle liiga palju seda pahaks.

Üldiselt on nii, et isegi kui keegi joob 3-4 õlut või kokteili, siis sellest on vaevu võimalik purju jääda kui arvestada, et see jaguneb ca 6-7 tunni peale (näiteks hakkame grillima 7 ajal ja tiksume ühe-kaheni).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen radikaalsem. Minu arust on midagi väga valet selles, kui erinevad põlvkonnad koos joovad (ma ei räägi kahest klaasist veinist või pitsist viinast või konjakist, vaid koos joomisest).
20ndates oli meil ühel sõbral kombeks kutsuda pidusse nii sõbrad kui vanemad-onud-tädid, kellest just need viimased pudelisse ei sülitanud. Ikka tõeliselt jube oli näha neid maani täis tädisid ning köögipõrandale magama jäänud poolpaljast ema või muretseda, et onu kedagi kaklustuuril maha ei lööks. Kui nüüd mõtlema hakata, siis ma vist ei käinudki rohkem kui kaks korda sellisel peol, aga ülejäänud korrad olevat ka päris värvikad olnud…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole pidudel, sh ka vanema generatsiooni puhul näinud iial selliseid situatsioone nagu eelkõneleja rääkis. Ju see on oleneb ma ei tea millest aga meie suguselt tarbib alkohooli mõistlikult ja pidituks ei joo end keegi. Enne peo lõppu üldjuhul lõpetatakse ka alko tarbimine, et minnes pea oleks selgem, st ei sumiseks, mis siis, et kaine autojuht on kaasas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on üks sõbranna, kellel on paar korda juhtunud, et ta üleliia võtab. Tegelikult on jube piinlik ja kurb vaadata, kuidas lapsed peavad vaatama, kuidas isa ema autosse aitab.
Suguvõsas on üks tädipoeg, kes suudab ennast peo esimese tunnikese jooksul pildituks juua ja siis tädi või onu tavaliselt panevad ta kuhugi magama. Aga temal endal lapsi ei ole.
Teised tuttavad ja sugulased suudavad kõik niipalju piiri pidada, et pidu jääb alati viisakaks. Keegi ei tuigu, ei aja lolli juttu ja pealtnäha pole arugi saada, et on napsi võetud.
Mina oma lapsepõlvest ei mäleta, et oleks olnud mingit juhtumit, et ema või isa oleks purjus olnud ja mul paha sellepärast. Pigem on meeles tädide saagimine onude kallal, et \”ära enam võta\”. See jäi küll jube piinlikult meelde ja mäletan, et umbes 10-aastase plikana juba lubasin endale, et oma mehe kallal ma tulevikus küll niiviisi tänitama ei hakka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tutvus-, sõprus- ja perekonnas pole ühelgi peol alkoholi ojadena voolanud ega keegi pildituks end joonud.

ja peaparandust pole ka vaja olnud.

Laste-täiskasvanute suhe on u 2:1

Me sellised imelikud inimesed ilmselt.[/tsitaat]

Meie ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Flora

Meie pidudel on ka nii, et alkoholi jätkub igale tema soovi järgi; pildituks keegi ei joo ega oksenda; kaklusi ei toimu; hommikune peaparandus ei ole kombeks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seoses selle laste ja alko teemaga kargas pähe, et uuriks, et kuidas on teie tutvusringkonnas või sugulaste seltsis suuremad peod (sünnipäevad, juubelid, pulmad, jaanipeod jms) välja näinud. Just alko osas. Kas alko voolab ojadena ja tabimine on piiritu ja viib mingi osa seltskonnast pilditu olekuni? Tuleb ette sõnelusi jne? Hommikul algab peaparandamine? Või suudetakse jääda normaasetesse piiridesse? Võiks lisada ka selle, et kas taolised peod on lastega või ilma. [/tsitaat]
Eks onju iga nädal on sellist teemat vaja???

0
0
Please wait...

Postitas:
Kete

Nõuka ajal voolas seda kangemat kraami rohkem tähtpäevadel-olin siis ise laps ja oma suguvõsas enamus täiskasvanuid tarbis.Praegu ma ise ei joo praktiliselt üldse ja läbupidudele ei kipu.Kui ka läheb mauramiseks, mina lasen alati jalga;):):P POle minu jaoks.
Peab tunnistama, et tagavaraks on vahel mõned õlled(mehel)ja siidrid(alko.vaba)ikka külmast võtta.Pole isegi nö.seda poolikut külmas-ravi tarbeks.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Pereelu ja suhted Pidutsemisest (taaskord alkoholist)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.