Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Piim

Postitas:
Kägu

Millegipärast ei lase pealkirja lisada korralikult

Kas keegi on otsustanud suht anda beebile rinnapiima lühikest aega elukorraldusest tulenevatel põhjustel. Nt kui on teine laps ka, kes on raske erivajadusega ja vajab pidevat abistamist. Piima võib katsuda välja pumbata küll, kuid ma ei tea, kui edukas see on. Praegu olen veel rase. Kuidas arstid sellesse suhtuvad, kui põhjus selline ebatavaline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pole aega rinnast anda, siis vist pole pumpamiseks ka? Kui just mingit smart/hands-free pumpasid ei kasuta.

Arvan, et isegi kui sind hukka mõistetakse, siis pea püsti ja jätka otsusega, mis sinu elu kõige mõistlikumaks jätab. Teiste hinnangute pärast pole vaja end pooleks rebida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki saab teisele lapsele osalise ajaga abilise? Mu emal on 2 last (mina ja mu vend) ning ta ütles, et tema puhul oli nagunii hea, kui mees niikaua vanema lapsega tegeles ja rohkem aitas, kui ema vastsündinuga tegeles.
Kõhukoti või kandmislinaga saab suuremat magavat beebit kodus kõhul kanda, ringi liikumine/õõtsumine uinutab beebi magama. Ise kasutasin lina ja kõhukotti kuni umb aastaseks saamiseni, kuni laps tahtis rohkem süles olemist. Pead kandvat beebit saab vist mõne koti või linaga kandmise ajal äkki imetada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teine laps on normintellektiga ja juba 4-5aastane, siis saab talle ikka selgitada, et natuke ootaks, kuni beebit toidad. Sest ega toitma pead ikka, vahet ju pole, kas pudel või rind. Ja ära arva, et annad paarikuusele pudeli kätte ja ise tegeled teise lapsega. Beebi tahab ikka hoolt ja hellust ja toitmine on ainult väike osa sellest.

Tõsi, võib juhtuda, et beebi sööb rinda väga aeglaselt, eriti just esimesed paar kuud. Aga mees saab ju nüüd 30 päeva puhkust võtta, eks siis juba näha ole, kas läheb paremaks. Vb saab peale seda ka esmalt üks, siis teine vanavanem abikd käia, kuni beebi kiiremini sööma õpib.

Aga suurim raskus saab olema ikka olema klassika – beebi uni! Nt kui ta ei maga ka vankris hästi (meil magas 3. lsos esimesed 3-4k vankris 30 min, oma voodis üldse mitte). Kui sa nt pead suuremat last reaalselt tõstma, nt potile vmt, aga beebi magab ainult kõhukotis/linas – hoopis nendele olukordadele mõtle, kes sind abistab. Toitmine on selle kõrval köömen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peres erivajadusega lapsega arvestamine on minu arvates täitsa tavaline. Perearstid puutuvad selliste asjadega kokku rohkem kui mina.

Näiteks kui mul oli vaja silmapõletiku tõttu antibiootikume võtta, siis tuligi samal ajal beebile rpa-d anda. Ei ole vaja liigselt põdeda. Räägi perearstile oma elukorralduse probleemid seoses vanema lapsega ja ta pakub ise lahendusi. Võib-olla imetamisnõustajad oskavad ka midagi soovitada et kumbki laps saaks vajalikku hoolt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kellelgi pole õigust sinu valikutele viltu vaadata või põhjendust küsida. Kui usud, et RPAga on su elu lihtsam, siis nii ongi ja kõik. Laps saab ka sealt kõik vajalikud toitained ja vitamiinid kätte

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh toetavate vastuste eest! Lapsel on tugev aktiivsushäire, hüperaktiivsus, lisaks ka füüsilised hädad. Esimesed kuu aega on jah võimalik puhkust võtta mehel, aga muretsen, mis saab edasi. Suurem laps ainult rinna küljes rippuski, võimalik, et see tulenes ka diagnoosist hoopis. Kogemus terve lapsega puudub. Võib olla polegi asi nii hull, kuid imetamine algul võtab siiski palju aega.

RPA annaks rohkem vabadust ilmselt. Et vanemale lapsele ei jääks ka arusaama, et ema nüüd ainult uue lapsega kinni on ja et mõlemad saaksid ikkagi ema hoolt ja tähelepanu. Väiksemat last kellelegi teisele hoida/toita anda on lihtsam kui suuremat. Ma üsna mures, kuidas see elu üldse toimima saab. Soovisin aga kindlasti tervet last ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi võib samas suuremale ka väga positiivselt mõjuda, tal nüüd nö seltsiline. Nt kui ta ise ei saa vabslt ringi liikuda, siis korraldadagi mähkimine suurema lapse kõrvale. Vannitamine kasvõi elutoas, kile alla panna  (mul tahtis nii 2aastane kui ka 5aastane beebit vannitada).

Eks see mure, kuidas suurem end tunneb, on ka tervete lastega ja et bad pisemale liiga ei teeks. Teie puhul lihtsalt pead suurema kaasamisel rohkem ehk arvestama tema füüsiliste takistustega ja asju vb teisiti korraldama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )