Esileht Imetamine Piim kaob muretsemise tõttu rinnast

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Piim kaob muretsemise tõttu rinnast

Postitas:

Olen lapsega haiglas ning stressi tõttu piima kogus aina väheneb – 8-päevane laps peab sööma rezhiimi järgi iha 3h tagant, lisaks saab ka tilka ja kui rinnast vajalikku kogust ära ei söö, siis tuleb sondist lisa anda. Ei saa lasta tal olla rinnal nii kaua kui tahab ega siis kui ta tahab. Kõrge bilirubiini tõttu ei saa teda ka söömata jätta, muidu oleme jälle intensiivis tagasi. Sööma peaks ta korraga 75, õhtuks juba 80 g, kuid tema sööb ehk 30 ja kuna ma ei jõua lypsta igaks söögikorraks veel ligi 50 g juurde, siis rpa kogus aina suureneb ja rp oma väheneb. Asjale ei aita kaasa ka minu stress, nutt ja magamataolek – paljast kaalu vaatamisest hakkab mul kõhus keerama. .. Tunnen end tõelise läbikukkujana, kuigi osake minust juba leiab, et lõpetada see poolik imetamine yldse ära (rinnad on ka katki, sest laps haarab tihti rinda nagu lutti – ei olnud sydant talle seda kuvöösis nuttes mitte pakkuda ja lutt on tal nyyd pidev abimees)…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 07:09; 09.03 17:02; 10.03 08:23; 10.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere, kas sa oled ka lastehaiglas?
Siin on väga tore imetamisnõustaja, soovitan temaga rääkida, mu palatikaaslasel oli ka 1 päev mure ja siis ta andis talle mingid tilgad, mida ninna tilgutada, ma kahjuks nime ei mäleta, igastahes rinnapiimaasi läks paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe IP pealt postitate, ju te ühes kohas olete:)

Teemaalgataja – püüa asja rahulikult võtta- Ära stressa asja pärast, mida sa hetkel kontrollida ei saa. See ei ole sinu süü! Ning kõige tähtsam on praegu see, et tita kosuks. Soovitan samuti imetamisnõustaaga rääkida.

PS: nibudele aitab Multimam kompress väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin 8 kuud tagasi enneaegsete kaksikutega LH-s. Nagu ma aru saan, olete intensiivist väljas ja lapsega koos. Kui ma lastega koos juba tavapalatis olin, siis ma tegin seal pisut isetegevust ja neid 3h vahesid enam ei järginud – kaalusin ja kirjutasin kõik üles küll, aga söötsin lapsi tihemini (sõltuvalt sellest, kuidas ärkasid, ei hakanud ekstra kella kukkumist ootama ja kui magasid sisse, siis lasin) – tuli nii 9-11 söögikorda ööpäevas ja siis nad lutti ka enam ei tahtnud. Sondist siis juurde ka iga kord ei andnud – jälgisin, et ööpäevane norm saaks täis söödud ja enam vähem ühtlaselt ööpäeva jooksul. Vahel sõi mõni pool normist ja juba 1,5 tunni pärast jälle sama palju – kahe korra peale kokku polnudki juurde vaja anda. Arst jälgis ka ööpäevast kogust kokku ja ütlemist ei olnud.Rinnapiima kogust suurendada saab ikka kõige paremini laps ise ja see, et ta lutti tahab, näitab ju ka, et imeks rohkem või tihemini.

Siis veel üks moment – jälgi, ega sondivoolik ei sega imemisvõtet. Mul üks kaksikutest sõi sondiga rinnast pidevalt vähem kui teine, kuigi rinna otsas justkui tegi tööd ühtviisi, samas jooksis sondi voolik väga ülahuule peal. Õed selles probleemi ei näinud, aga kui sond välja võeti, hakkas ka tema palju suuremaid koguseid ise sööma.

Üks asi veel, kui päevanormi tõstetakse pidevalt, siis on tõesti raske tunne, et ei jõua kuidagi rongile järgi, aga ühel heal päeval ütles meil arst, et sondist pole enam juurde vaja anda, kui 3/4 söögikorra normist ise söövad ja peale sondi väljavõtmist teatas, et välja saame siis, kui ise söövad ära vähemalt pool esialgsest normist ehk siis füsioloogilise miinimumi. Peale sondi väljavõtmist sõid ise rohkem kui miinimumi – kui üks toidukord sõid ka vähem, siis järgmisel korral oli isu suurem ja sõid rohkem. St tahan öelda, et ära muretse – mulle jäi mulje, et esialgu see norm tõstetakse nii kõrgeks, kas nuumamiseks või maovenitamiseks, et hiljem pole siiski nii kurguni täis vaja süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin oma kogemuse põhjal öelda, et minul lendas esimese lapse imetamine vastu taevast just tänu lastehaigla suhtumisele- süüa-süüa-süüa, muudkui toppida süüa, anda lisa ja aina suuremaid koguseid. Eks enda teadmatus ja korralik kuuletumine muidugi lisandusid sellele.
Teise lapsega osaksin kohe imetamisnõustaja poole pöörduda. Kuna laps kaotas peale sündi kaalus üle lubatud normi, oli tal vaja kiiresti kosuda, aga seda mitte suurenevate RPA koguste abil, vaid arvutati välja lapse kaalule vastav päevane toidunorm ja jagati see toidukordade arvu vahel ära. Iga kord enne ja pärast söötmist kaalusin last, kui vajalikku ühe korra normi polnud kätte saanud, alles siis andsin puudu jäänud osa RPA-d juurde, aga väga tihti polnud seda vajagi. Rinda kästi alguses anda vähemalt 2-tunniste vahedega päeval ja 3-tunniste vahedega öösel. Tihti juhtus, et laps ise tahtis vahel sagedamini süüa, siis ka sai. Toidukordasid pidi päevas olema vähemalt 11. Nüüd, ühe kuu vanusena, on laps 2 nädalat tõusvas kaalugraafikus olnud, aga tänaseks on ta ainult RP-l ja mina väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt minu lugu.

Olin ka lapsega üle nädala haiglas (väike sünnikaal, ebastabiilne veresuhkur, kõrge bilirubiin, ei jaksanud imeda). Iga päevaga rinnast saadav piima kogus vähenes. Olin kohutavas stressis, tahtsin nii hirmsasti imetada, haiglast välja saada, et lapse kaal tõuseks, et tervisenäitajad korda läheks jne.

Mingi hetk haiglas läks ka imetamisvõte valeks, õnneks pani seda tähele vanemõde, kes võttis südameasjaks, et ma lapse õigesti ikka rinnale saaks.

Kui koju saime, siis rentisin kaalu ja hakkasin nagu haiglaski enne ja pärast imetamist kaaluma, et teaks, palju rpa-d juurde anda (andsin süstlast, et mitte imemisrefleksi ära rikkuda). Sellist topelttoitmist tegin 2 nädalat kodus, järk-järgult hakkas piima kogus rinnas suurenema ja esimese elukuu lõpuks oli laps täiesti rinnapiimal.Lasin tal igal imemiskorral imeda mõlemast rinnast, et piima teket stimuleerida. Kõigepealt ühest u 15 min ja seejärel teisest u 15 min. Kui kaaludes oli näha, et nibin-nabin sai vajalikku koguse rinnast, siis rpa-d juurde ei andud, panin lihtsalt varsti jälle rinnale.

Nii et ära kaota lootust, piim võib praegu väheneda, aga see ei täheda, et täiesti kaoks. Saate koju ja toetavamasse õhkkonda, siis saab asi korda. Kui võimalik, siis kutsu haiglas palatisse imetamisnõustaja või palu mõnd ämmakat, et imetamisvõte üle kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele, eks maadlen edasi ja loodan, et asi paraneb. Ei julge ka liialt eksperimenteerida nii pisikese peal…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 07:09; 09.03 17:02; 10.03 08:23; 10.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni imetamisnõustaja saaks mind aidata ka nàrdalavahetusel, sest lastehaigla oma siis puhkab. Olen endiselt väga mures ja segaduses…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 07:09; 09.03 17:02; 10.03 08:23; 10.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka esimese lapsega nii paanikas, et lõpuks läksingi RPA peale üle, sest kartsin, et laps jääb nälga. Esmatähtis on lakata muretsemast…rahu, ainult rahu, nagu Karlsson ütles. Püüa puhata nii palju kui võimalik, joo hästi palju 2,5 l päevas ning proovi erinevaid Mamma teesid – HIPP apteegitilliga või puuviljadega ja teistel firmadel on ka. Vt kauplus PESAMUNA Pelgulinna sünnitusmajas. Rindadele on samas poes müügil hea kompress ja kaitsegeel- saada mees ¨oppama! Mul läksid ka esimese nädalaga rinnad villi ja valutasid. Kompress aitas paari päevaga. Pakis on 10 kompressi ja iga kord peale imetamist määrsin nibudele geeli. Kui saad magada ja puhata ja laps piisavalt kaua imeda, küll see piim ka tagasi tuleb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juulie, laps lihtsalt ei ime, sest juba ligi 2/3 saab sondist. Korraga soob 20-30 g rinnast ainult, kokku peab sööma 80 ja see ylejäänu juba suuresti rpa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 07:09; 09.03 17:02; 10.03 08:23; 10.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll söögikoguste spetsialist, aga mu 3,6 kg kaaluvale lapsele piisas kaalu tõstmiseks, kui sai ühel söögokorral min 40 g, seda siis vähemalt 11 korral ööpäevas. Imetamisnõustaja sõnul oleks olnud mõtetu ta magu 2-nädalasena liigselt venitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi http://www.siet.ee lehelt, seal on palju nõustajaid üleval. Reet Posti oskan ma neist kindlasti soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Piim kaob muretsemise tõttu rinnast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.