Esileht Ilu ja tervis Piima ja munatalumatus – ülekaal

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Piima ja munatalumatus – ülekaal

Postitas:

lapsel avastati piima ja munatalumatus.
Lasin teha selle veretesti.
Arst arvas, et ülekaal ei ole põhjustatud ainult piima ja munatalumatusest vaid kahtlustab ka mingit seedimise probleemi. Rohkem ta sellest rääkida hetkel ei tahtnud.Kuu aja pärast lähen uuesti, ennem pean veresuhkrut ja kilpnäärmeid uurida laskma.

Jagage kogemusi, kuidas teha kastmeid ja üldse mida süüa, kui piima (lehma-, kitse- ja lambapiima ) ja muna ei tohi süüa.
Makaronid jäävad kohe välja.
Kastmed – kuidas teha maitsvat kastet ilma kooreta, ilma piimata, ilma võita ?

Kas on veel keegi saanud diagnoosiks ülekaalu puhul, et seedimise probleem (arst väljendas küll peenemalt aga põhimõtteliselt seedimisega probleem )- mida siis ette võetakse ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 17:01; 26.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla vajaks soolestik ka uuringut, sest on olnud pidevas kontaktis allergeenidega.
Ise kuulsin oma lapsega arstil olles, et avastatakse palju immuunpuudulikkuse baasil olevaid haigusi juba ka lastel, nt Chrohni tõbi. Ma ei arva, et Sinu lapsel peaks see olema, aga kuna minu lapsel oli probleemiks allergia ja liigesevalud, siis mainiti ka seda, et näiliselt lihtsa probleemi taga võib olla mingi tõsisem vaegus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks on üldse kastet vaja, seda enam kui laps ülekaaluline? meil süüakse kõike ilma kastmeta või siis kasutame bolognese kastet (purustatud tomat, küüslauk, sibul, basiilik) ma ise ei kannata samuti piimatooteid va juust. meie raputama kartulitele, täisteramakaronidele (ei tea, kas sisaldab muna) juustu. sinu puhul saaks riivitud tofut kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen viimasel ajal proovinud piimatooteid asendada ja mööda kaupluseid juba suure töö ära teinud.
Piima asemel saab kasutada kaera-, riisi-ja mandlipiima. (Kalliks läheb küll,nii et igapäevaselt klaaside kaupa ei joo)
Sojajogurtit on ka müügil, kuigi valik on väike (aga pole sugugi kehva maitsega nagu ma kartsin). Koore asemel kastmetesse sobib väga hästi Nordic ruoka mat 15%, piimavaba ja Keiju teeb ka täiesti piimavaba võid (Prismades on).
Prismades on müügil ka mingi rohelises topsis hapukoorelaadne toode sojast, sellel ka pole väga vastikut kõrvalmaitset, marjade ja meega saaks sellest üsna mõnusa jogurti.
Juustu aseainet ei ole jah ja sellest on kahju, aga juust on ka sellisel viisil töödeldud,et paljudele ikkagi ei tekita probleeme.
Muna asendamise kohta ei oska midagi öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 20:06; 26.07 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 20:06
Millisest riiulist ma seda Nordic ruoka mat 15 % leida võin ? Piima juurest või sojakastmete juurest ? Millise pakiga see on või on pudeliga ?

Äkki läheb veel kellelgi vaja seda infot,
muna asendamise kohta loe siit:
http://allergialaps.kolhoos.ee/stories/storyReader$41

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 17:01; 26.07 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruoka mat- las ma tuletan meelde… mitte piimaletist, vaid seal külmariiulis, kus on võid-margariinid- toidukoored, sojatooted vist ka. Selveris nägin ka – seal ei olnud külmaletis, vaid tervisetoodete ja sojatoodete riiulis. Pakend on väike (nagu kõrremahl) tetrapakend valge-rohelisekirju.
Tegin sellega kukeseenekastet ja no absoluutselt ei olnud halvem kui või ja koorega tehtu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 20:06; 26.07 20:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Piima ja munatalumatus – ülekaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.