Esileht Imetamine Piima juurde tekitamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Piima juurde tekitamine

Postitas:
Kägu

Palun rääkige, mis kellegil on aidanud piima juurde toota ja rammusamaks muuta. Eriti teretulnud on vanarahva tarkused.P

Please wait...
Postitas:
kairit69

Vanarahvaga oli asi nii, et pärast sünnitust kestis lapsevoodiaeg 40 päeva. Sel ajal sünnitaja puhkas, laps oli tema juures, kohanes maailmaga, imetati tihedalt ja vastavalt lapse vajadusele, nii sai imetamine hea alguse. Talutöödeks ja vanemate lastega tegelemiseks võeti abiline või abistasid teised pereliikmed.
Pärastpoole tuli ka rinnalapse emal tööd teha. Imetamispaus oli ema ja lapse päralt ning ema magas sel ajal koos lapsega. Ka öösel. Muidu oli raske hakkama saada. Teame ka kõik seda, et ema viis hälli heinamaale, kui oli vaja heina teha. Sealsamas sai ka laps kohe süüa, kui vaja.

Aga mis sinu mure täpsemalt on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti tuleks palju juua vett. Võid ka mingit vinget teed (nt ristikköömne tee või spets imetamistee), kui niisam avesi ei lähe – aga tegelikult mis nende teede puhul aitab, on ikka vedelik 🙂

Värske õhk (kuna ma stimuleerimiseks ka pumpasin vahepeal,s isi märkasin, et peale lõunast jalutuskäiku tuli pumbates kergemini piima)

No ja sisi võid imetamsikordade vahel pumbata, aga sama hästi võid last sagedamini rinnale panna.

Piima ramausamaks muuta väga ise ei saa. Jälgi lihtsalt, et ttoidulaud oleks tervislik, aga piima rammusus on ikka organismi eripäras kinni ja teada on, et imetava ema organism suunab esmalt kõik vajaliku rinnapiima, et ideeliselt on kõik üles ehitatud nii, et piim oleks nii rammus kui võimalik. Söö lihtsalt tervislikult ja mõistlikke koguseid (ära pea ranget dieeti, samas õgima ka ei tasu hakata).

Kui mureks on, et laps tahab tihti süüa, siis osad lapsed lihtsalt ongi sellised. Ükskõik kui rammus see piim siis ka on.

Kui mureks on, et laps saab justkui kõhu täis, ag akaalu tuleb vähe, s iis osad lapsed ongi sellised. Füüsiliselt aktiivsed ja võtavadki vähem juurde. Nii kaua, kuni on normi piires, ei ole muretsemisek spõhjust, kuigi jah,osad perearstid oigavad juba siis, kui oled allpool keskmist ja ei lase end üldse häirida teadmisest, kuidas aritmeetiline keskmine arvutatakse 😀 Minu poiss on just see vääikese kaaluiibe ja suure füüsilise aktiivsusega kiire arenguga laps, kes öösiti sõi iga 2 h kuni 10k, kui võõrtuasin öisest.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Piima juurde tekitamine