Esileht Imetamine Piima palju

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Piima palju

Postitas:

Tere. Lapse sünnist on möödas kuu ning vahel tekib ikka rindadesse pais kuna piima lihtsalt liiga palju. Eriti just siis kui söömisaegade vahele tuleb veidi pikem paus. Laps hakkab ka tihti luksuma ja köhima kuna piimavool suur. Mis oleks sel juhul kõige parem lahendus? Olen lugenud et pumpamise tagajärjel suureneb tootlikus veelgi ja seda ma ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal oli mòlema lapse puhul samamoodi suurem piimakogus, kui laps ära sùùa jòudis, siis pumpasin juba enne toitmist kätega veidi piima välja. Siis ei tulnud see lapsele meeletu survega suhu, laps sai rahulikult imeda, kiirustamata????. Mòne kuuga muutus aga piimakogus täpselt selliseks nagu laps vajas, ei pidanud enam ùldse enne toitmist pumpama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima tootlikus normaliseerubki umbes siis, kui laps 2-3kuune, eriti esimese lapsega. Kui lapsel on raske neelata, siis ei ole asi mitte selles, et piima palju, vaid surve on suur – pigista kätega enne toitma hakkamist veidike piima eest ära, et survet vähendada.

See on tiäiesti normaalne ja tavapärane, e t 1kuuse lapse emal tavapärase söömise ajaks on rinnad piimast punnist ja kõvad, hakkavad lekkima juba natuke enne toitu aega. Kui sul tekib selline olukord alles siis, kui veidi pikem vahe jääb, siis on ju niigi hästi 😀 Mul ikka hakkasid rinnad lekkima selles vanuses umbes 30 minutit ENNE tavapärast toiduaega.

Teise lapsega õnneks kohanes keha paari nädalaga 🙂

Kui vahepeal hakkab endal siiski väga ebamugav pakitsus, siis ära karda natuke pumbata – pumpad välja ainult natuke, nt 30-40 ml, et olukorda leevendada ja kui sa seda regulaarselt ei tee, siis ei aja se etootlikkust ka sassi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke eelnevalt pumbata aitab (soov. käsitsi). Mul oligi tihti nii, et kui beebi sööma hakkas, lasi minuti pärast rinna lahti, sest piim tuli liiga tugeva survega. Oi mul oli neid lappe igal pool vedelemas, lapp tissi peale ja piim jooksis lapi sisse. Minuti möödudes oli kõik ok ja titt ka selleks ajaks rahunenud ning edasi võis juba jätkata söömist. 5-kuusena ei kasutanud enam lappe 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lüpsin natuke välja ja säilitasin sügavkülmas. Kui vahel pidi beebi hoidjaga jääma, piim oli olemas.
Säilitatud piimast hakkasin ka putrusid tegema – kui pudrul oli rinnapiima mekk, läks lisatoiduga harjutamine kergemalt.
Kasuta võimalust, et hetkel nii palju piima tekib. Hiljem piimatootmine normaliseerub ja vajadusel väljalüpsmine läheb keeruliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Piima palju

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.