Esileht Kodunurk Piima sügavkülmutamine

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Piima sügavkülmutamine

Postitas:

On keegi proovinud, kas toimib? Mõtlesin, et külmutaks poole liitri kaupa, et oleks võtta, kui toidu valmistamisel vaja läheb. Või kõlbab äkki isegi juua kui üles sulatada? Saaks harvemini poes käia kui see toimiks.

Edit: mõtlesin pisut, peab ju toimima, rinnapiima saab ju ka külmutada.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 21:47; 04.04 18:17; 04.04 20:28; 10.04 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostan kõrgpastöriseeritud piima ja säilib 4 kuud toatemperatuuril. Toidus ega kohvi peal pole mingit maitsevahet. Eila on ka joomiseks täiesti sobiv, Millat pole joomiseks proovinud.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 00:17; 07.04 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On keegi proovinud, kas toimib? Mõtlesin, et külmutaks poole liitri kaupa, et oleks võtta, kui toidu valmistamisel vaja läheb. Või kõlbab äkki isegi juua kui üles sulatada? Saaks harvemini poes käia kui see toimiks.

Edit: mõtlesin pisut, peab ju toimima, rinnapiima saab ju ka külmutada.

Kas sul pole kordagi jääkapis tagaseina äärde jäänud kogemata piim veidi külmunud? Juba siis on selline imelik maitse.
Sügavkülmutatuna ja sulatatuna juua see nüüd kohe kindlasti ei kõlba, vaevalt muukski. Võid ju väikese kogusena ja kindlasti kinnises pakis proovida, siis saad teada. Olen proovinud ja minumeelest õudne ollus mis ainult eemalt piima meenutab. Rõõsa koorega saab parema tulemuse. Selle võid külmutada kuubikutes piima asendamiseks toidus. Ühesõnaga proovi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust läheb külmunud piim magusaks. Kindlasti ei soovitaks seda teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tööl sekretär paneb kogu aeg kohvi peale panemiseks mõeldud piima külmutusse, et ta ei peaks seda väga tihti tooma. Minu arust on maitse halb ja mina joon parem mustalt. Tema joob ja kiidab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et külmutaks poole liitri kaupa, et oleks võtta, kui toidu valmistamisel vaja läheb.

Millise toidu valmistamiseks (peale pudru) on nii tohutus koguses piima vaja, et seda lausa külmutama peaks?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 16:10; 05.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudru peale ja kastmesse ja kartulipudruks ja toidutegemiseks kõlbaks, joomiseks küll mitte. Ostaks siis parem juba seda “surematut” piima, kui just peab. 1x nädalas käid ju ikka poes ja nädala seisavad need tavalised piimad küll ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et külmutaks poole liitri kaupa, et oleks võtta, kui toidu valmistamisel vaja läheb.

Millise toidu valmistamiseks (peale pudru) on nii tohutus koguses piima vaja, et seda lausa külmutama peaks?

Poole liitrine ports tohutu kogus? Kastet oled kunagi teinud? Munaputru, karamellkisselli?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 21:47; 04.04 18:17; 04.04 20:28; 10.04 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häda pärast kõlbab puder ka veega või siis kasvõi varu hoopis vahu/kohvikoort, mida veega pooleks lahjendada kastmete/pudru jaoks. Need säilivad üsna kaua.

Mina ise tarbin ka kohvi peale seda siin nii vihatud kõrgpastöriseeritud piima. Kuna ma muidu piima üldse ei tarbi, peres keegi muu ka, siis tavaline piim läheb muidu lihtsalt halvaks ja mina maitse vahest kohvi peal aru ei saa. Koorega kohvi ka ei istu mulle.
Kastmeid ja pannkooke ikka piimaga teen aga janu kustutamiseks piima ei joo.

Ega muudmoodi aru eu saa, kui katseta ära see. Pane esialgu kasvõi 100ml, paari päeva pärast sulata üles ja siis saad aru, kas sulle sobib või ei.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin ühe topsi sügavkülma, varsti selgub siis tõde. Tahaks poes käimise miinimumi viia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 21:47; 04.04 18:17; 04.04 20:28; 10.04 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen aeg-ajalt väikse purgitäie piima sügavkülma, et kui mõni hommik tahan putru piimaga teha, aga piim on otsa saanud. Pudru sees ma mingit vahet värske piimaga ei näe. Muuks otstarbeks ei ole seda kasutanud.

Kellele natuke magusam sobib, siis minu meelest on kohvi peal päris hea ka vaniljejäätis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen aeg-ajalt väikse purgitäie piima sügavkülma, et kui mõni hommik tahan putru piimaga teha, aga piim on otsa saanud. Pudru sees ma mingit vahet värske piimaga ei näe. Muuks otstarbeks ei ole seda kasutanud.

Kellele natuke magusam sobib, siis minu meelest on kohvi peal päris hea ka vaniljejäätis.

Pudru sees ka! Ja ega ei peagi just vanilje oma olema. Mul siin oli ükshommik piim otsas ja lapsed segasid mingit maasikajäätist pudru sisse. Ühtlasi hoiad moosi pealt kokku. 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist täiesti olematu maitsemeelega siis, mul pidevalt liiter piima sügavkülmas, kuna elame maal, ja juhul kui piima poes unustan, on sealt võtta. Ma piima niisama üldiselt ei joogi, aga kohvi peal või toidu valmistamisel pole mina küll mitte mingit vahet täheldanud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et külmutaks poole liitri kaupa, et oleks võtta, kui toidu valmistamisel vaja läheb.

Millise toidu valmistamiseks (peale pudru) on nii tohutus koguses piima vaja, et seda lausa külmutama peaks?

Poole liitrine ports tohutu kogus? Kastet oled kunagi teinud? Munaputru, karamellkisselli?

Ei, ma ei tee ega söö selliseid asju.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 16:10; 05.04 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud kõrgpastöriseeritud piima Marge, mustavalgekirjus pakendis. Säilivus kuni juulini. Teiseks, tavaline piim säilib ju ka küllalt kaua. Ostsin kaks 2-liitrist pakki eelmisel reedel. Täna sai teine pakk otsa ja polnud küll vanaks läinud. Kapis on veel kaks pakki Marget, nendega saame veel paar päeva hakkama.
Minul on hoopis munad murekoht. Valget saab küll kenasti külmutada, aga kollast?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hoopis munad murekoht. Valget saab küll kenasti külmutada, aga kollast?

Ise pole proovinud, aga väidetavalt saab mune sügavkülmutada küll. Ainult et seal on mingid tähtajad kaua nad külmutatuna säilivad ja sulatada tuleb ka kuidagi väga aeglaselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et vanaemal läks sahvris piim jäässe, juua ei kõlvanud – imal, magus maitse oli juures.
Seega võta parem see kõrgpastöriseeritud piim hoopis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest seisab tänapäeva piim paar nädalat vabalt ka tavalises külmikus (kui ukse peal ei seisa, siis mõõda temperatuuri, meil vana külmik seetõttu tuligi välja vahetada, sest uksetihendid ei olnud piisavalt tihedad ja temperatuur uksesahtlis kõrge). Kui harva seal poes siis ikka käid, 2 korda kuus ikka võid ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka vaikselt neid kõrgpastöriseeritud piimasid varunud. Säilivus 4 kuud? Mul on mingid Tere omad, mis säilivad järgmise aasta alguseni. Vist isegi veebruarini.

Piima olen ka sügavkülmutanud. Kuubikutena. Sulatanud veel mitte.
Muna külmutamiseks tuleb see eelnevalt läbi kloppida, so eraldi valget saab, aga kollast külmutada mitte. Need munakuubikud on samuti külmikus, aga jällegi – sulatada-kasutada pole veel proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud kõrgpastöriseeritud piima Marge, mustavalgekirjus pakendis. Säilivus kuni juulini. Teiseks, tavaline piim säilib ju ka küllalt kaua. Ostsin kaks 2-liitrist pakki eelmisel reedel. Täna sai teine pakk otsa ja polnud küll vanaks läinud. Kapis on veel kaks pakki Marget, nendega saame veel paar päeva hakkama.

Minul on hoopis munad murekoht. Valget saab küll kenasti külmutada, aga kollast?

Mis sest munast sügavkülmutada? Need seisavad ka tavalises külmikus vähemalt 1 kuu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa, kust te neid püdelaid ja tükilisi piimasid peale sügavkülmutamist saate. Külmutate hapupiima? Külmutan ise suvekodus olles pidevalt piima, pakkide sees. Lasen enne tarvitamist külmkapi jaheosas üles sulada ja vahet küll ei tee tavalise poepiimaga, vähemalt mitte toidus ega kohvi peal. Joogiks niikuinii piima ei tarvita.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime eile 6 Eila piima ja oleme kuuks ajaks varustatud. Enne vist polegi vaja poodi minna, kõik muu vajalik on olemas.
Tegin just brokoli-munapiima pirukat, täiesti hea sai. Paar päeva tagasi tegime lasanjet bešamellkastmega, polnud mingit maitsevahet. Putrusid keedame samuti Eilaga. Kohvi peal tarvitame juba aastaid – meil pole see mingi koroona-eri 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 00:17; 07.04 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munad säilivad ka toasoojuses kaua, ei pea külmkapi panemagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa, kust te neid püdelaid ja tükilisi piimasid peale sügavkülmutamist saate. Külmutate hapupiima? Külmutan ise suvekodus olles pidevalt piima, pakkide sees. Lasen enne tarvitamist külmkapi jaheosas üles sulada ja vahet küll ei tee tavalise poepiimaga, vähemalt mitte toidus ega kohvi peal. Joogiks niikuinii piima ei tarvita.

Annan ka teada oma piima külmutamise katsest – täiesti normaalselt sulas üles! Ei mingit püdelat tükilist ollust. Maitse oli tõesti pisut vesine, kuid joomiseks polnudki plaanis seda külmutada, ikka söögi valmistamiseks. Nii et järgmisel poetuuril saab piimavarud ka ära ostetud ja siis loodetavasti eriolukorra lõpuni poodi asja pole. ????
Kõrgpastöriseeritu piima pole tahtnud osta selle hinna pärast, kes seda soovitas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 21:47; 04.04 18:17; 04.04 20:28; 10.04 08:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Piima sügavkülmutamine