Esileht Imetamine Piima tekitamine pumpamise abil, võimalik!?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Piima tekitamine pumpamise abil, võimalik!?

Postitas:

Kas kellegi on ehk kogemusi?

Mul on juba kolmas laps ja ühegagi pole piima eriti tekkinud. Olen käinud imetamisnõustajate juures ja selle kolme kogemusega kõik ära proovinud. Tahaksin kuulda teiste emmede kogemusi, kellel on väga vähe või praktiliselt pole piima tulnud, kas pumpamine on aidanud piima toota ning mis nipi läbi? Ise katsetan nüüd pumbaga kaks nädalat ja seis on täpselt sama – kui pumpan 2-3h tagant, saan kahe rinna peale kokku kätte 10ml. Kui vahe jääb pikem (nt öösel 6-8h), siis saan kahe rinna peale kokku 30. Pole kahe nädalaga grammigi kogus suurenenud. Kas kellelegi on õnnestunud ja kaua aega võttis? Kas lõpuks õnnestus laps vaid rinnapiima toidule saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 14:13; 13.07 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õde just pumpamisega rinnapiima kaotaski, ise seda soovimata. Ikka lapse imemine on kõige tõhusam asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Laps kahjuks enam väga rinda võtta ei taha, kuna saab ju aru et sealt eriti midagi ei tule kui 10-20ml ja kõhtu sellest täis ei saa. Mõned korrad tõmbab ja siis hakkab siplema ja laseb lahti. Viskab end vibusse ja kisa taevani, rohkem pole võimalik kuidagi imema saada. Sedasi on iga kord juba üle nädalajagu… Ainult öösel on nõus ilma kisamata rinnal olema, aga seda sellepärast et siis lihtsalt magab – mõned korrad tõmbab ja siis ajab huuled prunti ja vajub magama. Sedasi ei saa ju samuti kuidagi piima tekitada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 14:13; 13.07 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan ette ära, kui küsin ilmselget, aga kas sa tarbid piisavalt vedelikku? Tean ise kahte naist, kellel piim oli kadumas, aga korraliku joomisega said piima voolama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri, homoöpaatiat. HP-s on mingid terad, mis pidavat väga hästi aitama rinnapiima tagasi tekitada. Tasub proovida. Mina sain omale neljanda lapsega piima juurde just pumpamise näol. Ma muidugi tegin imetrikke ka. Läksin sooja sauna, mis pani piima voolama ja siis pumpasin. Seda tegin iga öhtu. Päeval pumpasin iga 1,5 tunni järel vähemalt. Ma vahetasin pumpa ka päris mitu korda, kuna osadega ei saanud üldse kätte miskit ja samas elektrilisega tuli kenasti. Lõpuks leidsin selle käed vaba süsteemi. Sain samal ajal ise muid toimetusi teha. Ja jõin päeval ikka väga palju vedelikku. Mul oli kõrini selle vedeliku joomisest, sest ma ei ole inimene kes käiks koguaeg pudel näpuvahel. B-vitamiin ja pärm tekitavad ka piima juurde aga pärmiga peab olema ettevaatlik, kui seda süüa. Pärmis on suures koguses b vitamiini. pärmi söömine vöib organismis seene vohama panna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan ette ära, kui küsin ilmselget, aga kas sa tarbid piisavalt vedelikku? Tean ise kahte naist, kellel piim oli kadumas, aga korraliku joomisega said piima voolama.

Omast kogemusest ütlen sama: vesi, vesi, vesi.

Mul oli ka algul täitsa nullis. Esimene pumpamine oli 1.5ml piima. Nüüd oleme ainult rinnapiimal ja piiga saab teisipäeval kolme nädala vanuseks. Pumpamisest on mul ka kasu. Pumpamisega kogus kasvab umbes paari päeva pärast. See muutus kohe näha ei ole. Pumpamisega on muidugi see, et see peaks toimuma tihemini kui 2-3h. Laps sööb tavapäraselt selle sageduseg. Mulle ämmakas seletas, et kui tahan kogust kasvatada, pean tekitama suurema nõudluse. Seega pumpasin algul söögikordade vahel ühe korra. Ehk siis umbes iga 1.5h tagant. Mina kasutan Medela pumpa. N.ö käsitsi ei oskaka ma midagi teha ja teeksin kasu asemel kahju ilmselt.

Mul vedas, et probleem tõstatus haiglas ja arstid olid väga abivalmis selles osas aitama ja nõustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul teisel lapsel olid pärast sündi terviseprobleemid, nii et ei saanud/tahtnud/jõudnud rinda võtta. Oli 5 päeva intensiivis. Mina siis pumpasin ja alguses ikka tilkade kaupa. Elektrilise pumbaga, mis haiglas oli, ei saanud suurt midagi kätte, ikka ise ja käsitsi, aga stimulatsiooni mõttes kasutasin elektripumpa ka, üle 10ml ei saanud sellegipoolest. Kui laps juba rinnale sai, siis sai ta sealt ilmselgelt rohkem kätte ja haiglast lahkusime 100% rinnapiimatoidul.
Ehk siis loo moraal: pumpamine ei näita tegelikku piimakogust. Minul on väga tugev nõristusrefleks, mis pumbaga tööle ei hakkagi.
Aga soovitustest: pärast rinnaga söötmise lõppu proovid veel pumbata/lüpsta. Olgu siis kasvõi 2 tilka, aga teoorias peaks see olema rindadele signaal, et rohkem on vaja toota. Ja laps võimalikult palju rinnale, ka (eriti!) öösel. Nõuab suurt viitsimist ja tõenäoliselt abikäsi, kes ülejäänud majapidamist ohjes hoiaks, sest see piima tekitamine ongi 24/7 töö.
Juua loomulikult ja süüa ka – energiat peab saama.
Kandelinas kandmine pidi samuti piimatootmist ergutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pumbates ei saa kunagi sama kogust mis laps rinnast saab.

Laps tihti rinnale, proovi ka nibukaitsmega nt.
St alati algul rind…alles siis u 20 min proovimise järel pudel.
Pärast seda pumpa.

Joo. Väga hea on ka naturaalne ristiköömnetee(taimne, magustamata, mitte see suhkrugraanulitest tehtud)

On olhud aegu, kus 3-7p ongi laps peamiselt rinnal, tellib piima juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll ainult üks laps, aga võin öelda, et proovisin nii- ja teistpidi, mitte miski ei aidanud. Laps katkematult rinnal, pumpasin igal vabal momendil, jõin palju, sealhulgas spets teesid jne. Mitte midagi. Piima oli ikka ainult umbes pool sellest, mis laps vajas (kaotas kaalu kogu aeg ja läks esimeste nädalate jooksul üha kollasemaks, tehti vereteste talle ja selgus, et ei saa piisavalt süüa, nii et asi ei olnud selles, et mulle ainult endale tunduks, et vähe saab, pluss pumbates tuli ainult max 30 ml kummastki rinnast.

Ema rääkis, et temal ei olevat ka piisavalt piima olnud kui mina sündisin, ma ei tea kui palju selline asi pärilik võib olla.

Inimesed ongi erinevad, mõnel on vähem juukseid, teisel rohkem, mõni on lühem, mõni on pikem. Miks me siis eeldame, et piimatootmine kõigil ühtmoodi on? Mu sõbranna magas rätik külje all ja ikkagi vettis mõne tunniga kõik läbimärjaks, mul polnud isegi rinnapatju kunagi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolme lapsega kogemused. 2 esimesega ei saanud pumbates midagi kätte. Lapsed just nälgas polnud, aga rinnad tundusid kogu aeg tühjad, kunagi midagi ei lekkinud ega midagi. Kolmandaga võtsin Maria kapsleid ja jõin igasuguseid imetamisteesid ja täiesti ime, kui hästi need aitasid. Proovi kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Imetamine Piima tekitamine pumpamise abil, võimalik!?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.