Esileht Imetamine Piima vähe?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Piima vähe?

Postitas:

Tere,
Mure siis selline, et laps justkui ei saa enam rinnast piisavalt piima. Hakkasin kahtlustama, sest üsna ruttu hakkab rinnaga kaklema, nibu venitama ja on rahutu. Kaalumised nüüd näitavad, et saabki ühe toidukorraga 40-80g ühest rinnast ja teisest enamasti 0! Kuidas saab üks rind tühi olla? Imeb ja imeb, aga tulemus null. Varem olen üldse vaid ühe rinnaga toidukorral piirdunud. Ei saa ka olla, et tal pole isu, sest võib juhtuda, et esimesena pakutud rinnast ei saa midagi. Piimakogust on ju võimatu niiviisi suurendada, kui ta ei ime lihtalt mingil põhjusel piima välja? Et sagedasem rinnale panemine ei ole nagu ka abiks. Laps 2,5kuune, viimasel ajal kaalutõus ka üsna niru (10päevaga 160g). Samas pissi on, kakab ka… Aga näha on, et tahaks rohkem süüa ja max 80g ühel toidukorral on ju ilmselgelt vähe. Täna öösel nt ei saanud kummastki rinnast mitte midagi, aga hommikul sõi üle 100g. Müstika. Lähen imetamisnõustaja juurde, aga ehk seniks kellelgi ideid? Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 14:29; 19.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa kogu selle kaalumise ja muretsemise tralli juures ikka ise sööd, jood ja puhkad piisavalt? Kui ma vähe joon või vähem magada saan on piima kohe tuntavalt vähem. Selle asemel, et mööda linna ringi tuisata (imetamisnõustamisse minek on ausalt öeldes paras ettevõtmine) püüa rohkem juua ja puhata. Päeva ajal pane sagedamini last rinnale. Ära kaalu last kogu aeg. Tekitad endas asjatut stressi. Kui laps tõesti piisavalt juurde ei võta, siis anna 1-3x päevas pärast imetamist rpa-d lisaks. Võid proovida ka rp välja pumbata ja lapsele lisaks anda, kuid kui see ei õnnestu või nõuab liiga suurt pingutust, siis anna rpa-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tal magamistega on? Väsinud laps teebki rinnal tavaliselt tsirkust, sest tema põhieesmärk sellisel rinnaimemisel on uinuda, mitte piima kätte saada. Umbes selles vanuses kaob ka hormoonide tugi, mis sinnamaani laskis kosuda, sügavalt magada ja sünnist välja puhata. Jälgi kindlasti magamisi ja võimalusel säti söögiajad sellisele ajale, mil on puhanud. 10 päevaga 160g pole ülemäära niru. On küll piiripealne aga lapsed tihti kasvavadki tsükliliselt – vahepeal rohkem, siis tõmbavad natuke tagasi.
Imetamisnõustaja arvatavasti soovitab ikkagi sagedamini rinnale panna. RPAd ei soovita olukorras, kus lapsel endal pole söömise (=rinnaimemise) vastu suuremat huvi. Nii on võimalus ta täiesti rinnalt maha saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema autor. Olen teadlikult nüüd püüdnud vedeliku tarbimist suurendada, üritan ka pumbaga kaasa aidata (ämmakas soovitas järelpiima lüpsta, aga ei tule, vaid mõned tilgad), aga hetkel seis sama. Last panen tihti rinnale, aga ta lõpetab üsna ruttu imemise, kui saab aru, et enam ei tule. Siis suunan teda ikka tagasi imema ja nii me kakleme, aga tema lõpuks hakkab häälekalt jonnima ja siis lõpetan. Ei taha ju teist kiusata ka. Oeh, tahaks nii väga ree peale tagasi saada. Loodan väga, et on veel võimalik mu “piim päästa”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 14:29; 19.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Imetamine Piima vähe?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.