Esileht Imetamine Piima voolavus ja imetamise kestus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Piima voolavus ja imetamise kestus

Postitas:

Olen last imetanud neli kuud. Alguses oli kõik super, laps oli rinnal veidi alla poole tunni korraga ja söögivahed 2-3 tundi. Peale kolmandat kuud tundus, et piima hakkas väheks jääma.

Toppisin siis last pidevalt rinnale ja lubasin tal seal olla nii kaua kui soovis. Nüüd ongi selline seis, et minu neljakuune laps on tihtipeale tund aega järjest rinna otsas ja söögivahed on vahel alla kahe tunni:(

Kaalus on laps juurde võtnud normipäraselt (kuigi vähem võrreldes eelmise kuuga). Arstid ütlevad, et ma ei annaks lapsele lisatoitu. Aga mina ei jõua enam tissitada – muud pole kui üks tissitamine. Tegelikult olen isegi mõned korrad proovinud rpa anda, kuid laps ei söö seda ja ajab suust välja.

Kas võib olla võimalik, et mul on probleem piima voolavusega. Tihti on nii, et rinda pigistades saan sealt vaevalt ühe tilga kätte, aga 20 sekundit hiljem pritsib piima igas ilmakaares :O Tean, et piima nõristumiseks on vajalik teatud hormmooni kehas.

Kas saaksin kuidagi piima voolavust parandada? Kuum tee ja soe du¨¨ ei ole asja oluliselt muutnud:(

Kas mul on lootust tagasi saada normaalsed söögivahed ja lühem imetamise kestus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 17:32; 16.02 23:01; 20.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võtabki kasvades iga kuu vähem juurde. Kui sa ei ütle, kui suur on kaaluiive, siis on raske arvata, kas see võiks viidata probleemile.

2-3k kandis harjuvad rinnad piima tootmisega ära ja muutuvad pehmemaks. Piima ei jää vähemaks, lihtsalt rind on harjunud ja pole enam punnis. Arvan, et sama juhtus sinuga. Harjutasid ise oma lapse tihedamini ja pikemalt sööma oma teadmatuse tõttu. Üsna võimalik, et selleks polnud mingit põhjust.

Kuidas sul saab olla probleeme piima voolavusega, kui piim pritsib igas ilmakaares? Piim ei peagi pritsima ja pigistades ei pea see ka sekundipealt tulema. Mul ei pritsi imetades piima kunagi, kätte ka lüpstes eriti ei saa (ei hakka ka paar min piim lüpstes voolama, vaid tilga haaval saan kätte). Aga laps on söönud, kasvab pikkuses ja kaalus, areng on kiire.

Muidugi on lootust, et söögivahed pikenevad ja imetamise kestsus lüheneb. Ma arvan, et püüa mõne SIET imetamisnõustajaga sellest rääkida, sest nad oskavad sellist nõu anda, mille eest ka vastutavad (mina ilmselt siin foorumis ei saa kuidagi vastutust võtta). Väga kiiresti ei saa muutusi teha, sest siis võib piima kogus tõepoolest väheneda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 00:01; 14.02 18:38;
To report this post you need to login first.

Kas ta sööb sul sellel ajal järjepidevalt, kui rinnal on?
Mul esimene laps hakkas mingil kuul lihtsalt tissima. Sõi alguses isuga 15-20min, siis nätsutas niisama ja seda ligemale tund aega. Tunnike-kaks vahet ja sama asi. Kui tissi püüdsin kätte saada, muutus rahutuks. Andsin rinna tagasi, aga ei söönud, vaid imes niisama. Olin nö elavaks lutiks. Otsustasin, et annan talle luti suhu, aga see ei sobinud. 10 min imes ja ajas suust välja. Kisa ega midagi ei järgnenud, jäi magama.
Aga see mõõdus paari nädalaga ja siis oli rind jälle söömiseks.

Imetamisnõustajaga võiksid küll rääkida. Ma sel ajal ei tulnud selle pealegi. Mei kandis polnudki sel ajal imetamisnõustajat, kellele helistada või kelle jutule minna. Õnneks on nüüdseks asjalood teisiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga laps on erinev. MInu laps näiteks ( 7n ) sööbki 45-60 min järjest. Loomulikult tõmbab ta vahepeal hinge ja puhkab natuke, aga enamuse ajast ta siiski sööb. Neelamist on selgelt kuulda.
Väheses piimas ei ole asi, laps lihtsalt sööb aeglasemalt (ta on muidugi väike ka veel).
Mulle tundub vastupidid kummaline see, et laps 5-7 min-ga kõhu täis saab!! On see üldse võimalik? Mis koguse ta selle ajaga siis kätte saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta ei ole ju terve tund sul söögipärast rinnal? Kas ta nutab, kui sa ta rinnalt ära võtad ja kahtlustad, et ta on näljas? See jäi arusaamatuks. Minu laps ka esimesed kuud oli väga pikalt rinnal. Esimene kuu vaata et lausa kaks tundi, aga ega ta seal söönud – magas, lutitas (toitis oma lähedusvajadust) jm. Nüüd sööb 5-7 min-ga kõhu täis (5-e kuu vanune). Kui ta ei nuta ja kaaluiive on korras, nagu arstid ka kinnitavad, siis äkki saad tema tähelepanu suunata muude asjade peale, mängida, jutustada, et pause teha. Mida ma ei usu on see, et sa oled ta harjutanud pikemalt sööma, nagu üks Kägu väidab – laps ei jõua tund aega järjest süüa:) Arvan, et see läheb mööda, eriti kui laps ei nuta ja pole näljas. Asi võib olla ka selles, et ta tahabki lutitada, kuna igemed sügelevad jne. Põhjuseid on palju, aga kõik ei ole seotud kohe söögiga, piimavoolavusega jne.[/tsitaat]

Mitte harjutanud pikemalt sööma – vaevalt tõesti, et ta jaksab nii kaua väga aktiivselt imeda. Aga arvan siiski, et algataja on harjutanud lapse pikalt rinnal olema. Ta võib reaalselt süüa 10min ja siis 20-30min mõnuleda, siis veel 10min süüa ja jälle edasi mõnuleda. Seega on väga raske öelda, et võta minutil x laps rinnalt ära. Peaks tasapidi proovima, et kuidas asi toimiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 00:01; 14.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile vastajatele! Leidsin nüüd lõpuks aega ise jälle kommenteerida.

Mingi probleem peab mul selle piimamajandusega siiski olema. Kui vanasti kuulsin selgelt ca 20 min lapse neelamist, siis enam ei kuule:(

Nüüd näeb minu imetamine välja niisugune: Laps imeb ühe rinna tühjaks kõigest kolme-nelja minutiga, neelamist enam ei kuule. Rinda pigistades saan vaevalt tilga otsa. Teise rinna otsa pannes hakkab laps uuesti neelama ja kui nüüd samal ajal uuesti esimest rinda pigistada, siis jälle piima purskab ja pristsib.

Seepärast arvangi, et probleem on piima voolavusega. Kui lasen tal tühja rinna otsas kauem olla, siis varsti pääseks nagu jälle veidi piima jooksma ja kuulen uuesti neelamist. Seepärast võtabki söömine nii kaua aega. Esimesed kolm kuud oli lihtne, piima pritsis rindadest alati, vahet pole kui kaua ta seal imes. Ja laps lasi ikkagi rinna lahti, kui kõhu täis sai.

Imetamisnõustajaga olen tegelikult juba kohtunud. Käisin haiglas kohapeal, kui probleem algas. Kahjuks ei saanud ma oma küsimustele vastuseid, meil ei klappinud see jutt kuidagi. Ta klõbistas enamus ajast arvuti taga. Võib-olla olen ise ka süüdi, et seal nii kehvasti läks.

Muretsesin ka kaalu. Ta saab tõesti vahel rinnast ainult 50g kätte (isegi kui on 50min rinnal olnud). Samas mõnikord kaaludes ei tundu nagu üldse probleemi olevat, saab korraliku koguse kätte.

Lisa andmisega on tõeline tsirkus – proovi kuidas tahad, kõik tuleb suust tagasi välja:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 17:32; 16.02 23:01; 20.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd näeb minu imetamine välja niisugune: Laps imeb ühe rinna tühjaks kõigest kolme-nelja minutiga, neelamist enam ei kuule. Rinda pigistades saan vaevalt tilga otsa. Teise rinna otsa pannes hakkab laps uuesti neelama ja kui nüüd samal ajal uuesti esimest rinda pigistada, siis jälle piima purskab ja pristsib.
[/tsitaat]
Oh kullakene…. Teil on ju kõik täiesti tavaline.
Ja nii see asi käibki kui teatud vastsündinuaeg imetatud (mil jookseb kergelt, et nõrk vastsündinu ikka söönuks saaks).

Eelpiim purskab see 3-4 minutit. Seejärel peab laps mõned minutid rinda stimuleerima, et vallanduks põhiline osa /ta võib stimuleerida ka teist rinda, vahet ei ole (seetõttu sul hakkabki piima jooksma kui ta teisel rinnal on). Teil tuleb sellega ära harjuda. Nii see asi käibki ja ongi.

P.S. Ja kui ta on selle põhiosa ära söönud ja viitsib vaeva näha samal rinnal, võib rind tekitada niimoodi mitmeid kordi järjest uue laari ühe toidukorra jooksul 🙂

Võta rahulikult. Proovi 1 rind = 1 toidukord -süsteemi. Siis jõuab ta ka rammusa järelpiimani, mida nad söövad just niimoodi, et neelatamist kostab väga harva. Samas on see väga toitev.

P.P.S. 4-kuune võib ka väga ilusasti 5-minutiga kõhu täis süüa. Kaalusin kunagi enda last kui too oli 3-kuune ja vähem kui 4 minutit rinnal. Tulemuseks oli üle 125 grammi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud ZY! Ei teadnudki, et laps peab peale eelpiima söömist rinda stimuleerima, et põhiosani jõuda. Kahju, et perekooli imetamise loengutes sellistest asjadest ei räägita.

Proovisin nüüd 1 toidukord = 1 rind, aga mul tundub, et lapsele ei piisa sellest. Ja ta on ikka jube pikalt seal rinnal, enne kui lahti laseb. Mul jäi mulje, et enne väsib ära, kui kõhu täis saab:( Olen ikkagi siis teist peale pakkunud.

Samuti tundub mulle, et ta ei ime piisavalt tugevalt, et seda rammusamat piima kätte saada. Enamuse ajast nämmutaks nagu niisama. Tugevamalt tõmmates on kuulda ka neelatamist. Kuidas ma saaksin ta tugevamalt imema?

Tal on tugevad gaasid ja seetõttu katkestab ta söömise tihtipeale üldse ära, sest hakkab punnitama ja nutma. Kõht teeb talle haiget. Lapse kaal teeb ka trikke. Vahel langeb, siis jälle tõuseb. Kahjuks tuli seitsme päeva kaaluiive vaid 10g:(

Ma nii pettunud, et loomulik asi nagu imetamine valmistab nii palju raskusi:( Väsinud juba sellest jamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.02 17:32; 16.02 23:01; 20.02 22:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tal on tugevad gaasid ja seetõttu katkestab ta söömise tihtipeale üldse ära, sest hakkab punnitama ja nutma. Kõht teeb talle haiget. [/tsitaat]
Kui punnitama hakkab, on aeg krooksutada. Ja peale seda uuesti rinda pakkuda.
Krooksutasin ise ka lapsi mitu-mitu korda söögikorra jooksul mingi aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere ei oska otsida kuskilt,aga äkki saan abi siin,lõpetasin rinnaga toitmise,kuna ise stressasin ja laps oli ka rahutu,nüüd laps saab asendus piima iga 3 h tagant,tema rahul maina rahul,aga kuda või mida teha et rinnad enam piima ei tooda?kudas saaaks piimast lahti.[/tsitaat]
Teha ei olegi midagi – ainult aeg aitab. Aja jooksul jääb rinnas vähemaks kuni lõpuks enam ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem pumpad, seda rohkem tekib. Ei ole vaja välja pumbata, veel vähem regulaarselt.
Kui tahad, et kaoks, siis loomulikult tuleb katkestada igasugune \”nõudlus\” – nii lapse imemine kui pumpamine. Tühjaks ei ole võimalik pumbata nagunii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Imetamine Piima voolavus ja imetamise kestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.