Esileht Väikelaps piimaallergia – mida tohib/ei tohi süüa?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: piimaallergia – mida tohib/ei tohi süüa?

Postitas:

Tuvastas siis perearst, et lapsel on mingil kujul piimaallergia. Hetkel on tulemused saadetud küll edasi allergoloogile täpsema diagnoosi/uuringute vajalikkuse hindamiseks. Esmased juhised on, et sellis rõõsat piima ei tohi tarbida, aga hapendatud piimatooteid tohib.

Okei, saan aru – lagedat piima ei tohi, kakaod, hommikuhelbeid piimaga, aga ka piimasuppi, piimaga putru jne. Tohib keefiri, kodujuustu, hapukoort, juustu, jogurtit.

Aga kuidas jääb või, rõõskkoor/vahukoor, sulatatud juust, toorjuust? Kas need pigem nö rõõsa piima tooted?

Midagi veel äkki, millele ei tule ise?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:08; 27.11 14:46; 27.11 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rõõsat piima, lagedat piima ????

noja, seda ma ju kirjutasin ise ka. Aga mis on “rõõsa piima ” tooted? Kas rõõskkoor on keelatud? või? sulajuust? toorjuust? Või on need frementeeritud piimatooted?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:08; 27.11 14:46; 27.11 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kas sul on midagi teemale vastamiseks ka öelda või lihtsalt käid segamas, et inimesed ei saaks oma küsimustele vastuseid?

Muide, ehk tead ka, et rõõsa ongi rõõsk, aga kõnekeeles, täiesti ametlikult ja EKI poolt tunnustatud. Ja kuna see siin ei ole essee ega kirjand, siis on kõnekeelsed väljendid lubatud. Nii et mine mängi grammar nazit parem kuskil maskiteemas, kui see su päeva ilusaks teeb.

 

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 14:08; 27.11 14:46; 27.11 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõõsk koor ja kohvikoor ka keelatud. Ongi mitte hapendatud ju.

Kas on laktoosi- st piimasuhkru või piimavalgu talumatus? Ilmselt laktoosi, kui arvatakse, et v-o hapendatu sobib.

Kui on piimavalgu…siis mina isiklikult ei annaks ka hapendatud piimatooteid

Mina valiks laktoosivaba juustu kui üldse juustu annaks.

 

NB! piima (piimapulbrit vms) võib olla ka vorstides, šokolaadis, küpsetistes st õpi silte uurima-raskemal juhul kui kogu piim keelatud siis ka need.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rõõsat piima, lagedat piima ????

noja, seda ma ju kirjutasin ise ka. Aga mis on “rõõsa piima ” tooted? Kas rõõskkoor on keelatud? või? sulajuust? toorjuust? Või on need frementeeritud piimatooted?

rõõsk koor kindlasti keelatud. Sulatatud juust vast ei ole keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt on ilmselt piimaallergiast, mitte laktoositalumatusest. Laktoositalumatuse puhul ma ei usu, et perearst oleks allergoloogiga kontakteerunud.

Aga kuidas jääb või, rõõskkoor/vahukoor, sulatatud juust, toorjuust? Kas need pigem nö rõõsa piima tooted?

Ma arvan, et eelistatud on need tooted, mida bakterikultuur töödelnud on, kuna seal on valk allergikule veidi paremini seeditav. Niisiis: toorjuust- jah, rõõsk koor – ei. Sulatatud juustul loe koostist -seal on koostisainete nimekiri sageli pikk. Mina eelistaks selle asemel puhast toorjuustu. Või puhul ei oska öelda – hapu see pole, niisiis pigem mitte (aga võibolla väikest kogust laps talub – mine tea).

Mis veel? Ära anna piimaallergikule komme, šokolaade, saiakesi, kooke, torte, küpsiseid, vorste/lihapalle, kus on piimapulber/vadakupulber sees – pulber on ka nn. rõõsa piima toode ju. Küpsetised tee ise – siis tead, et taignasse pole piima/piimapulbrit pandud. Lihatoodete puhul loe hoolikalt koostist, et välistada piimapulber (või tee ise).

Kui piimapulber on hapus piimatootes, näit. jogurtis, kus bakterid on selle ära hapendanud – see võib sobida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:08; 28.11 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on piimaallergia, siis kes ütles ilma diagnoosita, et hapupiima tohib?

Kas on teada, et on siis laktoosi/piimasuhkruallergia ja mitte piimavalgu?

 

Kui laktoos on kurja juur, siis võib hapendatud ja laktoosivabu asju, kõva juustu. Kui piimavalk on probleem, siis ei või mingil kujul piima (no ehk võid, seal on 100gr 2 gr piimavalku). Enne täpse diagnoosi selgumist ma ei hakkaks piimaga üldse jamama. Ja lisaks kõigele jätta välja kõik, milles on piimapulber-vadakupulber: enamus viinereid ja keeduvorste, saiakesi, sokolaadid (va tume sokolaad), kõik kreemid-merevaigud jms loomulikult.

 

Hapendatud piimatooted on hapupiimajoogid, jogurtid, kohupiim, kohupiimatooted, hapukoor, pett. Igasugused sulajuustuvõided jms on ikkagi rõõsast piimast tegelikult ja enamasti veel piimapulbrit lisaks.  Tuleb sul oma ostude koostis lihtsalt hästi selgeks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on allergia, siis tuleb 100% piimatooteid vältida, ka hapendatud tooteid, juustu jms. Kasvab välja sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes soovitan vaadata vegantoodete poole -kookospiim, mandlipiim, sojapiim -Alpro omad. Kastme tegemiseks äkki sojapiim valida, pole magusa kõrvalmaitsega.   Seal samas on ka taimsed koored/pudingud. Piimavaba juust on olemas, või, vorstid.  Isegi šokolaad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi šokolaad ????

Mis ei ole ju ime, sest šokolaadile annab iseloomu ju ikkagi kakao. Klassikaline mõru šokolaad on piimata, aga veganitel on ka neid piimavabu šokolaade igasuguseid. Jäätise puhul soovitan samuti vaadata vegan-versioonide poole. Näit. mõne kookosel ja riisil põhinevad jäätised on päris head (sojal põhinevad on maitse asi). Majoneesidest on paar majoneesi (üks variant Salvesti, üks hellmans oli vist ka) sellised, mis sisaldavad munakollast, aga ei sisalda ühtegi piimatoodet. Või siis majoneeside vegan-versioonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.11 20:08; 28.11 12:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps piimaallergia – mida tohib/ei tohi süüa?