Esileht Beebi ja mitmikud Piimaasendajat ei võta !

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Piimaasendajat ei võta !

Postitas:

Tahtsin hakkata harjutama ka piimaasendaja maitset, et juhul kui kiiresti kuskile vaja minna või piim kaob ära, siis saab kohe teha piimapulbrist piima. Olen proovinud välismaalt toodud valmispiimasegusid ( Nan, tuttel), nüüd proovisin ka tutteli pulbrit, ja ei midagi, lihtsalt ei võta, korraks hakkab imema nagu, sest ta arvab et rind, aga kui maitset tunneb, siis teeb nii imeliku näo pähe. Algul arvasin et ehk lutipudel ei meeldi. olen nüüd proovinud NUKi, MAM ja TommeeTippee lutipudelit, aga ikka ei võta. Kuidas teie oma lapsi harjutasite sellega? Kui kaua võib see aega võtta, et talle hakkaks see maitse meeldima ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 15:48; 27.01 07:20;
To report this post you need to login first.

Sul ei kao piim ära;)
Ja kui kiiresti vaja minna, siis laps kaasa. Muidugi õnnetuse eest pole me keegi kaitstud, aga ütle üks koht, kuhu on vaja kiiiiiiresti minna ja last ei saa kaasa võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummaline põhjus tõesti rpa-ga harjutamiseks. miks sul peaks piim otsa saama?! ja kuhu sul peaks olema põhjust nii kiiresti tormata, et last kaasa võtta ega enne rp-a pudelisse pumbata ei saa. ole nüüd ikka mõistlik ja ära mõtle endale probleeme välja
küsimusele vastates, et kuidas mina enda lapsi sellega (rpa-ga siis) harjutanud olen – ei harjutanudki, ei tulnud selle pealegi. esimest imetasin 1a2k ja teine sai just 6-kuuseks ja on ainult rp-l olnud. ükski käik pole (kas lapsega või lapseta) käimata jäänud, mida tõesti vaja on olnud või tõesti tahtnud olen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, igati tore on vastata ja hurjutada et piim ei kao ja pumpa välja. jah, piim ei kao iseenesest, kuid kui laps pudelit ei võta, siis mis mõte on välja pumbata?

ma ei saanud tegelikult päris hästi aru, kas neid valmispiimasid ta võtab?

ise olen sama probleemi ees. olin/olen gripis, nüüdseks juba paranemas, kuid viimased kaks päeva on olnud õudus, kuna piima tõepoolest jäi selle haiguse ajal vähemaks, laps istus praktiliselt 2 ööpäeva tissi otsas ja imes tühja. aga katsu sa imetada, kui endal palavik kõrge ja alla ei lähe, pea valutab nii, et pöörata ei saa.
tahtsin ka anda asendajat, et saaks ise veidikenegi puhata ja laps kõhu täis, kuid mida ta ei võta, on pudel 🙁
tahaksin ka teada, kuidas last hädajuhtudeks pudeliga harjutada. olen kasutanud avent, tommee tippee ja nuk pudeleid/lutte ja proovinud asendajat ka lusikaga anda… ta lihtsalt röögib, isegi alla ei neela.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häda juhtudel antakse lapsele süstla ja sõrme abil kas väljapumbatud rinnapiima või siis asendajat.
Mul ei ole oma kolme lapsega veel kunagi olnud olukorda, kus ootamatult peaks lapsest eemale minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nüüdseks 7-kuune preili ei võta pudelit. Ega rpa-d. Üritusi, kuhu olen tahtnud kasvõi korraks ilma temata minna, on olnud küll (pulmad, firma jõulupidu), kuid mis teha, kui laps pudelit ei võta, olen jätnud minemata. Ta ei võta ka rinnapiima pudelist. Esimesed kaks kuud võttis- siis saigi ta pea kõik toidukorrad rp pudelist, tasapisi harjutasin rinnale ümber. No ja nüüd siis vastupidine \”probleem\” 😀
Aga, jah, mul on kodus mitmeid erinevaid lutte (nuk, tommee tippee, avent, mam, chicco, medela) ja erinevaid rpa-sid. Mitte midagi ei võta. Nii et mina olen käega löönud. Ta ei võta mul ka lutti ega nokaga tassi(millest imema peab, et vedelikku kätte saada). Nii et harjutan lapse vist otse tassist jooma.
Olen proovinud ka süstlaga, kuid no see oli ikka ull mökerdamine ja laps ei olnud ka sellest söömismoodusest just vaimustuses.
Ehk siis on lapsi, kes ei hakkagi pudelit võtma 🙂 Mina olen enda omaga alla andnud ja ei topi enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks võib piim ära kaduda küll. Minu ühel sõbrannal kadus piim kuu aega peale sünnitust nii kiiresti ära et tilkagi ei tulnud välja. Ning minu emal kadus 2 nädalat peale sünnitust ära, nii äkki et ei tulnud sama moodi midagi. See jutt et piim ära ei kao, on vale jutt !!!!

Aitäh teistele kes mõistavad !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 15:48; 27.01 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uue maitsega harjumine võtabki aega. Ma hakkasin last (siis oli 6-kuune) kord päevas või ülepäeva, kuidas viitsimist oli, rpa-ga harjutama. Selle mõttega, et kui mul on vaja kuskil ära käia, et siis saab mees ikka lapsel kõhu täis. Rinnapump on olemas, ka käsitsi olen üritanud lüpsta, aga peale paari tilga rinnast kätte ei saa, nii et rinnapiima varumine jääb ära.

Esimesel korral võttis laps lutipudelit kui uut ja lõbusat mänguasja, jõi sealt heal juhul 5 ml, sest isegi, kui suhu midagi sai, siis lasi selle ka kohe suust välja. Ma ei hakanud erinevate lutipudelitega mässama, proovisin siis vahepeal ka tassist – sama lugu, lasi rpa suust välja. Kuna rõngalutti ta NUKi oma võtab, siis pudel meil ka NUKI oma, sama kujuga lutt otsas, nii et jätkasin sellega. Neljandal proovipäeval sai juba asja nii kaugele, et imes sellest u 30 ml rpa-d. Rpa-d ma ka välja vahetama ei hakanud, proovisin samaga edasi, sest maitsega harjumine võtab ka aega. Pärast paarinädalast harjutamist jõi ilusti u 50-60 ml lutipudelist, ega ma ei toppinud väga ka, sest eesmärk oli hädajuhuks harjutada, mitte kõht täis sööta. Nüüd annan luitpudelist paar korda nädalas, et ta ära ei unustaks.

Nii et kannatlikku meelt harjutamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:11; 27.01 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sul ei kao piim ära;)
Ja kui kiiresti vaja minna, siis laps kaasa. Muidugi õnnetuse eest pole me keegi kaitstud, aga ütle üks koht, kuhu on vaja kiiiiiiresti minna ja last ei saa kaasa võtta?[/tsitaat]

Mina näiteks ei taha last haiglasse, panka, notarisse (sellised on minu olulised käigud olnud) jm kaasa väntsutada, eriti kui on aja peale minek, st aeg kokku lepitud, lapsel aga parajasti uneaeg. Milleks? Parem jäägu rahulikult edasi magama, kui peaks ärkama, kui ma veel ära olen, siis saab mees talle pudelist süüa anda.

Ja piima ärakadumist olen ise kogenud, kui nädalaks läks (vist stressist, oli raske õnnetus perekonnas) piima kogus nii alla, et kaaludes selgus, et laps sai rinnast heal juhul 20 ml kätte. Sel ajal oli ta veel väike, sai süstlast rpa-d juurde antud ja lõpuks täiesti rinnale tagasi.

Aga mis ma öelda tahan, on et kõik situatsioonid ei ole nii must-valged, et \”pange aga last tihti rinnale, siis ei kao piim kuhugi\”, \”igale poole võib lapse kaasa võtta\” jne. No mina küll oma haiget isa kopsuhaiglasse vaatama minnes 5-kuust last kaasa ei võtnud. Võibolla nn ürgemad tõesti käivad igal pool laps märsiga kaasas, aga ma olen natuke teise lähenemisega. Pigem korra pudelist last toita, kui teda kaasa võtta keskkonda, kus ta võib mingi nakkuse külge saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:11; 27.01 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta rinnapiima võtab pudelist? Proovi kõigepealt seda välja pumbata ja pakkuda, siis on näha kas asi selles, et talle rpa ei maitse või ei tunnista üldse pudelit. Aga muidu asja võti on järjepidev harjutamine, kui ikka tõsine soov on, et laps ka pudelit võtaks. Ja ära osta järjest uusi, vaid paku pikema aja vältel ühte, et ta selle maitsega harjuks. Minu oma leppis mingi aeg Tutteliga, see päris magus ja katsetamiseks ka suhteliselt odav.

Mul oli ärakäimisteks varutud paar karbikest rinnapiima sügavkülma. Kui oli vaja ära käia või läks näiteks poes pikemalt, sulatas ja andis mees seda.

Aga kui ta pudelit võtma ei hakka, ära heida meelt. Varsti tuleb püreedega harjutamise aeg ja siis mõne aja pärast saab laps ka püreeportsuga ühe söögikorra hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Piimaasendajat ei võta !

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.