Esileht Väikelaps Piimahambad

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Piimahambad

Postitas:

Laps sai 6a märtsis. Mind teeb murelikuks, et tal mitte ükski piimahammas ikka veel ei loksu. Närib porgandit ja muud kõva puu/juurvilja tihti, misnagu peaks kaasa aitama hammaste vahetusele.
Hambaarstile aeg on pandud aga tänu koroonale on sinna tükk aega veel aega.
LasteaiaKaaslastel, temast isegi noorematel, on juba ammu uued jäävhambad edukalt kasvamas.

Ei olnud beebina ka tal niivõrd hiline hambumus. Esimene hammas tuli 6 kuuselt ja sealt edasi tulid hambad nagu õpiku järgi.

Kas peaks muretsema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuhu kiiret?
Keskmiselt hakkavadki hambad vahetuma (5-)6-aastaselt, seega on isegi keskmisega aega, rääkimata sellest, et mõni ei ole keskmine, aga ikka on normi variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel tulid esmalt need tagumised jäävhambad, 6a3k ja 6a5k vahetusid alumised 2 piimakat. Nüüd vanust mitu kuud üle 7 ja rohkem pole vahetunud. Sügisel läheb kooli, suht nõme on koolis alles esihambaid vahetada. 🙁 Aga kiirendada seda protsessi kuidagi ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näe põhjust muretsemiseks. Minu lapsel vahetusid alles 7-aastaselt, kuigi esimesed piimahambad tulid ka ca 6 kuu paiku. Absoluutselt ei olnud nõme, et laps koolis käis, iga inimene on erinev. Mida vanem on laps, seda paremini oskab ta oma hammaste eest hoolitseda, seega leian, et jäävhammaste hilisem tulek ongi parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal vahetuaid esimesed piimahambad jäävhammaste vastu alles koolilapsena ehk siis umbes seitsmesena. Ma usun, et see täitsa normaalne kui 6a veel piimahammastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi parem, kui hiljem vahetuvad, peaasi, et üldse vahetumata ei jää. Just nimelt, mida suurem laps, seda paremini hoolitseb ise oma hammaste eest.
Minu tüdrukul tuli esimene piimahammas ära 5a-lt, nüüd on 6a5k ja ees on vahetunud 6 piimahammast ja taga on olemas need 4 uut purihammast – ka täpselt õpiku järgi. Temal tuli esimene hammas välja 4k “sünnipäeval”. Ta polnud veel 2a täis, kui kõik 20 piimahammast suus olid. No milleks on vaja nii ruttu?! Ainult muret ja vaeva nende pesemisega.
Ainult üks hea asi on olnud sellise varase hammaste tulekuga – väga ruttu lõpetas igasugu titemökside söömise ja tahtis näritavat toitu ning kõne oli 2. eluaastaks käes. Ju see ikkagi natuke mõjutab suu ja keele lihaste arengut. Ma arvan nii. Ainult et nüüd pigem nälgib kui sööb nt püreesuppi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel tulid ülemised piimahambad ära 2kl kevadel alles, alumised tulid u aasta varem. Osa piimahambaid ka tõmmati ära, kuna uus hammas ei tulnud piimahamba alt vaid kõrvalt ja seega ei lõhkunud piimahamba juurt ja need ei hakanudki loksuma. Nüüd 12-aastaselt oli vaja breketid panna ja tõmmati veel 4 piimahammast välja, et jäävhambad saaks tulla. Hammaste hiline väljatulemine läks ka haigekassa alla ja saime breketravi tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Piimahambad