Esileht Imetamine Piimapaisule

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Piimapaisule

Postitas:

kas soojakott või külmakott.Palavikku mul 39.2. rindadest piima ei tule. suht õnnetu juba, tibu ju tahab süüa.:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 17:42; 17.02 18:00; 18.02 12:43; 19.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja siis öeldakse et laps nii tihti rinnale kui võimalik, aga kas ma pean ta siis üles ajama kui ta magab?olen väga tänulik vastuste eest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 17:42; 17.02 18:00; 18.02 12:43; 19.02 22:22;
To report this post you need to login first.

Sul on tõenäoliselt rinnapõletik, kuna palavik on nii kõrge.

Rinna tühjendamine on väga vajalik!
Kõigepealt katsu rind hästi soojaks saada. Seda on hea teha du¨i all. Püüa ka piima välja lüpsta, et lapsel oleks parem haarata. Tõesti ongi nii, et rinnapõletiku korral ei taha piim hästi jooksma minna, kasuta selleks kõiki nippe- du¨¨, soe käterätik, soojakott jne. Soe aitab piimal voolata.
Ka näljane laps on parim abimees- varem või hiljem võtab ta rinda, eriti kui aitad ise lüpsmisega rinna pehmeks. Lapsele ära anna asendustoitu.
Mõnele emale on abiks rinnapump, mõni saab käsitsi paremini. Rinnapõletiku puhul parim rinna tühjendaja on laps- imeta hästi sageli. Kui Sa ei saa piima jooksma, siis võid pöörduda ka sünnitusmajja- seal on kasutatav elektriline rinnapump, mis mõnele emale on abiks.

Kui oled rinna võimalikult tühjaks saanud, pane peale jahe külmikust võetud kapsaleht või muu jahe kompress, et pärssida piima juurdetekkimist. Enne uuesti imetama asumist on vaja rind soojendada!

Loodame, et probleem laheneb. Kui kõrge palavik püsib üle 48 tunni, pöördu perearsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kindlasti tuleb praeguses olukorras last äratada söötmiseks. Hea oleks isegi 1-1,5 tunni tagant, kui laps ise nõus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordan lühidalt üle, mis ülalpool juba olemas.

Enne imetamist rind soojaks (aitab piima voolama).

Imetamisel rind hästi tühjaks.

Kui laps ei haara, siis paar teelusikatäit pigista välja ja anna lapsele (lusikalt, topsist). Tihti haarab siis paremini.

Pärast imetamist rinnale külma (pärsib piimatootimist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna erakorralises,palavik tõusis 40ni sain antibiootikumid peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 17:42; 17.02 18:00; 18.02 12:43; 19.02 22:22;
To report this post you need to login first.

Kas rinnatühjendamone edeneb? Pead seda tegema hoolimata antibiootikumidest. Hoian pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänane päev on möödunud niimoodi:
Hommikul 8sast sõi siis jäi talle väheseks ja omast lollusest andsin ikka RPA suts juurde.Praegu ei suuda ära kiruda. Siis magas 12ni ärkas panin rinnale siis ta lihtsalt 3 tundi oli mul tissi otsas, kord ühe, kord teise nii, poole tunniste vahedega. Siis magas tunnikese,aga kõht jäi tal ikka tühjaks ma arvan. Üritasin siis välja pumbata,mitte midagi ei tulnud, kuid samas kui ma käega nagu surun siis tilga haaval tuleb. Siis ta ärkas ja istus järgmised kolm tundi mul tisside otsas, kuigi suht sõjakas oli seal otsas. Nüüd on ta maganud kaks tundi eks näis mis saab kui ta ärkab.
Arst kirjutas mulle muidu mingid rohud mis paned põske,et piim voolama hakkaks paremini.Ja ütles,et palaviku tõustes võtaks 2 paratsetamooli korraga, minu arust veidi suur kogus, aga ei julgenud vastu ka vaielda.
Ja ma küsiks,et kas need rohud ju muudavad piima maitset ka, äkki laps ei taha sp imeda hästi?
Enne seda põletiku jama oli kõik korras, sõi ilusti tissist kõhu täis ja magas rahulikult kolm tundi, aga nüüd kõik pea peale keeratud. Või suutsin ma selle RPAjaga juba kõik ära rikkuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 17:42; 17.02 18:00; 18.02 12:43; 19.02 22:22;
To report this post you need to login first.

Tundub, et raske aeg hakkab mööda saama. Rinnapõletiku järgselt muutub natuke piima koostis, see muutub justkui paksemaks ja laps võib rinnal streikida. Kui teil on paar pikka tissimaratoni olnud, siis on kõik hästi, ära lihtsalt enam kunstpiimasegu anna.
Palavik ei tohiks enam tõusta, ehkki mõnikord juhtub nii, et algul on kannatajaks üks rind ja siis teine, siis palavik muidugi tõuseb uuesti. Täiskasvanud inimene võib võtta ka 2 paratsetamooli.
Jõudu veelkord!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Piimapaisule

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.