Esileht Beebi ja mitmikud Piimasegu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Piimasegu

Postitas:

Kui palju annate teie 1 kuu ja 1 näd vanusele lapsele piimasegu? Kas niipalju kui võtab või paki mõõtude järgi? MInul sõõb laps 90ml, kuigi ette nähtud 150ml. Ja iga kahe tunni tagant kisa lahti, kõht tühi. Kuidas harjutada, et ta korraga sõõks 150 ml? Samas rpa teeb nagunii lapse pontsakaks ja jämedaks, minu lapski voldiline juba praegu oma 90 ml-ga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 20:09; 10.10 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole oluline, ku palju ta sööb, kui just kaal ei lange. Aga alla 2 tundi ei tohiks küll söögipaus olla, rpa seedub aeglasemalt. mina hakkasin ka teadlikult lapse söögipause pikendama, nii poole tunni kaupa. seni lasin tal süles olla ja otsisin talle tegevust( mul oli ka pisut vanem laps siis, nii 4 kuud).Lõpuks sain ka 2 tunni pealt 4 tunnile, aga ei mäleta enam, kaua sellega aega läks, nii umbes kuu vist. Tuleb olla lihtsalt järjekindel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ta ikka ei taha, siis sa ei saa toppida. minu laps ka vist umbes kuni 2 kuu vanuseni sõi vähem korraga kui pakil kirjas, aga tihedamini. ja kuna tema seedimisele ei mõjunud see, et tihedamini sõi kui nn ette nähtud, siis ei teinud ma sellest numbrit.
ei tee rpa last pontsakaks, kui sa just tohutuid koguseid talle ei sööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin just seepärast, et tuttava lapsed magasid alates kuust juba ööläbi!!! Mis siis viga, kuid nende lapsed pidasid päeval sõõgikordadest kinni ka. Mina pean iga 2 -2,5 tunni tagant tõusma, oleks see siis kõik, et sõõdan ja head ööd:( Pean pool tundi vähemalt süles loksutama, siis hakkab alles pressima ja kakab ka vahel,vahel ei. Siis muidugi võib jälle nutma hakata, kui pikali panen. Võtan jälle sülle(kuu ajane). Igal ööl on juba nii tumedad mõtted peas, et oioi;( Kas ma ei võiks harjutada, et öösel hakkan talle vaikselt teed andma ja äkki ühel päeval magabki pikemalt? Kuid ega tola loll pole- olen siin vahepeal ka teed rüübata andnud öösel, kui tunni tagant juba süüa tahtis, siis jõi hoolega ja hakkas ikka süüa nõudma, nuttis lihtsalt niikaua kuni süüa sai.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 20:09; 10.10 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsin just seepärast, et tuttava lapsed magasid alates kuust juba ööläbi!!! Mis siis viga, kuid nende lapsed pidasid päeval sõõgikordadest kinni ka. Mina pean iga 2 -2,5 tunni tagant tõusma, oleks see siis kõik, et sõõdan ja head ööd:( Pean pool tundi vähemalt süles loksutama, siis hakkab alles pressima ja kakab ka vahel,vahel ei. Siis muidugi võib jälle nutma hakata, kui pikali panen. Võtan jälle sülle(kuu ajane). Igal ööl on juba nii tumedad mõtted peas, et oioi;( Kas ma ei võiks harjutada, et öösel hakkan talle vaikselt teed andma ja äkki ühel päeval magabki pikemalt? Kuid ega tola loll pole- olen siin vahepeal ka teed rüübata andnud öösel, kui tunni tagant juba süüa tahtis, siis jõi hoolega ja hakkas ikka süüa nõudma, nuttis lihtsalt niikaua kuni süüa sai. [/tsitaat]Nii pisikesele teed ei anta. Mis tee see üldse oli? Rinnaga toita oleks palju lihtsam…võtad kaissu ja laps sööb läbi une ning Sina magad rahulikult. Vabanda, kui Sa tõesti kuidagi moodi toita ei saa. Juhul aga, kui oled rinna andmisest liiga lihtsalt loobunud, siis saad veel praegu vabalt lapse rinnale tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul enamvähem sama lugu kaksikutega. Olen ka proovinud aegu pikendada nendega tegeledes, üks laseb, teine mitte- kisa taevani. Kui kõht on tühi, siis on tühi, tuleb ikka süüa anda. Mul nad peaaegu kahe kuused. Kaks korda ööpäevas jätavad juba üle kolme tunnist pausi, muidu ikka kaks ja kaks pool tundi. Gaasimuresid/punnitamisi on meil eriti just hommikuti, saaks kuidagi neist lahti, siis mind see tihe söötmine ei häirigi. Andke nippe palun:) Pontsakad pole kumbki, täitsa normaalsed titad (samasugused nagu enamus-niipalju kui ma väikesi beebisid näinud olen). Beebi võib imikuna pontsum olla. Ega see tähenda, et ta suuremana paks on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kohta veel, et pole keegi tõestanud, et see midagi halba lapsele teeks. Hipp-il on spets imikutee müügis kõhuvaevuste vastu(kummeli). Muidugi ei tohiks sellega toidukorda asendada.
Vanasti hakati lastele palju varem igasuguseid lisasid andma ja lapsed olid ka tunduvalt tervemad.
Mitte et ma ise seda teeks, aga häirib lihtsalt, et nii suur probleem on tehtud sellest kui keegi midagigi annab lisaks. Igaüks tegutseb vastavalt oma lapsele. Kui laps on rõõmus ja kaalu tuleb ja tervis korras, siis pole ju probleemi.
See on lihtsalt minu arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kyll nendesse RPA pakkide peal olevatesse kogustesse ei usu, pole siiamaani kohanud kedagi, kellel laps täpselt selle järgi sööks:D
Mul praegu 2,5 kuune ja alles nyyd sööb 150ml, millest vahel tuleb ka osa tagasi-järelikult liiga palju.
1,1 kuusena soi vast 120ml(+pulber) maksimum. Aga vahesid see-eest pidas ilusti 3 tunniseid. Vahel ka 2,5.

Ma usun et praegu ehk veidi vara veel hakata lapse söömisharjumusi piirama. On ju ka RPA lastel kasvuspurdid 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:47; 11.10 09:50; 11.10 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kysin veel, et kas laps ka päeval samamoodi käitub peale söötmist? Yleval, punnitab? Äkki ei tee päeval ja ööl vahet? Millist RPA annad, oled proovinud vahetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:47; 11.10 09:50; 11.10 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie haiglas. Põhjuseks liiga väikses söögikogused ja liiga lühikesed vahed. Sobivat toitu pole leidnud. Kõht kinni või lahti. Teemaga tegeledes olen saanud teada, et keskmine normkogus u 5-6 kg lapsele on 165 ml 1 kg kohta. Ööpäevane kogus ei tohi ületada 1000 ml. Söögikordi ööpäevas 6-7. Vett annan ka, u 100 ml ööpäevas arsti soovitusel. Aga ega veega last kaua ei peta, söök on söök ja vesi on vesi. Ta teab täpselt mida tahab. Ja kui laps ei söö 150 ml siis ei söö, tee mis tahad. Vahel viga toidus, vahel lapses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasid rinna asemel beebile rpa-d andma lootuses, et jamasid vähem, saad öö läbi magada? Rinnaga toites niisugust probleemi Sinul praegu poleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 14:23; 11.10 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RE: eelmine Kägu- miks sa parastad? Igayhel on ju oma pohjused. Jah, mina toidan ka rpa-ga, ja ma ei leia, et \”miks?\” oleks teiste asi. Pole see rinnapiim mingi indikaator, mis eristab head ema halvast.
Ja kui inimesel on mure, miks ei voiks ta nou kysida?
Ytleb ju vanasonagi, et kysiga suu pihta ei lööda.
Natuke rohkem sallimist ja tolerantsust 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 09:47; 11.10 09:50; 11.10 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei parasta. Ainus mure, mille sealt välja lugesin oli, et tuttava lapsed magavad alates 1k öö läbi, tema peab aga ärkama iga 2-2,5h järel. Lugesin just üht artiklit, kus oli kirjas niisugune lause: \”Kui ema, kellel on võimalus toita last rinnaga ning ta seda ei tee, ei vääri ta ema nime\”. Selles osas on küll indikaator, või mis? Ma ei hakka sõda kuulutama rp või rpa, see teema on end ammendanud. Põhjuseid on tõesti, ei vaidle.

Aga teemasse- Esimestel kuudel beebid alles kohanevad uue keskkonnaga. Enamus vanemaid on hädas beebi magamise, söötmise jms. Paar kuud kakabki laps igasse mähkmesse. Esimesed 3k sain ise öösel magada heal juhul kokku 2h, kuna samuti käis üks pidev tissiralli, krooksutamine, kussutamine, mähkmine. Aga kuidas Sa siis elu beebiga ette kujutasid? Sinu beebi on täiesti tavaline ja normaalne. Ära võrdle teda tuttavate lastega. Minu tuttavate lapsed ka näiteks magavad hästi, minu oma ärkab pea aastasenagi öösiti 5-10 korda.

Toidu koguste kohta nii palju, et sünnitusjärgsel visiidil ütles arst, et 2k beebi peaks sööma korraga vähemalt 80-100ml. Ehk minu arvates on teie kogused ok, nüüd peaks tegelema söögivahede pikendamisega, nagu siin juba soovitati. Ehk suurnevad siis ka kogused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 14:23; 11.10 15:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Piimasegu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.