Esileht Hobinurk Piinamisraamatud – need, mille lugemine on piinarikas

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )

Teema: Piinamisraamatud – need, mille lugemine on piinarikas

Postitas:

Lapsena olid kohustuslikud raamatud “Bullerby lapsed” ja “Kääbik” sellised, mida pidasin pikaks ja igavaks. Veel ei suutnud lõpuni lugeda Harry Potteri viiendat raamatut. Aastaid hiljem lugesin uuesti ja mõistsin, et polnud mulle lihtsalt eakohane tol hetkel.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meelis Friedenthali “Mesilased”. Teost on iseenesest kiidetud, aga kuna mul on kombeks lugedes raamatusse täiesti sisse minna, siis need lõputud kirjeldused peategelase halvast enesetundest ja mädahaisust, mida ta igal pool tajus, mõjusid lõpuks väga ängistavalt. Seega selle lugemine oli minu jaoks päris korralik piin.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Coelho. Kümmekond aastat tagasi kõik kangesti kiitsid – ma siis püüdsin ka lõpuks teda lugeda. Võtsin raamatukogust „Veronika otsustab surra“. Absoluutselt ei saanud aru, miks Coelhot kiidetakse. Hea küll, võib-olla sattus vale raamat, võtsin siis veel ühe. Enam ei mäleta, mis see täpselt oli, aga see oli täpselt samasugune jama. Jäi pooleli. Tekkis tõsine kahtlus, et need kõvad kiitjad polnud tegelikult ühtegi Coelho teost läbi lugenud, vaid kiitsid lihtsalt sellepärast, et, noh, kõik ju kiitsid.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dostojevskit pole suutnud lugeda, samas kui tema ainetel filmid on meeldinud.
Karupoeg Puhh on samuti kaugeks jäänud.
Aga kui ma ei suuda lugeda, siis ma lihtsalt ei loe, vaid panen kõrvale. Seetõttu mul ka piinarikkaid lugemisi ei ole.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:40; 25.08 21:07; 26.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja “piinamisraamatud” on minu silmis vägagi hea lugemine, kasvõi Šveijki olen korduvalt üle lugenud.

Kooliaja “piinamisraamatud” on paljude mälestustes sellised, kuna enamasti pole gümnaasiumealine veel küps neid lugema. Ma olin kooliajal suur lugeja, aga palju, mis siis oli kohustuslikus kirjanduses, hakkas meeldima aastaid hiljem üle lugedes.

Mul isegi ei tule meelde, et mõni raamat oleks selline, mida siin teemas nimetaks. Pigem on nii, et on ette tulnud kohti, kus lasen leheküljed silmadega üle, lappan veidi edasi ja jätkan lugemist.

Mul on osade raamatutega pigem see, et olen lugenud kiidusõnu, teatud raamatud peetakse klassikaks, aga lugedes ei kõneta ja ei teki arusaama, et mille eest nii palju kiidusõnu pälvinud on. Ei ole piinaraamatud, on lihtsalt raamatud, mis ei ole mulle nii hästi mõistetavad olnud, kui mõned teised.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, kohustusliku kirjanduse osas – et kui ei sobinud, siis silmadega kiiresti üle ja jätkasin sealt, kus huvitavam tundus. Aga üldiselt mul kohustusliku kirjandusega oli ainult üks probleem – ma olin nad läbi lugenud tunduvalt varem kui pidi ja siis oli üsna tüütu mingeid pisiasju meenutada kontrolltööks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 20:40; 25.08 21:07; 26.08 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhhi üritasin ka lapsena, umbes 3-klassis lugeda, aga täielik jura tundus.
Lugesin selle läbi hoopis kolmekümneselt ja väga meeldis. Lugesin pohmas peaga ja oli naljakas. Täiesti ajuvaba värk! Kirjutaja oli vist kanepi laksu all, ma arvan.
Väike meeldetuletus parematest ütlustest.
https://hingele.goodnews.ee/vahvad-utlemised-karupoeg-puhhi-ja-tema-soprade-20-utlemist-mis-sobivad-meie-igapaevaellu/

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainsana elu jooksul ei suutnud lugeda Dostojevski “Kuritöö ja karistus” raamatut. Alustasin mitmeid kordi, 30 lk oli maksimum saavutus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Meelis”

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 21:53; 25.08 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Coelho. Kümmekond aastat tagasi kõik kangesti kiitsid – ma siis püüdsin ka lõpuks teda lugeda. Võtsin raamatukogust „Veronika otsustab surra“. Absoluutselt ei saanud aru, miks Coelhot kiidetakse. Hea küll, võib-olla sattus vale raamat, võtsin siis veel ühe. Enam ei mäleta, mis see täpselt oli, aga see oli täpselt samasugune jama. Jäi pooleli. Tekkis tõsine kahtlus, et need kõvad kiitjad polnud tegelikult ühtegi Coelho teost läbi lugenud, vaid kiitsid lihtsalt sellepärast, et, noh, kõik ju kiitsid.

Minule meeldib Coelho “Alkeemik”. Peale selle raamatu lugemist tekkis mul ka inspiratsioon ja hakkasin novelli kirjutama.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 21:53; 25.08 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et kui tuli kooliajal rahvuseepos läbi lugeda, siis lugesin laste-Kalevipoega. No kes seda värsivormis heietust suudaks lugeda…

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 15:44; 25.08 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhhi üritasin ka lapsena, umbes 3-klassis lugeda, aga täielik jura tundus.
Lugesin selle läbi hoopis kolmekümneselt ja väga meeldis. Lugesin pohmas peaga ja oli naljakas. Täiesti ajuvaba värk! Kirjutaja oli vist kanepi laksu all, ma arvan.
Väike meeldetuletus parematest ütlustest.

Täpselt! Ma ka lapsena ei saanud Puhhi loetud, kuigi olin suur lugeja. Aga nüüd täiskasvanuna oma lapsele ette lugedes kujunes üheks lemmikuks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Coelho. Kümmekond aastat tagasi kõik kangesti kiitsid – ma siis püüdsin ka lõpuks teda lugeda. Võtsin raamatukogust „Veronika otsustab surra“. Absoluutselt ei saanud aru, miks Coelhot kiidetakse. Hea küll, võib-olla sattus vale raamat, võtsin siis veel ühe. Enam ei mäleta, mis see täpselt oli, aga see oli täpselt samasugune jama. Jäi pooleli. Tekkis tõsine kahtlus, et need kõvad kiitjad polnud tegelikult ühtegi Coelho teost läbi lugenud, vaid kiitsid lihtsalt sellepärast, et, noh, kõik ju kiitsid.

Minule meeldib Coelho “Alkeemik”. Peale selle raamatu lugemist tekkis mul ka inspiratsioon ja hakkasin novelli kirjutama.

Kas teema oli sellest?

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.08 14:50; 25.08 15:27; 25.08 19:08; 25.08 19:10; 25.08 19:29; 26.08 07:29; 26.08 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige õudsem raamat, mida ma olen ennast lugema sundinud, on “Viiskümmend halli varjundit”.
Üsna piinlik oli ka Jefremovi “Andromeda udukogu”
Ristikivi on lihtsalt igav. Hädaga kõlbab lugeda küll.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 09:49; 26.08 09:50; 26.08 09:51; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meelis Friedenthali “Mesilased”. Teost on iseenesest kiidetud, aga kuna mul on kombeks lugedes raamatusse täiesti sisse minna, siis need lõputud kirjeldused peategelase halvast enesetundest ja mädahaisust, mida ta igal pool tajus, mõjusid lõpuks väga ängistavalt. Seega selle lugemine oli minu jaoks päris korralik piin.

Jaa, seda võib öelda küll. Hea raamat – aga tõesti piinav, painav, ängistav.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 09:49; 26.08 09:50; 26.08 09:51; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aleksis Kivi “Seitse venda”. Ko-hu-tav!

Nõus! Ainuke kohustusliku kirjanduse teos, mida ma ei suutnudki läbi lugeda.

Mina ei suutnud lugeda “kuidas karastus teras” ja neid muid propagandajamasid. “Ülesküntud uudismaa”, jt.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 09:49; 26.08 09:50; 26.08 09:51; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad neist ilmselt oleksid isegi loetavad, aga kardan, et pärast on kahju raisatud ajast. Siia alla käivad igasugused Paulo Coelhod, Umberto Ecod, Brandon Baysid, “Söö, palveta ja armasta”, 50 halli varjundit jmt populaarsed autorid/teosed.

Umberto Eco on küll väga ebaõiglaselt selles reas. Erinevalt teistest, on tema siiski tõsiseltvõetav kirjanik.

Tahtsin sama öelda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.08 09:49; 26.08 09:50; 26.08 09:51; 26.08 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on suur vahe, kas raamat on piinav, sest ta äratab lugejas mingeid sügavaid ebameeldivaid tundeid, mida miskipärast tunda pole tahtnud või raamat on lihtsalt halvasti kirjutatud. Ja mulle tundub, et siin teemas miksitakse neid kahte väga.

Esimesel juhul ont egu ju tegelikult väga heade raamatutega, minu meelest. Raamat ei peagi olema ainult kerge melelahutus, ongi äge kui ärgitab emotsioone, tundeid ja mõtteid.

Ja võibolla need enda jaoks halvas stiilis kirjutatud raamtud pole ka nii hullud, sest ikkagi panevad hindama, et mida sa raamtus päriselt tahad leida. Näiteks hakkasin hiljuti lugema Oliver Bergi “Venna arm” ja ei suutnud tõepoolest esimesest paarist lehest edasi minna. Täiesti seosetute lausete/mõtete jada on seal… muidugi guugeldasin, et teada saada, kas raamatu muutub edaspidi paremaks, aga leidsin, et see ongi tal üks eksperimentaalne raamat, kus katsetab kindlat stiili. Aga mul on tunne, et mu enda peas on mõtted niikuinii sellised eklektilised, et juturaamatutes ikkagi ootan, et lugu oleks vähemalt kuidagigi loogilise struktuuriga üles ehitatud ja liiguks edasi, mitte kellegi mõtete hägune häma. Sega jääb minul see eksperimet lugemata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piibel – üritasin lugrda aga sellest nimede peatükist edasi ei jõudnud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord haiglas olles olin sunnitus lugema Selma Lagerlöf´i Gösta Berlingi saagat. Raamat tundus sama halb kui seal tehtavad protseduurid. Äkki peaks uuesti proovima? Raamatut ma mõtlen.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainsana elu jooksul ei suutnud lugeda Dostojevski “Kuritöö ja karistus” raamatut. Alustasin mitmeid kordi, 30 lk oli maksimum saavutus.

Sama siin, see oli kohustuslik koolis, õnneks õpetaja oli normaalne ja ütles, et kui tõesti vastu käib, ärge lugege. Ma suutsin 20 lk lugeda.

Laadilt ei meeldi mulle ka “Meister ja Margarita” Ja “Alice Imedemaal”, kuigi need ma ilmselt suudaks lõpuni siiski lugeda. Aga ei meeldi.

See-eest “Tõde ja õigus”, mida siin mitu korda välja toodud, väga meeldib. Esimest ja viiendat osa loen pea igal aastal. Neljas osa on nii ja naa, no ja teist ja kolmandat tõesti eriti ei viitsi korrata, kuigi kunagi said isegi loetud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanamees ja meri
Meelis
Vahva sõdur švejk
Don Quijote
Väike Illimar
Koera süda
Tasuja
Seitse venda

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

H.Hesse “Stepihunt”

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugused romantilised naistekad, olgu nad mis ajastust tahes. Cartland on kindlasti üks hullemaid..kolm lehekülge ja katus sõidab juba sellest “american dreamist”.

Nn “American dream” ei tähenda seda, mida sa arvad, et see tähendab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi ma unustasin

Valge Bim Mustkõrv 🙁

Pigem ma ei tea…lähen ühel jalal hüpates raekoja platsile ja karjun tund aega kuku-kuku, kui selle kätte võtan. Film…no see lausa õuduste tipp. See valu tõmbab mu sisikonna välja.

“Mumuu” muidugi ka.

Aga need pole siis igavuse või venivuse pärast minu piinamisraamatute listis. Need on seepärast, et ma nutaks ennast seaks, kui ma peaks ridagi rohkem kui ühe rea neist raamatutest lugema.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.08 15:08; 26.08 18:33; 27.08 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toon mõned välja, aga minu arvamus pärineb sellest ajast, mil ma neid lugesin.

– “Kalevipoeg” (Eno Raud)
– “Hamlet”
Kui ma õigesti mäletan, siis mõlemad on värssides kirja pandud. Ühte lugesin algklassis ja teist gümnaasiumis. Vahe oli väga pikk, aga ei tekkinud seda sallivust mul luulevormis raamatute vastu.

Appi! Kas see on nali? Ma ei saa aru. Sa lugesid “Kalevipoja” laste-versiooni ning tundus õudne? Ma saaks aru, et originaalist ei suuda läbi närida, aga mainida Raua ümberkirjutatut… OK, las ta jääb.

Aga üldiselt eepost või Shakespeare’i teoseid “luulevormis raamatuteks” küll nimetada ei tohiks…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piibel – üritasin lugrda aga sellest nimede peatükist edasi ei jõudnud.

Mulle Vana Testament meeldis: kogu see arhailine ühiskonnakorraldus, mis sealt ilmneb, need sajad väljendid, mida me iga päev kasutame… Uus Testament jäi samas pooleli, ei olnud sellel minu jaoks võlu. Jeesus tundus nii igav – ja lõpp oli ju ka teada! ???? Kui nii öelda tohib.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajaviiteromaanidest olen pooleli jätnud “Võõramaalase” esimese osa.

I feel you sister! Raamatu idee mulle kohutavalt meeldis ning hilisem sari on ka köitvalt tehtud, aga seda lugeda – appi!! Täpselt sama selle “Videviku”-raamatusarja kohta – no kõik klassiõed lugesid ja olid armunud… Ei saanud mina aru.
Ja õnneks on hallid varjundid ka puutumata jäänud. Pärast üht siinset väga ilmekat arvustust ei julgekski seda vist lahti teha ????

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemingway “Ja päike tõuseb” oli minu jaoks eht piinamisraamat oma mõttetu soigumisega. Üks vähestest raamatutest, mille olen üldse pooleli jätnud

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sa arvad, mida ma algklassis käies lugesin, “Hamletit”? Loomulikult käis see lause “Kalevipoja” kohta.

Anna andeks, ma lihtsalt purskasin naerma, kui ennist su kirjutatut lugesin – nii püüdlikult olid Eno Raud sulgudesse lisanud! Sellepärast arvasingi, et ehk tegid nalja. Et siis eepos ise meeldis, aga Raua versioon oli nõme?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 87 )


Esileht Hobinurk Piinamisraamatud – need, mille lugemine on piinarikas