Esileht Ilu ja tervis Piinav köha. Pirpa või sinepiplaaster?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Piinav köha. Pirpa või sinepiplaaster?

Postitas:

Kolmas päev vastikult kiskuva, ärritava ja hommikuti rögase köhaga. Öösiti magada ei saa.
Kurgus otseselt ei kõdita aga seal allpool sügavalt hingates hakkab nagu kiskuma ja ajab nii jubedal köhima, et lausa öökima ajab. Nagu suure nutmise ajal kopsud(bronhid?) ajavad hingeldama.
Nohu on ka jube. Pea lausa valutab sellest suures köhimisest.
Olen juba igasugu asju sisse võtnud ja välispidiselt määrinud.

Kas köha jaoks on sobivam sinepi või pipraplaaster? Ja köha puhul, kuhu see endal panna(seljale või rinnale)?
Googeldades tuleb mõlema kohta soovitusi erinevaid. Aga oli mingi pilt, kus varvastele ribad kleepida.

Või soovitage, mis tõesti aitab köha leevendada. Nii kehva on olla.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:11; 30.04 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on köha ravitud alati sinepiplaastriga ja pipraplaaster on rohkem selliste lihase- või seljavalu puhul olnud tarvitusel, seepärast ma kohe ei oskagi öelda, kas vastupidi ka võiks.
Sinepiplaastrit köha puhul lapsena pandi mulle nii seljale kui rinnale kopsude piirkonda, 4-5 plaastrit korraga, mäletan, et ema ütles, et südame piirkonda ei tohi panna, seega vasaku käe ümbrus jäeti vabaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna süda on siiski suht keskel, siis keha keskjoonele rinna peale ei panda jah. Aga u kopsude kohale ja seljale samale kohale.
Ise olen ainult pipraplaastreid kasutanud, kas see jube, mida veega leotada tuli ja siis kleepida, see oligi sinepilaaster, see vist kipitas jubedalt? Ähmased mälestused lapsepõlvest. Pipraplaaster on see, mida pannakse ka varvaste ümber jah.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks ka ikka pigem sinepiplaastrit, pipraplaaster rohkem reuma ja lihaste valude korral.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus pipraplaastrid olemas ja kohe kindluse mõttes loen juhendist, et on mõeldud abistava vahendina nii hingamis- kui lihasvaevuste korral.

Minul oli jaanuaris-veebruaris väga pikk köha ja kasutasin pipraplaastrit: panin nii rinnaku peale kui seljale ja võin öelda, et leevendas küll vaevusi.
Suurest köhimisest olid mul roietevahelised lihased valusad ja pipraplaaster mõjus ka sellele valule leevendavalt.

Mina ei viitsinud sinepiplaastriga mässata, aga võid ju proovida mõlemaid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

islandi sambliku tee, sinepiplaastrid ja sinepi jalavann.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu meelest ei aita ei pipra- ega sinepiplaaster. Leevendavad ehk mõned soojad teed ja imemistabletid, aga parandab ainult aeg, ei muu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Nüüdseks on köha juba õnneks kadunud.
Aga kuna sinepiplaastrit mul kusagilt võtta polnud, panin hoopis ööseks sibulaviilud talla alla magades ja järgmine päev oli ärritav köha hoopis teistmoodi. Lahtine ja kergelt köhitav.
Ükskord ämma soovitusel proovisin ka ja mõjus samamoodi.
Ju see nipp siis ikkagi puhas külajutt pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:11; 30.04 21:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Piinav köha. Pirpa või sinepiplaaster?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.