Esileht Lapse ootamine Piinlik teema – hemorroidid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Piinlik teema – hemorroidid

Postitas:

rasedust 24+0 nädalat. Õhtul wc-s käies oli pärakul järsku väga valus. Paberiga pühkides avastasin paberilt verd. Natukene googeldasin ja sümptomid vastavad hemorroididele. Küsimus selline, kas peaksin arstile pöörduma? Selline asi ehmatas korralikult ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Apteegist saab ka käsimüügiravimeid selle vastu, aga retseptikad on ilmselt tõhusamad. Joo korralikult vett ja hoia seedimine korras, et kõht kinni poleks. Sünnitusel saad ilmselt uued, kui senini vältida õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgi olukorda, sest see võib olla ajutine (1 päevane asi) ja kaob ära.
Kui mul kõht vahel kinni on hullult (2 korda olnud), siis tulevad ka need korraks aga järgmine päev on läinud. Aitab külma dušši all olemine ja veejoa suunamine alla, jalad laiali olemine (ei istu jalg üle põlve, diivanil oled pigem ühe külje peal aga jalad ei ole koos, öösel magad üks jalg eemal või padi jalge vahel küljel olles, stringide vältimine jne).
Kui sul mitu peäva kestavad koos verega, siis anna ämmaemandale teada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkisid hemorroidid raseduse teises pooles (ei mäleta enam, millal täpselt), aga muud põhjust kui rasedus, mul ei olnudki. Kõht oli alati igati korras ja käis normaalselt läbi, kõhukinnisust ega mingit punnitamist kordagi ette ei tulnud. Mul olid välised ja valu ei teinud, pestes oli käe all tunda, niimoodi avastasingi. Arst ütles, et enamikel rasedatel tekivad need ja pärast lapse sündimist kaovad tavaliselt lõpuks iseenesest ära. Nii ka läks.

Kui häda teevad, pöördu kindlasti arsti poole, nende leevendamiseks on erinevaid mooduseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi kohe hemoroid olla, võis lihtsalt kõhukinnisusest tekitatud vigastus olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul rasedust 18 nädalat umbes ning ka sellised sümptomid platsis. Kirjeldasin ämmakale ning ta kirjutas rohud välja, aga ilmnes tõsiasi, et seda rohtu polegi Eestis võimalik osta, sest tarneraskuste tõttu on kõik otsas. Soovitas midagi käsimüügist võtta.. Siiamaani asjad, mis on natuke leevendanud:
– väga palju vedeliku joomine (tõesti palju)
– süüa toitusid, mis muidu teeks kõhu lahti (võib-olla ebatervislik lähenemine, aga vastand vähemalt kinnisele kõhule)
– iga päev liikuda piisavalt palju (kui mul tuleb alla 10 000 sammu, siis on kohe seedimine ka erroris)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oii, mul läks raseduse teises pooles köht väääga kinni.. jöin palju, sõin kiivisid, jalutasin – no ei aidanud piisavalt 🙁
Ja siis nii umbes 36ndal nädalal sain ka hemorroidi, täitsa tuntav oli, mul see veritsema ei hakanud, aga siiski ebamugav.. Mina arstile ei pöördunud, mõtlesin, et ehk kaob ära, kui sünnitus ära olnud ja nüüd tõesti pole see tunda andnud (sünnitasin 2,5 kuud tagasi). Sünnituselt neid õnneks juurde ka ei tulnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutage lahtistit, kui toidu ja veejoomisega ei saa pehmemaks.

Mul tekkisid ka esimese raseduse ajal ja peale sünnitust oli veel hullem, päris ära ei kadunudki, aga valu enam ei tee. Tean, et mingi opi võimalus on olemas, aga seda pole mõtet teha, kui saad võib-olla veel lapsi. Ja on võimalus, et ei toimi – nii vähemalt rääkis mulle perearst:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avastasin endal ka. 29. nädal.
Valu ega verd pole, aga hakkas tunduma, et midagi segab seal ees ja kohati peale vetsus käiku pikali heites nagu midagi liikus õrnalt. Nii palju kui õnnestus peegliga vaadata, siis tundub, et on sama teema. Ostsin apteegist küünlad ja alustasin ravi.
Aga ma ei saa aru. Olen terve raseduse olnud aktiivne ja iga päev liikunud, mitte üleliia istunud. Olen toitunud nii tervislikult kui ei kunagi varem, joonud palju vett. Kõht pole kordagi kinni olnud ehk mingit punnitamist ka pole. Ja ikka tuleb selline haigus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Piinlik teema – hemorroidid