Esileht Väikelaps Piinlikud seigad lastega

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Piinlikud seigad lastega

Postitas:
Kägu

Laps oli 3.5 kui suvel pidi paar päeva asendusrühmas käima. Esimesel päeval riietusruumis teda ära saates astus uksele võõras kasvataja, kellel oli väga tumedad vuntsid. Laps ehmus ära, vaatas suurte silmadega minu poole ja küsis: “Emme, miks sellel tädil vuntsid on?”. Kasvatajal vajus kulm kipra ja kamandas lapse rühma, ma ei jõudnudki midagi öelda. Kui kasvataja oli rühma läinud, sosistas üks riietusruumis olnud lapsevanem mulle: “Lapse suu ei valeta.”

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

murdepunkt tuleb lapsel u 3-selt, kui laps pole enam valmis olema kärus.

Lapsed on ju erinevad. Minu laps ei soovinud olla enam kärus, kui hakkas kõndima. Teisele meeldib, kui teda tassitakse ja istub seal kärus meeleldi pikka aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mõtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste välimust või eripärasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks õpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mõne arust on väga naljakas, kui laps kommenteerib: väike mees, vuntsidega tädi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene võiks seda lapsele selgitada.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mõtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste välimust või eripärasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks õpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mõne arust on väga naljakas, kui laps kommenteerib: väike mees, vuntsidega tädi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene võiks seda lapsele selgitada.

Millest sa eeldad, et nad ei räägi sellest lastega? Teema on ju piinlikest juhtumistest. Mul oleks ka piinlik, kui mu laps selliseid kommentaare teeks.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest sa eeldad, et nad ei räägi sellest lastega? Teema on ju piinlikest juhtumistest. Mul oleks ka piinlik, kui mu laps selliseid kommentaare teeks.

Üks just ju pidas vajalikuks küsida, et kas siis polnud naljakas või, kui laps vuntse kommenteeris, miks minustate ja nimetas seda piinlikult naljakaks. Minu jaoks tõesti ei ole naljakas.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mõtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste välimust või eripärasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks õpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mõne arust on väga naljakas, kui laps kommenteerib: väike mees, vuntsidega tädi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene võiks seda lapsele selgitada.

No teema oli piinlikest seikadest, ei hakanud eraldi juurde kirjutama, et pärast selgitasin lapsele tema vanusele vastavalt. Läbi selliste juhtumiste saabki ju lapsele õpetada sotsiaalset käitumist. Ega nad ju paha pärast, lihtsalt on ausad, otsekoheded ja aju veel areneb ning ei tunne sotiaalseid reegleid. Kui endal nii ebameeldiv teiste piinlikke seikasid lugeda, ära siis loe. Ja tõesti, piinlik ju tähendabki, et oli emal endal piinlik. ????????‍♀️

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mõtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste välimust või eripärasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks õpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mõne arust on väga naljakas, kui laps kommenteerib: väike mees, vuntsidega tädi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene võiks seda lapsele selgitada.

Minu laps tegi siis selle kohatu vuntsi-kommentaari.

Ma enda arust ei maininud oma postituses, et ma seda naljakaks pidasin või pihku itsitasin. Kuna teema

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitädid ise miinustamas siin vist :DDD

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mõtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste välimust või eripärasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks õpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mõne arust on väga naljakas, kui laps kommenteerib: väike mees, vuntsidega tädi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene võiks seda lapsele selgitada.

Minu laps tegi siis selle kohatu vuntsi-kommentaari.

Ma enda arust ei maininud oma postituses, et ma seda naljakaks pidasin või pihku itsitasin. Kuna teema

(kogemata postitasin pooliku vastuse, jätkan)

 

Kuna teemaks on “piinlikud juhtumid”, siis rääkisingi piinlikust juhtumist lapsega. Mina ju täiskasvanuna saan aru, et teiste inimeste välimust ei kommenteerita ja olen seda ka oma lastele õpetanud. Tol korral oli tegu minu esimese lapsega ning enne seda polnud tõesti ealeski meil teemaks tulnud teiste inimeste välimuse kommenteerimine, sest mina seda ise ei harrasta ning ka mu laps ei olnud teiste välimusele sellist tähelepanu pööranud, et ta oleks tundus vajadust seda kõva häälega kommenteerida. Vuntsidega tädi nägemine oligi siis sedavõrd uudne tema jaoks, et minult selgitust küsida.

 

Ma tahaks näha üht 3-aastast, kes enne suu avamist üllatavas olukorras kõigepealt läbi analüüsib, kuidas tema reaktsioon teisi kohalviibijaid mõjutada võiks. Kui Teil on selline laps kodus, palju õnne, tema EQ on ilmselt äärmiselt kõrge.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olime perega laadal, parasjagu ühe müügipunkti juures ostlemas kui 2,5 aastane noku välja võttis ja eesnahka edasi tagasi lükkama hakkas…ise valjult naerdes.

Kõigil suured silmad, mul kaasaarvatud.

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli…

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olime perega laadal, parasjagu ühe müügipunkti juures ostlemas kui 2,5 aastane noku välja võttis ja eesnahka edasi tagasi lükkama hakkas…ise valjult naerdes.

Kõigil suured silmad, mul kaasaarvatud.

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli…

Sellist asja oleks mul piinlik isegi avalikku foorumisse kirjutada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli…

Ma vist natuke oletan, kust ta sellise asja peale tuleb. Sinu arvates vist jälle imearmas lookene, mida mõnus meenutada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps oli paariaastane. Mingil põhjusel ei öelnud alati j-häälikut.

Olime poes. Ta märkas Jänku-Jussiga T-särki ja hõikas kõlaval häälel üle poe: “Emme, vaata, Tänku-Tuss!”. Õnneks oli poes väga vähe rahvast.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olime perega laadal, parasjagu ühe müügipunkti juures ostlemas kui 2,5 aastane noku välja võttis ja eesnahka edasi tagasi lükkama hakkas…ise valjult naerdes.

Kõigil suured silmad, mul kaasaarvatud.

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli…

????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Väikelaps Piinlikud seigad lastega