Esileht VĂ€ikelaps Piinlikud seigad lastega

NĂ€itan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Piinlikud seigad lastega

Postitas:
KĂ€gu

Laps oli 3.5 kui suvel pidi paar pĂ€eva asendusrĂŒhmas kĂ€ima. Esimesel pĂ€eval riietusruumis teda Ă€ra saates astus uksele vÔÔras kasvataja, kellel oli vĂ€ga tumedad vuntsid. Laps ehmus Ă€ra, vaatas suurte silmadega minu poole ja kĂŒsis: “Emme, miks sellel tĂ€dil vuntsid on?”. Kasvatajal vajus kulm kipra ja kamandas lapse rĂŒhma, ma ei jĂ”udnudki midagi öelda. Kui kasvataja oli rĂŒhma lĂ€inud, sosistas ĂŒks riietusruumis olnud lapsevanem mulle: “Lapse suu ei valeta.”

TÔesti piinlikult naljakas olukord, vuntsitÀdid ise miinustamas siin vist :DDD

0
-9
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

murdepunkt tuleb lapsel u 3-selt, kui laps pole enam valmis olema kÀrus.

Lapsed on ju erinevad. Minu laps ei soovinud olla enam kÀrus, kui hakkas kÔndima. Teisele meeldib, kui teda tassitakse ja istub seal kÀrus meeleldi pikka aega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mÔtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste vÀlimust vÔi eripÀrasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks Ôpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mÔne arust on vÀga naljakas, kui laps kommenteerib: vÀike mees, vuntsidega tÀdi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene vÔiks seda lapsele selgitada.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Juba mitmenda nn naljaka juhtumi puhul mÔtlen, kas inimestel endal ei ole piinlik, kui nende lapsed kohatuid kommentaare teevad. Kui laps seda teeb, tuleb talle selgitada, et nii öelda ei ole ilus, ei ole ilus kommenteerida teiste vÀlimust vÔi eripÀrasid, sest inimesed on erinevad. Lastele peaks Ôpetama tolerantsust ja viisakust, mitte nendega kaasa itsitama. Aga siin mÔne arust on vÀga naljakas, kui laps kommenteerib: vÀike mees, vuntsidega tÀdi, paks naine. See ei ole ilus ja inimene vÔiks seda lapsele selgitada.

Millest sa eeldad, et nad ei rÀÀgi sellest lastega? Teema on ju piinlikest juhtumistest. Mul oleks ka piinlik, kui mu laps selliseid kommentaare teeks.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Millest sa eeldad, et nad ei rÀÀgi sellest lastega? Teema on ju piinlikest juhtumistest. Mul oleks ka piinlik, kui mu laps selliseid kommentaare teeks.

Üks just ju pidas vajalikuks kĂŒsida, et kas siis polnud naljakas vĂ”i, kui laps vuntse kommenteeris, miks minustate ja nimetas seda piinlikult naljakaks. Minu jaoks tĂ”esti ei ole naljakas.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

No teema oli piinlikest seikadest, ei hakanud eraldi juurde kirjutama, et pĂ€rast selgitasin lapsele tema vanusele vastavalt. LĂ€bi selliste juhtumiste saabki ju lapsele Ă”petada sotsiaalset kĂ€itumist. Ega nad ju paha pĂ€rast, lihtsalt on ausad, otsekoheded ja aju veel areneb ning ei tunne sotiaalseid reegleid. Kui endal nii ebameeldiv teiste piinlikke seikasid lugeda, Ă€ra siis loe. Ja tĂ”esti, piinlik ju tĂ€hendabki, et oli emal endal piinlik. đŸ€·đŸŒâ€â™€ïž

+7
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu laps tegi siis selle kohatu vuntsi-kommentaari.

Ma enda arust ei maininud oma postituses, et ma seda naljakaks pidasin vÔi pihku itsitasin. Kuna teema

+2
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minu laps tegi siis selle kohatu vuntsi-kommentaari.

Ma enda arust ei maininud oma postituses, et ma seda naljakaks pidasin vÔi pihku itsitasin. Kuna teema

(kogemata postitasin pooliku vastuse, jÀtkan)

Kuna teemaks on “piinlikud juhtumid”, siis rÀÀkisingi piinlikust juhtumist lapsega. Mina ju tĂ€iskasvanuna saan aru, et teiste inimeste vĂ€limust ei kommenteerita ja olen seda ka oma lastele Ă”petanud. Tol korral oli tegu minu esimese lapsega ning enne seda polnud tĂ”esti ealeski meil teemaks tulnud teiste inimeste vĂ€limuse kommenteerimine, sest mina seda ise ei harrasta ning ka mu laps ei olnud teiste vĂ€limusele sellist tĂ€helepanu pööranud, et ta oleks tundus vajadust seda kĂ”va hÀÀlega kommenteerida. Vuntsidega tĂ€di nĂ€gemine oligi siis sedavĂ”rd uudne tema jaoks, et minult selgitust kĂŒsida.

Ma tahaks nĂ€ha ĂŒht 3-aastast, kes enne suu avamist ĂŒllatavas olukorras kĂ”igepealt lĂ€bi analĂŒĂŒsib, kuidas tema reaktsioon teisi kohalviibijaid mĂ”jutada vĂ”iks. Kui Teil on selline laps kodus, palju Ă”nne, tema EQ on ilmselt ÀÀrmiselt kĂ”rge.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olime perega laadal, parasjagu ĂŒhe mĂŒĂŒgipunkti juures ostlemas kui 2,5 aastane noku vĂ€lja vĂ”ttis ja eesnahka edasi tagasi lĂŒkkama hakkas…ise valjult naerdes.

KÔigil suured silmad, mul kaasaarvatud.

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli…

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
KĂ€gu

Olime perega laadal, parasjagu ĂŒhe mĂŒĂŒgipunkti juures ostlemas kui 2,5 aastane noku vĂ€lja vĂ”ttis ja eesnahka edasi tagasi lĂŒkkama hakkas
ise valjult naerdes.

KÔigil suured silmad, mul kaasaarvatud.

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli

Sellist asja oleks mul piinlik isegi avalikku foorumisse kirjutada.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ei tea kus ta sellise asja peale tuli

Ma vist natuke oletan, kust ta sellise asja peale tuleb. Sinu arvates vist jÀlle imearmas lookene, mida mÔnus meenutada.

+1
-1
Please wait...

NĂ€itan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht VĂ€ikelaps Piinlikud seigad lastega